Καταλήψεις 2024

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Σε εμας παντως εχει ηδη σταλει προγραμμα εξετασεων για εξ αποστασεως. Να δουμε πως θα παει αυτο...
Και στη σχολή της αδερφής μου τα ίδια. Έβγαλαν νέο πρόγραμμα και αυτό θα ισχύσει είτε συνεχιστεί η κατάληψη (οπότε θα τα δώσουν διαδικτυακά) είτε όχι.
ουφ καλη τύχη με τα διαδικτυακά, είσαι και από θετικής οπότε συμπάσχω 😢
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,622 μηνύματα.
Ωραια τα λετε ευγε ..κανενα εξελ βαθμολογιας θα λογικεψετε ?


1707062108244.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,864 μηνύματα.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,961 μηνύματα.
Όταν λένε ΓΡΑΠΤΑ μέσω webex τι εννοούν; πώς τα δίνουμε αυτά; με ανοιχτή κάμερα σαν τα προφορικά;
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,763 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,143 μηνύματα.
Όταν λένε ΓΡΑΠΤΑ μέσω webex τι εννοούν; πώς τα δίνουμε αυτά; με ανοιχτή κάμερα σαν τα προφορικά;
Είτε τα ανεβάζετε scanαρισμένα ως .pdf ή σάς τα έχουν με τη μορφή ερωτηματολογίου πολλαπλής επιλογής.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,961 μηνύματα.
Η καθηγήτρια μας έστειλε ότι ένα τέταρτο πριν την γραπτή εξέταση στο ι κλας, θα πρέπει να μπούμε στο webex για ταυτοποίηση.. αυτό πώς γίνεται με 70 άτομα που δίνουν;🙄 θα μας παίρνει αλφαβητικά, θα δείχνουμε το πάσο και θα φεύγουμε;
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 988 μηνύματα.
Η καθηγήτρια μας έστειλε ότι ένα τέταρτο πριν την γραπτή εξέταση στο ι κλας, θα πρέπει να μπούμε στο webex για ταυτοποίηση.. αυτό πώς γίνεται με 70 άτομα που δίνουν;🙄 θα μας παίρνει αλφαβητικά, θα δείχνουμε το πάσο και θα φεύγουμε;
Εμεις στο zoom παντως στο 1 μαθημα απλα συνδεθηκαμε με τους ιδρυματικους και μαλλον εβλεπαν μονοι τους την αντιστοιχηση και στο αλλο μαθημα μας χωρισαν μεσα στο zoom σε rooms και ελεγαν ονοματα, οταν ακουγες το ονομα σ εδειχνες το πασο στην καμερα.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,961 μηνύματα.
Εμεις στο zoom παντως στο 1 μαθημα απλα συνδεθηκαμε με τους ιδρυματικους και μαλλον εβλεπαν μονοι τους την αντιστοιχηση και στο αλλο μαθημα μας χωρισαν μεσα στο zoom σε rooms και ελεγαν ονοματα, οταν ακουγες το ονομα σ εδειχνες το πασο στην καμερα.
Και μετά βγαίνατε και γράφατε;
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 988 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,143 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,937 μηνύματα.
Τι μου θύμησες... ωραίες εποχές
Τρομερά ωραίες. Ένας μας είχε και με ανοικτά μικρόφωνα και ένας κόκορας ξελαρυγγιάστηκε τόσο που μέχρι και ο καθηγητής απόρησε και είπε "το κοκόρι από ποιον ακούγεται".
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω, κυρίως όσοι είστε απθ και γράφετε διαδικτυακά.. Βγήκε ανακοίνωση για αυτή την εβδομάδα ότι κάποια μαθήματα θα δοθούν διαδικτυακά και μας είπαν να μπούμε στο sis για να κάνουμε ηλεκτρονική δήλωση, η οποία κλείνει αύριο.
Εγώ δεν δίνω κανένα από αυτα που ανακοινώθηκαν προς το παρόν, αλλά μπήκα στο sis και μου εμφανίζει στην δήλωση όλα τα μαθήματα του χειμερινού εξαμήνου μου. Πρέπει να κάνω και εγώ δήλωση σε περίπτωση που την επόμενη εβδομάδα πχ ανακοινώσουν νέα εξεταζόμενα μαθήματα;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,143 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω, κυρίως όσοι είστε απθ και γράφετε διαδικτυακά.. Βγήκε ανακοίνωση για αυτή την εβδομάδα ότι κάποια μαθήματα θα δοθούν διαδικτυακά και μας είπαν να μπούμε στο sis για να κάνουμε ηλεκτρονική δήλωση, η οποία κλείνει αύριο.
Εγώ δεν δίνω κανένα από αυτα που ανακοινώθηκαν προς το παρόν, αλλά μπήκα στο sis και μου εμφανίζει στην δήλωση όλα τα μαθήματα του χειμερινού εξαμήνου μου. Πρέπει να κάνω και εγώ δήλωση σε περίπτωση που την επόμενη εβδομάδα πχ ανακοινώσουν νέα εξεταζόμενα μαθήματα;
Όταν πάρω τους γαμημένους κωδικούς sis θα σου πω.

Προς το παρόν με το πουλί στο χέρι είμαι.

Παρεμπιπτόντως, θυμάσαι πόσο περίπου καιρό σού πήρε να βγουν οι κωδικοί σου στο sis από τότε που γράφτηκες στη σχολή;
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 988 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω, κυρίως όσοι είστε απθ και γράφετε διαδικτυακά.. Βγήκε ανακοίνωση για αυτή την εβδομάδα ότι κάποια μαθήματα θα δοθούν διαδικτυακά και μας είπαν να μπούμε στο sis για να κάνουμε ηλεκτρονική δήλωση, η οποία κλείνει αύριο.
Εγώ δεν δίνω κανένα από αυτα που ανακοινώθηκαν προς το παρόν, αλλά μπήκα στο sis και μου εμφανίζει στην δήλωση όλα τα μαθήματα του χειμερινού εξαμήνου μου. Πρέπει να κάνω και εγώ δήλωση σε περίπτωση που την επόμενη εβδομάδα πχ ανακοινώσουν νέα εξεταζόμενα μαθήματα;
Απθ ειμαι αλλα 1η φορα το ακουω αυτο. Μονο σε 1 μαθημα μας ειπαν να κανουμε δηλωση στο elearning ομως.
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Όταν πάρω τους γαμημένους κωδικούς sis θα σου πω.

Προς το παρόν με το πουλί στο χέρι είμαι.

Παρεμπιπτόντως, θυμάσαι πόσο περίπου καιρό σού πήρε να βγουν οι κωδικοί σου στο sis από τότε που γράφτηκες στη σχολή;
Α καλωσόρισες στο αουθ πάροντι
Κοίτα εγώ ημουν με μετεγγραφή και πρέπει μέσα σε 1 εβδομάδα να τους είχα πάρει, γιατί θα είχαμε θέμα με τα εργαστήρια. Πρώτα δηλαδή θυμάμαι έδωσαν κωδικούς στα παιδιά με την κατηγορία αθλητών και στο καπάκι σε εμάς.
Πέτυχες και σε περίοδο καταλήψεων, οπότε μάλλον γι'αυτό υπάρχει καθυστέρηση με τους κωδικούς σου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απθ ειμαι αλλα 1η φορα το ακουω αυτο. Μονο σε 1 μαθημα μας ειπαν να κανουμε δηλωση στο elearning ομως.
Καλά πήγε αυτό...
Δήλωση στο elearning όμως γιατί; Αφού είμαστε ήδη γραμμένοι στα μαθήματα εκεί.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 988 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,143 μηνύματα.

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Το ειχα κ γω απορια, νμζω ομως το εκανε για να ξερει πως θα ειμαστε στο ζουμ
Όπα κάτσε να πάω να δω κ εκεί μπας και ανέβασαν κάτι, αλλά τι φάση;
Το θέμα απλώς είναι πως αύριο οι δηλώσεις κλείνουν, οι καθηγητές δεν απαντάνε και δεν ξέρουμε αν θα ανοίξουν εκ νέου από εβδομάδα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πιθανό.

Όταν ανοίξουν θα τους πρήξω στα τηλέφωνα --αυτό θεωρείται δεδομένο.
Καλά εννοείται, μη μασάς με τη γραμματεία. Εύχομαι να είναι εξυπηρετικοί και να σηκώνουν τα τηλ τουλάχιστον. Πόσο καιρό περιμένεις τους κωδικούς σου;
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 988 μηνύματα.
Όπα κάτσε να πάω να δω κ εκεί μπας και ανέβασαν κάτι, αλλά τι φάση;
Το θέμα απλώς είναι πως αύριο οι δηλώσεις κλείνουν, οι καθηγητές δεν απαντάνε και δεν ξέρουμε αν θα ανοίξουν εκ νέου από εβδομάδα.
Περιεργο παντως να μην σας εχουν στειλει μειλ οι καθηγητες ωστε να σας πουν για το μαθημα τους τι να κανετε. Εμας μας στελνουν μειλ 1-2 μερες πριν με οδηγιες
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top