Καλοκαιρινό φροντιστήριο

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Στον αρχικο συντακτη, τα φροντιστηρια εκτος της Γ λυκειου δεν ειναι αναγκαια, αρκει να μπορεις να διαβασεις μονος σου χωρις να εχεις μπαμπουλα απο πανω σου. Σκεψου καλα, εχεις κατσε να διαβασεις χωρις να σε πιεζει κανεις; Αν ναι, θα σου ειναι χασιμο χρονου (οταν λεω διαβασμα δεν εννοω ο,τινανε, εννοω του σχολειου :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naruto-nick

Νεοφερμένος

Ο naruto-nick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
μετα οταν γραφω οτι τα φροντιστηρια κοροιδευουν τον κοσμο εκμεταλλευομενοι το ''τερας'' των πανελληνιων καποιοι φωστηρες ερχονται και υποστηριζουν το αντιθετο.διαβαστε τις 4 σελιδες και θα δειτε την πλυση εγκεφαλου..

β λυκειου χωρις φροντιστηρια δεν γινεται
μαθηματα για την γ λυκειου πριν καν παει το παιδι λυκειο!
αρχιζω να νιωθω σουπερμαν ...

Δεν έχω υποστεί καμία πλύση εγκεφάλου.Ο,τι λέω είναι από προσωπική μου γνώμη αλλιώς θα ήμουν ένα ''ρομπότ'' της κοινωνίας που θα ζούσε μόνο για να ικανοποιήσει τους γονείς του χωρίς να εκφέρει προσωπική γνώμη.Τα φροντιστήρια μπορεί μερικές φορές να κοροϊδεύουν αλλά όλο αυτό ξεκίνησε από το ίδιο το σύστημα που επικρατεί:D:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Δεν είπαμε πως είνα κακό να λες την άποψή σου... Αλλά είναι κακό να μην ακούς και τους άλλους :/ Τέλος πάντων, αν μετα απ'όλη αυτη τη συζήτηση επιμένεις να κάνεις μαθήματα το καλοκαίρι, εγώ προσωπικά δε γνωρίζω κάποιο φροντιστήριο στις συγκεκριμένες περιοχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naruto-nick

Νεοφερμένος

Ο naruto-nick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Στον αρχικο συντακτη, τα φροντιστηρια εκτος της Γ λυκειου δεν ειναι αναγκαια, αρκει να μπορεις να διαβασεις μονος σου χωρις να εχεις μπαμπουλα απο πανω σου. Σκεψου καλα, εχεις κατσε να διαβασεις χωρις να σε πιεζει κανεις; Αν ναι, θα σου ειναι χασιμο χρονου (οταν λεω διαβασμα δεν εννοω ο,τινανε, εννοω του σχολειου :) )

Ωραία αν είναι χάσιμο χρόνου τότε θέλω να χάσω χρόνο γιατί μ' αρέσει να βασανίζομαι από μόνος μου:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arpr

Νεοφερμένος

Η arpr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Xμμ...εγω παντως παω στην τριτη λυκειου και λογω οικονομικης καταστασης δεν κανω φροντιστηριο ουτε ειχα κανει ποτε και μαλλον..ουτε θα κανω. Νομιζω ομως οτι το γεγονος οτι καποιος δεν κανει φροντιστηριο δεν του αποκλειει πιθανοτητες στο να επιτυχει στις πανελλαδικες. Τωρα αν εσυ θεωρεις οτι το χρειαζεσαι και πως θα σε βοηθησει κανε αυτο που νομιζεις και μην περιμενεις απο τους αλλους να παρουν την αποφαση για σενα.:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Έχει κανείς σας σκεφτεί για καλοκαιρινό φροντιστήριο φέτος και αν ναι που?Ξέρετε κανένα καλό στο Μαρούσι ή στο Χαλάνδρι , επειδή μόνο σε αυτά τα σημεία έχω πρόσβαση?Aν ναι μπορείτε να μου δώσετε κάποια info please????????????????:clapup::):)

Για μένα καλύτερα είναι αντί να κάνεις φροντιστήριο να πάρεις κάποιο βοήθημα και να διαβάσεις μόνος το μάθημα που θέλεις χωρίς να έχεις κάποιον πάνω από το κεφάλι σου. :mastigio
Και αν μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω, το μόνο μάθημα που θα πήγαινα φροντιστήριο θα ήταν η έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sevkys

Νεοφερμένος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γιατί δεν διαβάζεις το καλοκαίρι που έχεις και χρόνο κάποιο εξωσχολικό βιβλίο; Δεν σου λέω να διαβάσεις απαραίτητα κάποιο μυθιστόρημα, αλλά υπάρχουν πάρα πολλά βιβλία που θα σου ανοίξουν το μυαλό σε θέματα που το σχολείο δεν μπορεί ή δε θέλει να το κάνει! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εγώ αν έκανα φροντιστήριο από το καλοκαιρί που θα πήγαινα α λυκείου θα΄εκανα κατευθείαν τα μαθήματα της γ λυκείου που είναι οι πανελλαδικές.

Naruto οι υπολογιστές δεν είπες οτι σ'αρέσουν; Άρχισε να διαβάζεις και τα συγγράμματα του τμήματος πληροφορικής και του ΗΜΜΥ για το πρώτο έτος... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arpr

Νεοφερμένος

Η arpr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Naruto οι υπολογιστές δεν είπες οτι σ'αρέσουν; Άρχισε να διαβάζεις και τα συγγράμματα του τμήματος πληροφορικής και του ΗΜΜΥ για το πρώτο έτος... :whistle:


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ο γερο αντώνης προτείνει: Γράψου σε έναν σκακιστικό σύλλογο. Ούτε εξωστρέφεια θέλει, ούτε λεφτά. Και θα σ΄ αρέσει γιατί είναι κ αυτό πνευματική δραστηριότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Κοίτα,φροντιστήριο δεν έχω στα υπ'όψιν μου,αλλά έχω κατά νου έναν καλό ψυχολόγο.Το ψήνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Έχει κανείς σας σκεφτεί για καλοκαιρινό φροντιστήριο φέτος και αν ναι που?Ξέρετε κανένα καλό στο Μαρούσι ή στο Χαλάνδρι , επειδή μόνο σε αυτά τα σημεία έχω πρόσβαση?Aν ναι μπορείτε να μου δώσετε κάποια info please????????????????:clapup::):)

μας δουλευεις ρε φιλε?μαλλον πλακα θα κανει το παιδι γιατι το να πας φροντηστηριο τοσο νωρις το θεωρω καθαρα χασιμο χρονο και και χασιμο χρηματος..συνεχισε με τα βοηθηματα και τις ασκησεις.και στα φροντηστηρια απο οτι ξερω απο βοηθηματα λυνουν ασκησεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
εντάξει, ότι το σύστημα γεννάει συνειδήσεις δεν το αμφισβητώ αλλά όχι και έτσι ρε π..... μου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,234 μηνύματα.
Δεν είχα μπει καθόλου στο θέμα αυτές τις μέρες και θαρρούσα πως θα συζητάτε για την προετοιμασία της Γ' λυκείου. :worry:
Εγώ προτείνω να κάτσεις στα αυγά σου κι να αφήσεις το ψάξιμο για καλοκαιρινό φροντιστήριο.Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να κάνεις μαθήματα από τόσο νωρίς ,εφόσον είσαι καλός μαθητής.Στην τελική , αν η ζωή σου περιστρέφεται γύρω απ' το διάβασμα ,όπως περιγράφεις , διάβασε από μόνος σου για να μη βρίσκεσαι σε κατάσταση ανίας.Τα λεφτά των γονιών σου δεν τα σκέφτεσαι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
κάνε διακοπές και άσε τα φροντιστήρια, αυτή είναι η δική μου γνώμη
θα κουραστείς αρκετά στις δυο τελευταίες τάξεις του λυκείου, δεν είναι ανάγκη να μπεις στο λούκι από τώρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Σε λίγο θα αρχίζουμε το φροντιστήριο απο το δημοτικό, προετοιμασία θα σου λέει για το γυμνάσιο, επανάληψη του πολλαπλασιασμού.Τέλος πάντων, για να σου μιλήσω και σοβαρά, θερινά μαθήματα κάνουν οι περισσότεροι απόφοιτοι της Β' λυκείου ως προετοιμασία για πανελλήνιες.Στο γυμνάσιο, καθώς και στην πρώτη τάξη του λυκείου, έστω και ελάχιστη δυνατότητα αντίληψης να έχεις δεν θα χρειαστείς φροντιστήριο, πόσο μάλλον θερινό.Εκτός και αν δεν πατάς ποτέ στο μάθημα, που για να βγάζεις 19 και τοσο το θεωρώ μάλλον απίθανο.Απο 'κει και έπειτα τι να σου πω.Αν θεωρείς το καλοκαίρι "βαρετό" (ποτε δεν την χώνεψα αυτη τη λέξη) ή ότι όποιος δεν πάει φροντιστήριο στην Ελλάδα είναι χαμένος, δεν θα προσπαθήσω να σε μεταπείσω.Καλή συνέχεια.

Κοίτα,φροντιστήριο δεν έχω στα υπ'όψιν μου,αλλά έχω κατά νου έναν καλό ψυχολόγο.Το ψήνεις?

Έγραψες! πραγματικά... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Σε λίγο θα αρχίζουμε το φροντιστήριο απο το δημοτικό
Υπάρχει φροντιστήριο Αρχαίων για την έκτη δημοτικού... Είδα διαφήμισή του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top