Καταλήψεις 2024

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Όπα κάτσε να πάω να δω κ εκεί μπας και ανέβασαν κάτι, αλλά τι φάση;
Το θέμα απλώς είναι πως αύριο οι δηλώσεις κλείνουν, οι καθηγητές δεν απαντάνε και δεν ξέρουμε αν θα ανοίξουν εκ νέου από εβδομάδα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλά εννοείται, μη μασάς με τη γραμματεία. Εύχομαι να είναι εξυπηρετικοί και να σηκώνουν τα τηλ τουλάχιστον. Πόσο καιρό περιμένεις τους κωδικούς σου;
Τη Δευτέρα γράφτηκα, και μου είπαν να περιμένω να μου έρθουν SMS.

Μετά έσκασε αυτό με την κατάληψη.
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Περιεργο παντως να μην σας εχουν στειλει μειλ οι καθηγητες ωστε να σας πουν για το μαθημα τους τι να κανετε. Εμας μας στελνουν μειλ 1-2 μερες πριν με οδηγιες
Έχουν στείλει εμαιλ μόνο οι καθηγητές που θα εξετάσουν αυτή την εβδομάδα (είπαν τύπου το τρόπο εξέτασης των μαθημάτων τους). Είναι γύρω στα 12 μαθήματα από όλα τα έτη που θα δοθούν, οπότε δεν γράφουμε όλοι οι φοιτητές. Γενικά πηγαίνουν από συνελεύσεις σε συνελεύσεις και οι ανακοινώσεις που βγαίνουν είναι χρησμοί.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Έχουν στείλει εμαιλ μόνο οι καθηγητές που θα εξετάσουν αυτή την εβδομάδα (είπαν τύπου το τρόπο εξέτασης των μαθημάτων τους). Είναι γύρω στα 12 μαθήματα από όλα τα έτη που θα δοθούν, οπότε δεν γράφουμε όλοι οι φοιτητές. Γενικά μας πηγαίνουμε από συνελεύσεις σε συνελεύσεις και οι ανακοινώσεις που βγαίνουν είναι χρησμοί.
Καταλαβα... τρεχα γυρευε τρ
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Τη Δευτέρα γράφτηκα, και μου είπαν να περιμένω να μου έρθουν SMS.

Μετά έσκασε αυτό με την κατάληψη.
Ντάξει μια εβδομάδα έχει περάσει, δεν είναι και πολύς καιρός με βάση αυτά που γίνονται τωρα στο απθ.
Πάντως αν σε βοηθάει κάπως, έχω μερικούς φίλους στη νομική οπότε αν θέλεις να ρωτήσω κάτι, μπορώ. Ίσως να είναι συνηθισμένο φαινόμενο η καθυστέρηση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καταλαβα... τρεχα γυρευε τρ
Πάντως τώρα που κοιταξα, σε εμάς δεν έχει τίποτα στο elearning. Αν δεν απαντήσουν μέχρι αύριο θα κάνω την δήλωση καλού κακού, μη γίνει καμια στραβή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Ντάξει μια εβδομάδα έχει περάσει, δεν είναι και πολύς καιρός με βάση αυτά που γίνονται τωρα στο απθ.
Πάντως αν σε βοηθάει κάπως, έχω μερικούς φίλους στη νομική οπότε αν θέλεις να ρωτήσω κάτι, μπορώ. Ίσως να είναι συνηθισμένο φαινόμενο η καθυστέρηση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πάντως τώρα που κοιταξα, σε εμάς δεν έχει τίποτα στο elearning. Αν δεν απαντήσουν μέχρι αύριο θα κάνω την δήλωση καλού κακού, μη γίνει καμια στραβή.
Χαχα αυτό που θα ήθελα θα ήταν να άνοιγε η σχολή, να πήγαινα να μου βγάζανε κωδικούς και μετά ας ξανακλείσει:Ρ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
H δηλωση συμμετοχης στην διαδικτυακη εξεταση ηταν πολυ υποχρεωτικη οταν αυτη εφαρμοστηκε το 2020-21 και σκοπο ειχε αφενος την αποδοχη του ειδους αυτης της εξετασης και αφετρου την συναινεση να αποθηκευτουν εστω και προσωρινα προσωπικα σου στοιχεια στο σερβερ μια ιδιωτικης εταιριας οπως ειναι η Cisco και η Microsoft.

Τωρα ως προς το πρωτο υπαρχει νομος βεβαια αλλα ως προς το δευτερο υπαρχει παντα η περιπτωση εμπλοκης της αρχης προστασιας προσωπικων δεδομενων ..με αποτελεσμα να ριξουν τις ευθυνες στον καθηγητη.
Καθε καθηγητης την ζητουσε για το μαθημα του και χωρις αυτη δεν σε δεχοταν.

Τωρα τα παραγματα εχουν ατονισει και γενικως υπαρχει και η αβεβαιοτητα αν τελικα θα γινει η εξεταση εξ αποστασως ή οχι ή δεν θα γινει καθολου και παμε για ιουλιο.
Ειναι μια διαδικασια μονοδρομος που δεν σε αφηνει το οποιο περιθωριο εναλακτικης ...οποτε τι να λεμε? ...την κανει κανεις και βλεπουμε.
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ναι και σε εμάς υποχρεωτική είναι και χωρίς αυτή δεν συμμετέχεις. Απλώς δημιουργήθηκε ένας σαματας με τις ηλεκτρονικές δηλώσεις, γιατί δεν δίνουν όλοι αυτή την εβδομάδα, οπότε δεν ξέραμε αν πρέπει να την συμπληρώσουμε όλοι.
Καλά εμείς την διπλή εξεταστική τον Ιούνιο δεν την γλιτώνουμε.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Κοιτα AfroChem νομιζω οτι εχεις απολυτο δικιο.
Μην ξεχνας οτι η σχολη σου μαζι με τους πολιτικους μηχ. και τις νηπιαγωγες ειναι οι επαναστατες του Απθ.Γενικως το Απθ ειναι επαναστατικο.
Και μετα τις προσφατες εξελιξεις ( στηριξη του αρθρου 16 απο το ΣτΕ ) οι καταληψεις θα συνεχιστουν..η κυβερνηση θα επιμενει στο νομοσχεδιο... και οι εξετασεις θα πανε Ιουλιο.
Εσυ κανε την δηλωση σου και να δουμε τι θα γινει.
Ηδη εχουμε 13 του μηνα και δεν υπαρχει χρονος να στριμωχθουν και οι εξετασεις και η αρχη του εαρινου. Εσεις πρεπει να εχεται και απειρα μαθηματα για εξεταση γιατι εχεται και πολλες κατευθυνσεις.
Καλη δυναμη
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Κοιτα AfroChem νομιζω οτι εχεις απολυτο δικιο.
Μην ξεχνας οτι η σχολη σου μαζι με τους πολιτικους μηχ. και τις νηπιαγωγες ειναι οι επαναστατες του Απθ.Γενικως το Απθ ειναι επαναστατικο.
Και μετα τις προσφατες εξελιξεις ( στηριξη του αρθρου 16 απο το ΣτΕ ) οι καταληψεις θα συνεχιστουν..η κυβερνηση θα επιμενει στο νομοσχεδιο... και οι εξετασεις θα πανε Ιουλιο.
Εσυ κανε την δηλωση σου και να δουμε τι θα γινει.
Ηδη εχουμε 13 του μηνα και δεν υπαρχει χρονος να στριμωχθουν και οι εξετασεις και η αρχη του εαρινου. Εσεις πρεπει να εχεται και απειρα μαθηματα για εξεταση γιατι εχεται και πολλες κατευθυνσεις.
Καλη δυναμη
Κυρίως η σθε είναι πολύ δραστηριοποιημενη και καλά κάνει.
Σκέψου στις τελευταίες συνελεύσεις μας δεν υπάρχει καν πλαίσιο κατά της κατάληψης.
Πέρα ότι η διαδικτυακή εξεταστική είναι αστεία (κυριολεκτικά η αδερφή μου δίνει μαθήματα χωρίς να μπουν καν ζουμ), οι σκέψεις μου είναι πως είναι το μεσο της κυβέρνησης για να αντιμετωπίσουν το ζήτημα και να δείξουν πως όλα κυλούν ομαλά ανεξάρτητα από τις αποφάσεις των συλλόγων. Οι όποιες αντιθέσεις των καθηγητών μας θάβονται (παρεμβάσεις υπουργείου, εισαγγελικές αρχές).
Τέλος πάντων, χρόνος δεν υπάρχει γιατί 19/2 υποτίθεται άρχιζε το εαρινό και έχουμε χάσει 7 μαθήματα. Ακόμα και παράταση να πάρουμε, λογικά το τμήμα θα μεριμνήσει για τους επί πτυχίω φοιτητές.
 

V@Per

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο V@Per αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
ΠΑΔΑ, οι συνελεύσεις καθηγητών (ηλεκτρολόγων, μηχανικών πληροφορικής, μηχανολόγων) έριξαν άκυρο σε αυτό το ανέκδοτο που λέγεται διαδικτυακές.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
ΠΑΔΑ, οι συνελεύσεις καθηγητών (ηλεκτρολόγων, μηχανικών πληροφορικής, μηχανολόγων) έριξαν άκυρο σε αυτό το ανέκδοτο που λέγεται διαδικτυακές.
ναι ετσι... ειναι ''συνεννοημενοι'' με το εμπ
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Έως 20/02/24 η κατάληψη στη Νομική ΑΠΘ.

Αντίο κωδικοί sis, παρόλο που δεν σας είδα ποτέ σας ένιωθα δικούς μου.:huglove:
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Είμαι ενθουσιασμένη για τα μαθήματα επιλογής του εαρινού εξαμήνου. Θα δούμε πως θα πάει βέβαια.....
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Αυθαιρεσίες καθηγητών; Όλα καλά. Εγκάθετοι Πρυτάνεις με πολιτικές προεκτάσεις; Όλα καλά. Διδακτορικά που δίνονται στο έτσι λόγω κομματικών πλατών; Όλα καλά. Αλλά ένας τύπος που μπλόκαρε το τσίρκο των διαδικτυακών εξετάσεων για μια ώρα είναι το πρόβλημα και απολύθηκε.

Έτσι δείχνει τα δόντια της η Δημοκρατία.

 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Είμαι ενθουσιασμένη για τα μαθήματα επιλογής του εαρινού εξαμήνου. Θα δούμε πως θα πάει βέβαια.....
Και εγώ είμαι ενθουσιασμένος γιατί περιμένω να μπω για πρώτη φορά σε αμφιθέατρο στη ζωή μου και να παραιτηθώ από μια χαζή δουλειά γραφείου.

Εντωμεταξύ οι καταλήψεις: :stopnow:
 

V@Per

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο V@Per αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Αυθαιρεσίες καθηγητών; Όλα καλά. Εγκάθετοι Πρυτάνεις με πολιτικές προεκτάσεις; Όλα καλά. Διδακτορικά που δίνονται στο έτσι λόγω κομματικών πλατών; Όλα καλά. Αλλά ένας τύπος που μπλόκαρε το τσίρκο των διαδικτυακών εξετάσεων για μια ώρα είναι το πρόβλημα και απολύθηκε.
Εν τω μεταξύ ήταν ολόκληρη κινητοποίηση. Απολύσανε μόνο αυτόν γιατί ήταν ο μόνος που ήταν συμβασιούχος (επί 19 χρόνια τον είχαν συμβασιούχο) και η απόλυσή του έγινε μετά από αυτά που δήλωσε.. Επίσης ο αντιπρύτανης απείλησε αντιπρόσωπο της ΑΔΕΔΥ που πήρε μέρος στην συγκεκριμένη κινητοποίηση ότι θα τους πάει δικαστικά. Αυτή είναι η σύγχρονη δημοκρατία μας και να την χαιρόμαστε!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Κυρίως η σθε είναι πολύ δραστηριοποιημενη και καλά κάνει.
Σκέψου στις τελευταίες συνελεύσεις μας δεν υπάρχει καν πλαίσιο κατά της κατάληψης.
Πέρα ότι η διαδικτυακή εξεταστική είναι αστεία (κυριολεκτικά η αδερφή μου δίνει μαθήματα χωρίς να μπουν καν ζουμ), οι σκέψεις μου είναι πως είναι το μεσο της κυβέρνησης για να αντιμετωπίσουν το ζήτημα και να δείξουν πως όλα κυλούν ομαλά ανεξάρτητα από τις αποφάσεις των συλλόγων. Οι όποιες αντιθέσεις των καθηγητών μας θάβονται (παρεμβάσεις υπουργείου, εισαγγελικές αρχές).
Τέλος πάντων, χρόνος δεν υπάρχει γιατί 19/2 υποτίθεται άρχιζε το εαρινό και έχουμε χάσει 7 μαθήματα. Ακόμα και παράταση να πάρουμε, λογικά το τμήμα θα μεριμνήσει για τους επί πτυχίω φοιτητές.
Να Αφροδιτη ενα τιπ για σενα να μην ανησυχεις. Λιγο πολυ ισχυει για ολους

 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Να Αφροδιτη ενα τιπ για σενα να μην ανησυχεις. Λιγο πολυ ισχυει για ολους

Άργησες, χτες το έβγαλαν. Είχαν για πολλοστή φορά συνέλευση και περιμέναμε όλη μέρα.
Άμα το λάπτοπ μου είχε φωνή, θα μου έλεγε: αν κάνεις κιαλλο ριφρεσ για σήμερα, θα κλείσω για πάντα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Άργησες, χτες το έβγαλαν. Είχαν για πολλοστή φορά συνέλευση και περιμέναμε όλη μέρα.
Άμα το λάπτοπ μου είχε φωνή, θα μου έλεγε: αν κάνεις κιαλλο ριφρεσ για σήμερα, θα κλείσω για πάντα.
Ωχ την κατσαμε .... Quelle décadence mon Dieu!
Η αληθεια ειναι οτι χτες ειμουν νυσταγμενος και δεν ψαχτηκα ...ειδα τους αρβυλες και μετα μαστερ σεφ ( μαθαινω κυπριακα τωρα) και μετα κοιμηθηκα στην καρεκλα μου.
Σημερα το πρωι το ειδα ..μα σημερα ανακοινωθηκε..φρεσκο ειναι.
Οσο για το λαπτοπ σφιχτου οσα ρεφρες θελεις δεν καταλαβαινει ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Καλοί μλκες και οι καταληψίες βέβαια. Βλέπω το πρόγραμμα κατάληψης και πραγματικά οι τύποι έχουν βάλει "καφέ και τάβλι", "Game Night" και τέτοια. Όταν πολεμάς για έναν σκοπό πρέπει τα πάντα να γυρνάνε γύρω από αυτόν σε μια τόσο έντονη δράση. Βγάζουν τέτοιες ανοησίες και δίνουν επιχειρήματα στον κάθε καληνυχτάκια να μειώσει τη σοβαρότητα της κατάστασης.

Έβλεπα έτρωγαν κράξιμο οι παρατάξεις στα σχόλια και μάλιστα το έτρωγαν από άτομα αριστερών πεποιθήσεων (τα ξέρω προσωπικά) για αυτό το λόγο. Είναι απίστευτο το πώς γενικά οι παρατάξεις ενώ θα μπορούσαν να πετύχαιναν πολλά με τις ανοησίες τους στα πάντα καταλήγουν να χάνουν ακόμα και άτομα ίδιων αντιλήψεων.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top