Καλύτερες εκδόσεις βοηθημάτων - Θετικά μαθήματα

Καλύτερες εκδόσεις βοηθημάτων - Θετικά μαθήματα

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • Σαββάλας

    Ψήφοι: 3 100.0%
  • Πατάκης

    Ψήφοι: 0 0.0%

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Αφού το βοήθημα έχει την ύλη του βιβλίου, ότι υπάρχει στο βιβλίο υπάρχει και στο βοήθημα. Άσε που στο βιβλίο μιλάει 3 σελίδες για την άνωση χωρίς να λέει τον ορισμό ενώ στο βοήθημα τον έχει σε 2 σειρές με μαύρα γράμματα,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εγώ δεν δίνω σημασία στα βοηθήματα… τις απαντήσεις να έχουν μόνο ;) hmm… +1 Σαββάλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ για θετικά(μαθηματικά, φυσική, χημεία ) έχω σαββάλας. Επίσης για γεωγραφία (ουδέν σχόλιο) Σαββάλας έχω
όμως για αρχαία, ιλιάδα, κείμενα, γλώσσα έχω Πατάκης που τον θεωρώ καλύτερο στα θεωρητικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Εγώ δεν δίνω σημασία στα βοηθήματα… τις απαντήσεις να έχουν μόνο
Πιστεψέ με δεν έχουν μόνο τις λύσεις των ασκήσεων του σχολικού. Έχουν αναλυτική θεωρία + λυμένες ασκήσεις + άλυτες ασκήσεις. Άλλωστε στο λύκειο σου δίνουν και βιβλιαράκι με τις λύσεις των ασκήσεων στα μαθηματικά/φυσική/χημεία.

Για μαθηματικά/φυσική/χημεία/βιολογία προτείνω και εγώ Σαββάλα (τουλάχιστον για την Γ' Λυκείου, γιατί μόνο τότε πήρα...). Επίσης για τρίτη λυκείου πολύ καλό βοήθημα για τα μαθηματικά είναι του Μπάρλα από ελληνοεκδοτική, όμως μόνο για μαθητές που πηγαίνουν σε φροντιστήριο. Εγώ δεν πήγαινα και δυσκολέυτηκα λίγο με αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Όντως! Πολλοί πιστεύουν ότι αν διαβάσουν μόνο το βοήθημα καθάρισαν. Δεν είναι έτσι, τουλάχιστον για τη φυσική Γ λυκείου που έχω το βοήθημα των Σαββάλα, αφού πχ. αρκετά από τα θέματα που αναφέρονται σε εφαρμογές της φυσικής στην καθημερινή ζωή (βλ. διαμάντι που έπεσε φέτος σε Σ-Λ ή το αμορτισέρ που είχε πέσει μια άλλη χρονιά(πολλαπλής=5 μόρια!)) δεν αναφέρονται ΚΑΘΟΛΟΥ. Από την άλλη έχει πολλά άχρηστα πράγματα μόνο και μόνο για να γεμίσει το βιβλίο και να εντυπωσιάσει, όπως πχ. στην θεωρία των Η/Μ κυμάτων αναφέρει πάρα πολλές παραπάνω ιδιότητες και εφαρμογές τους(μερικά copy paste από το βιβλίο της γενικής) ή τύπος συχνότητας ταλάντωσης με απόσβεση(!) που φυσικά δεν γίνεται να μπουν στις εξετάσεις και μόνο σύγχυση προκαλούν. Γι' αυτό θεωρία κυρίως από το βιβλίο.
:no1:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Πιστεψέ με δεν έχουν μόνο τις λύσεις των ασκήσεων του σχολικού. Έχουν αναλυτική θεωρία + λυμένες ασκήσεις + άλυτες ασκήσεις. Άλλωστε στο λύκειο σου δίνουν και βιβλιαράκι με τις λύσεις των ασκήσεων στα μαθηματικά/φυσική/χημεία.

Για μαθηματικά/φυσική/χημεία/βιολογία προτείνω και εγώ Σαββάλα (τουλάχιστον για την Γ' Λυκείου, γιατί μόνο τότε πήρα...). Επίσης για τρίτη λυκείου πολύ καλό βοήθημα για τα μαθηματικά είναι του Μπάρλα από ελληνοεκδοτική, όμως μόνο για μαθητές που πηγαίνουν σε φροντιστήριο. Εγώ δεν πήγαινα και δυσκολέυτηκα λίγο με αυτό...

Ας τελειώσω το γυμνάσιο και βλέπουμε για λύκειο :P
Και να σου πω την αλήθεια εγώ έχω να πάρω βοήθημα εδώ και 2 χρόνια… αν έπαιρνα πουθενά θα ήταν στα αρχαία… όχι όπως αλλά παιδιά που παίρνουν και στην μουσική ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelikii

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγω ψηφιζω θεωριτικα πατακη και κυριως για αρχαια,θεωριτικα καλος ειναι ο σαβαλλας.
Σημ:ο βολονακης της γ'γυμνασιου στα μαθηματικα εχει αρκετα λαθη και του λειπουν μερικες ασκ του βιβλιου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Φυσική κατεύθυνσης στο φροντιστήριο χρησιμοποιούσαμε σαββάλα. Εμένα πάντως δεν με ενθουσίαζε τόσο και χρησιμοποιούσα και ένα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
οι γονεις μουπαλια ειχαν γραψει καποια βοηθηματα φυσικηε τριτης λυκειου για ον πατακη τωρα συνεργαζονται με τι σαββλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Διαφωνώ με τα στερεότυπα που υπάρχουν για τους εκδοτικούς οίκους. Ο Σαββάλας νομίζω είναι μύθος... Για Γ' Λυκείου προτείνω Εκδόσεις Λιβάνη για Μαθηματικά Κατεύθυνσης του Μάμαλη. Για Φυσική, μου αρέσει πολύ του Τσούνη από τον Εκδοτικό Όμιλων Συγγραφέων Εκπαιδευτικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
σαββαλας θεος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Σαββαλας και ξερο ψωμι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*tingerbel*

Νεοφερμένος

Η *tingerbel* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μπαρλας για τα θετικα μαθηματα του λυκειου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Έλα τώρα... Όλοι έχουν μάθει και χρησιμοποιούν Μπάρλα. Αφού δεν αξίζει γιατί το έχετε κάνει μόδα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top