Καφές!

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Αλλα πανω απ' ολα ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ! Ο καλυτερος καφες ...

Που να με χρυσοπλήρωναν δεν θα έπινα αυτήν την αηδία!!:mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Που να με χρυσοπλήρωναν δεν θα έπινα αυτήν την αηδία!!:mpliaks:
Οχι και αηδια ο ελληνικος καφες?
Εγω παντως πινω ολα τα ειδη του καφε ,εκτος από το νεςκαφε που με πειραζει στο στομαχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Που να με χρυσοπλήρωναν δεν θα έπινα αυτήν την αηδία!!:mpliaks:
No. Eίναι ωραίος ρε'σεις. :P

Εγώ συνήθως γαλλικό με άρωμα βανίλια ή καραμέλα πίνω τον χειμώνα.
Όταν ζεστάνει ο καιρός freddoccino ή frappuccino caramel (είναι τίγκα στις θερμίδες αλλά τόοσο γαμάτος. :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Πέρα από αυτό που σωστά λέει η pure seduction να συμπληρώσω πως ο καφές δεν είναι ό,τι καλύτερο για τον ανθρώπινο οργανισμό, ειδικά αν δεν έχεις μέτρο. Επίσης δεν είναι μόδα για να ντραπείς, μία συνήθεια είναι. Μια προσωπική επιλογή που απλά δεν έκανες.

Το Ινστιτούτο Υγείας στην Αμερική τονίζει ότι ο καφές, τα αναψυκτικά, το τσάι και οτιδήποτε άλλο ρόφημα περιέχει καφείνη συμβάλλει επίσης σημαντικά στη διαδικασία της σωστής ενυδάτωσης του οργανισμού



Φραπέ,νες ή πολύ φραπέ,πολύ νες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Οι φορές που έχω πιει καφέ στη ζωή μου πρέπει να είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού.:PΌχι πως έχω κάτι συγκεκριμένο κατά του καφέ.Γενικότερα δεν πίνω καθόλου αναψυκτικά,αλκοόλ ελάχιστο(όταν βγω έξω τη βγάζω με ένα Smirnoff ice ή ένα Breezer γιατί είμαι πολύ βαρύ ποτήρι και γουστάρω.:D)Εκτός από νερό,χυμούς(πολλούς),σοκολάτα(στην περίπτωση που πιω πάρα πολλούς χυμούς,έτσι για αλλαγή:whistle:),μπύρα(τρεις τέσσερις γουλιές και μετά την πασάρω),δεν πίνω κάτι άλλο.

Το ξέρω πως σπάω καρύδια,αλλά αυτό δεν είναι τίποτα μπροστά στο ότι εδώ και λίγο καιρό έχω αρχίσει να προσέχω και τι τρώω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Οι φορές που έχω πιει καφέ στη ζωή μου πρέπει να είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού.:PΌχι πως έχω κάτι συγκεκριμένο κατά του καφέ.Γενικότερα δεν πίνω καθόλου αναψυκτικά,αλκοόλ ελάχιστο(όταν βγω έξω τη βγάζω με ένα Smirnoff ice ή ένα Breezer γιατί είμαι πολύ βαρύ ποτήρι και γουστάρω.:D)Εκτός από νερό,χυμούς(πολλούς),σοκολάτα(στην περίπτωση που πιω πάρα πολλούς χυμούς,έτσι για αλλαγή:whistle:),μπύρα(τρεις τέσσερις γουλιές και μετά την πασάρω),δεν πίνω κάτι άλλο.

Το ξέρω πως σπάω καρύδια,αλλά αυτό δεν είναι τίποτα μπροστά στο ότι εδώ και λίγο καιρό έχω αρχίσει να προσέχω και τι τρώω.:P
Μήπως θα ήθελες να μας πείς;
ΧΑΧΑΧΑΧΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζεύς

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ελληνικός σκέτος :D. Μόνο την πρώτη φορά που τον δοκίμασα στην δευτέρα γυμνασίου με άφησε άγρυπνο παρά την θέληση μου μέχρι αργά το βράδυ. Από τότε, δεν μου 'χει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ελληνικό σκέτο. Τώρα τελευταία τον "ανακάλυψα" και κόλλησα! Καταλαβαίνεις ότι πίνεις καφέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
ποιοι ειναι οι πιο παχυντικοι καφεδες??επισης τι περιερχει ο καφες λατε??τον ακουσα σημερα πρωτη φορα......τι ειναι ?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Άμα πίνω, τον πίνω γλυκό. Αλλά τον αποφεύγω, γιατί που προκαλεί νύστα και μελαγχολία. :/:
Μια χαρά είναι οι χυμοί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
φραπές ρεεεεεεε

και πάρτε και ένα σύνθημα για πορείες όταν περνάτε μπροστά από καφετέριες:Θα χέσω , θα χέσω μέσα στον espresso...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Φρέντο μέτριο, καπουτσίνο, γαλλικός με άρωμα βανίλια ή φουντούκι (ή και συνδυασμός
) και φραπεδάκι μέτριο και αυτό. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
ποιοι ειναι οι πιο παχυντικοι καφεδες??επισης τι περιερχει ο καφες λατε??τον ακουσα σημερα πρωτη φορα......τι ειναι ?:redface:

ο ίδιος ο καφές δεν είναι παχυντικός.
παχυντικά είναι τα γαλατάκια και οι κρεμούλες που συνοδεύουν μερικούς καφέδες (capucino, fredocino κλπ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bubble.

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ ως καλή Θεσσαλονικιά προτιμώ φραπέ....:)
Πάντως να ξέρεις οτι ο καφές μπορεί να βλάψει τα νεύρα και το δέρμα(όταν πίνεις πολύ συχνά).
Και επίσης δεν είναι αναγκη να κάνεις ότι οι φίλες σου εαν δε σου αρέσει...
Το διαφορετικό ειναι αυτο που σε κάνει να ξεχωρίζεις...;)
Να είσαι πάντα ο εαυτός σου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
για όποιον ενδιαφέρεται...

https://www.medlook.net/category.asp?category=225

καλο διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Οι φορές που έχω πιει καφέ στη ζωή μου πρέπει να είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού.:PΌχι πως έχω κάτι συγκεκριμένο κατά του καφέ.Γενικότερα δεν πίνω καθόλου αναψυκτικά,αλκοόλ ελάχιστο(όταν βγω έξω τη βγάζω με ένα Smirnoff ice ή ένα Breezer γιατί είμαι πολύ βαρύ ποτήρι και γουστάρω.:D)Εκτός από νερό,χυμούς(πολλούς),σοκολάτα(στην περίπτωση που πιω πάρα πολλούς χυμούς,έτσι για αλλαγή:whistle:),μπύρα(τρεις τέσσερις γουλιές και μετά την πασάρω),δεν πίνω κάτι άλλο.

Το ξέρω πως σπάω καρύδια,αλλά αυτό δεν είναι τίποτα μπροστά στο ότι εδώ και λίγο καιρό έχω αρχίσει να προσέχω και τι τρώω.:P

Αν με πληρώσεις καλά,προσφέρομαι να σου κάνω ευθανασία & relief you from the suffering that your life is.Θα το κάνω όσο πιο ανώδυνα γίνεται (βέβαια,compared to your martyrdom now,ακόμα και το Auschwitz φαντάζει παιδότοπος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
συχαίνομαι τον καφέ :hmm: εγώ θα πεθάνω από τις πολλές σοκολάτες :hmm:

(οκ, μαρεσει λιγο ο ελληνικός,γιατί είμαι και πολύ των παραδόσεων. ΧΑΧΑΧΑΧΑ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
ποιοι ειναι οι πιο παχυντικοι καφεδες??επισης τι περιερχει ο καφες λατε??τον ακουσα σημερα πρωτη φορα......τι ειναι ?:redface:

Καφέ λάτε είναι ο ζεστός καφές με ζεστό γάλα! Εδώ έχει κάποιους τύπους καφέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
δεν εχω πιει ποτε στη ζωη μου...θα δοκιμασω λογικα καποια στιγμη αλλα τωρα ειμαι ΧΥΜΟΣ 4EVER:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
αν και δεν πίνω πολύ συχνά καφέ μου αρέσει πάρα πολύ ο γαλλικός . επίσης μου αρέσει ο καπουτσίνο - φρεντο και φυσικά ο φραπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top