Καλοκαιρινά φροντιστήρια

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σαφέστατα έχει δίκιο...Δεν είπα ότι ξέρω ή ότι κατέχω το θέμα αλλά κατά γενική ομολογία είναι από τα πιο εύκολα μαθηματικά(και ενδιαφέροντα από όσο έχω δει;))

Κάνα χρόνο ασχολούμαι λόγω αδελφού φοιτητή(τα έμαθα τα τερτίπια:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Bαρετά είναι τα μαθηματικά γενικής. Όλο τύπους έχουν και σου σπάνε τα νεύρα. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eντελώς υποκειμενικό αλλά και πάλι το κορίτσι ήταν της θεωρητικής:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω παλι μετανιωσα που δεν εδωσα μαθηματικα γενικης. Εντελως τυφλοσουρτης μαθημα, εγραφα 20αρια με το λιγοτερο διαβασμα απ' ολα τα μαθηματα. Φοβομουν μην κανω καποιο αριθμητικο λαθος (εχω μια εφεση σ' αυτα) γι' αυτο δεν το πηρα. Στη Βιολογια γενικης που η βαθμολογηση ειναι λεξη και μοριο, χειροτερα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Eντελώς υποκειμενικό αλλά και πάλι το κορίτσι ήταν της θεωρητικής:)

Γιατί συσχετίζεις τα μαθηματικά γενικής με τη θεωρητική κατεύθυνση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όχι αλλά μπορεί να γράψει άνετα και ένας θεωρητικός:):bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φανίλα

Νεοφερμένος

Η φανίλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
πφφφ... αφηστε τα ρε παιδια.. εχς αγχωθει απο τωρααα... :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Τα μαθηματικά γενικής δεν είναι πάντα το πιο εύκολο μάθημα. Και η βιολογία αν ασχοληθείς εύκολη είναι απλά τρομάζει πολλούς λόγω θεωρίας. Έτσι κι αλλιώς κάποια πράγματα τα ξέρετε ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lookthetree

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Τι εννοείς 22 σελίδες; Χωρίς τις εικόνες, τους πίνακες και όλα αυτά; Η ύλη είναι μεγαλύτερη, σε λογικά πλαίσια όμως.
οχι ρε συ τις εχω δει τις σελιδες απο το πρωτο κεφαλαιο και ναι χωρισ τις υποσημειωσεις τουσ πινακες και κατι κιτρινες σελιδες π εχει ειναι ειναι 11 σελιδες(βαρια-βαρια 12 αν δν θυμαμαι καλα)Τωρα οσον αφορα το 2ο εκει ειναι λιγο πιο πολλες γυρω στις 15-17 αλλα και παλι χωρις πινακες κ κατι αλλα τετοια π εχει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Πράγματι στο 1ο κεφάλαιο σε πολλές σελίδες μια εικόνα πιάνει τον μισό χόρο και το κείμενο το άλλο μισό. Και πάλι όμως έχω την εντύπωση ότι είναι λιγάκι παραπάνω.

Τέλος πάντων, το ζητούμενο είναι ότι δεν είναι μεγάλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Είναι και οι εικόνες στην ύλη:PΕγώ για παράδειγμα εκεί που ζητούσε τη δομή του HIV έγραψα και για τη γλυκοπρωτείνη που είχε στην εικόνα.Βέβαια στο φροντιστήριο μου ήταν υπερβολικοί σε όλα τους στη Βιολογία.Μέσα από μια ψύχραιμη θέωρηση είναι έυκολο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Οι εικόνες δε νομίζω να είναι στην ύλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lookthetree

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Οι εικόνες δε νομίζω να είναι στην ύλη.
Ναι οντως οι εικονες δεν ειναι το λεει και στην αρχη του βιβλιου στα περιεχομενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Στην εξεταστέα-διδακτέα ύλη δεν περιλαμβάνονται τα παραθέματα, τα οποία σκοπό έχουν να δώσουν τη δυνατότητα επιπλέον πληροφόρησης των μαθητών, ανάλογα με τα ενδιαφέροντά τους, οι πίνακες, τα μικρά ένθετα κείμενα σε πλαίσιο και οι προτάσεις για συνθετικές-δημιουργικές εργασίες των μαθητών.

Το γράφει κάτω από την ύλη που έχει αναρτήσει το ΥΠΕΠΘ.Δε λέει τίποτα για τις εικόνες,οπότε δια της ατόπου μάλλον είναι εντός.Ούτε στην αρχή του βιβλίου λέει ότι δεν είναι στην ύλη οι εικόνες.Πάντως μας είχαν ταράξει τι πρέπει να κρατήσουμε από κάθε εικόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blinky

Νεοφερμένος

Η blinky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καλησπέρα!μήπως μπορει να μου πεί κάποιος ποια βιβλία χρεάζομαι να αγοράσω για τα θερινά μαθήματα για την τρίτη λυκείου?
Είμαι τεχνολογικη κατεύθηνση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εννοείς βοηθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blinky

Νεοφερμένος

Η blinky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
οχι..εννοώ τα βιβλία που θα μου χρειαστούν να αγοράσω,τα σχολικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν θες τα σχολικά απλά πας στο βιβλιοπωλείο και λες ότι θες τα σχολικά.
Ή μήπως κατάλαβα λάθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ή πήγαινε στο σχολείο σου και δες αν σου δίνουν. Πέρσι είχαν ένα ξεχασμένο Χημείας στον προθάλαμο του γραφείου, το πήρα δυο τρεις μέρες το ξεφύλλισα και το επέστρεψα. Μπορεί να σου δώσουν αν τους πεις ότι τα θες για προετοιμασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blinky

Νεοφερμένος

Η blinky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
μπα ρώτησα δεν εχει μηνει κανενα:/θα τα παρω απο το βιβλιοπωλειο απλως αναροτιόμουν αν χρειάζομαι μόνο τη φυσικη και τα μαθηματικά για αυτο ρώτησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top