Καταλληλότερος πρωθυπουργός

Καταλληλοτερος πρωθυπουργος .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Κ. Καραμανλης (ΝΔ)

    Ψήφοι: 1 4.5%
  • Γ. Παπανδρεου (ΠΑΣΟΚ)

    Ψήφοι: 3 13.6%
  • Κανενας απο τους δυο.

    Ψήφοι: 12 54.5%
  • Δεν εχω αποψη σε αυτο το θεμα.

    Ψήφοι: 3 13.6%
  • Αλλος (πειτε ποιος...)

    Ψήφοι: 3 13.6%

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Νομιζεις.... Διοτι αν το υποστηριζαν θα ειχε προχωρησει το πραγμα, και δεν θα ηταν τοσα χρονια τα θεματα αυτα σε μια πληρη στασιμοτητα.
-----------------------------------------


Ποιες θεωρεις ακροδεξιες αντιληψεις? Διοτι αν θεωρεις τις δικες μου ακροδεξιες οι δικες σου πιθανοτατα να ειναι ανθελληνιστικες :)
Αυτο μπορεις να το αιτιολογισεις η μηπως δεν θυμασαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Αυτο μπορεις να το αιτιολογισεις η μηπως δεν θυμασαι;

Με την ιδια λογικη που εσυ αναφερεις τις αντιληψεις μου ως ακροδεξιες :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και ποια είναι η συμβολή του ΛΑΟΣ στη διαδικασία επίλυσης;
Η κατοχή στην Κύπρο προκλήθηκε από φασίστες που είναι σήμερα στον ευρύτερο κύκλο του ΛΑΟΣ. Είναι τουλάχιστον υποκρισία να παριστάνουν τους πατριώτες αυτά τα φασιστάκια που έριξαν την Κυπριακή Δημοκρατία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Όλα τα κόμματα τα υποστηρίζουν αυτά.


Το ΣΥΡΙΖΑ και οι Οικολόγοι έχουν δηλώσει στο θέμα των Σκοπίων ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα τους αυτοπροσδιορισμού...
Το ΚΚΕ συντάσεται με την γραμμή του χριστόφια που λέει ότι δεν πρέπει να ζητάμε και πολλά.... στο να φύγουν δηλαδή να φύγουν οι τουρκοι (όχι η τουρκοκύπριοι) από την Κύπρο...
Το ΠΑΣΟΚ ήταν το μόνο κόμμα που τάχθηκε ξεκάθαρα υπέρ του σχεδίου Ανάν για το οποίο οι Τούρκοι πανηγύριζαν...
Η ΝΔ (χωρίς να είμαι υπερ της σε πολλά θλεματα...) τουλάχιστον σε αυτά τα δύο κρατάει τα προσχήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Με την ιδια λογικη που εσυ αναφερεις τις αντιληψεις μου ως ακροδεξιες :bye:
Γιατι,δεν ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το ΣΥΡΙΖΑ και οι Οικολόγοι έχουν δηλώσει στο θέμα των Σκοπίων ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα τους αυτοπροσδιορισμού...
Το ΚΚΕ συντάσεται με την γραμμή του χριστόφια που λέει ότι δεν πρέπει να ζητάμε και πολλά.... στο να φύγουν δηλαδή να φύγουν οι τουρκοι (όχι η τουρκοκύπριοι) από την Κύπρο...
Το ΠΑΣΟΚ ήταν το μόνο κόμμα που τάχθηκε ξεκάθαρα υπέρ του σχεδίου Ανάν για το οποίο οι Τούρκοι πανηγύριζαν...
Η ΝΔ (χωρίς να είμαι υπερ της σε πολλά θλεματα...) τουλάχιστον σε αυτά τα δύο κρατάει τα προσχήματα...

Οι Τουρκοκύπριοι είναι Κύπριοι.
-----------------------------------------
Το ΣΥΡΙΖΑ και οι Οικολόγοι έχουν δηλώσει στο θέμα των Σκοπίων ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα τους αυτοπροσδιορισμού...
Το ΚΚΕ συντάσεται με την γραμμή του χριστόφια που λέει ότι δεν πρέπει να ζητάμε και πολλά.... στο να φύγουν δηλαδή να φύγουν οι τουρκοι (όχι η τουρκοκύπριοι) από την Κύπρο...
Το ΠΑΣΟΚ ήταν το μόνο κόμμα που τάχθηκε ξεκάθαρα υπέρ του σχεδίου Ανάν για το οποίο οι Τούρκοι πανηγύριζαν...
Η ΝΔ (χωρίς να είμαι υπερ της σε πολλά θλεματα...) τουλάχιστον σε αυτά τα δύο κρατάει τα προσχήματα...

Το ΠΑΣΟΚ και το κάθε ΠΑΣΟΚ έχει δικαίωμα άποψης. Στο κάτω-κάτω ο Ανάν εξασφάλιζε την επιστροφή του 85% της Κύπρου στην ελληνική κοινότητα. Όσο δηλαδή αντιστοιχεί στον ελληνικό πληθυσμό και περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Οι Τουρκοκύπριοι είναι Κύπριοι.
Δεν είπα κάτι άλλο... για τους τούρκους εποίκους μίλησα... που πολλαπλασιάζονατι ώστε το 85% που αναφέρεις να πλησιάζει το 50-50...
Αυτό με που αναφέρεις για την επιστροφή του 85% της Κύπρου στην ελληνική κοινότητα πρώτη φορά το ακούω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
αιτιολογησε το. Μην πετας μια λεξη και μετα χαιρεσαι :P
Ολες σου οι αποψεις ειναι ξεπερασμενες και αβασιμες.Κατηγορεις τους ομοφυλοφιλους ως ψυχασθενεις,αγνοοντας οτι μαζι σου διαφωνει η συγχρονη επιστημονικη κοινοτητα.Υποστηριζεις πως πρεπει να διωξουμε τους Τουρκοκυπριους απο τα κατεχομενα,ενω τα τελευται 35 χρονια εχουν γεννηθει εκει παιδια σαν κι εμας,τα οποια δεν φταινε σε τιποτα για να χασουν το σπιτι τους.Υποστηριζεις τις αποψεις του ΛΑΟΣ,το οποιο ειναι ενα ακρως ακροδεξιο κομμα.Χαρακτηριζεις ανθελληνα οποιον δεν συμφωνει μαζι σου.
Και το κυριοτερο,δεν εχεις μαθει να σεβεσαι το δικαιωμα του καθενος να εχει τη δικη του γνωμη και τα δικα του πιστευω.Θες να επιβαλλεις τις αποψεις σου,γιατι μονο ετσι θα ικανοποιηθει ο εγωισμος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ολες σου οι αποψεις ειναι ξεπερασμενες και αβασιμες.Κατηγορεις τους ομοφυλοφιλους ως ψυχασθενεις,αγνοοντας οτι μαζι σου διαφωνει η συγχρονη επιστημονικη κοινοτητα.Υποστηριζεις πως πρεπει να διωξουμε τους Τουρκοκυπριους απο τα κατεχομενα,ενω τα τελευται 35 χρονια εχουν γεννηθει εκει παιδια σαν κι εμας,τα οποια δεν φταινε σε τιποτα για να χασουν το σπιτι τους.Υποστηριζεις τις αποψεις του ΛΑΟΣ,το οποιο ειναι ενα ακρως ακροδεξιο κομμα.Χαρακτηριζεις ανθελληνα οποιον δεν συμφωνει μαζι σου.
Και το κυριοτερο,δεν εχεις μαθει να σεβεσαι το δικαιωμα του καθενος να εχει τη δικη του γνωμη και τα δικα του πιστευω.Θες να επιβαλλεις τις αποψεις σου,γιατι μονο ετσι θα ικανοποιηθει ο εγωισμος σου.


1) σου συστηνω εναν οφθαλμιατρο διοτι δεν βλεπεις οτι γραφω

Ο Καρατζαφερης εχει σε αρκετα δικιο αλλα σε καποια ξεπερναει το μετρο.
Για να το δεις καλυτερα.

2) Μην αναφερεις παλι το θεμα των ομοφυλοφιλων εισαι εντελως offtopic και προκατειλημενος και αυτα που ανεφερα ηταν απο συμπερασματα ψυχολογων εκτος εαν δεν την θεωρεις αυτην επιστημη.

3) Πριν τους δικαιολογησεις τους Τουρκους που εισεβαλαν στην Κυπρο να σκεφτεις τα χιλιαδες παιδια που σφαξανε και τις γυναικες που βιασανε πριν απο 35 χρονια. Αυτοι σε τι φταιγανε και χασανε το σπιτι τους?

4) Απο την στιγμη που ειπες τις αποψεις μου ακροδεξιες επειδη ανεφερα το θεμα της ονομασιας και της γενοκτονιας των Κυπριων σημαινει πως διαφωνεις καθετα μαζι μου και εισαι αντιθετος. Αρα εισαι υπερ να ονομαστει Μακεδονια κλπ. Αυτο ειναι εντελως ανθελληνιστικες αποψεις.

5) Εσυ που μιλας για σεβασμο και γνωμες. Δες πως απαντας σε ολα σου τα ποστ και μετα να λες τους αλλους. Απο τα ποστ σου λειπει η λεξη "σεβασμος". Μαθε να κανεις διαλογο και υστερα βγαλε τα συμπερασματα σου. Οποιος διαφωνει μαζι σου θεωρειται ξεπερασμενος και εγωιστης. :nono: Κι ομως δεν ειναι ετσι.

Κι ευτυχως scripta manent...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Σε λίγο θα κυβερνάει ο "Ούτις":P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
1) σου συστηνω εναν οφθαλμιατρο διοτι δεν βλεπεις οτι γραφω

Για να το δεις καλυτερα.

2) Μην αναφερεις παλι το θεμα των ομοφυλοφιλων εισαι εντελως offtopic και προκατειλημενος και αυτα που ανεφερα ηταν απο συμπερασματα ψυχολογων εκτος εαν δεν την θεωρεις αυτην επιστημη.

3) Πριν τους δικαιολογησεις τους Τουρκους που εισεβαλαν στην Κυπρο να σκεφτεις τα χιλιαδες παιδια που σφαξανε και τις γυναικες που βιασανε πριν απο 35 χρονια. Αυτοι σε τι φταιγανε και χασανε το σπιτι τους?

4) Απο την στιγμη που ειπες τις αποψεις μου ακροδεξιες επειδη ανεφερα το θεμα της ονομασιας και της γενοκτονιας των Κυπριων σημαινει πως διαφωνεις καθετα μαζι μου και εισαι αντιθετος. Αρα εισαι υπερ να ονομαστει Μακεδονια κλπ. Αυτο ειναι εντελως ανθελληνιστικες αποψεις.

5) Εσυ που μιλας για σεβασμο και γνωμες. Δες πως απαντας σε ολα σου τα ποστ και μετα να λες τους αλλους. Απο τα ποστ σου λειπει η λεξη "σεβασμος". Μαθε να κανεις διαλογο και υστερα βγαλε τα συμπερασματα σου. Οποιος διαφωνει μαζι σου θεωρειται ξεπερασμενος και εγωιστης. :nono: Κι ομως δεν ειναι ετσι.

Κι ευτυχως scripta manent...

Μην ονομάζεις γενοκτονία ό,τι να'ναι. Στην Κύπρο αρχικά εισέβαλλε η Ελλάδα και κατόπιν η Τουρκία. Και οι ΕΔΛΥΚάριοι έσφαξαν τούρκους, βίασαν μουσουλμάνες και κατέστρεψαν χωριά. Απλώς η Ιστορία, σε κάθε χώρα, λέγεται πάντα μέχρι τη μέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Μην ονομάζεις γενοκτονία ό,τι να'ναι. Στην Κύπρο αρχικά εισέβαλλε η Ελλάδα και κατόπιν η Τουρκία. Και οι ΕΔΛΥΚάριοι έσφαξαν τούρκους, βίασαν μουσουλμάνες και κατέστρεψαν χωριά. Απλώς η Ιστορία, σε κάθε χώρα, λέγεται πάντα μέχρι τη μέση.
Πες τα ρε miv !!!!!!!:no1::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
1) σου συστηνω εναν οφθαλμιατρο διοτι δεν βλεπεις οτι γραφω

Για να το δεις καλυτερα.

2) Μην αναφερεις παλι το θεμα των ομοφυλοφιλων εισαι εντελως offtopic και προκατειλημενος και αυτα που ανεφερα ηταν απο συμπερασματα ψυχολογων εκτος εαν δεν την θεωρεις αυτην επιστημη.

3) Πριν τους δικαιολογησεις τους Τουρκους που εισεβαλαν στην Κυπρο να σκεφτεις τα χιλιαδες παιδια που σφαξανε και τις γυναικες που βιασανε πριν απο 35 χρονια. Αυτοι σε τι φταιγανε και χασανε το σπιτι τους?

4) Απο την στιγμη που ειπες τις αποψεις μου ακροδεξιες επειδη ανεφερα το θεμα της ονομασιας και της γενοκτονιας των Κυπριων σημαινει πως διαφωνεις καθετα μαζι μου και εισαι αντιθετος. Αρα εισαι υπερ να ονομαστει Μακεδονια κλπ. Αυτο ειναι εντελως ανθελληνιστικες αποψεις.

5) Εσυ που μιλας για σεβασμο και γνωμες. Δες πως απαντας σε ολα σου τα ποστ και μετα να λες τους αλλους. Απο τα ποστ σου λειπει η λεξη "σεβασμος". Μαθε να κανεις διαλογο και υστερα βγαλε τα συμπερασματα σου. Οποιος διαφωνει μαζι σου θεωρειται ξεπερασμενος και εγωιστης. :nono: Κι ομως δεν ειναι ετσι.

Κι ευτυχως scripta manent...
1.Δεν διευκρινησες πως ακριβως ξεπερνα το μετρο,αφηνοντας να βγαλουμε μονοι μας συμπερασματα.Μπορει να θεωρεις πως εχει δικιο σε ολα οσα λεει αλλα οτι ο τροπος με τον οποιο τα εκφραζει ξεπερνα το μετρο.
2.Δεν ειμαι offtopic.Με ρωτησες κατι και σου απαντησα λαμβανοντας υποψην ολα οσα εχεις πει στο forum.Οσο για την ψυχολογια,σιγουρα ειναι επιστημη,αλλα τις ψυχικες παθησεις τις μελετα η ψυχιατρικηΑλλο το να,αλλο τ αλλο.
3.Αφορμη για την εισβολη στην Κυπρο εδωσε το καθεστος της χουντας,δηλαδη οι ανθρωποι οι οποιοι κυβερνουσαν την Ελλαδα.
Επισης,το οτι υπεφεραν οι Κυπριοι δεν σημαινει πως πρεπει να πεσουμε και μεις στο επιπεδο αυτων που τους εσφαξαν.
4.Δεν ειμαι υπερ της ονομασιας Μακεδονια,αλλα εχω ξαναπει πως μια συθετη ονομασια ειναι η μοναδικη ρεαλιστικη λυση.Οχι η πιο επιθυμητη.
5.Οχι,κανεις λαθος.Και με τον miv εχω διαφωνησει πολλες φορες,και με αλλους,αλλα δεν τους θεωρω ξεπερασμενους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 402 μηνύματα.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Διοτι απο αυτους που υπαρχουν δεν συγκρινονται με την καμμια. Πες μου εναν καλυτερο απο τον Καραμανλη.
Ο κανενας καλουλης ειναι :P

Oλους τους υπολοιπους Ελληνες.
ολιγον τι ακυρο

Πχ η Παπαρηγα που λεει να βγουμε απο ΕΕ, ΝΑΤΟ και να κηρυξουμε πολεμο στην Αμερικη? ο Αλαβανος - Τσιπρας ( αυτο το κομμα ουτε ποιον εχει για αρχηγο δεν ξερει) που χαρη σε αυτους ειχαμε μια Αθηνα στα καρβουνα και μονιμως αντιεξουσιαστικες επιθεσεις? Ο Βεργης που θελει για ευρωβουλευτη τον Κατμαν και που για διαφημιστικο φυλλαδιο το 2004 ειχε τον εαυτο του ολογυμνο? Ο Παπανδρεου που αν ανεβει στην εξουσια, θα ειναι ο τελευταιος που θα κυβερνησει, αλλα αντι για αυτον θα τα ρυθμιζουν ολα αυτοι του κομματος του? Να ειχε το ΠΑΣΟΚ το Βενιζελο, αντε πες στο καλο. Ο Καρατζαφερης εχει σε αρκετα δικιο αλλα σε καποια ξεπερναει το μετρο.
+++

Από τα υπάρχοντα πολιτικά πρόσωπα, η Μπακογιάννη. Αν και μάλλον κανέναν δε θα επέλεγα...
Μπακογιαννη ? ουστ ! ντορα μπακογιαννη μητσοτάκη μακρια απο εδω γκαντεμια φτου φτου φτου
H Kυπρος ειναι σε συνεργασια με την Ελλαδα και σε ζητηματα οπως αυτο η Ελλαδα οφειλει να παρει θεση. Ελληνικο προβλημα ειναι το σκοπιανο ;)
Ναι ειναι αυτο ειναι ολοφανερο καθε χρονο δεν δινουμε το δωδεκαρι στην κυπρο και αναποδα:what:

Σε λίγο θα κυβερνάει ο "Ούτις":P:P
καλος ειναι και αυτος .


Σοβαρα ποιοι τρεις πικραμένοι ψήφισαν τον γιωργακη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
1.Δεν διευκρινησες πως ακριβως ξεπερνα το μετρο,αφηνοντας να βγαλουμε μονοι μας συμπερασματα.Μπορει να θεωρεις πως εχει δικιο σε ολα οσα λεει αλλα οτι ο τροπος με τον οποιο τα εκφραζει ξεπερνα το μετρο.
2.Δεν ειμαι offtopic.Με ρωτησες κατι και σου απαντησα λαμβανοντας υποψην ολα οσα εχεις πει στο forum.Οσο για την ψυχολογια,σιγουρα ειναι επιστημη,αλλα τις ψυχικες παθησεις τις μελετα η ψυχιατρικηΑλλο το να,αλλο τ αλλο.
3.Αφορμη για την εισβολη στην Κυπρο εδωσε το καθεστος της χοντας,δηλαδη οι ανθρωποι οι οποιοι κυβερνουσαν την Ελλαδα.
Επισης,το οτι υπεφεραν οι Κυπριοι δεν σημαινει πως πρεπει να πεσουμε και μεις στο επιπεδο αυτων που τους εσφαξαν.
4.Δεν ειμαι υπερ της ονομασιας Μακεδονια,αλλα εχω ξαναπει πως μια συθετη ονομασια ειναι η μοναδικη ρεαλιστικη λυση.Οχι η πιο επιθυμητη.
5.Οχι,κανεις λαθος.Και με τον miv εχω διαφωνησει πολλες φορες,και με αλλους,αλλα δεν τους θεωρω ξεπερασμενους.


1) το οτι εχεις μεγαλη φαντασια και σου αρεσει να βγαζεις συμπερασματα τα οποια εσυ θελεις και οπως τα θελεις να τα παρουσιασεις, δεν φταιω εγω

2) λαμβανοντας υποψη μου ολααα τα ποστ σου και εγω καταλαβαινω τον τυπο σου, ομως κοιταω να μην βασιζομαι εκει διοτι προτιμω τις υγιεις συζητησεις με σεβασμο προς τον αλλον, οχι σαν εσενα που σχολιαζεις με προκαταλειψη λεγοντας απλα μια λεξη απαξιωτικη ετσι για να πεις κατι. scripta manent!

3) Πως γινεται απο την μια την Κυπρο να την θεωρειται ως μια ανεξαρτητη κυβερνηση και απο την αλλη να λετε πως η χουντα της Ελλαδας εφταιξε?
Συμφωνω σε αυτο. Εννοειται οτι δεν πρεπει να ειμαστε οφθαλμος αντι οφθαλμου, οι Κυπριοι ομως που μεινανε αστεγοι και χασανε τις περιουσιες τους?? Αυτοι θα μεινουν ετσι?? Γιατι?? Για να μην φανουμε ακροδεξιοι?? Εχουμε φτασει σε σημειο δηλαδη να στεκομαστε εναντια στα εθνικα μας συμφεροντα και αυτα δεν ειναι εις βαρος των αλλων, απλα και μονο για να μην φανουμε εθνικιστες. Φυσικα δεν πρεπει να ειμαστε εθνικιστες αλλα εθνιστες! Μετρον αριστον.

4) Αυτο που λες το εχει θεσει και το ΛΑΟΣ! Αν λειτουργησω οπως εσυ συνηθως πρεπει να σε βγαλω ακροδεξιο φασιστα και τσιρακι του Παπαδοπουλου:no1:

5) το τι θεωρεις ξεπερασμενο εσυ ειναι υποκειμενικο, οπως αντιστοιχα το τι θεωρω εγω ξεπερασμενο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πρέπει να διαβάσεις Ιστορία. Όταν εισέβαλλε η Ελλάδα στην Κύπρο, στην Κύπρο υπήρξε προδοσία και μίνι-πραξικόπημα κατά του Προέδρου Μακαρίου από τους Γρίβα και Σαμψών. Ανεξάρτητη ήταν και είναι η Κύπρος, αλλά δέχτηκε επίθεση από την Ελλάδα (ο Σαμψών δεν ήταν ποτέ νόμιμη κυβέρνηση στην Κύπρο) και κατόπιν διαίρεση της ακεραιότητας από την Τουρκία.
Επίσης, να μου εξηγήσεις, επειδή αναφέρεις τον Παπαδόπουλο, με ποια ακριβώς αιτιολογία ο πρώην πρόεδρος της νεολαίας ΕΠΕΝ, κόμμα ιδρυθέν απ'το φυλακισμένο Παπαδόπουλο, ο Μάκης Βορίδης, είναι βουλευτής της Δημοκρατίας με τη στήριξη της λυκοσυμμορίας του ΛΑΟΣ. Αυτοί κατέλαβαν την Κύπρο, η Τουρκία απλώς εκμεταλλεύτηκε το γεγονός φέρνοντας ως πρόφαση τις συμφωνίες της Ζυρίχης. Γι'αυτό και στην ουσία η εισβολή της Κύπρου εκ της Τουρκίας έχει μέχρι σήμερα νομικό έρεισμα. Πάντα δύο φασιστικές ιδεολογίες, ακόμη κι αν συγκρούονται, βρίσκουν τον τρόπο να βοηθούν η μια την άλλη. H Ελλάδα του Ιωαννίδη και η Τουρκία του Ετζεβίτ. Στο τέλος την πληρώσανε οι Κύπριοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Λοιπόν έχουμε και λέμε:
1) Πρέπει να είμαστε το μοναδικό ευρωπαϊκό κράτος που έχει κομμουνιστικό κόμμα (όχι αριστερό!)
2) Το ΚΚΕ εφόσον κατηγορεί την αντι-πολιτική της ΕΕ γιατί συμμετέχει σε εκλογές;
3) Ο Τσίπρας είναι καλός hair-styler και τίποτα άλλο.
4) Το ΠΑΣΟΚ έχει δεξιοποιηθεί και βλέπω Βενιζέλο
5) Η ΝΔ προσπαθεί να φάει ότι δεν έχει φάει γιατί θα μετά θα τα τρώει η Ντόρα, ο Κώστας και ο Κυριάκος (η Μαρίκα θα κάνει κεφτεδάκια, γιουβαρλάκια κλπ)
6) Ο ΛΑΟΣ είναι παράρτημα της ΝΔ με Χρυσαυγίτες κλπ κλπ
7) Να μπουν οι Οικολόγοι στη Βουλή για να γίνει πολυκομματική (ενθαρρυντική η παρουσία των Τρεμόπουλου, Καφετζόπουλου και Κονιόρδου)
8) Η ΔΡΑΣΗ θα μείνει στην αντίδραση
9) Το Μακεδονικό Πανελλήνιο Μέτωπο (κάπως έτσι :P) είναι για τα γέλια (τραγελαφικός συνδυασμός Ζουράρι και Παπαθεμελή)
10) ΤΣΙΦΙΙΙΙΖΩ ΚΑΤ ΜΑΝ ΖΙΑ ΤΝ ΕΥΡΟΒΟΛΗ!! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
greekteo
πραγματικα πρεπει να ξαναδιαβαζεις αυτα που ποσταρεις

η χουντα της ελλαδας βοηθησε στην πτωση της κυβερνησης του μακαριου Γ', και ηταν ενα πατημα των τουρκων για εισβολη στην ελλαδα.

με το να κατηγορεις τους αλλους χωρις επιχειρηματα και με το να πετας απο εδω και απο εκει τρεις λεξεις συναισθηματικα φορτισμενες δε θα καταφερεις κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top