Κάπνισμα

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Σεξ. Καλύτερος και πιο εύκολος εθισμός. Δεν περνάς τη μέρα σου στην κουζίνα και χάνεις κιλά. :P
Για να εθιστεί κανείς στο φαγητό σημαίνει πως έχει προβλήματα που τον αποσχολούν, τάση αυτοκαταστροφής(ξέρω μια τέτοια περίπτωση) και άλλες παρόμοιες καταστάσεις. Δεν νομίζω να είναι και στην καλύτερη ψυχολογή κατάσταση για να ενδιαφερθεί για τις χαρές της ζωής.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Σεξ. Καλύτερος και πιο εύκολος εθισμός. Δεν περνάς τη μέρα σου στην κουζίνα και χάνεις κιλά. :P και το πιο βασικό. Γνωρίζεις κόσμο.
Υπαρχουν υγιεινοι και ανθυγιεινοι εθισμοι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Υπαρχουν υγιεινοι και ανθυγιεινοι εθισμοι.:P

Όσοι έχουν το βαθμό του στρατηγού, διαφωνούν μαζί σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Τωρα μη συγκρινετε τον εθισμο στο τσιγαρο με τον εθισμο στο φαγητο!ο εθισμος στο φαγητο συμβαινει υπο συγκεκριμενες περιστασεις.!εκει θα κολλησουμε τωρα? :whistle: εγω ξερω πως οι περισσοτεροι συνομιληκοι μου καπνιζουν και μερικοι που προσπαθουν κατα περιοδους να το κοψουν δεν μπορουν..και μιλαμε για 19χρονους που εχουν ολη τη ζωη μπροστα τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Τωρα μη συγκρινετε τον εθισμο στο τσιγαρο με τον εθισμο στο φαγητο!ο εθισμος στο φαγητο συμβαινει υπο συγκεκριμενες περιστασεις.!εκει θα κολλησουμε τωρα? :whistle: εγω ξερω πως οι περισσοτεροι συνομιληκοι μου καπνιζουν και μερικοι που προσπαθουν κατα περιοδους να το κοψουν δεν μπορουν..και μιλαμε για 19χρονους που εχουν ολη τη ζωη μπροστα τους
Και ο εθισμός στο φαγητό είναι εξίσου σοβαρός, αρκεί να αναλογιστούμε τα προβλήματα υγείας που προκαλεί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
στο καπνισμα ηθελα να εστιασω και κολλησατε στο φαγητο.ηθελα να τονισω οτι το τσιγαρο ειναι μερος της καθημερινοτητας μας.το υπερβολικο φαγητο ναι μεν υπαρχει ως προβλημα αλλα δεν ειναι τοσο εκτεταμενο (πληθυσμιακα εννοω!) οσο το τσιγαρο.αλλα ας μην βγουμε αλλο off topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Τωρα μη συγκρινετε τον εθισμο στο τσιγαρο με τον εθισμο στο φαγητο!ο εθισμος στο φαγητο συμβαινει υπο συγκεκριμενες περιστασεις.!εκει θα κολλησουμε τωρα? :whistle: εγω ξερω πως οι περισσοτεροι συνομιληκοι μου καπνιζουν και μερικοι που προσπαθουν κατα περιοδους να το κοψουν δεν μπορουν..και μιλαμε για 19χρονους που εχουν ολη τη ζωη μπροστα τους

Ντάξει,δεν είναι τόσο ότι δεν μπορούν,but in most cases ότι δεν προσπαθούν σοβαρά.Let's face it,το να κόψεις το κάπνισμα δεν είναι εξ'ίσου προτεραιότητα στα 19 και στα 50.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
δηλαδη πρεπει να εισαι ενα βημα πριν τον καρκινο για να το κοψεις?γιατι να μην ειναι καποιος συνειδητοποιημενος στα 19 του? ισχυει αυτο που λες,αλλα δεν σε προβληματιζει? πρεπει καποιος να την παθει πρωτα για να μαθει δηλαδη.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
δηλαδη πρεπει να εισαι ενα βημα πριν τον καρκινο για να το κοψεις?γιατι να μην ειναι καποιος συνειδητοποιημενος στα 19 του? ισχυει αυτο που λες,αλλα δεν σε προβληματιζει? πρεπει καποιος να την παθει πρωτα για να μαθει δηλαδη.. :/:
Συνήθως αυτό συμβαίνει, επειδή θεωρούμε ορισμένα πράγματα δεδομένα, όπως για παράδειγμα την υγεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
δηλαδη πρεπει να εισαι ενα βημα πριν τον καρκινο για να το κοψεις?γιατι να μην ειναι καποιος συνειδητοποιημενος στα 19 του? ισχυει αυτο που λες,αλλα δεν σε προβληματιζει? πρεπει καποιος να την παθει πρωτα για να μαθει δηλαδη.. :/:

Όχι,δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα.Θέμα αντικειμενικών συνθηκών είναι,nothing unusual.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina.st.

Νεοφερμένος

Η xristina.st. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω ειμαι 17 φέτος 3η λυκείου!πάντα το σιχαινόμουν και απέφευγα να ειμαι δίπλα σε άτομα που καπνίζουν!όμως μένω σε νησί και πριν ενα μήνα όλοι οι καλοκαιρινοι μου φίλοι έφυγαν..το διάβασμα και το άγχος ξεκίνησαν τ'ταυτόχρονα και μια ερωτική απογοήτευση..είχα κλειστεί στον εαυτό μου πρόσφατα το δοκίμασα για 1η φορά στην ζωή μου...τωρα κανω 1-2 την ημέρα για να ξεφεύγω!δεν πιστευω πως θα τραβήξει πολύ και το ελπίζω!αλλα ΠΟΤΕ μη λέτε ΠΟΤΕ γιατι το έλεγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Κι εσείς μην λέτε ποτέ "ποτέ μη λέτε ποτέ".
Υπάρχουν άνθρωποι με πιο πολλή αυτοσυγκράτηση από άλλους, έλεος, επειδή κάποιος που έλεγε όχι δεν αντιστάθηκε, δεν σημαίνει πως θα καπνίσουν όλοι κάποια στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Δεν καπνιζω και για κανεναν λογο δεν θα το κανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Κι εσείς μην λέτε ποτέ "ποτέ μη λέτε ποτέ".
Υπάρχουν άνθρωποι με πιο πολλή αυτοσυγκράτηση από άλλους, έλεος, επειδή κάποιος που έλεγε όχι δεν αντιστάθηκε, δεν σημαίνει πως θα καπνίσουν όλοι κάποια στιγμή.
Το ότι καπνίζει κάποιος δεν σημαίνει ότι είναι αδύναμος χαρακτήρας ούτε τον χαρακτηρίζει αρνητικά σαν άτομο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εγω ειμαι 17 φέτος 3η λυκείου!πάντα το σιχαινόμουν και απέφευγα να ειμαι δίπλα σε άτομα που καπνίζουν!όμως μένω σε νησί και πριν ενα μήνα όλοι οι καλοκαιρινοι μου φίλοι έφυγαν..το διάβασμα και το άγχος ξεκίνησαν τ'ταυτόχρονα και μια ερωτική απογοήτευση..είχα κλειστεί στον εαυτό μου πρόσφατα το δοκίμασα για 1η φορά στην ζωή μου...τωρα κανω 1-2 την ημέρα για να ξεφεύγω!δεν πιστευω πως θα τραβήξει πολύ και το ελπίζω!αλλα ΠΟΤΕ μη λέτε ΠΟΤΕ γιατι το έλεγα!

υπάρχουν άπειροι τρόποι για να ξεφύγεις...βγες μια βόλτα να ξελαμπικάρεις ,σε νησί ζεις.
αν για να ξεφύγεις από το διάβασμα και το άγχος καπνίζεις...τότε τι θα κάνεις για να ξεφύγεις από τυχόν προβλήματα που θα σου παρασιαστούν;
Αν δεν το κόψεις όσο είναι καιρός μετά θα ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι δεν μπορείς.
Κατά την γνώμη μου το κάπνισμα δηλώνει αδυναμία χαρακτήρα, και ο μόνος λόγος που δεν θα πιάσω τσιγάρο είναι γιατί το κάνουν όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Το ότι καπνίζει κάποιος δεν σημαίνει ότι είναι αδύναμος χαρακτήρας ούτε τον χαρακτηρίζει αρνητικά σαν άτομο!

Ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο.
Παρ' όλα αυτά, όταν κάποιος έχει υποσχεθεί στον εαυτό του να μην καπνίσει ποτέ, και είναι φανατικός αντικαπνιστής, μου φαίνεται τουλάχιστον αδύναμο το να αρχίσει ξαφνικά το κάπνισμα.
Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους καπνιστές, πέρα απ' το ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω με τσιγάρο δίπλα μου (ο καπνός από την καύτρα είναι πολύ πιο βλαβερός και τοξικός από τον καπνό που φιλτράρεται), συνεπώς δεν θα νιώσω καθόλου άσχημα άμα το αρχίσω κάποια στιγμή. However, έκανα μια υπόσχεσή στους πνεύμονές μου ότι δεν θα καπνίσω ποτέ, και θέλω να την κρατήσω.

@Greg, δεν είπα ποτέ ότι κάνει καλό, ούτε ότι η χρήση καπνού ή αρωματισμένου καπνού είναι λιγότερο βλαβερή στον ναργιλέ. Είπα ότι η χρήση είναι λιγότερο βλαβερή βασιζόμενος στο ότι

[...]τοποθετείται[...]χαρμάνι καπνού που πωλείται στο εμπόριο και είναι αρκετά πιο ακίνδυνο σε σχέση με τον καπνό του τσιγάρου (ο καπνός αυτός παράγεται ειδικά για ναργιλέ).
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BB%CE%AD%CF%82
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina.st.

Νεοφερμένος

Η xristina.st. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
όταν κάποιος αρχίζει το κάπνισμα δεν σημαίνει οτι ειναι αδυναμος χαρακτήρας και στο ποτέ μη λέτε ποτέ δεν εννοούσα οτι σίγουρα οποίος λεει πως δεν θα καπνίσει θα καπνίσει!ο καθένας ειναι υπεύθυνος για τις πράξεις του!δεν ειπα πως ήταν σωστός ο τρόπος που ήθελα να ξεχαστώ και να ξεφύγω απλώς ήταν μια αδύναμη στιγμή..όσο και αν αυτό ακούγετε συνηθισμένο και κλασικη δικαιολογία!ετσι ειναι όμως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Εγω προσωπικα δεν καπνιζω, εχω δοκιμασει 2 φορες και δεν εχωκανενα προβλημα με τους καπνιστεσ, αντιθετως τους παω πολυ. ΕΙναι πολυ γιοοο


:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top