Καλύτερο Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ρε παιδιά ξεχάστε τις πόλεις για μια στιγμή. Τα πανεπιστήμια συγκρίνουμε. Τα πράγματα είναι πολύχειρότερα στο ΑΠΘ από όσο τα περιγράφω. Καλύτερος δεν βγαίνεις. Σου κάνω συμβόλαιο και στο υπογράφω, γιατί πολύ απλά οι καθηγητές δεν βοηθάνε καθόλου εκτός από 4-5. Θα καταλάβετε τι λέω όταν περάσετε. Όσοι ενδιαφέρονται να δουν αναλυτικά τις εντυπώσεις μου από το τμήμα πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ, τις έχω παραθέσει στο thread "Είστε ευχαριστημένος από την σχολή (ΑΕΙ/ΤΕΙ) της επιλογής σας;" στην κατηγορία "Σχολές-Τμήματα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antuan91

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
οποιος συναδελφος μπηκε πολιτικος μηχανικος ξανθης φετος, ας με κανει αν θελει add στο msn για γνωριμια: anvats@otenet.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑλεξάνδραΠΜ

Νεοφερμένος

Η ΑλεξάνδραΠΜ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
σας πληροφορώ ότι το τμήμα πολιτικών μηχανικών στην πάτρα παίζει να είναι και το πιο δύσκολο από όλα τα άλλα και ας έχει λιγότερα μαθήματα, όπως είπε κάποιος παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
ΑΘΗΝΑΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑλεξάνδραΠΜ

Νεοφερμένος

Η ΑλεξάνδραΠΜ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
πατρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
ΑΘΗΝΑΣ γιατί το ΕΜΠ αναγνωρίζεται διεθνώς ενώ το άλλο δεν το ξέρει η μάνα του
Aυτο που κολαει με τη δυσκολια της σχολης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
ΑΘΗΝΑΣ γιατί το ΕΜΠ αναγνωρίζεται διεθνώς ενώ το άλλο δεν το ξέρει η μάνα του


και συ ποιος εισαι που θα το κρινει αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑλεξάνδραΠΜ

Νεοφερμένος

Η ΑλεξάνδραΠΜ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
και συ ποιος εισαι που θα το κρινει αυτο?


και εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι...:iagree: και στην τελική το θέμα είναι πόσο καλοί μηχανικοί και επιστήμονες θα γίνουμε μέσα από αυτές τις σχολές και ας μην στεκόμαστε μόνο στο ποιά είναι πιο αναγνωρισμένη από την άλλη... μπορεί η πιο αναγνωρισμένη να είναι και η πιό κενή από άποψη γνώσεων - δεν κρίνω το ΕΜΠ ( μην παρεξηγηθώ ). όπως επίσης μπορεί και η πιό δύσκολη να μην είναι και η καλύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
ΑΘΗΝΑΣ γιατί το ΕΜΠ αναγνωρίζεται διεθνώς ενώ το άλλο δεν το ξέρει η μάνα του
To αν αναγνωρίζεται διεθνώς δε δείχνει ότι είναι και το καλύτερο. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑλεξάνδραΠΜ

Νεοφερμένος

Η ΑλεξάνδραΠΜ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
To αν αναγνωρίζεται διεθνώς δε δείχνει ότι είναι και το καλύτερο. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.


:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Aυτο που κολαει με τη δυσκολια της σχολης;
και που κολλά αυτό που λες εσυ
-----------------------------------------
και συ ποιος εισαι που θα το κρινει αυτο?
η θεία σου
-----------------------------------------
To αν αναγνωρίζεται διεθνώς δε δείχνει ότι είναι και το καλύτερο. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.
ναι πιθανόν να αναγνωρίζεται διεθνώς γιατί έχει πιο ωραίες γκόμενες και όχι γιατί είναι καλύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordV

Νεοφερμένος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
και που κολλά αυτό που λες εσυ
-----------------------------------------

η θεία σου
-----------------------------------------

ναι πιθανόν να αναγνωρίζεται διεθνώς γιατί έχει πιο ωραίες γκόμενες και όχι γιατί είναι καλύτερο
τςτςτς... τι επίπεδο... τι να πω... αδιάσειστα επιχειρήματα. Μπράβο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
τςτςτς... τι επίπεδο... τι να πω... αδιάσειστα επιχειρήματα. Μπράβο!
Έχει λίγο και τα δίκια του το παιδί που νευρίασε γιατί ο κάθε φοιτητής του τμήματος Ζαμπονοκοπτικής Τ.Ε.Ι Κολοπετινίτσας ισχυρίζεται ότι το καλύτερο πανεπιστήμιο στην χώρα είναι η Ζαμπονοκοπτική της Κολοπετινίτσας... Με λίγα λόγια το thread δεν έχει νόημα γιατί ο καθένας ευλογεί τα γένια του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
οταν με ρωτάνε ποιος είμαι εγώ ,δεν υπάρχει λόγος να κρατήσω επίπεδο αφού αυτόματα δεν υπάρχει και επιπλέον οι ηθικολόγοι (με το τσ τσ)να ποστάρουνε την άποψη τους πάνω στο θέμα
-----------------------------------------
Έχει λίγο και τα δίκια του το παιδί που νευρίασε γιατί ο κάθε φοιτητής του τμήματος Ζαμπονοκοπτικής Τ.Ε.Ι Κολοπετινίτσας ισχυρίζεται ότι το καλύτερο πανεπιστήμιο στην χώρα είναι η Ζαμπονοκοπτική της Κολοπετινίτσας... Με λίγα λόγια το thread δεν έχει νόημα γιατί ο καθένας ευλογεί τα γένια του...
ευχαριστώ πολύ, επιτέλους .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
οταν με ρωτάνε ποιος είμαι εγώ ,δεν υπάρχει λόγος να κρατήσω επίπεδο αφού αυτόματα δεν υπάρχει και επιπλέον οι ηθικολόγοι (με το τσ τσ)να ποστάρουνε την άποψη τους πάνω στο θέμα
Σε αυτό έχεις δίκιο... Η δική μου άποψη πάνω στο θέμα είναι ότι το ΕΜΠ όπως και να το κάνεις είναι ΕΜΠ... Άραγε έχετε αναρωτηθεί ποτέ γιατί όλοι σκοτώνονται για να μπουν στο ΕΜΠ και όποιος δεν μπαίνει λέει φοβερές και πειστικές ατάκες του στυλ "πηγαίνω εκεί που ήθελα" κλπ.;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Σε αυτό έχεις δίκιο... Η δική μου άποψη πάνω στο θέμα είναι ότι το ΕΜΠ όπως και να το κάνεις είναι ΕΜΠ... Άραγε έχετε αναρωτηθεί ποτέ γιατί όλοι σκοτώνονται για να μπουν στο ΕΜΠ και όποιος δεν μπαίνει λέει φοβερές και πειστικές ατάκες του στυλ "πηγαίνω εκεί που ήθελα" κλπ.;;;
σωστόςςς!!! ναι και επιπλέον το αν θα είσαι καλός φοιτητής ή αν θα είσαι περιζήτητος αργότερα δεν παίζει ρόλο η τοποθεσία ,αλλά το άτομο .Αλλά πολλοί έχοντας στο μυαλό τους ότι δεν μπήκαν ΕΜΠ ,προσπαθούν να αποδείξουν(??) οτί δεν υπερέχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
σωστόςςς!!! ναι και επιπλέον το αν θα είσαι καλός φοιτητής ή αν θα είσαι περιζήτητος αργότερα δεν παίζει ρόλο η τοποθεσία ,αλλά το άτομο .Αλλά πολλοί έχοντας στο μυαλό τους ότι δεν μπήκαν ΕΜΠ ,προσπαθούν να αποδείξουν(??) οτί δεν υπερέχει
Ακριβώς!! Δεν έχει σημασία το πανεπιστήμιο αυτό το πιστεύω απόλυτα... Αλλά μην προσπαθούμε να βγάλουμε ένα από τα καλύτερα ΑΕΙ της χώρας άχρηστο, τουλάχιστον μην τα λέτε σε εμάς που σπουδάζουμε εκεί και βλέπουμε τι παίζει(εγώ είμαι πρωτοετής ακόμα αλλά έπαθα πλάκα από την οργάνωση και τις εγκαταστάσεις:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Σε αυτό έχεις δίκιο... Η δική μου άποψη πάνω στο θέμα είναι ότι το ΕΜΠ όπως και να το κάνεις είναι ΕΜΠ... Άραγε έχετε αναρωτηθεί ποτέ γιατί όλοι σκοτώνονται για να μπουν στο ΕΜΠ και όποιος δεν μπαίνει λέει φοβερές και πειστικές ατάκες του στυλ "πηγαίνω εκεί που ήθελα" κλπ.;;;

κοίτα απλά τα μόρια των πρώτων απο κάθε τμήμα και θα καταλάβεις ότι όλα τα πανεπιστήμια βγάζουν τους ίδιους επιστήμονες και αυτά που λέτε δε μετράνε πουθενά.

είμαι στην ΗΜΜΥ ΔΠΘ , και ο πρώτος στη σχολή μου είχε 19.600 περίπου.


Περνούσε και ΕΜΠ και ΑΠΘ.

Οπότε είναι μαλακίες αυτά περί αναγνωρισιμότητας και επιπέδου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
κοίτα απλά τα μόρια των πρώτων απο κάθε τμήμα και θα καταλάβεις ότι όλα τα πανεπιστήμια βγάζουν τους ίδιους επιστήμονες και αυτά που λέτε δε μετράνε πουθενά.

είμαι στην ΗΜΜΥ ΔΠΘ , και ο πρώτος στη σχολή μου είχε 19.600 περίπου.


Περνούσε και ΕΜΠ και ΑΠΘ.

Οπότε είναι μαλακίες αυτά περί αναγνωρισιμότητας και επιπέδου.:)

Μόνο που είναι η εξαίρεση στον κανόνα αυτοί που θέλουν πραγματικά να μπουν σε μια σχολή εκτός Αθήνας... Σκέψου την σφαγή που γίνεται για ΕΜΠ, ΕΚΠΑ κλπ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top