Κάπνισμα

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Λες μαλακίες αναστασία,έκανες ένα τσιγάρο και μετά από μέρες (μέρες κιόλας ?!?) σου ήρθε για κι άλλο; Εθίστηκες δηλαδή με ένα τσιγάρο;
Εγώ έκανα γύρω στους 2 καπνούς την βδομάδα και πάλι δεν είχα εθιστεί.(Το σταμάτησα για να μην εθιστώ)
Κάποιοι κάνουν 1 καπνό την ημέρα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Πολλοί το κάνουν. (20αρι βέβαια...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XStacy

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
μα γιατι να πω ψεματα?! πραγματικα ενιωσα την αναγκη να καπνισω μια μερα ετσι στο ασχετο και δεν σου λεω οτι εκανα πακετο την ημερα..ποτε μου δεν εχω κανει!! εκεινο το βραδυ που δοκιμασα δοκιμασαν και αλλοι φιλοι μου παρ'ολα αυτα κανεις τους δεν ξανακαπνισε εκτος απο εμενα και μια αλλη κοπελα...τι να σου πω ισως να ηταν και μεσα στο μυαλο μου και οχι πραγματικος εθισμος. επισης δεν εχει ο καθενας μας την ιδια αυτοσυγκρατηση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XStacy

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
οκ :) εσυ δηλαδη δεν καπνιζεις :smoke: ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Λες μαλακίες αναστασία,έκανες ένα τσιγάρο και μετά από μέρες (μέρες κιόλας ?!?) σου ήρθε για κι άλλο; Εθίστηκες δηλαδή με ένα τσιγάρο;
Εγώ έκανα γύρω στους 2 καπνούς την βδομάδα και πάλι δεν είχα εθιστεί.(Το σταμάτησα για να μην εθιστώ)
Γινεται βρε παιδι μου... Και εγω το ειχα παθει. Μπορει να θες τσιγαρο και χωρις να εχεις εθιστει. Απο κει και περα ειναι στο χερι σου να το ελεγξεις η οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.

Μητσάρας

Νεοφερμένος

Ο Μητσάρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εχω δοκιμασει και δεν μου αρεσε καθολου, βεβαια εχω κανει 1-2 φορες σε ενα live που χα παιξει και στα γενεθλια ενος φιλου μου αλλα εως εκει...Γνωμη μου ειναι οτι το τσιγαρο ειναι απλα μια μ***ια της εφηβιας που το κανουν οι παρεες για μαγκια ή για να δειχτουν ή ετσι οπως λενε :''ετσι για την παρεα μωρε''..Οι μονοι ανθρωποι που μπορω να πω οτι εχουν λογο να καπνιζουν ειναι οι ανθρωποι που ειναι ψυχολογικα χαλια ή ειναι πολυ ταλαιπωρημενοι και κουρασμενοι απο την δουλεια τους και τις υποχρεωσεις τους..ε εκει ενα τσιγαρακι για παρηγορια δεν κανει κακο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsam.xX

Νεοφερμένος

Ο Tsam.xX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Είναι σαν να πληρώνεις τον καρκίνο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos1995

Νεοφερμένος

Ο mitsos1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλα ωραια αυτα που ειπατε....παμε για κανα τσιγαρακι τωρα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Καθε πραγμα το οποιο κανω και για το οποιο ξοδευω καποια χρηματα, θελω να εχει και μια καλη αφορμη, ενα καλο λογο. Το καπνισμα δεν μου παρεχει κανεναν τετοιο. Περα απο τα βασικα με τις ασθενεις, μυριζεις ασχημα, κιτρινιζουν τα δοντια σου κλπ κλπ. Βεβαια ενηλικοι ειμαστε(τουλαχιστον οι περισσοτεροι εδω μεσα) οποτε εχουμε κι ευθυνη των επιλογων μας:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sevkys

Νεοφερμένος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Το κάπνισμα για μένα είναι ένα είδος απόλαυσης (ναι, το απολαμβάνεις ακόμη και μετά από χρόνια καπνιστής που έχεις πλέον εθιστεί). Όλοι πιστεύω γνωρίζουμε τις επιπτώσεις, οπότε ο καθένας είναι υπεύθυνος των επιλογών του.
Όταν με έπαιρνε οικονομικά έκανα Camel σκληρό βασικά και ως δεύτερη μάρκα Καρέλια φίλτρο κασετίνα. Πού και πού έκανα και ένα Camel άφιλτρο που δεν παίζεται από άρωμα. Πλέον κάνω καπνό Craven με άσπρα Rizla και φίλτρα του Παππού τα άσπρα με άνθρακα. Καλός συνδυασμός για βαρύ τσιγάρο. Κάνω 10-15 τσιγάρα/ημέρα καθημερινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LosPoulos

Νεοφερμένος

Ο LosPoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλώς η κακώς(δυστυχως δηλαδη) , το τσιγαρο κι γενικοτερα τα προϊόντα καπνου ενα ειδος απολαυσης . Αν δεν ηταν δεν θα ειχε ανακαληφθει απο τους ινδιανους στη Αμερικη , δεν νομιζω να να καπνιζαν για "μαγκια" ουτε θα το υιοθετούσαν αργοτερα οι λευκοι ... Οσο αφορα εμενα , ναι καπνιζω κι , το αρχισα απο καθαρη περιεργεια κι μπορω να πω οτι μου αρεσε απο το πρωτο τσιγαρο . Ενω πιστευα οτι δεν θα εθιστω , το οποιο το ειχα πετυχει για περιπου ενα χρονο , τωρα αν δεν καπνισω για 2-3 μερες εχω προβλημα συγκεντρωσης κι γενικοτερα μια αισθηση μη πληροτητας. Θελω να πιστευω οτι οταν δω τις επιπτωσεις στην η υγεια μου ή παρουσιαστει προβλημα οικονομικο , θα καταφερω να το κοψω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Σήμερα 31 Μαΐου είναι η
ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ
Πώς δεν το θυμήθηκαν οι αντικαπνιστές μας?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Σήμερα 31 Μαΐου είναι η
ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ
Πώς δεν το θυμήθηκαν οι αντικαπνιστές μας?


χαχαχα ειρωνεια, ειδα το σχολιο σου αναβοντας τσιγαρο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
εγω δοκιμασα πρωτη φορα πριν περσι τον Απριλιο, συνεχισα κανοντας περιστασιακα ( σε καμια, σε κανα παρτι, οταν τραβιοταν) αλλα εχω να κανω κανα τριμηνο... Δεν προσφερει τιποτα, αφηνει μια πολυ ασχημη γευση και προκαλει ενα σωρο προβληματα. Κοψτε το και θα δειτε ποσο διαφορετικα θα αισθανθειτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δε μπορώ να καταλάβω πως σκατά μπορεί να λέτε μερικοί ότι το αρχίσατε λόγω άγχους. Όταν κάποιος καπνίζει πια συστηματικά να το δεχτώ, αυτός που θα το πρωτοαρχίσει πώς του καρφώθηκε ότι ήθελε τσιγάρο για να το αντιμετωπίσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katelovea7

Νεοφερμένος

Η Katelovea7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Προσωπικά το τσιγάρο το βριλσκω λίγο ανόυσιο... Μόνο τα 3 ευρώ του πακέτου που δίνει ένας καπνιστής ανα 1-2-3.... ημέρες (λεφτά που λίγα λίγα αγοράζεις άπειρα πράματα) αρκόυν για να με αποτρέψουν... Συν του ότι βλέπω τον ξάδερφο μου που είναι φοιτητής στην επαρχία και πρέπει μελσα σε όλα τα άλλα να σκέφτεται εκτός από φως νερό τηλέφωνο και το πως θα βρει ένα 20άρικο για τα εβδομαδιαία του τσιγάρα όταν με αυτά τα λεφτά βγαίνεις Σαββατόβραδο και περνάς και καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
αμα ειναι να το κοιτας απο αποψη χρηματος...συνεχισε να καπνιζεις.


την υγεια σου κοιτα ντουντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top