Καταυλισμός λαθρομεταναστών η Νομική

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
στα @@ τους η όλη υπόθεση βλέπω, όλα για τα μάτια του κόσμου, δεν περίμενα τίποτα καλύτερο.

Για ποιόν μιλάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
εεπειδη βαριεμαι να κανω quote θα απαντησω συντομα

- ΕΣΕΝΑ σε τι σε εχει βοηθησει το ασυλο και το υπερασπιζεσαι ?? περαν του να πας στο μαθημα , να τελειωσεις ,να πιεις στο κυλικειο καφε και μετα να πας σπιτι , τι αλλη παροχη σου εχει δωσει ??? ασυλο ιδεων θα υπαρχει παντοτε ,το ασυλο δηθεν επαναστατων και κουκουλοφορων ομως δεν πρεπει να υφισταται,και αυτο θα γινει με την αρση του ασυλου ως εννοια υλης,οχι ιδεας
- δεν ειπα οτι τα εχει η δημοτικη αστυνομια γιατι δεν υπαρχει σοβαρη οργανωση στην δημοτικη αστυνομια ουτε διορατικοτητα
επισης δεν ειπα "να εχουν" αλλα εννοουσα οτι θα ηταν καλη λυση να εχουν τετοια χρηματοδοτουμενη ομαδα περιφρουρησης με οπλα ρευματος,γκλοπ και χειροπεδες καθως και συνεργασια με την δυνατοτηα παρεμβασης μικρου αριθμου αστυνομικων κλπ σε περιπτωση αναγκης (πχ 5-6 σπανε ενα αυτοκινητο η γραφουν με σπρευ,μαζευονται μεσω ασυρματου οι φρουροι του πανεπηστημιου,τους κηνυγανε, ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ τους πυροβολουν με το οπλο ρευματος και μετα καλουν την αστυνομια και τους συλλαμβανει)
επισης ειπα οτι καλο θα ηταν να γινοταν αυτο αλλα πρεπει να υπαρξει τοπρωτο βημα, το οποιο δεν ειναι αλλο παρα η ευρεση πορων καθως και η πιεση σε συλλογικο πανεπηστημιακο επιπεδο για τηνα δειοδοτηση και την μετεπειτα συγκρτηση τετοιου κλιμακιου
- το οτι ειμαι πτυχιουχος δεν σημαινει οτι "ξερω πραγματα απο μεσα" οπως εσυ το εννοεις γιατι πολυ απλα εγω ασχοληθηκα με τις σουδες μου και μονο χωρις να ασχοληθω με τις οποιες λαμογιες και διαφθορες..εκει πηγα να σπουδασω και να μορφωθω και οχι να χασω τον χρονο μου με το καθε παραταξιακο σκουπιδι και τους καθηγητες
-το Cornell το αναφερω συνεχεια γιατι ετοιμαζομαι να παω εκει για μεταπτυχιακο τωρα που σημαινει οτι εχω μαθει για τον τροπο λειτουργιας του και της οργανωσης και απο μονος μου αλλα και απο πρωην καθηγητη μου που τωρα ειναι εκει με υποτροφια για παρεταιρω εκπαιδευση και καινουριο μεταπτυχιακο (2η φορα παει) και μου εχει αναλυση την κατασταση

σε καλυψα ?

υγ, δεν θελω να νομιζεις οτι "μαλωνουμε" η τπτ τετοιο ,εγω εχω ολη την καλη διαθεση για κουβεντα και συζητηση , οκ ? :)

- Σε τι με έχει ωφελήσει το άσυλο; Έχει διαμορφώσει μια κατάσταση όπου μπορώ να εκφράζω τις ιδέες μου ελεύθερα. Εσύ γιατί άλλωστε νομίζεις πως υπάρχει; Καθιερώθηκε εξ' αρχής για να υπηρετεί τα μπάχαλα; Δεν νομίζω. Όπως έχω ξαναπεί σε άλλο θέμα, ο εκφυλισμός ενός θεσμού δεν είναι φυσιολογικό να έχει ως λύση την κατάργησή του, αλλά την εξυγίανσή του.
Όπως σου ξαναείπα, άρση του ασύλου υφίσταται, όπως θα γίνει και εντός ολίγου. Κατάργηση δεν βλέπω το λόγο να υπάρξει.
- Μου εγγυάσαι ότι ένα τέτοιο σώμα δε θα χρησιμοποιηθεί ως μονάδα καταστολής από τη διοίκηση; Ή πως δε θα δρα ανεξέλεγκτα πολιτικά μέσα στο ίδρυμα; Γιατί στην Αμερική που υφίστανται τέτοια σώματα, δεν υπάρχει απ' όσο ξέρω συνδικαλισμός των φοιτητών και δεν ασκείται πολιτική, έτσι όπως καλώς γίνεται εδώ.
- Αυτό λέω κι εγώ. Το ότι είσαι πτυχιούχος σημαίνει πως δεν ξέρεις πράγματα από μέσα. Δηλώνοντας φοιτητής, εγώ νομίζω πως ξέρεις όμως.
- Αφού έχεις ιδέα της εκεί κατάστασης, το άσυλο είναι η μόνη διαφορά με τα ελληνικά πανεπιστήμια;

Η χρηματοδότηση που αναφέρεις για συγκρότηση σωμάτων καταστολής θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για βελτίωση των υποδομών του κάθε ιδρύματος.
Ακόμη, θα ήταν υποκριτικό να λέμε ότι το κράτος συστήνει ομάδες περιφρούρησης για την τήρηση της τάξης στα πανεπιστήμια, από τη στιγμή που τα κόμματα που διοικούν το κράτος είναι αυτά που ευθύνονται για την κατάσταση εκεί μέσα. Αν η πολιτικοποίηση των φοιτητών ήταν αυτή που θα έπρεπε και όχι αυτή που είναι τώρα, θα ενδιαφέρονταν για το ίδρυμα και θα σταματούσαν οι ίδιοι τις φασαρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Έγγραφο για άρση του ασύλου στη Νομική

Ραγδαίες είναι οι εξελίξεις στο μέτωπο της Νομικής, αφού μετά την άρνηση των μεταναστών να μεταφερθούν σε κτήριο που τους είχε προταθεί, η Αστυνομία έχει αποκλείσει τους δρόμους γύρω από το Πανεπιστήμιο, ενώ κλούβα των ΜΑΤ έχει "παρκάρει" έξω από την είσοδο της σχολής. Ο πρύτανης έχει στείλει έγγραφο στον εισαγγελέα για άρση του ασύλου.

Η αστυνομία επιβεβαιώνει ότι βρίσκεται σε ετοιμότητα για επιχείρηση, έχοντας αποκλείσει την οδό Σόλωνος απαγορεύοντας την κυκλοφορία.

Η Επιτροπή Αλληλεγγύης, φωνάζοντας τους δημοσιογράφους, δήλωσε για την άρση του ασύλου, πως οι μετανάστες θα μείνουν στο κτήριο.

"Αν θέλουν να χοντρύνουν το παιχνίδι, θα το χοντρύνουμε και μεις" είπε χαρακτηριστικά ο κ. Γιαννόπουλος.

Οι μετανάστες αρνήθηκαν νωρίτερα τη μετάβαση τους σε κτήριο που στεγάζεται στην οδό Πατησίων κοντά στο Πολυτεχνείο, μετά και την εξέταση του χώρου από την Επιτροπή Αλληλεγγύης.

Το κτήριο, ανήκει σε μία Μη κυβερνητική οργάνωση και σύμφωνα με την Πρυτανεία του Καποδιστριακού, πληρούσε όλες τις προϋποθέσεις για μια αξιοπρεπή διαβίωση.

Στη συνέλευσή τους οι απεργοί αποφάσισαν να μην μετακινηθούν από το κτίριο της Νομικής, επικαλούμενοι τρεις λόγους, τους οποίους αναφέρουν σε γραπτή τους ανακοίνωση.

Στο κείμενο αναφέρεται, μεταξύ άλλων, ότι η πρόταση για μετεγκατάστασή τους δεν γινε δεκτή:

1. Γιατί στον προτεινόμενο χώρο μπορούν να είναι μέσα μόνον οι απεργοί κι όχι αυτοί που τους συμπαραστέκονται.

2. Διότι ο χώρος θα φρουρείται από άνδρες της Αστυνομίας, γεγονός, που εκτιμούν ότι δεν θα λύσει προβλήματα, αλλά αντίθετα, θα δημιουργήσει εντάσεις.

3. Γιατί η προτεινόμενη λύση είναι προσωρινή και όχι μόνιμη.

Αυτή τη στιγμή, πάντως, πραγματοποιείται σύσκεψη της κυβερνητικής επιτροπής για το θέμα, υπό τον υπουργό Εσωτερικών Γιάννη Ραγκούση.

Η υπουργός Παιδείας Άννα Διαμαντοπούλου εξαπέλυσε τα βέλη της στις επιτροπές αλληλεγγύης, κατηγορώντας τις για καθοδήγηση των μεταναστών.


ΠΗΓΗ​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
10 κλούβες των ΜΑΤ.
Ετοιμάζονται για εισβολή! Έχει μαζευτεί κόσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
10 κλούβες των ΜΑΤ.
Ετοιμάζονται για εισβολή! Έχει μαζευτεί κόσμος.

Γιατί για κάποιο λόγο υποψιάζομαι ότι δε θα έχουμε ευχάριστη κατάληξη; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Και εγώ το ίδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Πάμε για καταστάσεις ανάλογες αν όχι μεγαλύτερες του Δεκεμβρίου του 08.Αν μπούν στο παιχνίδι λαθρομετανάστες της Αθήνας ο Δεκέμβρης του 08 θα μοιάζει σαν βόλτα στην εξοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.

Διάβασα καλά πως παραιτήθηκε ο πρύτανης; :confused:




---------------------------------------------------
Αυτή είναι η ανακοίνωση που έβγαλαν οι μετανάστες από τη νομική μετά τη συνέλευσή τους:

Εμεις οι 250 μετανάστες απεργοί πείνας που είμαστε ήδη στην 3η ημέρα απεργίας στη Νομική, διεκδικώντας νομιμοποίηση ως αυτονόητο δικαίωμά μας, μαθαίνουμε για τις συζητήσεις που εξελίσονται γύρω από το αίτημά μας, τις ανακρίβειες, τα ψέματα και τη σκόπιμη διαστρέβλωση της αλήθειας. Δεν ξέραμε αν την κατάσταση ευθύνεται η κυβέρνηση ή τα ΜΜΕ, αλλά είναι απαράδεκτο την ώρα που εμείς έχουμε εκδώσει δελτία τύπου, είχαμε αφήσει ανοιχτό το χώρο απεργίας από την 1η μέρα στους δημοσιογράφους και έχουμε στείλει εκπροσώπους μας στην πανεπιστημιακή κοινότητα και την κυβέρνηση, να λέγονται όλα αυτά τα ψέματα. Έτσι λοιπόν, θέλοντας να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους και να μάθουν όλοι την αλήθεια, δηλώνουμε τα παρακάτω:

1. Δεν είμαστε αυτό που παρουσιάζεται από τα ΜΜΕ, οι καημένοι, οι πάμφτωχοι, χωρίς σπίτι, δουλειά και ρούχα μετανάστες κ.λ.π. Και σπίτια έχουμε και συγγενείς και δουλειές στις πόλεις που αφήσαμε πίσω μας. Δεν ψάχναμε κατάλυμα εδώ στην Αθήνα αλλά ήρθαμε για να παλέψουμε (όσο αντέξει ο οργανισμός μας) για τη νομιμοποίηση μας, τα δικαιώματά μας και για αξιοπρεπείς όρους ζωής.

2.Δεν είχαμε σκοπό να ενοχλήσουμε κανένα. Από την αρχή ξέραμε ότι στο χώρο που θα μπαίναμε δε θα γινόντουσαν μαθήματα. Σεβόμαστε και πρστατεύουμε το χώρο που φιλοξενεί τον αγώνα μας και χαρήκαμε πολύ όταν πληροφορηθήκαμε ότι η σχολή λειτουργεί ξανά κανονικά.

3. Αποφασίζουμε μόνοι μας και ανεπηρέαστοι μέσα από τις σνελεύσεις μας (των απεργών). Δεν κρύβεται κανένας ούτε μπροστά μας αλλά ούτε και πίσω μας. Και δεν δεχόμαστε καθοδήγηση από κανέναν! Ζητήσαμε βοήθεια και από ΄την αρχή στάθηκαν δίπλα μας Έλληνες και ξένοι αλληλέγγυοι και τους ευχαριστούμε πολύ για αυτό. Δε θα ξεχάσουμε ποτέ πόσο πολύ μας βοηθάνε σε αυτόν τον αγώνα μας.

4.Δηλώνουμε την αλληλεγγύη μας σε όλους τους πρόσφυγες που αυτή τη στιγμή πραγματοποιούν απεργία πείνας με σκοπό τη νομιμοποίηση τους (προπύλαια και πολυτεχνείο) και ζητάμε από την κυβέρνηση να ικανοποιήσει τα αιτήματά τους.

5.Σήμερα δεχτήκαμε πρόταση μετεγκατάστασης με συγκεκριμένους όρους. Οι βασικοί λόγοι για τους οποίους αυτή η μετεγκατάσταση είναι αδύνατη είναι οι εξής τρεις:

α) Στον προτεινόμενο χώρο μπορουν να είναι μέσα μόνο οι απεργοί και όχι οι αλληλέγγυοι.
β) Ο χώρος αυτός θα φρουρείται από την αστυνομία, γεγονός το οποίο όχι μόνο δε θα λύσει προβλήματα αλλά θα δημιουργήσει και εντάσεις.
γ) Η προτεινόμενη λύση είναι μόνο προσωρινή και δεν δίνει μόνιμη λύση.

Εμείς οι μετανάστες οι οποίοι αναγκαζόμαστε να περιπλανιόμαστε σε όλο τον κόσμο, δεν θέλουμε να αναγκαστούμε να περιπλανηθούμε και κατά τη διάρκεια της απεργίας πείνας.

Ωστόσο δηλώνουμε ότι παραμένουμε ανοιχτά σε προτάσεις οι οποίες όμως θα πληρούν τους όρους του αγώνα μας.

Ακόμα γνωρίζουμε ότι δεν συντρέχει λόγος ασύλου. Καλούμε λοιπόν την Κυβέρνηση να μην ασχολείται με αυτό το θέμα, αλλά να εστιάσει στο δίκαιο αίτημά μας και τη λύση του.

Τέλος καλούμε όσους αλληλέγγυους το επιθυμούν να παραβρεθούν στη συγκέντρωση αλληλεγγύης , η οποία θα πραγματοποιηθεί αύριο το απόγευμα… έξω από τη Νομική σχολή.
https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=246639&cid=4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Όποιος έχει νεώτερα για τις εξελίξεις, να ενημερώσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
ALTER
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexianos

Νεοφερμένος

Ο alexianos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
απο ωρα σε ωρα θα μπει η αστινομια(ειδησεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Λένε πως μάλλον έφθασε ο εισαγγελέας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
"Αρθηκε ήδη το άσυλο,αλλά θα γίνουν προσπάθειες μέχρι τελικής πτώσεως να φύγουν με τη θέληση τους.Δυο εισαγγελείς στη νομική."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
ΑΛΤΕΡ βάλτε. ;)

Έχει απευθείας μέσα από τη νομική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Οι πιο πολλοί βάζουν ALTER.


O Crowley όμως,παίρνει το αεροπλάνο για Αθήνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
"Αρθηκε ήδη το άσυλο,αλλά θα γίνουν προσπάθειες μέχρι τελικής πτώσεως να φύγουν με τη θέληση τους.Δυο εισαγγελείς στη νομική."

Και η άλλη πλευρά θα κάνει προσπάθεια μέχρι τελικής πτώσης να μείνει από ό,τι φαίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mc08071

Νεοφερμένος

Ο 22160717181518 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
"Αρθηκε ήδη το άσυλο,αλλά θα γίνουν προσπάθειες μέχρι τελικής πτώσεως των απεργων να φύγουν με τη θέληση τους.Δυο εισαγγελείς στη νομική."
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Και η άλλη πλευρά θα κάνει προσπάθεια μέχρι τελικής πτώσης να μείνει από ό,τι φαίνεται...

To ξέρω...το μετέφερα όπως το είπαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top