Κατηχητικό

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Όποιος δεν έχει πάει ας μην ανοίγει το στόμα του να λέει ότι του κατέβει.(γενικά το λέω...)
Στο κατηχητικό ούτε πλήση εγκεφάλου σου κάνουν όυτε τίποτα.Επίσης,το αν πας κατηχητικό δεν σχετίζεται με το αν είσα Χριστιανός ή όχι.
Αυτό που ξέρω είναι ότι εκεί μας μαθαίνουν να σεβόμαστε,να αγαπάμε και να βοηθάμε.
Αν στας δικά σας κατηχητικά σας απειλούσαν κιόλας,τι να πω??
Εγώ από το δικό μου κατηχητικό αυτά έχω μάθει.

Αυτά σας τα μαθαίνουν αλλά τα συνδέουν με το Χριστιανισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Όποιος δεν έχει πάει ας μην ανοίγει το στόμα του να λέει ότι του κατέβει.(γενικά το λέω...)
Στο κατηχητικό ούτε πλήση εγκεφάλου σου κάνουν όυτε τίποτα.Επίσης,το αν πας κατηχητικό δεν σχετίζεται με το αν είσα Χριστιανός ή όχι.
Αυτό που ξέρω είναι ότι εκεί μας μαθαίνουν να σεβόμαστε,να αγαπάμε και να βοηθάμε.
Αν στας δικά σας κατηχητικά σας απειλούσαν κιόλας,τι να πω??
Εγώ από το δικό μου κατηχητικό αυτά έχω μάθει.

με ποια κρητιρια;

ελπιζω παντως να μην υποστηριζεις οτι αυτο ειναι κατι που περιοριζεται στο κατηχητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δεν σ'το πα για να σου κάνω παρατήρηση, απλά επειδή δεν μπορώ να απαντάω ταυτόχρονα σε δύο διαφορετικά θέματα που απαιτούν μεγάλη συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Όποιος δεν έχει πάει ας μην ανοίγει το στόμα του να λέει ότι του κατέβει.(γενικά το λέω...)
Στο κατηχητικό ούτε πλήση εγκεφάλου σου κάνουν όυτε τίποτα.Επίσης,το αν πας κατηχητικό δεν σχετίζεται με το αν είσα Χριστιανός ή όχι.
Αυτό που ξέρω είναι ότι εκεί μας μαθαίνουν να σεβόμαστε,να αγαπάμε και να βοηθάμε.
Αν στας δικά σας κατηχητικά σας απειλούσαν κιόλας,τι να πω??
Εγώ από το δικό μου κατηχητικό αυτά έχω μάθει.
Μα έχω ήδη πει ότι διδάσκονται και σωστά πράγματα στο κατηχητικό. Γνώμες είναι αυτές στο κάτω κάτω.... Και αυτά διδάσκονται και στην οικογένεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δεν σ'το πα για να σου κάνω παρατήρηση, απλά επειδή δεν μπορώ να απαντάω ταυτόχρονα σε δύο διαφορετικά θέματα που απαιτούν μεγάλη συζήτηση.

το ξερω οτι δεν μου κανεις παρατηρηση. απλα γιατι οντως ειναι αλλο το θεμα που απανταω και εγω και αλλα ατομα, καλο θα ηταν να μεταφερθει στο σωστο θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
1.Ναι,το έχω ψάξει,εσύ μου δίνεις την εντύπωση πως δεν έχεις ψάξει τίποτα.
2.Έχω πει πολλές φορές πως ο χριστινισμός λέει πολλά σωστά πράγματα αλλά το νόημα του σήμερα έχει χαθεί.
Χριστιανική εκκλησία=οπισθοδρομικότητα
Το ότι λες ό,τι σε συμφερει βγαζει μάτι,λυπάμαι που το λέω γιατί θεωρώ πως ενώ θα μπορούσες δεν θες να αποκτήσεις δική σου άποψη σε αυτό το θέμα.
Είσαι νέο μέλος οποτε εν μέρει δικαιολογήσαι,αλλά μάλλον δεν έχεις δει όλα όσα έχω πει.Δέξουτ ως μια συμβουλή,γιατί εγώ δε σε αντιπαθώ επειθδή έχεις αντίθετη άποψη.

Το έχω ψάξει και έχω αποφασίσει... Το νόημα του χριστιανισμού, θα υπάρχει πάντοτε όσο υπάρχουν άτομα που αγαπούν το συνάνθρωπό τους, και προσφέρουν. Όχι απαραίτητα χριστιανοί...

Δική μου άποψη.... OK, θεωρω΄ότι έχω διαμορφώσει μια χαρά την άποψή μου... Δε χρειάζομαι κάτι καινούριο, ούτε για να πειστώ ούτε για οτιδήποτε άλλο. Πιστεύω και μου αρκεί.
θες κάτι πιο πρωτότυπο? Σόρρυ φίλε, δεν έχω... Στερούμαι πρωτοτυπίας.



Δεν κατάλαβα τι σχέση έχει το ότι είμαι νέο μέλος με το παρόν θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Το έχω ψάξει και έχω αποφασίσει... Το νόημα του χριστιανισμού, θα υπάρχει πάντοτε όσο υπάρχουν άτομα που αγαπούν το συνάνθρωπό τους, και προσφέρουν. Όχι απαραίτητα χριστιανοί...

Δική μου άποψη.... OK, θεωρω΄ότι έχω διαμορφώσει μια χαρά την άποψή μου... Δε χρειάζομαι κάτι καινούριο, ούτε για να πειστώ ούτε για οτιδήποτε άλλο. Πιστεύω και μου αρκεί.
θες κάτι πιο πρωτότυπο? Σόρρυ φίλε, δεν έχω... Στερούμαι πρωτοτυπίας.



Δεν κατάλαβα τι σχέση έχει το ότι είμαι νέο μέλος με το παρόν θέμα.
Δεν έχεις προλάβει να διαβάσεις όλα όσα έχω πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
με ποια κρητιρια;

ελπιζω παντως να μην υποστηριζεις οτι αυτο ειναι κατι που περιοριζεται στο κατηχητικό.
Και βέβαια δεν περιορίζεται στο κατηχητικό,δεν είπα αυτό.
Όλα αυτά μας τα μαθαίνουν με απλά παραδείγματα,μέσα απ'τη ζωή,έμπρεκτα,αφού κάναμε κάποιες φιλανθπωπίες και όχι απαραίτητα μέσω του Χριστιανισμού.
Δεν είναι ανάγκη να είσαι Χριστιανός για να τα κάνεις όλα αυτά.
Δε θυμάμαι περισσότερα γιατί έχω να πάω απ'το Δημοτικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Σκέφτεσαι με γνώμονα το ρατσισμό? Και έμμεσα κατηγορείς, καθόλου έξυπνο θα έλεγα, αν είχες κάτι πραγματικά να πεις, πεστο, μην πηγαίνεις παραπλεύρως... "πέφτω θύμα ρατσισμού από κάποιους που δεν μπορούν να το χωνέψουν"... Καημένο παιδί.

Μα δεν είναι μόνο οι φιλανωθρωπίες... Είναι η παρέα, η συζήτηση, όχι μόνο για τη θρησκεία όπως νομίζετε πολλοί, αλλά και για αυτή. Ο προσηλυτισμός περιλαμβάνει κάτι πιο σοβαρό...

Όσοι θέλουν να πάνε, θα πάνε, δεν τους υποχρεώνει κανείς. Όσοι δε θέλουν, δε θα πάνε.

Καταρχάς, η εκκλησία, δεν προσηλυτίζει.Όποιος θέλει να πιστέψει ή να ενταχθεί ενεργά θα το κάνει από μόνος του.

Τι εννοείς; Κι εγώ τον δέχομαι αυτό το ρατσισμό. Κορίτσια να με κοιτάνε με αηδία και να με λένε καθυστερημένο, μαλάκα, κι ό,τι άλλο μπορεί να σκεφτεί ο νους σου, απλά και μόνο επειδή αντιμιλώ στο μάθημα των θρησκευτικών.

Cris@tos: Εδώ δεν έχεις άδικο. Τι εννοείς το κατηχητικό δεν χρειάζεται για τις φιλανθρωπίες; Με το ίδιο σκεπτικό δεν θα έπρεπε να υπάρχει και η Green Peace...

Υ.Γ. Ο Χριστιανισμός έχει αποτύχει. Αν είσαι αληθινός Χριστιανός, έλα να σου ρίξω χαστούκι. Να δούμε, θα γυρίσεις και το άλλο μάγουλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Τι εννοείς; Κι εγώ τον δέχομαι αυτό το ρατσισμό. Κορίτσια να με κοιτάνε με αηδία και να με λένε καθυστερημένο, μαλάκα, κι ό,τι άλλο μπορεί να σκεφτεί ο νους σου, απλά και μόνο επειδή αντιμιλώ στο μάθημα των θρησκευτικών.

Cris@tos: Εδώ δεν έχεις άδικο. Τι εννοείς το κατηχητικό δεν χρειάζεται για τις φιλανθρωπίες; Με το ίδιο σκεπτικό δεν θα έπρεπε να υπάρχει και η Green Peace...


Ω, ναι! Οι συμμαθητές μου με αποκαλούν σατανίστρια επειδή δεν πιστεύω στο χριστιανισμό και επειδή όπως ανέφερες κι εσυ αντιμιλώ στα Θρησκευτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Cris@tos: Εδώ δεν έχεις άδικο. Τι εννοείς το κατηχητικό δεν χρειάζεται για τις φιλανθρωπίες; Με το ίδιο σκεπτικό δεν θα έπρεπε να υπάρχει και η Green Peace...
Μάλλον πρέπει να φύγει το δεν ή το α και να μπει ένα ι.:P
Το κατηχητικό δεν είναι απαραίτητη προυπόθεση για να γίνοντγαι φιλανθρωπικές δραστηριότητες,άλλωστε πιστεύω πως δεν είναι αυτός ο στόχος του.
-----------------------------------------
Ω, ναι! Οι συμμαθητές μου με αποκαλούν σατανίστρια επειδή δεν πιστεύω στο χριστιανισμό και επειδή όπως ανέφερες κι εσυ αντιμιλώ στα Θρησκευτικά.
Α καλά,εγώ δεν έχω ζησει πολλά τέτοια ευτυχώς.Το γελοίο είναι πως με αυτή τους τη συμπεριφορά νομίζουν πως είναι και χριστιανοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Τι εννοείς; Κι εγώ τον δέχομαι αυτό το ρατσισμό. Κορίτσια να με κοιτάνε με αηδία και να με λένε καθυστερημένο, μαλάκα, κι ό,τι άλλο μπορεί να σκεφτεί ο νους σου, απλά και μόνο επειδή αντιμιλώ στο μάθημα των θρησκευτικών.

Cris@tos: Εδώ δεν έχεις άδικο. Τι εννοείς το κατηχητικό δεν χρειάζεται για τις φιλανθρωπίες; Με το ίδιο σκεπτικό δεν θα έπρεπε να υπάρχει και η Green Peace...

Υ.Γ. Ο Χριστιανισμός έχει αποτύχει. Αν είσαι αληθινός Χριστιανός, έλα να σου ρίξω χαστούκι. Να δούμε, θα γυρίσεις και το άλλο μάγουλο;

δεν ειναι ρατσισμος αυτο το πραγμα.
-----------------------------------------
Ω, ναι! Οι συμμαθητές μου με αποκαλούν σατανίστρια επειδή δεν πιστεύω στο χριστιανισμό και επειδή όπως ανέφερες κι εσυ αντιμιλώ στα Θρησκευτικά.

και επειδη εχεις το γκοθικ στυλακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Δεν μου αρέσει ο τρόπος που η εκκλησία ''διδάσκει''. Δεν είναι πραγματικά ανεπίτρεπτο να βγαίνει ένα επίσκοπος και να λέει δεν συγχωρούμε τους Τούρκους για το κακό που μας έκαναν, δεν ξεχνώ και αγωνίζομαι? Απο τη στιγμή που ακούς τέτοια πράγματα, την ίδια την εκκλησία να φανατίζει και να αναιρεί τα λόγια του Χριστού πως είναι δυνατό και να πας στο κατηχητικό? Εγώ ποτέ δεν θα έστελνα το παιδί μου. Αν ήθελα να το κάνω καλό άνθρωπο θα του τα υποδείκνυα όλα αυτά εγώ η ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Vampi όπως το πε ο Φάνης. Λόγω του στυλ σου. Εγώ ήξερα ψωνισμένα πουτ@ν@κι@ που αντιμιλούσαν στα Θρησκευτικά και όχι μόνο φυσικά και παραμένανε οι ντίβες της τάξης... Εσένα το στυλ σου δυστυχώς δεν είναι αρεστό από πολλούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
δεν ειναι ρατσισμος αυτο το πραγμα.
-----------------------------------------


και επειδη εχεις το γκοθικ στυλακι

Δεν έχω gothic στυλάκι.
Αλλά και να είχα, δεν είναι λόγος αυτός να με αποκαλούν σατανίστρια.


Δεν το συνεχίζω γιατί θα βγω off.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Vampi όπως το πε ο Φάνης. Λόγω του στυλ σου. Εγώ ήξερα ψωνισμένα πουτ@ν@κι@ που αντιμιλούσαν στα Θρησκευτικά και όχι μόνο φυσικά και παραμένανε οι ντίβες της τάξης... Εσένα το στυλ σου δυστυχώς δεν είναι αρεστό από πολλούς.
Και πάλι όμως είναι ρατσιστές,κάτι το οποιό είναι αντιχριστιανικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Και πάλι όμως είναι ρατσιστές,κάτι το οποιό είναι αντιχριστιανικό.

δεν ειναι ρατσιστες. δεν οριζεται ετσι ο ρατσισμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
δεν ειναι ρατσιστες. δεν οριζεται ετσι ο ρατσισμος

Μπορεί να μην θεωρείται ρατσισμός όμως δεν είναι σωστό αυτό που κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Τι εννοείς; Κι εγώ τον δέχομαι αυτό το ρατσισμό. Κορίτσια να με κοιτάνε με αηδία και να με λένε καθυστερημένο, μαλάκα, κι ό,τι άλλο μπορεί να σκεφτεί ο νους σου, απλά και μόνο επειδή αντιμιλώ στο μάθημα των θρησκευτικών.

Cris@tos: Εδώ δεν έχεις άδικο. Τι εννοείς το κατηχητικό δεν χρειάζεται για τις φιλανθρωπίες; Με το ίδιο σκεπτικό δεν θα έπρεπε να υπάρχει και η Green Peace...

Υ.Γ. Ο Χριστιανισμός έχει αποτύχει. Αν είσαι αληθινός Χριστιανός, έλα να σου ρίξω χαστούκι. Να δούμε, θα γυρίσεις και το άλλο μάγουλο;


Ρατσισμός... Θεωρεί ότι τον αντιμετωπίζω ρατσιστικά ή ότι τον αντιπαθώ, επειδή δεν πιστεύει... Κάποιοι άνθρωποι αξίζουν την αμέριστη αντιπάθειά μου, για κάτι πιο σοβαρό... Αυτό δεν το θεωρώ σοβαρό...

θα μπορούσε να μου απαντήσει διαφορετικά, και όχι να με χαρακτηρίζει ως ρατσίστρια και ΄έμμεσα μάλιστα, τάχα μου αναφερόμενος σε άλλον ή γενικά...

Κορίτσια να σε κοιτάνε με αηδία? Οι παρθενοπαπαδίτσες της τάξης σου να υποθέσω?
Γιατί, δεν τους αρέσει που εκφέρεις γνώμη? Μη λέμε και ότι θέλουμε... ΟΙ συμπάθειες και οι αντιπάθειες δε δημιουργούνται από τέτοια θέματα... προφανώς οι τσούπρες είναι χαζές...


Δεν έχει αποτύχει... Αν ήμαστε όλοι βιαστές, ψυχάκιες κ.α, τότε ναι θα αποτύγχανε. Όσο είμαστε και στο ελάχιστο, δεκτικοί, ωραίοι άνθρωποι, τότε δε θα αποτύχει ποτέ...


Το κατηχητικό δεν είναι μόνο για φιλανθρωπία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μπορεί να μην θεωρείται ρατσισμός όμως δεν είναι σωστό αυτό που κάνουν.

καμια μορφη διακρισης δεν ειναι σωστη για μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top