Κάπνισμα

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
δεν καπνίζω αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω!!!! νομίζω ότι θα μου αρέσει!!!!!!!!!! το ξέρω ότι είναι βλαβερώ για την υγεία αλλά θέλω να δοκιμάσω!!!! τι με συμβουλέβετε???

αν αρχισεις στα 13 να δοκιμαζεις τσιγαρα δεν θα θελα να ξερα τι αλλα θα δοκιμαζεις στα 15...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
αν αρχισεις στα 13 να δοκιμαζεις τσιγαρα δεν θα θελα να ξερα τι αλλα θα δοκιμαζεις στα 15...:whistle:

ας δοκιμαζει,οτι θελει θα κανει ;)

Αναφορικα με το τσιγαρο,γυριστε το καλυτερα σε πιπα ή πουρο.Εχουν καλυτερη ποιοτητα καπνου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
αν αρχισεις στα 13 να δοκιμαζεις τσιγαρα δεν θα θελα να ξερα τι αλλα θα δοκιμαζεις στα 15...:whistle:

κοολ,κι εγώ στα 13 έκανα το πρώτο μου τσιγάρο είμαι 18 και μπορώ και με ελέγχω στο τι κάνω.Δεν είναι θέμα ηλικίας,είναι θέμα κατά πόσο έχεις αυτοέλεγχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μαλακια το τσιγαρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλά ούτε εγώ έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά δεν ένιωσα ότι καταπιέζομαι και έτσι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
το σιχαινομαι.Η αδερφη μου καπνιζει ,η μαμα μου καπνιζει,δεν αντεεχω αλλα τσιγαρα!!!!!!!Και επειδη ειμαι περιεργη και μου μυριζει παρα πολυ.Οποτε δεν θελω να το δοκιμασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το θεμα ειναι να μην καταπιεστεις για το να μην δοκιμασεις! Το να μην δοκιμασεις δεν ειναι κακο... Αν δεν νιωσεις την επιθυμια γιατι να το κανεις αλλωστε; Αλλα αν δεν το κανεις επειδη θεωρεις δεδομενο πως αν δοκιμασεις θα το αρχισεις κιολας, ή δεν ξερω και εγω για ποιον αλλον λογο, τοτε υπαρχει προβλημα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
εγώ δεν έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα (15 χρονών είμαι)
καπνίζουν μερικά παιδιά στην τάξη μου και μυρίζουν τα ρούχα τους τσιγαρίλα....μπλιάχ....σκέτη αηδία.....
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
εχω δοκιμασει και κατα ενα περιεργο τροπο μου αρεσε!!δεν ξαναεκανα ομως γιατι σκεφτηκα την υγεια μου,την τσεπη μου(δεν εχω λεφτα να δινω για τσιγαρα,καπνους κλπ) και εναν πολυ δικο μου ανθρωπο που οταν εμαθε οτι δοκιμασα σοκαριστηκε(υπερβολικο,δεν λεω) και μου δηλωσε ξεκαθαρα οτι θα χαλιοταν πολυ αν το ξεκινουσα.....αλλα κυριως για τα 2 πρωτα δεν ξαναεκανα..τωρα αν τυχει ετσι για την πλακα δεν υπαρχει προβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
εχω δοκιμασει και κατα ενα περιεργο τροπο μου αρεσε!!δεν ξαναεκανα ομως γιατι σκεφτηκα την υγεια μου,την τσεπη μου(δεν εχω λεφτα να δινω για τσιγαρα,καπνους κλπ) και εναν πολυ δικο μου ανθρωπο που οταν εμαθε οτι δοκιμασα σοκαριστηκε(υπερβολικο,δεν λεω) και μου δηλωσε ξεκαθαρα οτι θα χαλιοταν πολυ αν το ξεκινουσα.....αλλα κυριως για τα 2 πρωτα δεν ξαναεκανα..τωρα αν τυχει ετσι για την πλακα δεν υπαρχει προβλημα..
Όλοι λίγο/πολύ είμαστε παθητικοί καπνιστές, οπότε δεν την γλιτώνουμε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ κάνω 5-6 τσιγαράκια την μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Όλοι λίγο/πολύ είμαστε παθητικοί καπνιστές, οπότε δεν την γλιτώνουμε.:P

χαχαχα ισχυειι!!:P:Pειμαστε καταδικασμενοι!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
χαχαχα ισχυειι!!:P:Pειμαστε καταδικασμενοι!!:P
Πιά οι περισσότεροι έχουμε συνηθίσει, εγώ για παράδειγμα δεν έχω πρόβλημα να εισπνέω τον καπνό των άλλων, αρκεί να καπνίζουν κανένα καλό τσιγάρο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ωραιος καπνος ειναι ο Καρελιας.

(επρεπε καπου να το πω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
επιστήμονας πράμα, καπνίζει κιόλας


άντε με το καλό καρκίνος στα πνευμόνια

(έπρεπε κάπου να το πω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
εγώ βασικά καπνίζω απο την πρώτη λυκείου ...δηλαδή είμαι καπνίστρια εδώ και 4 χρόνια..
και το πρώτο μου τσιγάρο ήταν στα τέλη της τρίτης γυμνασίου με ένα στριφτό old hoborn κίτρινο ..το θυμάμαι ακόμα...μετά έπαθα αμυγδαλίτιδα ! τέλος πάντων, το γιατί το ξεκίνησα ούτε καν που το θυμάμαι και χέστηκα κιόλας.
αλλά πλέον το να το κόψω είναι δύσκολο και θέλω να πω σε όσα παιδιά θέλουν να δοκιμάσουν ,να το δοκιμάσουν αλλά μην κάνουν το βήμα να πάρουν το δεύτερο τσιγάρο ... τότε θα κολλήσουν..
εμένα προσωπικά πλέον το τσιγάρο με ηρεμεί ...αν δεν καπνίσω εκνευρίζομαι.. βασικά ,ξέρω,είμαι εθισμένη.αλλά ούτε έχω και την θέληση να το κόψω.. οπότε παιδιά όσοι ακόμη δεν κάνατε το ίδιο λάθος με εμένα ,παραμείνετε μη καπνιστές !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ενα τσιγαρακι στο χαλαρο αραια και που με την παρεα ειναι οκ! καθε φορα ομως που διαπιστωνεις οτι εθιζεσαι πρεπει να το σταματας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
εγώ βασικά καπνίζω απο την πρώτη λυκείου ...δηλαδή είμαι καπνίστρια εδώ και 4 χρόνια..
και το πρώτο μου τσιγάρο ήταν στα τέλη της τρίτης γυμνασίου με ένα στριφτό old hoborn κίτρινο ..το θυμάμαι ακόμα...μετά έπαθα αμυγδαλίτιδα ! τέλος πάντων, το γιατί το ξεκίνησα ούτε καν που το θυμάμαι και χέστηκα κιόλας.
αλλά πλέον το να το κόψω είναι δύσκολο και θέλω να πω σε όσα παιδιά θέλουν να δοκιμάσουν ,να το δοκιμάσουν αλλά μην κάνουν το βήμα να πάρουν το δεύτερο τσιγάρο ... τότε θα κολλήσουν..
εμένα προσωπικά πλέον το τσιγάρο με ηρεμεί ...αν δεν καπνίσω εκνευρίζομαι.. βασικά ,ξέρω,είμαι εθισμένη.αλλά ούτε έχω και την θέληση να το κόψω.. οπότε παιδιά όσοι ακόμη δεν κάνατε το ίδιο λάθος με εμένα ,παραμείνετε μη καπνιστές !

Καπνίζω 4 χρόνια. Ειλικρινά, ενώ καπνίζω συστηματικά, έχει τύχει να περάσουν και 3 μέρες χωρίς να βάλω τσιγάρο στο στόμα μου, και ποτέ δεν αντέδρασα έτσι. Θεωρώ λίγο υπερβολικό το ότι νευριάζεις και δεν αντέχεις χωρίς αυτό. Είμαστε ακόμη σε μία ηλικία και στο σημείο εκείνο που μπορούμε να το κόψουμε. Μία ιδέα είναι, που έχει γίνει συνήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bulukitsa

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Σήμερα πήγα στο πάρκο και σε ένα παγκάκι ήταν ένας τύπος που κάπνιζε ενα βαρύ τσιγάρο που έβγαζε πολύ καπνό και έπεφτε όλος πάνω μου και κόντεψα να πάθω ασφυξία!
Εχω αηδιάσει τόσο με τους καπνιστες που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να αρχισω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Μήπως δεν ήταν απλό τσιγαρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top