Κάπνισμα

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
εγω δεν καπνιζω, αντεχω να το μυριζω κτλ διοτι απο μικρη ειμαι παθητικη καπνιστρια αλλα δεν βρισκω τον λογο να το αρχισω.. οσον αφορα στην ερωτηση σου, ο μπαμπας μου απογοητευτηκε παρα πολυ οταν εμαθε οτι η αδερφη μου καπνιζε. Παρα πολυ ομως. Και ας ηταν ο ιδιος καπνιστης στο παρελθον..:/:

Γι' αυτό.

Πάντως σουρεαλιστικό να είσαι ο μόνος μη καπνιστής στις εξόδους και οι υπόλοιποι φουγάρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μεγάλο πλήγμα για έναν γονιό το παιδί και να καπνίζει και να είναι ροκάς πχ που ως γνωστόν το μετατρέπει το παιδί σ΄έναν αδίστακτο αλητάμπουρα... Τι να πω. Δεν είπα ότι ο γονιός χαίρεται. Αλλά όχι και να απογοητευτεί του στυλ "άλλα περίμενα απόσένα παιδί μου, είχα πολλά όνειρα για σένα παλικάρι μου...". Έλεος δηλ.
Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά καπνίζουν και άτομα που δεν είναι ροκάδες:confused:

Βασικά είναι καθαρά πως το βλέπει ο καθένας. Πχ αν είχα παιδί και κάπνιζε θα του έλεγα τι να σε πω κάνεις μαλακίες και φυσικά θα του έλεγα να το κόψει.Ή αν το άρχιζα εγώ που πρήζω τη μάνα μου από μικρή να το κόψει θα ήμουν για μπάτσες:P Αντίστοιχα για κάποιον γονιό μπορεί να είναι απογοήτευση να καπνίζει το παιδί του δεν είναι παράξενο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M.A

Νεοφερμένος

Ο Πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Παντως απο τα παιδια που ξερω οι μισοι το αρχισαν για απλο χαλαρωμα μετα τ φροντ και τρ δν τ αφηνουν..! Βεβαια οα δερφος μου καπνισε για 3 μηνες οσο εφαγε πιεση απο τις εξετασεις και μετα τ εκοψε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Πάντως σουρεαλιστικό να είσαι ο μόνος μη καπνιστής στις εξόδους και οι υπόλοιποι φουγάρα. :P
Αυτό ξανά πες το :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γι' αυτό.

Πάντως σουρεαλιστικό να είσαι ο μόνος μη καπνιστής στις εξόδους και οι υπόλοιποι φουγάρα. :P
Είναι λίγο κάπως αυτό.. Ειδικά όταν είχαμε πάει στα μπουζούκια νομίζω μόνο εγώ δεν κάπνιζα εκεί μέσα, από παντού επίθεση :PP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εμένα με αφήνει να το αρχίσω πάντως. :P
Απλά να της το πω.
Ναι,κατά τα άλλα μόλις της το΄λεγες θα σε'κραζε.
Κατά τα άλλα,εμένα λένε κυκλοθυμική.:P
Βαδίζεις στα σκοτεινά μονοπάτια του γυμνασίου...
Τσιγάρα,2φυλα,παράνομα στοιχήματα,φάσεις με μαχαίρια.Όλα στο γυμνάσιο γίνονται :P
Έχεις πολλή φαντασία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthrax69

Νεοφερμένος

Ο Anthrax69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Δεν καπνίζω και no offense αλλά το θεωρώ πολύ ηλίθια συνήθεια. Στην εποχή που ζούμε με όλη την πληροφορήση που έχουμε για το τσιγάρο και ακόμα καπνίζουμε; Ανυπομονω να έρθει ο καιρός που αυτός ο κινητός θάνατος (που πληρώνεις για να έχεις) θα εξαφανιστεί απο προσώπου Γης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Δεν καπνίζω και no offense αλλά το θεωρώ πολύ ηλίθια συνήθεια. Στην εποχή που ζούμε με όλη την πληροφορήση που έχουμε για το τσιγάρο και ακόμα καπνίζουμε; Ανυπομονω να έρθει ο καιρός που αυτός ο κινητός θάνατος (που πληρώνεις για να έχεις) θα εξαφανιστεί απο προσώπου Γης.

πολλα like
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthrax69

Νεοφερμένος

Ο Anthrax69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ναι,κατά τα άλλα μόλις της το΄λεγες θα σε'κραζε.
Κατά τα άλλα,εμένα λένε κυκλοθυμική.:P

Εδώ με ρωτάει αν έχω αρχίσει το κάπνισμα ρε. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Whew... περίμενα να μου την πέσει κανείς. (Perhaps I spoke too soon)
υπαρχουν και αντικαπνιστες στο φορουμ (ευτυχως ακομα):whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Απόλαυση ζωής> μεγαλύτερη διάρκεια ζωής. Αν το κάπνισμα σε κάνει χαρούμενο, γιατί όχι; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
"Φανατική αντικαπνίστρια;;"-> δηλώνω παρούσα!!!
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να αρχίσει το κάπνισμα από τη στιγμή που ξέρει όσα αυτό προκαλεί! Δηλαδή, χωρίς παρεξήγηση, μεταξύ μας το θεωρώ ανώριμη πράξη . Είναι δυνατόν να γνωρίζεις τι κινδύνους εγκυμονεί και συ να πηγαίνεις κόντρα στην υγεία σου;
Αφήστε το άλλο με τους κλειστούς χώρους και την δήθεν απαγόρευση! Είμαστε υποχρεωμένοι να αναπνέουμε "τον καρκίνο "του καθενός;; Θες να καπνίσεις; Με γεια σου με χαρά σου! Όχι όμως εις βάρους μου.
...Αλλά θα μου πεις εδώ δε σεβόμαστε τους ίδιους τους αθλητές μας στην Ελλάδα... Πάμε να δούμε έναν αγώνα μπάσκετ για παράδειγμα, και το γήπεδο;; ΝΤΟΥΜΑΝΙ! Στην καφετέρια; Το ίδιο! Σε χώρους διασκέδασης και μη; Το ίδιο...
Ρε παιδιά, είμαι υπερβολική ή απλά δεν μπορώ να βρω το δίκιο μου;:P
Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση πάντα από τους καπνιστές του φόρουμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Φετος το καπνισμα εχει γινει πολυ "in" και "cool" καθως οι περισσοτερες συμμαθητριες μου καπνιζουν.
Προσωπικα εγω δε βρισκω λογο να το ξεκινησω ωστοσο δεν εχω προβλημα με τους καπνιστες . Χαλανε αμεσα τη δικη τους υγεια , οχι τη δικη μου.
Πιστευω οτι ειμαστε πλεον σε μια ωριμη ηλικια για να παρουμε αποφασεις για τον εαυτο μας δεχομενοι βεβαια και τις συνεπειες που προκυπτουν.Εξαλου θεωρω οτι κανεις δεν εχει αγνοια οτι "το καπνισμα βλαπτει σοβαρα την υγεια"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ε, πως να έχουν άγνοια. Μας τα χουν κάνει παγούρια με αυτό "το κάπνισμα σκοτώνει" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ε, πως να έχουν άγνοια. Μας τα χουν κάνει παγούρια με αυτό "το κάπνισμα σκοτώνει" :P
Οποτε ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του.
Μη λεει μετα ομως "Αχ γιατι σε εμενα Θεε μου;Σε τι εφταιξα και εμφανισα καρκινο στα πνευμονια"
Γιατι συνηθως ετσι γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ε, δίκιο έχουν, το ότι καπνίζεις δεν εξασφαλίζει πως θα πάθεις καρκίνο των πνευμόνων. Απλά αυξημένη συχνότητα εμφάνισης υπάρχει στους καπνιστές. Οπότε όπως και να το κάνουμε, πάλι γκαντέμης πρέπει να σαι. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,094 μηνύματα.
Αν είναι να μη καπνίσετε για να μην πάθετε καρκίνο του πνέυμονα τότε καπνίστε ελεύθερα.
fockos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Κωλοτσιγάρο δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογικη θεωρείται ακόμα τόσο μάγκικο, τόσο επαναστατική πράξη για έναν έφηβο. Σε κανέναν δεν αρέσει την πρώτη φορά μάλλον ουδέτερο θα φανεί σε κάποιον που θα το δοκιμασει ειδικά σε σχέση με το παθητικό κάπνισμα που είναι σαφώς χειρότερη αίσθηση για κάποιον μη καπνιστή(μιλώντας από προσωπική εμπερία). Το κοινωνικό κύρος, η επιρροή καπνιστών κ.τλ. οδηγούν πολλούς σε εθισμό. Εγώ μετανοιώνω για καμιά δεκαριά τσιγάρα που έχω κάνει στη ζωη μου αν και είμαι σίγουρος ότι θα κάνω πολλά ακόμη...(κυρίως μεθυσμένος σε κλάμπ, ερωτική απογοήτευση, γήπεδο...). Αν είστε καπνιστές καταλάβετε ότι είναι λάθος και μην κάνεται το μέγιστο λάθος να πιέζετε άλλους να καπνίζουν :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Κωλοτσιγάρο δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογικη θεωρείται ακόμα τόσο μάγκικο, τόσο επαναστατική πράξη για έναν έφηβο. Σε κανέναν δεν αρέσει την πρώτη φορά μάλλον ουδέτερο θα φανεί σε κάποιον που θα το δοκιμασει ειδικά σε σχέση με το παθητικό κάπνισμα που είναι σαφώς χειρότερη αίσθηση για κάποιον μη καπνιστή(μιλώντας από προσωπική εμπερία). Το κοινωνικό κύρος, η επιρροή καπνιστών κ.τλ. οδηγούν πολλούς σε εθισμό. Εγώ μετανοιώνω για καμιά δεκαριά τσιγάρα που έχω κάνει στη ζωη μου αν και είμαι σίγουρος ότι θα κάνω πολλά ακόμη...(κυρίως μεθυσμένος σε κλάμπ, ερωτική απογοήτευση, γήπεδο...). Αν είστε καπνιστές καταλάβετε ότι είναι λάθος και μην κάνεται το μέγιστο λάθος να πιέζετε άλλους να καπνίζουν :/:

Ναι ρε,επειδή όταν εγώ δίνω 4,5 ευρώ για έναν καπνό (συν φιλτροχαρτάκια),άλλη όρεξη δεν είχα να πασάρω τσιγάρα από 'δω και από 'κει,στο κάθε νιάνιαρο που δεν κατεβάζει καν τον καπνό.Μιλάμε για σοφή επένδυση,όχι αστεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top