Καθηγητής με πτυχίο ιατρικής;

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
δεν πιστευω στο σχολειο να αντιμετωπισες φαινομενα ρατσισμου απο καποιους κακοηθεις??γτ ακομα και σε πανεπιστημια υπαρχουν καποιοι που κρινουν ακομα και με το χρωμα του δερματος τον αλλονα και λενε τα κλασσικα μειωτικα σχολια που λενε για τους μαυρους.Εκει εχει καταντησει η ελλαδα εν ετει 2020.
Έχω αντιμετωπίσει,όχι μόνο για την καταγωγή μου,αλλά και για πολλά άλλα. Φυσικά,δεν έχει νόημα να ασχολείται κανείς γιατί είναι μόνο λόγια. Ο καθένας μπορεί να πει ότι θέλει,δεν σημαίνει ότι είναι και αλήθεια.
Υπάρχουν ακόμα και σήμερα άνθρωποι που δεν έχουν και την καλύτερη άποψη για το διαφορετικό,αλλά πάντα θα υπάρχει κάποιος νορμάλ που να σε αποδέχεται χωρίς να σε βάζει σε ένα καλούπι ή να σε κρίνει ως μία ομάδα και όχι ως προσωπικότητα.
Για εμένα προσωπικά,δεν πρόκειται να τελειώσει το μαρτύριο του διαφορετικού,λόγο και της πάθησής μου,θα είμαι για πάντα δακτυλοδεικτούμενος. Φυσικά,δεν θα κάτσω να κλάψω,αλλά θα προχωρήσω μπροστά.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Έχω αντιμετωπίσει,όχι μόνο για την καταγωγή μου,αλλά και για πολλά άλλα. Φυσικά,δεν έχει νόημα να ασχολείται κανείς γιατί είναι μόνο λόγια. Ο καθένας μπορεί να πει ότι θέλει,δεν σημαίνει ότι είναι και αλήθεια.
Υπάρχουν ακόμα και σήμερα άνθρωποι που δεν έχουν και την καλύτερη άποψη για το διαφορετικό,αλλά πάντα θα υπάρχει κάποιος νορμάλ που να σε αποδέχεται χωρίς να σε βάζει σε ένα καλούπι ή να σε κρίνει ως μία ομάδα και όχι ως προσωπικότητα.
Για εμένα προσωπικά,δεν πρόκειται να τελειώσει το μαρτύριο του διαφορετικού,λόγο και της πάθησής μου,θα είμαι για πάντα δακτυλοδεικτουμενος. Φυσικά,δεν θα κάτσω να κλάψω,αλλά θα προχωρήσω μπροστά.
ωραιος ετσι πρεπει.
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
ωραιος ετσι πρεπει.
Αντιθέτως,πιστεύω ότι όλα όσα έχω περάσει με έχουν κάνει πιο δυνατό άνθρωπο,έχω γίνει πιο σίγουρος για αυτό που θέλω και θα κάνω ότι μπορώ για να το καταφέρω.
Μακάρι φέτος να μπώ στην σχολή που θέλω,μόνο αυτό σκέφτομαι κάθε μέρα 😂.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,483 μηνύματα.
Επίσης πιστεύω θα ήταν περίεργο ένας γιατρός να διδάσκει σε σχολείο, 6 ολόκληρα χρόνια διαβάζετε για να γίνεται δάσκαλοι σε λύκεια; Καλύτερα το νοσοκομείο για εμένα τουλάχιστον όπου θα μπορείς να βοηθάς και να σώζεις κόσμο
Νίκο, τα χρόνια σπουδών δεν έχουν καμιά σχέση. Και από το σχολείο βοηθάς και σώζεις κόσμο, απλά με άλλο τρόπο, λιγότερο εμφανή στα μάτια της κοινωνίας. Απλά οι γιατροί δεν μπορούν να προσφέρουν στο σχολείο όσο αυτοί που εξειδικεύονται στα συγκεκριμένα μαθήματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top