Κάπνισμα

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

Να ζήσουμε να το θυμόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefania96

Νεοφερμένος

Η Stefania96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει αρκετές φορές...αλλά κάνω μόνο τζούρες.....δεν μου αρέσει γενικά ώστε να το αρχίσω....βρομάει κιόλας...εκτός από κάποια τσιγάρα που μυρίζουν ωραία!...απλά έχω το θέμα όταν είμαι σε παρέα που καπνίζουν μου έρχεται και εμένα η επιθυμία και θέλω να κάνω καμιά τζούρα...αυτάά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει αρκετές φορές...αλλά κάνω μόνο τζούρες.....δεν μου αρέσει γενικά ώστε να το αρχίσω....βρομάει κιόλας...εκτός από κάποια τσιγάρα που μυρίζουν ωραία!...απλά έχω το θέμα όταν είμαι σε παρέα που καπνίζουν μου έρχεται και εμένα η επιθυμία και θέλω να κάνω καμιά τζούρα...αυτάά:)

Ποια είναι αυτά που μυρίζουν ωραία να τα πάρω κι εγώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomi_77

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
ακομα δεν εχω καταλαβει τι προσφερει το καπνισμα...Μαγκια?? Συνηθεια? Τι?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
ακομα δεν εχω καταλαβει τι προσφερει το καπνισμα...Μαγκια?? Συνηθεια? Τι?:confused:

Οικονομικα εσοδα στην καπιταλιστικη αγορα,ωστε να πλουτιζουν καθημερινα.Αυτο προσφερει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefania96

Νεοφερμένος

Η Stefania96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ποια είναι αυτά που μυρίζουν ωραία να τα πάρω κι εγώ?

Δεν είναι στάνταρ ότι θα σου αρέσουν...:Ρ ο καθένας με τα γούστα του..παραδείγματος χάρη μου αρέσει ο καπνός golden virginia ο πράσινος...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ποια είναι αυτά που μυρίζουν ωραία να τα πάρω κι εγώ?

Για εμένα τα Victory Gold. Δεν ξέρω αν πουλιούνται στην ελλάδα πάντως για εμένα που δεν καπνίζω έχουν μια ευχάριστη μυρωδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Camel με μέντα έχει δοκιμάσει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ποια είναι αυτά που μυρίζουν ωραία να τα πάρω κι εγώ?
Marlboro Flavour:P

Μυρίζει δε μυρίζει ωραία ο καπνός, γιατί σας αρέσει; Απορώ!!:confused:

(Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη ως μη καπνιστής [ποτέ δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου], αλλά θα ήθελα να ακούσω απόψεις καπνιστών)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Camel με μέντα έχει δοκιμάσει κανείς;

Δοκίμασα εγώ και δε μου άρεσε. Βέβαια εγώ γενικά δε μπορώ να καπνίζω "έτοιμα" επειδή έχω συνηθίσει το στριφτό. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ποια είναι αυτά που μυρίζουν ωραία να τα πάρω κι εγώ?
πολλά όπως λεει και απο κατω
Δεν είναι στάνταρ ότι θα σου αρέσουν...:Ρ ο καθένας με τα γούστα του..παραδείγματος χάρη μου αρέσει ο καπνός golden virginia ο πράσινος...:D
+1
Camel με μέντα έχει δοκιμάσει κανείς;
νομιζα οτι κυκλοφορουσαν μονο lucky strike
Marlboro Flavour:P

Μυρίζει δε μυρίζει ωραία ο καπνός, γιατί σας αρέσει; Απορώ!!:confused:

(Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη ως μη καπνιστής [ποτέ δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου], αλλά θα ήθελα να ακούσω απόψεις καπνιστών)
τζει γενικα οι μαρλμπορο ειναι για πεταμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
τζει γενικα οι μαρλμπορο ειναι για πεταμα :P
Εγώ το πακέτο με τα τσιγάρα λέω, όχι τον καπνό τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanagiotisTh

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Εγω παλι δε θελω να αναλωνομαι σε πραγματα και συνηθειες που ξερω οτι δεν εχουν να μου προσφερουν τίποτα και που 90% θα μου δημιουργησουν προβληματα στο μελλον. Ευ ζειν αδελφια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Εγω παλι δε θελω να αναλωνομαι σε πραγματα και συνηθειες που ξερω οτι δεν εχουν να μου προσφερουν τίποτα και που 90% θα μου δημιουργησουν προβληματα στο μελλον. Ευ ζειν αδελφια!
συμφωνώ, απλά κάποιοι το αρχίζουν από βλακεία και δεν μπορούν να το κόψουν μετά...για κάποιους άλλους είναι επιλογή τους...(:worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Από την στιγμή που κάποιος θα αγοράσει το πρώτο του πακέτο τότε θεωρείτε καπνιστής και η ζωή του υποβάλετε αλλαγές.
Υπάρχουν και οι ημί-καπνιστες, δεν αγοράζουν ποτέ πακέτο απλά όταν κάθονται σε μια παρέα που καπνίζει "τσιμπάνε" ένα τσιγάρο από κάποιον ίσα ίσα για να συνοδέψουν..

Προσωπικά δεν νομίζω να καπνίσω ποτέ, το θεωρώ απόλυτη βλακεία και ανούσιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγω παλι δε θελω να αναλωνομαι σε πραγματα και συνηθειες που ξερω οτι δεν εχουν να μου προσφερουν τίποτα και που 90% θα μου δημιουργησουν προβληματα στο μελλον. Ευ ζειν αδελφια!

Πάω στοίχημα, πως αν σκεφτείς λίγο την ζωή σου, θα δεις πως κι εσύ κάνεις πολλά πράγματα που δεν σε ωφελούν σε τίποτα, όμως τα κάνεις είτε από υποχρέωση, είτε επειδή σ αρέσουν ή από βαρεμάρα ( ; ).
Προβλήματα στο μέλλον επίσης, δημιουργούν πολλά πράγματα, υπερβολική λήψη απλών υδατανθράκων ( αναψυκτικά, μλκιούλες γενικά που τρώει συχνά το 80% του πληθυσμού, χωρίς να εξαιρώ τον εαυτό μου), το καυσαέριο της πόλης, που δεν είναι αναγκαίο κακό, μπορούν οι περισσότεροι να κυνηγήσουν μία ζωή στην εξοχή, το ξέρουν πως η πόλη είναι κακό περιβάλλον από άποψη υγείας ( ηχητική ρύπανση, ατμοσφαιρική,υδάτινη, έλλειψη χρόνου γιατί καταναλώνεται πολύς από αυτόν σε συγκοινωνίες με αποτέλεσμα ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ). Μολαταύτα και τα δύο είναι συνηθισμένα. Μας αρέσει η πόλη, έχει καφετέριες, σινεμά, ό,τι μαγαζιά θες. Οι βλακειούλες έχουν ωραία γεύση.
Γενικά, οι άνθρωποι κάνουν πράγματα που ναι μεν κάνουν κακό, αλλά τους αρέσουν. Αυτή είναι η ουσία. Σε κάνει χαρούμενο κάτι για κάποιο Δt? Εεεε, σύντομα θα σου γίνει συνήθεια. Κι ας σου μειώσει την διάρκεια ζωής, αν το σκεφτείς, ακολουθόντας γι αυτόν τον λόγο υγειηνές συνήθειες, απλά προσπαθείς να καθυστερήσεις το αναπόφευχτο. Μάταιος αγώνας να προσπαθείς να τρέξεις πιο γρήγορα από τον Χάρο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το τσιγάρο μόνο κακό κάνει. Κόψτε το όσο είναι καιρός γιατί κάποια στιγμή θα σας το κόψουν οι γιατροί μαχαίρι και τότε (μετά από πολλάααααααα χρόνια) θα είναι πολύ δύσκολο. Αυτά από έναν πρώην καπνιστή. Για να μην θίξω και το οικονομικό που ουσιαστικά η αγορά τσιγάρων και καπνού είναι σαν να πετάς τα λεφτά σου στα σκουπίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
προσφατα δοκιμασα επειδη το ηθελα και εχω να πω οτι ειναι απαισιο.δεν πιστευω οτι προκειται ποτε να το ξεκινησω γιατι πολυ απλα δε με τραβαει και βρισκω πολλα μειονεκτηματα οπως ειναι το οικονομικο,τα ρουχα, τα μαλλια και τα χερια που μυριζουν και οι επιπτωσεις στην υγεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Βασικά πολλοί νομίζουν ότι είναι μαγκιά και ότι έτσι "λύνουν" τα προβλήματα τους ή "ξεχνάνε".Αδυναμία χαρακτήρα με λίγα λόγια.....Δεν νομίζω να ξεκονήσω ποτέ,μόνο που το ακουμπάς βρωμάς :sick: :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TuropitaKourou

Νεοφερμένος

Η TuropitaKourou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εγω προσωπικα δεν καπνιζω, εχω δοκιμασει 2 φορες και δεν εχωκανενα προβλημα με τους καπνιστεσ, αντιθετως τους παω πολυ. ΕΙναι πολυ γιοοο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top