Καταργούνται τα μόρια των αθλητών για τις πανελλήνιες

purple-io

Νεοφερμένος

Η purple-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
αυτο που δεν μπορειτε να καταλάβετε είναι οτι οι αθλητές δεν παίρνουν κανενός τη θέση..διεκδικούν μόνο ένα συγκεκριμένο αριθμό θέσεων..και αυτοι με το 10% και αυτοι με το ανευ... και αυτο το ξέρω πολύ καλά διότι εάν υπάρχει ένας αθλητής ο οποίος εχει το ανευ και εχει χειρότερο βαθμό απο έναν άλλο αθλητή ο οποίος έχει εξίσου το άνευ , τότε ο αθλητής που έχει μικρότερο βαθμό μένει απέξω και ξανακαταθέτει μηχανογραφικό για κάποια άλλη σχολή...αυτό το ξέρατε??Ισα ίσα που οι αθλητές συναγωνίζονται μεταξύ τους για το ποιός θα πρωτοπρολάβει να μπει.. Γι αυτο σας ξαναλέω οτι οι αθλητές διεκδικούν συγκεκριμένο αριθμό θέσεων και δεν παίρνουν τη θέση κανενός άλλου παιδιού,το οποίο μπορει να διαβάζει απο το πρωί μεχρι το βράδυ..οι αθλητές συναγωνίζονται τους αθλητές και οι μαθητές που διαβάζουν συναγωνίζονται τους μαθητές που διαβάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Αυτό που λες για τους αθλητές μεταξύ τους δεν ισχύει στο άνευ.....

Χαίρομαι που επιβεβαιώνεις αυτά που λέω νωρίτερα,αφού δεν μπορείς να τα σχολιάσεις-βρεις μειονέκτημα;)

Δεν μπαίνουν με βάση τις γνώσεις που κατέχουν και αυτό για μένα είναι αρκετό.Βλέπεις υπάρχουν κι άλλοι τρόποι επιβράβευσης, γιατί πολλοί κάνουν πρωταθλητισμό με στόχο ΜΟΝΟ τα μόρια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

purple-io

Νεοφερμένος

Η purple-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κοίτα, για να στο λέω κατι θα ξέρω παραπάνω....ψάξτο και θα δείς οτι αυτό που σου λέω ισχύει...Απο κει πέρα, αυτο που λέω ειναι, οτι είναι άδικο για ένα παιδί που προσπαθεί με τον καλύτερο τρόπο να συνδυάσει πρωταθλητισμό και σχολείο, να του κόψεις τα μόρια..και δε μιλάω μόνο για το άνευ, διότι για να πάρεις το άνευ θέλει πολλά κότσια(τουλάχιστον οσο αφορά τα ατομικά αγωνίσματα,για τα ομαδικά αγωνίσματα δεν ξέρω γι αυτο και δεν τα αναφέρω..αν και νομίζω πως στα ομαδικά αγωνίσματα είναι πιο εύκολο απο ότι στα ατομικά...άλλο να παλεύει 1 ατομο για τη νίκη και άλλο 6ή 8 ή10 π.χ )..
Πιστεύω πως αν ήσουν στη θέση ενός τέτοιου παιδιού θα είχες διαφορετική αποψη.. εσυ πολυ καλα έκανες και επέλεξες το διάβασμα απ οτι το πρωταθλητισμό.. Ένα παιδί όμως που βγάζει εναν αξιοπρεπές βαθμό στο σχολείο και τα πηγαινει πολύ καλα με το άθλημα του, δεν νομίζεις οτι ειναι κρίμα και άδικο να του κόψουν το λίγο παραπάνω??Απλά μπες στη θέση του παιδιού αυτού. Αν και όλα αυτά που συζητάμε είναι ανώφελα και δεν θα έπρεπε να διαμαρτύρεστε, διότι οπως ξαναείπα δεν σας ''κλέβουν'' τις θέσεις...έχουν μεταξύ τους δικές τους θέσεις...(δε μπορω να το πω πιο απλά για να γίνει αντιληπτό)(και να εισαι σιγουρος οτι ξέρω πολυ καλα αυτο διότι το έζησα. Κ μόνο γι αυτο το λόγο είμαι σε θέση να σου πω οτι ξέρω κάτι παραπάνω..)
-----------------------------------------
Αυτό που λες για τους αθλητές μεταξύ τους δεν ισχύει στο άνευ.....

Χαίρομαι που επιβεβαιώνεις αυτά που λέω νωρίτερα,αφού δεν μπορείς να τα σχολιάσεις-βρεις μειονέκτημα;)

Δεν μπαίνουν με βάση τις γνώσεις που κατέχουν και αυτό για μένα είναι αρκετό.Βλέπεις υπάρχουν κι άλλοι τρόποι επιβράβευσης, γιατί πολλοί κάνουν πρωταθλητισμό με στόχο ΜΟΝΟ τα μόρια....


συμφωνώ με το τελευταίο που είπες οτι πολλοί κάνουν πρωταθλιτισμό για τα μόρια μόνο...εγώ όμως δεν μιλάω για τα παιδια αυτα...σίγουρα υπάρχουν πολλες κατηγορίες παιδιών...(δυστυχώς).Υπάρχουν αυτοί που τους αρέσει αυτο που κάνουν και παρατάνε το σχολείο για να ασχοληθούν μόνο μ αυτό, υπάρχουν άλλα που το κάνουν όπως πολύ σωστα είπες μόνο και μόνο για τα μόρια και υπάρχουν και άλλα παιδιά, που ευτυχώς έχουν στο μυαλό τους αυτό που λέμε ''καλα μπήκα, αλλά πώς θα βγώ απο τη σχολή χωρίς τα εφόδια που μου προσφέρει το σχολείο''...Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά όσο τα κάνουμε εμείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
@Aleka: Αγνοείς ένα γεγονός. Αυτός ο πίνακας που έδειξες, είναι για τους αθλητές που έκαναν χρήση των επιπλέον μορίων(10%+ σε ό,τι έγραψαν στις πανελλαδικές). Όσοι παίρνουν άνευ(μπαίνουν όπου θέλουν δηλαδή) δεν εγγράφονται πουθενά σε κάποιον κατάλογο.Και πίστεψέ με,είναι αρκετοί.

Μιλησα μονάχα γι αυτούς που χρησιμοποιησαν το 10% των μοριων, δεν ανεφερα πουθενα το ανευ. Για το ανευ δεν γνωριζω τι ισχυει και γι αυτο δεν μιλησα. Αλλα και πάλι, λογικά σκεπτομενη και μονο καταλαβαινω πως το πληθος όσων έχουν μπει με ανευ δεν είναι και τόσο τραγικό ωστε να δημηουργουν τοσο μεγάλο πρόβλημα, σε αντιθεση με τις μετεγγραφες.
Και ακομη, δεν ξερω αν έγινε ξεκάθαρο από τα προηγουμενα μηνυματα μου, ο ΓΒΠ διπλα απο τα μορια είναι ο πραγματικός και όχι ο προσαρμοσμένος

Για το μόνο λόγο που θα μπορουσα να συμφωνήσω για την κατάργηση του πριμ είναι το ντοπινγκ, το οποιο και πάλι ομως δεν ξέρω κατα πόσο θα αντιμετωπιστεί με αυτό τον τρόπο,γιατι είναι ευρύτερο πρόβλημα και με τέτοια μετρα δεν ξέρω αν και κατα πόσο θα επιλύθει. Βεβαια εντάξει δειχνει πως γίνονται τουλάχιστον βηματα προς τη σωστή κατεύθυνση.

Γενικά όμως διαφωνώ με την όλη συζητηση και κυρίως με την τροπή που έχει πάρει. Μου φαίνεται άκρως "ελληνική" (:P) καθώς για μια ακόμα φορά αντι να κοιτάξουμε τον εαυτό μας και πως θα πετύχουμε τον στόχο μας καθομαστε και ασχολούμαστε με το γιατί ο άλλος θα τον πετύχει, θεωρώντας πάντα (και μάλλον λανθασμένα) πως έχει φτάσει εκεί με περισσότερη τύχη και λιγοτερο κόπο από μας.

Αυτα από εμένα.
Και δεν ειμαι αθλητρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Για τον αξιοπρεπή βαθμό που λες,εξαρτάται τι εννοείς. Εγώ όσους γνωρίζω που πήραν άνευ(και είναι αρκετοί ελέω παγκόσμιων πρωταθλημάτων στο μπάσκετ) στη Γ' λυκείου ούτε περάσαν έξω απ'το σχολείο ή εκεί όσες φορές πήγαν ήταν τουρίστες....Αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Για τον αξιοπρεπή βαθμό που λες,εξαρτάται τι εννοείς. Εγώ όσους γνωρίζω που πήραν άνευ(και είναι αρκετοί ελέω παγκόσμιων πρωταθλημάτων στο μπάσκετ) στη Γ' λυκείου ούτε περάσαν έξω απ'το σχολείο ή εκεί όσες φορές πήγαν ήταν τουρίστες....Αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα....

Μιλάω για αυτούς που μπήκαν με το 10%. Το είπα και στο ακριβώς προηγουμενο μου μνμ.
Για αυτούς εξάλλου μπορώ να το αποδείξω μονάχα.
Παιδια που μπηκαν με ανευ δεν γνωρίζω οποτε δεν μπορώ να βγαλω ασφαλες συμπερασμα. Δεν ξερω καν αν είναι τόσοι πολλοι.

Εστω οτι ισχυει όμως αυτο που λες,ο άλλος που μπηκε έτσι δεν θα μπορέσει να ανταποκριθει στη σχολή του, λογικά. Δεν ξερω όμως πως επηρεάζει εσενα και την προσπαθεια σου αυτο. Αυτο είναι που προσπαθω να καταλάβω τόση ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heili scott

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βραχναίικα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
παιδεια μην ειστε τοσο απολυτοι γιατι υπαρχουν κ εξερεσεις.εγω ειμαι αθλητρια,εχω το 10% κ θελω να δηλωσω ιατρικη.εγραψα 18918 κ περναω Γιαννενα αλλα μενω Πατρα.Τι θα κανουν οι γονεις μου??θα ξεπουληθουν για να σπουδασω 12 χρονια αλλου?εσεις τι πiστευεται οτι δεν αξιζω τα μορια? αφου εχω την ευκερια γιατι να μην την αρπαξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι τόσα παιδιά θα έχουν το ίδιο πρόβλημα. Δεν είναι σωστό μόνο και μόνο που είσαι αθλήτρια να πάρεις τη θέση κάποιου που ίδρωσε ο κώλος να περάσεις εκεί που θέλει (κατά προτίμηση Πάτρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι τόσα παιδιά θα έχουν το ίδιο πρόβλημα. Δεν είναι σωστό μόνο και μόνο που είσαι αθλήτρια να πάρεις τη θέση κάποιου που ίδρωσε ο κώλος να περάσεις εκεί που θέλει (κατά προτίμηση Πάτρα)

Δεν παιρνει τη θεση..ως υπεραριθμη μπαινει. Αν ηταν αλλος στη θεση της δε θα το εκμεταλλευοταν αυτο το προνομιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Από τη στιγμή που υπάρχει το πρόνομιο 10% λογικά και μόνο συμπεραίνουμε ότι κάποιος έγραψε πχ 18000 μορια και είναι αθλητής και καποιος άλλος 18 και κάτι θα μπει ο πρώτος. Γιατί να μπει αυτός που έγραψε πιο χαμηλά και έχει προνόμιο επειδή είναι αθλητης ενώ ο άλλος σκίζεται με φροντιστήριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Kotatsuneko, εχω 2 φιλους με 10% αθλητη.
Να σε καθησυχασω:

Το 10% ειναι 10% μορια ΜΟΝΟ στο ονομα. Μη με ρωτησετε γιατι το λενε ετσι, δεν εχω ιδεα.

Στην πραγματικοτητα με το 10% γινεται το εξης:

Καθε σχολη δινει ειδικες θεσεις για αθλητες (1-2 συνηθως) και οσοι εχουν προσθετα μορια ανταγωνιζονται μεταξυ τους για τις θεσεις αυτες, ανεξαρτητως απο τους υπολοιπους.
ΔΕΝ μπορουν να σου φανε θεση, ενω εμπειρικα απ τους 2 φιλους μου το 10% ειναι τζογος, δε ξερεις ποσο θα σε ανεβασει. Τους φιλους μου τους ανεβασε ουσιαστικα πολυ λιγο, σε φαση 100-200 μορια.
Οποτε μη μασας, ειναι λιγο απατη το 10% :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
αυτο που δεν μπορειτε να καταλάβετε είναι οτι οι αθλητές δεν παίρνουν κανενός τη θέση..διεκδικούν μόνο ένα συγκεκριμένο αριθμό θέσεων..και αυτοι με το 10% και αυτοι με το ανευ... και αυτο το ξέρω πολύ καλά διότι εάν υπάρχει ένας αθλητής ο οποίος εχει το ανευ και εχει χειρότερο βαθμό απο έναν άλλο αθλητή ο οποίος έχει εξίσου το άνευ , τότε ο αθλητής που έχει μικρότερο βαθμό μένει απέξω και ξανακαταθέτει μηχανογραφικό για κάποια άλλη σχολή...αυτό το ξέρατε??Ισα ίσα που οι αθλητές συναγωνίζονται μεταξύ τους για το ποιός θα πρωτοπρολάβει να μπει.. Γι αυτο σας ξαναλέω οτι οι αθλητές διεκδικούν συγκεκριμένο αριθμό θέσεων και δεν παίρνουν τη θέση κανενός άλλου παιδιού,το οποίο μπορει να διαβάζει απο το πρωί μεχρι το βράδυ..οι αθλητές συναγωνίζονται τους αθλητές και οι μαθητές που διαβάζουν συναγωνίζονται τους μαθητές που διαβάζουν.
εγω δεν εχω προβλημα με αυτο οποιος ειναι ικανος ειτε αθλητης ειτε οχι να μπει εκει που θελει! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heili scott

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βραχναίικα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Από τη στιγμή που υπάρχει το πρόνομιο 10% λογικά και μόνο συμπεραίνουμε ότι κάποιος έγραψε πχ 18000 μορια και είναι αθλητής και καποιος άλλος 18 και κάτι θα μπει ο πρώτος. Γιατί να μπει αυτός που έγραψε πιο χαμηλά και έχει προνόμιο επειδή είναι αθλητης ενώ ο άλλος σκίζεται με φροντιστήριο?

γιατι εμεις δε ξεσκιστηκαμε ολο το χρονο με τα φριντιστηρια?τι καναμε καθομασταν?εχετε δικιο να τσαντιζεστε αλλα με τα σωστα ατομα οχι με ολους.συμφωνω 100% να μην περνανε με το 10% παιδια που δεν ειναι αθλητες, αλλα μπαινουν στο γηπεδο μονο για 5 δευτερολεπτα ωστε να εχουν τη συμμετοχη κ το πριμ.αλλα τσαντιζομαι κι εγω με ολους εσας γιατι ειμαι σιγουρη οτι ολοι εσεις που το παιζεται τωρα κ καλα καθοσπρεπιστες δε θα λεγατε οχι αν ησασταν στη θεση μας...ή μηπως δεν ειναι ετσι?
ειναι πολυ ευκολο να μιλας οταν δεν εισαι στο παιχνιδι.
-----------------------------------------
καθόλου άδικο..άδικο είναι,να διαβάζω εγώ τόσες ώρες ημερησίως,και να παίρνει ένας άνθρωπος (μιλάω με παράδειγμα,γιατί η ποδοσφαιρική όμάδα του σχολείου μου,βγήκε 3 στην ελλάδα)10% παραπάνω,ΟΝΤΑΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ ΚΑΙ ΣΚΡΑΠΑΣ για ο,τι άλλο πέραν της μπάλας..

δεν ειναι ολοι του 10% αδιαφοροι κ σκραπες οπως λες κ κανεις απο μας δε τρωει τη θεση κανενος.για εμας παιζονται 1-2 θεσης κι αν μας κατσει.εγω χανω την ιατρικη στη πολη μου για καμια 60ρια μορια με τα περσινα δεδομενα.τι να κανω?να πω οχι δε τα περνω τα μορια κ να παω στα Γιαννενα?θα τρελαθουμε τελειως??
οσοι δεν ειστε σχετικοι με το θεμα φροντηστε να μην πετατε ακυρα του στυλ''μας τρωνε τις θεσεις"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jbasm

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Λοιπον...ημουν και εγω αθλητης και εβγαλα φετος 19.085 εχοντας σταματησει τον αθλητισμο απο περυσι..εχω το 10% απο προηγουμενες χρονιες...Καταρχην το 10% σημαινει πως αν ενα πανεμιστημιο παιρνει 100 ατομα δινει και μια ΕΠΙΠΛΕΟΝ θεση στον αθλητη με τα περισσοτερα μορια εχοντας προσαυξηση των μοριων κατα 10%...Συμφωνω με πολλους πως ειναι "αδικια" αλλα πιστευω πως ειναι μια επιβραβευση για την προσπαθεια..Σιγουρα υπαρχουν και απατεωνες που το χρησιμοποιουν...Ειμαι κατα του ανεφ εξετασεων αλλα να ειστε σιγουροι πως αν καποιος "σκραπας" μαθητης περασει σε καποιο πανεπιστημιο με το 10% η το ανεφ σε πολυ λιγο καιρο θα εχει εγκαταλειψει την σχολη καθως δν θα μπορει να παρακολουθησει τα μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Δεν εχω προβλημα με το 10% απο την στιγμη που δεν μου τρωνε την θεση μου.
Ομως δεν ειναι αδικο να ειναι μονο για αθλητισμο;
Να ναι και για τις ξενες γλωσσες, μουσικα οργανα, γενικα οτι προσπαθεια καταβαλλει ο καθενας να επιβραβευεται. Οχι μονο ο αθλητισμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
αλήθεια καταργούνται????!!!!!! όχι γαμώτο!!!!!!!!!φυσικά και δεν συμφωνώ διότι ο αθλητισμός είναι κάτι που κάνεις τη σχολική περίοδο και φυσικά έτσι αποσπάται η προσοχή μας από το διάβασμα(λέμε τώρα)...αλλά γιατί το κατέργησαν???
-----------------------------------------
Δεν εχω προβλημα με το 10% απο την στιγμη που δεν μου τρωνε την θεση μου.
Ομως δεν ειναι αδικο να ειναι μονο για αθλητισμο;
Να ναι και για τις ξενες γλωσσες, μουσικα οργανα, γενικα οτι προσπαθεια καταβαλλει ο καθενας να επιβραβευεται. Οχι μονο ο αθλητισμος.


συμφωνώ απόλυτα!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia8218

Νεοφερμένος

Η virginia8218 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
τι αλλο θα ακουσω ολοι οι ασχετοι με τον αθλητισμο και οι φυτουκλες λενε αυτα.καθιστε να κανετε χοντρους κωλους.Ενας αθλητης ειναι παντα καλος μαθητης.ΑΝ ΗΤΑΝΕ Η ΖΗΛΙΑ ΨΩΡΑ ΘΑ ΓΕΜΙΖΕ ΤΟ FORUM
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
ρε παιδια νταξει τωρα.. βεβαια δν ειμαι αθλητρια και δν ασχολουμαι με τον αθλητισμο καθολου αλλα η αποψη μου ειναι αυτη: γιατι πρεπει ενας αθλητης να εχει τα λεγομενα "προνομια" και συνεπως παραπανω μορια?? με ποια λογικη?? δηλαδη επειδη ειναι σε καλη φυσικη κατασταση δικαιουται περισσοτερα μορια?? ή μηπως οτι εχει και καλα αφιερωσει ωρες και ωρες στον αθλητισμο παραμελωντας το διαβασμα του και παιρνει δικαιωματικα τα μορια αυτα με το σκεπτικο οτι αν δεν ασχολουταν με τον αθλητισμο αλλα διαβαζε θα τα ειχε παρει και μονος του?? δν μοπρω να καταλαβω με ποια λογικη αυτο.. και τα παιδια που εχουν χασει τη μητερα τους δν παιρνουν πεισσοτερα μορια, απλα οπου και αν περασουν ερχονται στην αθηνα..δν λεω καλο αυτο αλλα οπως και να το κανεις τα μορια ειναι μορια.. το αλλο παλι?? που λεει οτι οσες μεινουν εγκυος οταν δεινουν εξετασεις παιρνουν και αυτες 10.000 (νομιζω) μορια?? ποιος της ειπε να πα να μεινει εγκυος τοσο νωρις?? κι αν δηλαδη ειναι μια κοπελα που ειναι αθλητρια και εμεινε εγκυος παιρνει συνολικα 20.000 μορια!! ελεος!! νταξει τοτε περναει οπου θελει και ας εχει γραψει και 0!! σορι παιδια αν παρεξηγηθηκαν οι αθλητες του φορουμ, αλλα νταξει.. αποψη μου ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosnifo

Νεοφερμένος

Ο panosnifo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ενας φιλος μου βαλκανιονικης και ολυμπιονικης μαθηματικων γραφτηκε στους πολιτικους στο ΕΜΠ με το μεταλλιο του ενω θα μπορουσε καλλιστα να γραφτει και με το βαθμο του καθως ειχε συγκεντρωσει 19211.Προτιμησε ομως το μεταλλιο γιατι ετσι μπαινει στη σχολη ως υπεραριθμος.Το ιδιο συμβαινει και με πολλους αθλητες.Αυτα ειναι τα καλα και τα παιδια ααξιζουν πολλα συγχαρητηρια!!!:bravo::bravo::bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
τι αλλο θα ακουσω ολοι οι ασχετοι με τον αθλητισμο και οι φυτουκλες λενε αυτα.καθιστε να κανετε χοντρους κωλους.Ενας αθλητης ειναι παντα καλος μαθητης.ΑΝ ΗΤΑΝΕ Η ΖΗΛΙΑ ΨΩΡΑ ΘΑ ΓΕΜΙΖΕ ΤΟ FORUM

O καθένας κάνει τις επιλογές του και κανείς δεν είναι αρμόδιος να τις κρίνει.Εσύ που δεν θα έχεις 10% ούτε τίποτα γιατί καταργήθηκαν πήγαινε και κάντες λοιπόν:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top