Καταλληλότερος πρωθυπουργός

Καταλληλοτερος πρωθυπουργος .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Κ. Καραμανλης (ΝΔ)

    Ψήφοι: 1 4.5%
  • Γ. Παπανδρεου (ΠΑΣΟΚ)

    Ψήφοι: 3 13.6%
  • Κανενας απο τους δυο.

    Ψήφοι: 12 54.5%
  • Δεν εχω αποψη σε αυτο το θεμα.

    Ψήφοι: 3 13.6%
  • Αλλος (πειτε ποιος...)

    Ψήφοι: 3 13.6%

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ο Βενιζελος ειναι ενα δεξιο γουρουνακι[βλεπε αβαταρ:P].Το ΠΑΣΟΚ ειναι τυπικα ενα σοσιαλιστικο κομμα.Να παει αν θελει στη ΝΔ,που του ταιριαζει γαντι.
Παντως εγω τον θεωρω επικινδυνο σε περιπτωση που ανεβει στην εξουσια.
Ο συνδιασμος εξυπνου και κακου ανθρωπου ειναι οτι χειροτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xαρά

Νεοφερμένος

Η xαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Σε εναλλακτικές θα έβαζα Μπακογιάννη, Βενιζέλο, Αλαβάνο. Απαιτείται πριν γίνει κάποιος πρωθυπουργός να έχει και τη σχετική εμπειρία.
Αλλά εντάξει, στο δίλημμα Καραμανλής/Παπανδρέου ο Καραμανλής είναι η απάντηση. Στη συγκεκριμένη περίπτωση το δίλλημα είναι "ικανότης ή βλακεία" δεν είναι σοσιαλισμός ή βαρβαρότητα και άλλα γραφικά.


μηπως ειναι δεξιος καπιταλισμος η κεντροβλακωδης σοσιαλισμος?
γτ εγω προσωπικα προτιμω ενα βλακα π παιρνιεται γ σοσιαλιστης απο εναν "ικανο",και ικανο για ολα.ΟΛΑ ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε μπαίνω στο παιχνίδι του λαικισμού. Τις μεταρρυθμίσεις που χρειάζεται να κάνει ο Καραμανλής πρέπει να τις κάνει γιατί τις χρειάζεται η χώρα. Από κει και πέρα ποσώς μ'ενδιαφέρει τι λέει ο κάθε συνδικαλιστής. Οι βολεμένοι πάντα αντιδρούν.
Θεωρώ τη Νέα Δημοκρατία ως μια οργάνωση νεόπλουτων βλάχων, αλλά τις αλήθειες είμαι υποχρεωμένος να τις λέω. Και ειδικά τον Πρωθυπουργό τον εκτιμώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δε μπαίνω στο παιχνίδι του λαικισμού. Τις μεταρρυθμίσεις που χρειάζεται να κάνει ο Καραμανλής πρέπει να τις κάνει γιατί τις χρειάζεται η χώρα. Από κει και πέρα ποσώς μ'ενδιαφέρει τι λέει ο κάθε συνδικαλιστής. Οι βολεμένοι πάντα αντιδρούν.
Ποιες μεταρυθμισεις εχει κανει ο Καραμανλης;Διαφωτισε κι εμας τους λαικιστες που δε διαθετουμε τη δικη σου υψηλη εφυια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xαρά

Νεοφερμένος

Η xαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Ποιες μεταρυθμισεις εχει κανει ο Καραμανλης;Διαφωτισε κι εμας τους λαικιστς που δε διαθετουμε τη δικη σου υψηλη εφυια.
+1!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δε μπαίνω στο παιχνίδι του λαικισμού. Τις μεταρρυθμίσεις που χρειάζεται να κάνει ο Καραμανλής πρέπει να τις κάνει γιατί τις χρειάζεται η χώρα. Από κει και πέρα ποσώς μ'ενδιαφέρει τι λέει ο κάθε συνδικαλιστής. Οι βολεμένοι πάντα αντιδρούν.
Θεωρώ τη Νέα Δημοκρατία ως μια οργάνωση νεόπλουτων βλάχων, αλλά τις αλήθειες είμαι υποχρεωμένος να τις λέω. Και ειδικά τον Πρωθυπουργό τον εκτιμώ.

βολεμενος ειναι και ο καραμανλης και ο καθε καραμανλης. αν ειναι οποιαδηποτε προσπαθεια για...εξυπηρετηση συμφεροντων, βαφτιζονται μεταρρυθμισεις, τοτε ειναι αχρηστες.


Υ.Γ. η αληθεια ειναι κατι αρκετα υποκειμενικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Στην παρούσα πολιτική φάση,μόνο ο Κ. Καραμανλής μπορεί να φανεί κατάλληλος.Εμπνέει με όσα λέει και κάνει σιγουριά στους πολίτες και γιαυτό άλλωστε είναι και απ'τα πιο βαριά χαρτιά της ΝΔ.Μετά ακολουθούν ως καταλληλότεροι,η Μπακογιάννη και ο Βενιζέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Στην παρούσα πολιτική φάση,μόνο ο Κ. Καραμανλής μπορεί να φανεί κατάλληλος.Εμπνέει με όσα λέει και κάνει σιγουριά στους πολίτες και γιαυτό άλλωστε είναι και απ'τα πιο βαριά χαρτιά της ΝΔ.Μετά ακολουθούν ως καταλληλότεροι,η Μπακογιάννη και ο Βενιζέλος.
Εμπνεει ο Καραμανλης σιγουρια;:lol2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Ο Καραμανλης φαινεται σοβαρος αλλα ειναι μεγαλος μ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εμπνεει ο Καραμανλης σιγουρια;:lol2:

Δεν έχουμε όλοι τα δικά σου μέτρα, μην είσαι τόσο αμετροεπής και αλαζόνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν έχουμε όλοι τα δικά σου μέτρα, μην είσαι τόσο αμετροεπής και αλαζόνας.
Ειπε ο γαιδαρος τον πετεινο κεφαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xαρά

Νεοφερμένος

Η xαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Δεν έχουμε όλοι τα δικά σου μέτρα, μην είσαι τόσο αμετροεπής και αλαζόνας.

μιλαει και ο κυριος "δεν-υπαρχει-περιπτωση-να-παραδεχτω-οτι-εχω-αδικο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Σε εναλλακτικές θα έβαζα Μπακογιάννη, Βενιζέλο, Αλαβάνο. Απαιτείται πριν γίνει κάποιος πρωθυπουργός να έχει και τη σχετική εμπειρία.
Αλλά εντάξει, στο δίλημμα Καραμανλής/Παπανδρέου ο Καραμανλής είναι η απάντηση. Στη συγκεκριμένη περίπτωση το δίλλημα είναι "ικανότης ή βλακεία" δεν είναι σοσιαλισμός ή βαρβαρότητα και άλλα γραφικά.

Γιατί ο Παπανδρέου υπήρξε ποτέ πρωθυπουργός για να μπορείς να κρίνεις; Αυτη η ερώτηση δεν έχει βάση. Ας γίνει πρωθυπουργός, και μετά θα συγκρίνουμε.
-----------------------------------------
Εμπνεει ο Καραμανλης σιγουρια;:lol2:

Μα και να εμπνέει, τί; Σημασία δεν έχει να μπορεί να υποκρίνεται, σημασία έχει να μπορεί να ανταποκριθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ προσωπικά ψήφισα το άλλος. Και με την επιλογή μου αυτή, εννοώ τον Ευάγγελο Βενιζέλο. Θεωρώ ότι είναι σπουδαία πολιτική φυσιογνωμία, ένας απίστευτα οξυδερκής άνθρωπος, και ακριβώς όσο απαταιώνας και τίμιος συγχρόνως πρέπει να είναι ένας πολιτικός, ώστε να οδηγήσει τη χώρα του στην άνθιση.

Εν τούτοις, απορώ, πώς οι Πασοκτζήδες στάθηκαν τόσο ανόητοι και "κολλημἐνοι" και ψήφισαν για αρχηγό τους πάλι τον Γιωργάκη, ένεκα ονόματος, ξέροντας πως θα φάνε τα μούτρα τους πάλι. Πιστεύω πως αν ο Βενιζέλος ήταν αρχηγός του ΠΑΣΟΚ, η Ν.Δ δε θα ήταν πια κυβέρνηση.

Και όλα αυτά φυσικά, τα λέω ανεξάρτητα με τις πολιτικές μου πεποιθήσεις. Εμένα προσωπικά με αντιπροσωπεύει το Κ.Κ.Ε, όμως θεωρώ τον Βενιζέλο κορυφαίο πολιτικό και αν ήταν αρχηγός του ΠΑΣΟΚ με μεγάλη ευχαρίστηση θα άλλαζα την ψήφο μου και θα ψήφιζα το ΠΑΣΟΚ.

Ναί συμφωνό σε όλα εκτός από το ΚΚΕ δν με εκφράζει εμένα.
Εγώ έβαλα κανένας από τους 2 το πολ θέλει φτίαξιμο η βάλτε και άλλα ονόματα και επιλογή κανένας από τους παραπάνω. Το κανένας από τους 2 και το άλλος δεν στέκουν στο ίδιο πολ.

PS. Ο Καραμανλής είναι χαρισματικός ρήτορας όλοι το παραδέχονται. Ικανός δεν είναι, ούτε δραστήριος και αυτό το παραδέχονται όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
κανενας.ειναι που ειναι κατεστραμμενη η χωρα,ΠΟΣΟ ακομα να αντεξει??ειδαμε τον ενα αχρηστο,παμε στον αλλο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xαρά

Νεοφερμένος

Η xαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Κ. Καραμανλής (ΝΔ):gym:
:hellas::hellas::hellas::hellas::hellas::hellas:

κατακαημενη ρουμελη...
αχ και βαχ
δεν φτανει που τον ψηφισες
εισαι και πολυ περηφανη γ αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
κατακαημενη ρουμελη...
αχ και βαχ
δεν φτανει που τον ψηφισες
εισαι και πολυ περηφανη γ αυτο...
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Καλο:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
κατακαημενη ρουμελη...
αχ και βαχ
δεν φτανει που τον ψηφισες
εισαι και πολυ περηφανη γ αυτο...
:lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xαρά

Νεοφερμένος

Η xαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
μη γελατε ειναι σοβαρο το θεμα
οπως και το emoticon με το γαλανολευκο σκουφι μαγειρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εμπνεει ο Καραμανλης σιγουρια;:lol2:
:lol2::lol::lol::lol:μου ρθε ο ουρανός σφοντύλι με αυτά που ακούω!:s:stars: κατα τη γνώμη μου και αυτός για ντομάτες είναι!:ntomata::crazy: Το χουμε χέσει τελείως το θέμα! :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top