Καταργούν τα μαθήματα των καλλιτεχνικών και της μουσικής

Καταργούν τα μαθήματα των καλλιτεχνικών και της μουσικής

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 110)
  • Συμφωνώ

    Ψήφοι: 42 38.2%
  • Διαφωνώ

    Ψήφοι: 68 61.8%

shadowstep00

Νεοφερμένος

Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Καιρός ήταν να καταργηθούν αυτά τα μαθήματα... Και όχι επειδή δεν τα θεωρώ απαραίτητα.
Κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να τα κάνουμε τουλάχιστον 2 ώρες την εβδομάδα. Αλλά ο τρόπος με τον οποίο τα κάναμε ήταν για γέλια. Είμαι άτομο το οποίο εκτιμά πολύ την τέχνη και ειδικότερα την ζωγραφική (ο πατέρας μου είναι ζωγράφος).

Παρόλα αυτά στα μαθήματα των καλλιτεχνικών και της μουσικής είχανε καταντήσει στο να έχουμε άσχετους παντελώς καθηγητές οι οποίοι δεν πρόσφεραν σε τίποτα.
Και όχι δεν φταίνε τα παιδιά που ήταν η ώρα του παιδιού. Όταν ο καθηγητής δεν σου μαθαίνει τίποτα για το μάθημα και το απαξιώνει ο ίδιος δίνοντας σου ως εργασία να ζωγραφίσεις χωρίς να σου μάθει ποτέ το πως ή να σου δώσει κάποια οδηγία είναι γελοίο... Ο καθηγητής της ζωγραφικής στο γυμνάσιο μου δεν ήξερε καν να ζωγραφίσει... πόσο μάλλον να σου μάθει... Δεν είχε ζωγραφίσει ποτέ στην τάξη και τίποτα. Καθόταν παρεδίδε τι θα είχαμε για την άλλη φορά (πχ. ζωγραφίστε κάτι ανοιξιάτικο) και αυτό.

Όσον αφορά την μουσική... μουσική χωρίς μουσικό όργανο δύσκολα να γίνει σοβαρό το μάθημα δεν ευθύνεται τόσο ο καθηγητής.



Να μου λείπει αυτή η παιδεία (ευτυχώς τελείωσα φέτος). Τουλάχιστον αυτά ίσχυαν στο σχολείο μου.
Κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να απέλυαν τους τεμπέληδες άσχετους και να τους αντικαταστήσουν με ικανούς και με όρεξη (πράγμα πιο δύσκολο σαφώς και γιαυτό παίρνουν την εύκολη λύση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Γίνεσαι απόλυτος και δε νομίζω ότι υπάρχει συσχέτιση των μαθημάτων αυτών με την ελληνική μουσική που λες.
προφανώς και υπάρχει άμεση κιόλας συσχέτιση..όταν τα παιδιά δεν μαθαίνουν τι είναι η μουσική, τότε ναι θα πηγαίνουν να δίνουν 50 ευρώ σε ένα βράδυ για να ακούνε κάτι που μόνο μουσική δεν είναι και κάποιοι οι οποίοι δεν έχουμε καμία σχέση με μουσική να πλουτίζουν και να γίνονται ονόματα
Eλπιζω να τρολλαρεις....
γιατί να τρολλάρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
προφανώς και υπάρχει άμεση κιόλας συσχέτιση..όταν τα παιδιά δεν μαθαίνουν τι είναι η μουσική, τότε ναι θα πηγαίνουν να δίνουν 50 ευρώ σε ένα βράδυ για να ακούνε κάτι που μόνο μουσική δεν είναι και κάποιοι οι οποίοι δεν έχουμε καμία σχέση με μουσική να πλουτίζουν και να γίνονται ονόματα
Δεν μπορείς να ορίσεις τι είναι μουσική. Τόσο απλά.
Και αυτοί που λες και δεν σε αρέσουν γίνονται ονόματα και βγάζουν λεφτά και αυτοί που σε αρέσουν και θεωρείς ότι βγάζουν ποιοτική μουσική.
Τι δηλαδή αν γινόταν το μάθημα της μουσικής καλύτερα δεν θα άκουγαν πάολα; Πολύ αμφιβάλλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν μπορείς να ορίσεις τι είναι μουσική. Τόσο απλά.
Και αυτοί που λες και δεν σε αρέσουν γίνονται ονόματα και βγάζουν λεφτά και αυτοί που σε αρέσουν και θεωρείς ότι βγάζουν ποιοτική μουσική.
Τι δηλαδή αν γινόταν το μάθημα της μουσικής καλύτερα δεν θα άκουγαν πάολα; Πολύ αμφιβάλλω.
Τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά...το νουμερο 1 αυτήν την στιγμή στην ελληνική μουσική είναι τέρμα άφωνος, παριστάνει με την φωνή του άλλους τραγουδιστές για να πουλάει πιο εύκολα στο ράδιο στην αρχή και δεν έχει καμία επαφή με την μελωδία και τους τόνους...ναι θεωρώ οτι αν γινόταν σοβαρή δουλειά και μάθαιναν στα παιδιά τι έιναι η μουσική τα πράγματα θα ήταν καλύτερα. Προφανώς μπορείς να ορίσεις τι είναι η μουσική..μάλλον δεν έχεις ασχοληθεί ποτέ με το θεωρητικό της κομμάτι οπότε επίτρεψε μου να μην ξεκινήσω διάλογο..και όχι δνε είναι μόνο το κλειδί του σολ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά...το νουμερο 1 αυτήν την στιγμή στην ελληνική μουσική είναι τέρμα άφωνος, παριστάνει με την φωνή του άλλους τραγουδιστές για να πουλάει πιο εύκολα στο ράδιο στην αρχή και δεν έχει καμία επαφή με την μελωδία και τους τόνους...ναι θεωρώ οτι αν γινόταν σοβαρή δουλειά και μάθαιναν στα παιδιά τι έιναι η μουσική τα πράγματα θα ήταν καλύτερα. Προφανώς μπορείς να ορίσεις τι είναι η μουσική..μάλλον δεν έχεις ασχοληθεί ποτέ με το θεωρητικό της κομμάτι οπότε επίτρεψε μου να μην ξεκινήσω διάλογο..και όχι δνε είναι μόνο το κλειδί του σολ:clapup:
Βασικά κάνεις λάθος, όπως προείπα κάναμε σοβαρό μάθημα στη μουσική στο γυμνάσιο (όσο περίεργο και να ακούγεται αυτό σε μερικούς) οπότε κάναμε νότες και τέτοια και με την ιστορία της μουσικής ασχοληθήκαμε, είχαμε και βιβλίο. Οκ μαζί σου ότι στην Ελλάδα πουλάνε κάποιοι τέρμα άφωνοι αλλά αυτό δε νομίζω ότι γίνεται μόνο εδώ. Άσε που αυτοί σιγά μετά από κάποιον καιρό δεν τους θυμάται κανείς so δεν έχει σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Εγω δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα:τοση μεγαλη ευαισθησια σας επιασε ολους για την ενδεχομενη ανεργια των καθηγητων καλλιτεχνικων/μουσικης και για την παραλληλη ελλεψη ανθρωπιστικης παιδειας;; Γιατι ας μην ξεχναμε οτι και εμεις οι ιδιοι την ωρα τετοιων μαθηματων χαβαλε καναμε. Εκτος και αν τα παιδια του ischool αποδεικνυονται για ακομη μια φορα φαινομενα και εχουν ολα καλλιτεχνικη φλεβα.Και φυσικα βαζω και τον εαυτο μου μεσα στην ''ωρα του παιδιου''.Και εμενα μου αρεσει πολυ η ζωγραφικη και θα ηθελα να κανω κατι παραπανω,αλλα εφοσον δεν βοηθουσαν απο την πλευρα τους και οι καθηγητες το εβλεπα σαν χαβαλε. Ας μην ειμαστε και τοσο ''τυπικοι'',δεν νομιζω πολλους απο εδω μεσα να τους ενδιαφερει τι θα απογινουν οι καθηγητες καλλιτεχνικων/μουσικης(τοσος κοσμος απολυεται καθημερινα,δεν βλεπω να διαμαρτυρεστε γι'αυτο) και οι..σφαιρικες τους γνωσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγω δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα:τοση μεγαλη ευαισθησια σας επιασε ολους για την ενδεχομενη ανεργια των καθηγητων καλλιτεχνικων/μουσικης και για την παραλληλη ελλεψη ανθρωπιστικης παιδειας;; Γιατι ας μην ξεχναμε οτι και εμεις οι ιδιοι την ωρα τετοιων μαθηματων χαβαλε καναμε. Εκτος και αν τα παιδια του ischool αποδεικνυονται για ακομη μια φορα φαινομενα και εχουν ολα καλλιτεχνικη φλεβα.Και φυσικα βαζω και τον εαυτο μου μεσα στην ''ωρα του παιδιου''.Και εμενα μου αρεσει πολυ η ζωγραφικη και θα ηθελα να κανω κατι παραπανω,αλλα εφοσον δεν βοηθουσαν απο την πλευρα τους και οι καθηγητες το εβλεπα σαν χαβαλε. Ας μην ειμαστε και τοσο ''τυπικοι'',δεν νομιζω πολλους απο εδω μεσα να τους ενδιαφερει τι θα απογινουν οι καθηγητες καλλιτεχνικων/μουσικης(τοσος κοσμος απολυεται καθημερινα,δεν βλεπω να διαμαρτυρεστε γι'αυτο) και οι..σφαιρικες τους γνωσεις!
Γουάι νοτ; :P Εμένα με άρεζαν εκείνες οι ώρες κάναμε μάθημα σε συνδυασμό με χαβαλέ :P
Σόρρυ αλλά προτιμούσα να διαβάζω για τα τεστ που μας έβαζε στη μουσική παρά στα αρχαία :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
κάναμε μάθημα σε συνδυασμό με χαβαλέ
Δεν αντιλεγω! Οταν ομως υπαρχει μονο χαβαλε ας μην μιλαμε και εμεις για την ελλειψη ανθρωπιστικης παιδειας που θα ειναι αποτελεσμα της καταργησης αυτων των μαθηματων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Οι απόψεις διίστανται εδώ νομίζω.Από τη μια είναι καλό να καταργηθούν,μιας που δε γίνονται σωστά.Κι αυτό γιατί τα παιδιά θα έχουν περισσότερο χρόνο για να ασχοληθούν με κάποιο άλλο μάθημα ή έστω κάποια εξωσχολική δραστηριότητα.Είναι κι αυτό σημαντικό για ένα παιδί στην ανάπτυξη.
Από την άλλη,δυστυχώς θα μείνουν πολλοί καθηγητές άνεργοι αφού δε θα'χουν κάτι να διδάξουν.

Τι να πω,η πορεία θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν αντιλεγω! Οταν ομως υπαρχει μονο χαβαλε ας μην μιλαμε και εμεις για την ελλειψη ανθρωπιστικης παιδειας που θα ειναι αποτελεσμα της καταργησης αυτων των μαθηματων.
Ε ναι. Δεν είναι τα μαθήματα το πρόβλημα. Ο τρόπος διδασκαλίας και οι καθηγητές είναι! Δηλαδή δεν φταίνε τα αρχαία αν μια φιλόλογος δεν κάνει καλό μάθημα, δεν φταίει η φυσική που ο φυσικός δεν κάνει καλό μάθημα κτλ. Αν οι καθηγητές είναι εντάξει καλά θα διδάσκεται το μάθημα και δεν θα θεωρείται άχρηστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
άλλη μια αποτυχία στο ''νέο'' εκπαιδευτικό σύστημα που μόνο ανθρωπιστικό δεν φαίνεται να είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheStranger

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Οι αποφάσεις του υπουργείου παιδίας οσο πάνε και βελτιώνονται..για αλλη μια φορα μπράβο στο ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
στο λυκειο δεν εχουν καταργηθεί έτσι κι αλλιώς αυτά?
ναι παιδια εχετε δικιο δεν γινεται σωστη δουλεια σε αυτα τα μαθηματα ας τα καταργήσουμε! σε αντιθεση με άλλα μαθηματα οπως οικιακη οικονομια, πολιτικη αγωγη, κειμενα, ξενες γλωσσες,γυμναστικη, αρχαια.............. :confused:γιατι ειπαμε υπαρχει ακομα λυκειο/γυμνασιο? και οχι να σας το χαλασω αλλα ελαχιστα ειναι τα μαθηματα που γινονται σωστα και αυτα γιατι ο εκάστοτε καθηγητής ειναι καλός στη δουλειά του. και στα θετικα μαθηματα για τα οποια παινευομαστε γινεται άθλια δουλεια τοσο λογω καθηγητής αλλα και γιατι κανενας σχεδον μαθητης δεν ενδιαφερεται μιας και εχει το φροντιστήριο. δεν τα καταργουμε και αυτα? και εγω ρε παιδι μου δεν ειχα καμια έφεση στα θεωρητικά, κατάργηση και αυτα!
η λυση δεν ειναι η καταργηση γιατι πολυ απλα το σχολειο πρεπει να προσφερει μια σφαιρικη γνωση και στη τελικη αυτος ο ενας που θελει να μαθει να εχει τη δυνατοτητα να το κανει. το να γινουν προαιρετικά πολλα απ τα μαθηματα και γενικα να μειωθουν οι υποχρεωτικες σχολικες ωρες καθως και η δουλειαγια το σπιτι το βρισκω το πιο λογικο. ετσι θα παρακολουθουν οσοι θελουν και θα μπορει και ο καθηγητής να δουλεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παντως νταξ ειναι να καθεσαι να γελας με τις αλλαγες που γινονται! Θα παμε μπροστα ρε:D ( no)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
προφανώς και υπάρχει άμεση κιόλας συσχέτιση..όταν τα παιδιά δεν μαθαίνουν τι είναι η μουσική, τότε ναι θα πηγαίνουν να δίνουν 50 ευρώ σε ένα βράδυ για να ακούνε κάτι που μόνο μουσική δεν είναι και κάποιοι οι οποίοι δεν έχουμε καμία σχέση με μουσική να πλουτίζουν και να γίνονται ονόματα

γιατί να τρολλάρω?
Ποιος σου ειπε οτι τα παιδια πανε σε τετοιου ειδους μουσικες πανε για να ακουσουνε μουσικη? Ε ρε ανιδεος που εισαι και το παιζεις και ξερολας. Πανε για να ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΟΥΝ, δεν ξερω αν ξερεις τι σημαινει αυτη η λεξη, καλυτερα να μην την μαθεις ποτε γιατι δεν παιζουν διακρισεις, ποιοτητες και ανωτεριλες σε αυτην την λεξη και θα ξενερωσεις. Πανε στον Κιαμο για να δουνε κανα κωλο να κουνιεται, για να το παιξουν νταλκαδιαρηδες και πονεμενοι και και και. Εμεις εχουμε την Παολα, αλλοι εχουν το Gangam Style και αλλοι τον Ramazzoti. ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΚΟ?

Και μαντεψε ε? Μουσικη παιδεια δεν εχω καθολου, μαθημα μουσικης δεν καναμε καθολου στο σχολειο. Αλλα σιχαινομαι τα λαικα και την Παολα :eek: Πως γκενεν αυτο? Και το μαθημα σωστα να γινεται, αυτος που θελει να ακουσει λαικα θα τα ακουσει, στην τελικη δεν θα προσεχει στο μαθημα, οπως επισης και οποιος δεν προσεχει στο μαθημα δεν σημαινει οτι θα ξημεροβραδυαζεται στα μπουζουκια.

Ζητω η ανωτεριλα της ποιοτητας !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
δημοσκοπηση καταργουν τα μαθηματα των καλλιτεχνικων και της μουσικης.
ναι ,τα μαθηματα ποια ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
δημοσκοπηση καταργουν τα μαθηματα των καλλιτεχνικων και της μουσικης.
ναι ,τα μαθηματα ποια ειναι;
Είναι μαθήματα η μουσική και τα καλλιτεχνικά, και πολύ ωραία μάλιστα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Συμφωνώ αλλά το κακό είναι ότι πολλοί καθηγητές μένουν άνεργοι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
δημοσκοπηση καταργουν τα μαθηματα των καλλιτεχνικων και της μουσικης.
ναι ,τα μαθηματα ποια ειναι;

των καλλιτεχνικων και της μουσικης;:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Καλά τα κάνουν. Ψήφισα ναι. 'Οχι για το μάθημα που πραγματικά πρέπει να υπάρχει στο σχολείο σαν μάθημα τέχνης αλλά για το ότι 3 χρονιές που θυμάμαι να έκανα καλλιτεχνικά και τις 3 είχα κομπλεξικούς καθηγητές-τριες. Ενώ σε όλα τα μαθήματα είχα 19 και 20 στα καλλιτεχνικά και εγώ αλλά και οι συμμαθητές μου είχαν 15 και 16 χωρίς λόγο. Αυτό τη μια χρονιά. Την άλλη χρονιά πάλι με μια καθηγήτρια η οποία με γέμισε στην κυριολεξία με απουσίες διότι δεν πήγαινα στο μάθημά της δηλαδή ζωγραφική μπλοκ ακουαρέλα και μπογιές. Στην πραγματικότητα δεν είχα λεφτά να τα αγοράσω αλλά αυτή το έβλεπε αλλιώς.... Την τρίτη χρονιά πάλι μια καθηγήτρια η οποία είχε καθαρά ψυχολογικά. Πριν αρχίσει το μάθημά της πριν χτυπήσει το κουδούνι για μέσα ήταν στην τάξη. Δεν είχε σωστή συμπεριφορά δεν μπορούσες να της κάνεις ερώτηση και έπρεπε την προσέχεις όπως προσέχεις τα μαθηματικά αλλιώς πήγαινε το 18ρι σύννεφο στο τρίμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top