Καφές!

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Δεν πίνω καφέ. Ποτέ. Μόνη εξαίρεση στις πανελλήνιες και αυτές προς το τέλος μετά το πάσχα λόγω πολλώων ξενυχτιών.
Για αυτό το λόγο με έπιαναν πολύ καλά :P
Τώρα είμαι sober από τις 5/06 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν πίνω καφέ. Ποτέ. Μόνη εξαίρεση στις πανελλήνιες και αυτές προς το τέλος μετά το πάσχα λόγω πολλώων ξενυχτιών.
Για αυτό το λόγο με έπιαναν πολύ καλά :P
Τώρα είμαι sober από τις 5/06 :P
χαχααχαχαχ η τελευταία πρόταση τα έσπασε :P


freddo espresso μέτριο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ελληνικο μετριο διπλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
εγώ πίνω γαλλικό με άρωμα πραλίνας, μερικές φορές ελληνικό, σχεδόν ποτέ φραπέ(τον μισώ:mad:.....1 ή 2 φορές το χρόνο)
αλλά θέλω να δοκιμάσω καπουτσίνο, εσπρέσσο και φρέντο...είναι δυνατοί καφέδες??? δηλαδή για να πινω θα πρέπει να αρχίσω να πίνω σιγά-σιγά ή όχι???

Δεν πίνω καφέ. Ποτέ. Μόνη εξαίρεση στις πανελλήνιες και αυτές προς το τέλος μετά το πάσχα λόγω πολλώων ξενυχτιών.
Για αυτό το λόγο με έπιαναν πολύ καλά :P
Τώρα είμαι sober από τις 5/06 :P
xaxaxaxaxaxaxaxa:lol::lol::lol::lol::lol:......απλά τέλειο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
εγώ πίνω γαλλικό με άρωμα πραλίνας, μερικές φορές ελληνικό, σχεδόν ποτέ φραπέ(τον μισώ:mad:.....1 ή 2 φορές το χρόνο)
αλλά θέλω να δοκιμάσω καπουτσίνο, εσπρέσσο και φρέντο...είναι δυνατοί καφέδες??? δηλαδή για να πινω θα πρέπει να αρχίσω να πίνω σιγά-σιγά ή όχι???


xaxaxaxaxaxaxaxa:lol::lol::lol::lol::lol:......απλά τέλειο:P
εγω δεν πινω καφε.σκεφτομουν λογω πανελληνιων να αρχισω να πινω το πασχα αλλα ειχα που ειχα νευρα αμα επινα και καφε θα με αποτελειωνε.μπορει να φανω χαζος αλλα τι σημαινει sober?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Στις Πανελλήνιες ξεκίνησα να πίνω συχνά καφέ.
Πλέον τον αποφεύγω γιατί μου προκαλεί πολύ ταχυκαρδία. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εγω δεν πινω καφε.σκεφτομουν λογω πανελληνιων να αρχισω να πινω το πασχα αλλα ειχα που ειχα νευρα αμα επινα και καφε θα με αποτελειωνε.μπορει να φανω χαζος αλλα τι σημαινει sober?
Nηφάλιος σημαίνει:) ε δεν χρειάζεται να ξεκινήσεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
εχω ακουσει για τον nescafe οτι ειναι σαν ναρκωτικο και οτι οσο συχνοτερα πινεις τοσο το χειροτερο οπωτε καλυτερα οι νεοτεροι να το αποφευγουμε!
Έλεος!! ο καφές βλάπτει, το τσιγάρο κάνει κακό, το αλκοόλ είναι επικίνδυνο, το τάδε φαγητό φέρνει χοληστερήνη κλπ κλπ. Δεν πειράζει, δεν θα πάμε και στην κορυφή του βουνού να τρώμε μόνο βραστά μαρούλια. Ας απολαύσουμε αυτά που μας αρέσουν και ας είναι και βλαβερά.
Η μπαλάντα του καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Nηφάλιος σημαίνει:) ε δεν χρειάζεται να ξεκινήσεις:P
μπραβο μου εχω και προφισενσι:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Δεν έχω καλές σχέσεις με τους καφέδες και γενικά δεν μου αρέσει ο φραπές.
Ίσως να πιω καμιά φορά κρύο γαλλικό το καλοκαίρι και ελληνικό το χειμώνα, αυτοί μου αρέσουν περισσότερο. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Έλεος!! ο καφές βλάπτει, το τσιγάρο κάνει κακό, το αλκοόλ είναι επικίνδυνο, το τάδε φαγητό φέρνει χοληστερήνη κλπ κλπ. Δεν πειράζει, δεν θα πάμε και στην κορυφή του βουνού να τρώμε μόνο βραστά μαρούλια. Ας απολαύσουμε αυτά που μας αρέσουν και ας είναι και βλαβερά.
Η μπαλάντα του καφέ.

οπως το παρει κανεις!υπαρχουν καφεδες που δεν ειναι βλαβεροι και ειναι εξισου ωραιοι με τον φραπε. Ο γαλλικος για παραδειγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
εγω ανηκω στην κατηγορια αυτων που δεν πινουν καφεδες..!ενταξει δεν κανει κακο ειδικα οταν πινεις πολυ σπανια..απλα εμενα δεν μου αρεσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Καφέ έπινα μόνο στις πανελλήνιες !!!!!!!!:):) Συνήθως φραπέ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
ουτε εγω προς το παρον πινω καφεδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Δύο καφεδάκια την ημέρα τον γιατρό τον κάνουν πέρα!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gkizella

Νεοφερμένος

Η gkizella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εγώ άρχισα καφέ στις πανελλήνιες και δεν μου έκανε τίποτα. ούτε εγώ πολύ πίνω καφέ. αν πιω θα είναι ελληνικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Εγώ βασικά πίνω πολύ καφέ.Σπίτι φραπέ και έξω φρέντο εσπρέσο συνήθως.Δεν θεωρώ πως είμαι κολλημένος ή τρελένομαι...Απλά μ'αρέσει και πολλές φορές μπορώ να πω τον φτιάχνω από συνήθεια.Π.χ φτιάχνω έναν το μεσημέρι και έναν το απόγευμα αλλά μπορεί να πιω μόνο δυο γουλιές και να τον παρατήσω.Επίσης δεν νιώθω ούτε να με ξυπνάει ούτε να μου ανεβάζει την διάθεση.Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Όσα πρέπει να ξέρετε για τον καφέ......εδώ:)
[απαιτείται άριστη γνώση αγγλικών-επειδή τα λέει γρήγορα υπάρχουν και οι αντίστοιχοι αγγλικοί υπότιτλοι αν πατήσετε το αντίστοιχο κουμπί;)(δες στην φωτογραφία)]

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Χωρίς τίτλο.jpg
    Χωρίς τίτλο.jpg
    232 KB · Εμφανίσεις: 135

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο φραπες ρε μαγκες ειναι εθισμος , συνηθεια , θρησκεια , πατριδα , οικογενεια , ειναι ναρκωτικο ειναι τα παντα ολα και γαμαει πεταλα τι να λεμε τωρα και τι να μας πουν τα γατακια που τον διαβαλουν με ψευδη κατηγοριες και δηθεν τεκμηριωμενες ερευνες περι της δηθεν βλαβεροτητας του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top