Κάπνισμα

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
και σας πιστεεεευουν..χαχαχαχ

Εξαρτάται απο την εμπιστοσύνη που έχει ο γονιός στο παιδί.
Εμένα μια φορά ξέχασε η μάνα μου τα τσιγάρα της στη γιαγιά μου και όταν γύρισα τα μέτρησε για να βεβαιωθεί πως δεν κάπνισα κανένα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Εξαρτάται απο την εμπιστοσύνη που έχει ο γονιός στο παιδί.
Εμένα μια φορά ξέχασε η μάνα μου τα τσιγάρα της στη γιαγιά μου και όταν γύρισα τα μέτρησε για να βεβαιωθεί πως δεν κάπνισα κανένα.:P

Γιατί πριν τα ξεχάσει πάλι τα είχε μετρήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γιατί πριν τα ξεχάσει πάλι τα είχε μετρήσει;

Όχι. Αλλά μόλις είχε ανοίξει το πακέτο. 2 τσιγάρα λείπαν όλα κ όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όχι. Αλλά μόλις είχε ανοίξει το πακέτο. 2 τσιγάρα λείπαν όλα κ όλα.
ελπίζω να μην θεωρείς ότι δεν το καταλαβαίνουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
ελπίζω να μην θεωρείς ότι δεν το καταλαβαίνουν:P

Όχι. Ο γονιός μπορεί να το καταλάβει απο χίλιους άλλους τρόπους. Δεν είναι απαραίτητα το άδειο κουτί τσιγάρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ελπίζω να μην θεωρείς ότι δεν το καταλαβαίνουν:P
Όχι. Ο γονιός μπορεί να το καταλάβει απο χίλιους άλλους τρόπους. Δεν είναι απαραίτητα το άδειο κουτί τσιγάρων.
Με δουλεύετε; Οι γονείς από τη μανία τους μην τυχόν τα παιδιά τους μπλέξουν με το τσιγάρο γίνονται μανιακοί.Αλήθεια μανιακοί. Δεν κρίνω μόνο από δικό μου περιστατικό κρίνω και από άλλα άτομα. Από την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου στο γυμνάσιο είπα ότι αυτό το πράγμα στο δικό μου στόμα δεν μπαίνει όσο και αν πολλές φορές το να μη δεχτώ το τσιγάρο που μου είχαν προσφέρει σήμαινε ότι θα έτρωγα δούλεμα και και και...
Π.χ.
Ένα καλοκαίρι είχα πάρει το τασάκι της μαμάς μου να πετάξω τις γόπες στα σκουπίδια και μετά μύριζαν τα χέρια μου. Σε κάποια φάση δε θυμάμαι πώς έτυχε να μυρίσει τα χέρια μου...
Περιττό να πω ότι δε με άφησε επί μία εβδομάδα να κάνω βήμα χωρίς κάποιον από πίσω μου και χωρίς να ψαχουλέψει όλες μου τις τσάντες.
Φυσικά όταν κατάλαβε το λάθος της είχα αγανακτήσει μία εβδομάδα μέσα και της τα΄χωσα από τότε όταν αρχίζει να μου λέει τις καταστροφολογίες της όταν πρόκειται να πάω σε μέρος που είναι κάπως... της λέω ότι δε δέχομαι συμβουλές για αγωγή κατά του καπνίσματος από καπνιστές.Εκείνη επιμένει να μου λέει ότι γίνομαι κακιά,απλώς η άποψή μου επί του θέματος είναι αυτή.
Ξέρω να κουμαντάρω τον εαυτό μου.:PΠάλι καλά φέτος δε φωνάζε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Με δουλεύετε; Οι γονείς από τη μανία τους μην τυχόν τα παιδιά τους μπλέξουν με το τσιγάρο γίνονται μανιακοί.Αλήθεια μανιακοί. Δεν κρίνω μόνο από δικό μου περιστατικό κρίνω και από άλλα άτομα. Από την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου στο γυμνάσιο είπα ότι αυτό το πράγμα στο δικό μου στόμα δεν μπαίνει όσο και αν πολλές φορές το να μη δεχτώ το τσιγάρο που μου είχαν προσφέρει σήμαινε ότι θα έτρωγα δούλεμα και και και...
Π.χ.
Ένα καλοκαίρι είχα πάρει το τασάκι της μαμάς μου να πετάξω τις γόπες στα σκουπίδια και μετά μύριζαν τα χέρια μου. Σε κάποια φάση δε θυμάμαι πώς έτυχε να μυρίσει τα χέρια μου...
Περιττό να πω ότι δε με άφησε επί μία εβδομάδα να κάνω βήμα χωρίς κάποιον από πίσω μου και χωρίς να ψαχουλέψει όλες μου τις τσάντες.
Φυσικά όταν κατάλαβε το λάθος της είχα αγανακτήσει μία εβδομάδα μέσα και της τα΄χωσα από τότε όταν αρχίζει να μου λέει τις καταστροφολογίες της όταν πρόκειται να πάω σε μέρος που είναι κάπως... της λέω ότι δε δέχομαι συμβουλές για αγωγή κατά του καπνίσματος από καπνιστές.Εκείνη επιμένει να μου λέει ότι γίνομαι κακιά,απλώς η άποψή μου επί του θέματος είναι αυτή.
Ξέρω να κουμαντάρω τον εαυτό μου.:PΠάλι καλά φέτος δε φωνάζε

Εμένα με αφήνει να το αρχίσω πάντως. :P
Απλά να της το πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εμένα μια φορά η μάνα μου μου είπε: "Μυρίζει τσιγάρο;" και της λέω "Να, μύρισε" και φύσηξα στο πρόσωπό της.

Γενικά, με εμπιστεύονται πολύ:) Δεν τους έχω απογοητεύσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εμένα μια φορά η μάνα μου μου είπε: "Μυρίζει τσιγάρο;" και της λέω "Να, μύρισε" και φύσηξα στο πρόσωπό της.

Γενικά, με εμπιστεύονται πολύ:) Δεν τους έχω απογοητεύσει.
μπράβο ρε αγορίνα μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Καλά εμένα πάντα γκρίνιαζαν να μην το αρχίσω.
Και όταν έμαθαν,η αντίδραση του πατέρα (μη καπνιστή) ήταν "τι μάρκα κάνεις" και της μάνας (καπνίζει που και που) ψίλο-κήρυγμα μόνο όταν παραπονιέμαι για τα προβλήματα υγείας. Πιο πολύ αντίδραση είχε η παρέα μου.
Ανάποδη ζωή,τι να πεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Γενικά, με εμπιστεύονται πολύ:) Δεν τους έχω απογοητεύσει.
Καλα δε νομιζω οτι το τσιγαρο ειναι απογοητευση, προσωπικη επιλογη του καθενος ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα μια φορά η μάνα μου μου είπε: "Μυρίζει τσιγάρο;" και της λέω "Να, μύρισε" και φύσηξα στο πρόσωπό της.

Γενικά, με εμπιστεύονται πολύ:) Δεν τους έχω απογοητεύσει.
Θεωρείται απογοήτευση προς τους γονείς αν το παιδί τους καπνίσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
και σας πιστεεεευουν..χαχαχαχ
Σιγά. Οι γονείς μη νομίζουμε ότι δεν καταλαβαίνουν, άσχετα αν μερικές φορές κάνουν την πάπια. :P
Κάποτε καθώς διάβαζα, (ήμουν Β λυκείου), χτύπησε την πόρτα ο πατέρας μου και αφηρημένος είπα "ναι" και μπήκε, ενώ είχα ξεχάσει πάνω στο γραφείο μου το πακέτο μου. Το μάτι του έπεσε κατευθείαν εκεί, οπότε είπα την κλασική δικαιολογία ότι είναι τάχα ενός φίλου μου. Χαμογέλασε θλιμμένα και μου είπε: "το ίδιο είπα κι εγώ στον παππού σου όταν μου βρήκε τα δικά μου".



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θεωρείται απογοήτευση προς τους γονείς αν το παιδί τους καπνίσει;
Για κάποιους μπορεί να είναι, που ξες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Πάντως εγώ θα απογοητευτώ από τους ίδιους μου τους φίλους αν καπνίσουν. Μια κακιά συνήθεια που δεν προσφέρει τίποτα, όσο κλισέ και αν έχει καταντήσει να το λέμε, τρώει χρήμα, επιδεινώνει την υγεία σου και σε βρομίζει κιόλας :P. Όσο ασήμαντο και αν ακούγεται το τελευταίο, εμένα με κάνει να μην μπορώ να σταθώ δίπλα σε καπνιστή. Και επανέρχομαι: ούτε μαγκιά είναι προφανώς (όσο και αν δεν το παραδέχονται, οι περισσότεροι το αρχίζουν για αυτό το λόγο), αντιθέτως μάλλον αδύναμα ανθρωπάκια υποδεικνύει. Στα παραπάνω είμαι απόλυτη. Τώρα, θα μπορούσα ίσως να το δεχτώ σε ένα άτομο πενήντα χρονών που του χει γίνει συνήθεια ζωής, χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει πως δεν μπορείς να το κόψεις. Αντιθέτως, πιστεύω πως ναι μεν είναι εθισμός, αλλά εσύ το αφήνεις να είναι. Αν το θες αρκετά μπορείς να το κόψεις ανεξάρτητα απ το πόσα χρόνια το κάνεις. Πραγματικά όμως, αν είναι κάτι απόλυτα κατακριτέο είναι να το αρχίσεις τη σημερινή εποχή που ξέρουμε και τι προκαλεί, και λεφτά για ξόδεμα δεν υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Από την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου στο γυμνάσιο είπα ότι αυτό το πράγμα στο δικό μου στόμα


Βαδίζεις στα σκοτεινά μονοπάτια του γυμνασίου...
Τσιγάρα,2φυλα,παράνομα στοιχήματα,φάσεις με μαχαίρια.Όλα στο γυμνάσιο γίνονται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για κάποιους μπορεί να είναι, που ξες;
Μεγάλο πλήγμα για έναν γονιό το παιδί και να καπνίζει και να είναι ροκάς πχ που ως γνωστόν το μετατρέπει το παιδί σ΄έναν αδίστακτο αλητάμπουρα... Τι να πω. Δεν είπα ότι ο γονιός χαίρεται. Αλλά όχι και να απογοητευτεί του στυλ "άλλα περίμενα απόσένα παιδί μου, είχα πολλά όνειρα για σένα παλικάρι μου...". Έλεος δηλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Θεωρείται απογοήτευση προς τους γονείς αν το παιδί τους καπνίσει;

εγω δεν καπνιζω, αντεχω να το μυριζω κτλ διοτι απο μικρη ειμαι παθητικη καπνιστρια αλλα δεν βρισκω τον λογο να το αρχισω.. οσον αφορα στην ερωτηση σου, ο μπαμπας μου απογοητευτηκε παρα πολυ οταν εμαθε οτι η αδερφη μου καπνιζε. Παρα πολυ ομως. Και ας ηταν ο ιδιος καπνιστης στο παρελθον..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ:
Ο πατέρας έπιασε τον δεκατετράχρονο γιο του να καπνίζει το βράδυ στο κρεβάτι του.

ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ:
ΠΑΤΕΡΑΣ: (Του παίρνει τα τσιγάρα και τα καπνίζει ο ίδιος).
ΜΗΤΕΡΑ: Ουρλιάζει, βάζει τα κλάματα, πάει στη μαμά της, αφού το συζήτησε επί 8 ώρες τηλεφωνικώς με τις φίλες της αποφασίζει ότι δεν είναι σωστή μητέρα. Κλείνει ραντεβού με τον ψυχολόγο για το μικρό, αλλά στο τέλος πάει η ίδια.
ΠΑΠΠΟΥΣ: Αχ, δώσε μου κι εμένα μια τζούρα τώρα που δεν κοιτάει η γιαγιά σου...
ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ: Εμ βέβαια. Το κατάλαβα εγώ. Χτες κατέβηκε στις έντεκα και δεκαεφτά το βράδυ για να πάει στο περίπτερο. Τι να ήθελε; Σοκολάτα;
ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ: Να βάλουμε ένα σταχτοδοχείο δίπλα στο κρεβάτι.
ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ: Να φροντίσουμε να υπάρχει ασφαλές σύστημα πυρόσβεσης στο δωμάτιο του μικρού.
ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟΣ: Αχά! Υποψήφιος πελάτης. Ορίστε η κάρτα μου.
ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΗΣ: Αχ, τι γλυκό μικρούλι. Θα "ρθεις σπίτι μου να σου δώσω όσα τσιγάρα θέλεις;
ΣΑΜΑΡΑΣ: Η Ελλάδα αλλάζει πρόσωπο. Οι θυσίες μας πιάνουν τόπο! Προσφέρουμε χαμηλότερους φόρους στα καπνά για τους ανήλικους καπνιστές.
ΤΣΙΠΡΑΣ: Είδατε πού μας κατάντησε το μνημόνιο? Ήρθε η ώρα να ανοίξουμε μια νέα σελίδα! Εμείς θα δίνουμε δωρεάν αναπτήρες και στο σχολείο θα βάλουμε τασάκια στα θρανία.
ΠΑΠΑΡΗΓΑ: Κάτω ο δικομματισμός! Κάτω ο καπιταλισμός και οι καπνοβιομηχανίες. Όχι στα τσιγάρα. Ναι στις... πίπες και στα στριφτά!
ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ: Φταίνε τα αναρχοκουμούνια και οι παλιομετανάστες! Τα τσιγάρα για τους Έλληνες! Η χρυσή αυγή θα μοιράσει αύριο δωρεάν τσιγάρα καλής ποιότητας μόνον στα ελληνόπουλα.
ΟΙΚΟΛΟΓΟΣ: Αίσχος! Πότε θα σταματήσει πια η κακοποίηση της φύσης; Ο καπνός του τσιγάρου μολύνει το περιβάλλον. Χώρια που οι εντατικές καλλιέργειες του καπνού αδυνατίζουν και απογυμνώνουν το έδαφος από τα θρεπτικά συστατικά και συντελούν στην ερημοποίηση και στο φαινόμενο του θερμοκηπίου.
ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΑΝΑΛΥΤΗΣ: Το προτσές της καταναλωτικής ισοπέδωσης του σύγχρονου ανθρώπου σε συνδυασμό με τον οικονομικοκοινωνικό φονταμενταλισμό της μεταβιομηχανικής περιόδου σπρώχνει τους νέους σε πράξεις απογύμνωσης του ψυχικού ιδεοκρατισμού και απελευθέρωσης των σκεπτικιστικών τάσεων του επίκτητου μιμητισμού, πράγμα που συντελεί σε τροχοπέδη στην ανάπτυξη του απελευθερωμένου ψυχοσωματικού ρεαλισμού.
ΘΑΝΟΣ ΑΣΚΗΤΗΣ: Έχω την υποψία ότι της πράξης του καπνίσματος προηγήθηκε ερωτική συνεύρεση με συμμαθήτρια. Μα αυτό είναι απολύτως φυσιολογικό. Το παιδί, στην ηλικία αυτή είναι ένας σεξουαλικά ενεργός πολίτης.
ΕΠΙΣΚΟΠΟΣ ΑΜΒΡΟΣΙΟΣ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ: Αυτά παθαίνουμε όταν απομακρύνουμε τη νεολαία από τους κόλπους της
εκκλησίας. Είδατε οι ήρωες της 21ης Απριλίου πόσων χρονών έφτασαν?
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ: Μπράβο παλληκάρι μου. Θα ζήσεις χίλια χρόνια.
ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ: Και τώρα ένα συγκλονιστικό ανθρώπινο ρεπορτάζ! Από την τρυφερή ηλικία των δώδεκα βούλιαξε στο βόρβορο της εξάρτησης από τη νικοτίνη.
ΤΑΤΙΑΝΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ: Σε λίγο αποκλειστικά στην εκπομπή μας: Τι έφαγαν εκείνο το βράδυ, τι μάρκα τσιγάρα κάπνιζε ο μικρός, τι μάρκα εσώρουχα φοράνε όλα τα μέλη της οικογένειας και πόσο συχνά «το κάνουν» οι γονείς.
ΕΛΕΝΗ ΜΕΝΕΓΑΚΗ: Να τον καλέσουμε να μας διηγηθεί την εμπειρία του.
ΒΕΦΑ ΑΛΕΞΙΑΔΟΥ: Και τώρα μια εκπληκτική συνταγή για ένα ελαφρότατο γλυκό να συνοδέψουμε το τσιγάρο μας.
ΦΟΙΒΟΣ: Γράφει το "Μανούλα sorry, μα είμαι θεριακλίδικο αγόρι".
.
.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top