Κάπνισμα

missducaine

Νεοφερμένος

Η missducaine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Θέλω να' χω τον έλεγχο της ζωής μου, αφού έτσι και αλλιώς κάποια στιγμή θα πεθάνω, θέλω να τα σαπίσω εγώ τα πνευμόνια μου και όχι ο θάνατος!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Θέλω να' χω τον έλεγχο της ζωής μου, αφού έτσι και αλλιώς κάποια στιγμή θα πεθάνω, θέλω να τα σαπίσω εγώ τα πνευμόνια μου και όχι ο θάνατος!!!! :D

Καλα βρες διαφορετικο επιχειρημα, τον ελεγχο της ζωης σου δε τον εχεις ετσι κιαλλιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλα βρες διαφορετικο επιχειρημα, τον ελεγχο της ζωης σου δε τον εχεις ετσι κιαλλιως.
Δες τον Γλέτσο τόσο νέος και πάσχει από κολπική μαρμαρυγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosMak

Νεοφερμένος

Ο PanosMak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Όπως είπε και ο doctor πιο πάνω:Θέλω να' χω τον έλεγχο της ζωής μου, αφού έτσι και αλλιώς κάποια στιγμή θα πεθάνω, θέλω να τα σαπίσω εγώ τα πνευμόνια μου και όχι ο θάνατος!!!!

Αν και αθλητής έχω βγάλει αγώνα με δυο 45 λεπτά χωρίς να σταματήσω να καπνίζω πρέπει να ήταν γύρος στα τέσσερα πακέτα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Καααπνίζω και δεν σκοπεύω να το κόψω γιατί μου αρέσει...Οπότε.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
λενε οτι το καπνισμα ειναι αργος θανατος!

ποιος ειπε οτι βιαζομαι να πεθανω:whistle:

(bad humor is bad)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
λενε οτι το καπνισμα ειναι αργος θανατος!

ποιος ειπε οτι βιαζομαι να πεθανω:whistle:

(bad humor is bad)
Αν θες να ψοφήσεις (απ' το τσιγάρο), ψόφα. Να μην γεμίζεις τους γύρω σου με τον καπνό σου, μόνο. :)

Αυτό μ' αρέσει στο εξωτερικό, το ότι ζω σε ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟ μέρος.
Έξω είχε προχθές -2, κι όμως όποιος ήθελε να καπνίσει έβγαινε έξω, στο ΚΡΥΟ, να καπνίσει. Γιατί πολύ απλά δεν φταίμε σε τίποτα όσοι δεν καπνίζουμε να ντουμανιάζουμε. Σχεδόν έχω ξεχάσει πώς μυρίζει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Αν θες να ψοφήσεις (απ' το τσιγάρο), ψόφα. Να μην γεμίζεις τους γύρω σου με τον καπνό σου, μόνο. :)

Αυτό μ' αρέσει στο εξωτερικό, το ότι ζω σε ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟ μέρος.
Έξω είχε προχθές -2, κι όμως όποιος ήθελε να καπνίσει έβγαινε έξω, στο ΚΡΥΟ, να καπνίσει. Γιατί πολύ απλά δεν φταίμε σε τίποτα όσοι δεν καπνίζουμε να ντουμανιάζουμε. Σχεδόν έχω ξεχάσει πώς μυρίζει! :D



που κολλαει η απαγορευση? ειπα οτι ειμαι κατα? ισα ισα που ειμαι υπερ και αμα ειναι θα βγω εξω.

διαβαζουμε τι ειπε ο αλλος:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.



problem? :look: :P

ον τοπικ

εδω και ενα μηνα το χω κοψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
μιας και είμαστε επί του θέματος :redface: :P :D



όσο για μένα, δεν καπνίζω και θα το προτιμούσα αν οι καπνιστές μας σέβονταν λιγάκι παραπάνω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Karkabilios

Νεοφερμένος

Ο Karkabilios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Όσοι καπνίζετε δείτε λίγο αυτό το βίντεο και μετά γράψτε "tar chemicals" στο google να δείτε τί περιέχει.
https://www.youtube.com/watch?v=_csz2dPjyAw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ενημέρωση στον από πάνω^

ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ ΓΙΟΥΤΙΟΥΜΠ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata_Morgana

Νεοφερμένος

Η Fata_Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Όσοι καπνίζετε δείτε λίγο αυτό το βίντεο και μετά γράψτε "tar chemicals" στο google να δείτε τί περιέχει.
https://www.youtube.com/watch?v=_csz2dPjyAw
Α ναι, πάλι "αυτό" το βίντεο:P Έχω βαρεθεί από τους απανταχού αντικαπνιστές να ακούω ξανά και ξανά το πόσο κακό κάνει το τσιγάρο και συμβουλές στους "ακόλαστους" καπνιστές να το κόψουνε. Είναι τουλάχιστον αφελές να πιστεύει κάποιος πως εν έτη 2012 υπάρχει άνθρωπος που καπνίζει χωρίς να ξέρει τις συνέπειες, τα περί παθητικών καπνιστών, πως βρωμάει κτλ κτλ. Μαντέψτε αγαπητοί μου αντικαπνιστές, το κάνουν ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ! Και δεν πρόκειται χάρις το δικό σας λογύρδιο να μετανοήσουν και να το κόψουν γιατί πολύ απλά ο καθένας συνεχίζει να καπνίζει για τους δικούς του λόγους. Και προσωπικά πιστεύω πως ο ισχυρότερος εθισμός είναι ο ψυχολογικός και όχι ο οργανικός, και ο νοών νοείτω. Από εκεί και πέρα απλά σταματήστε αγαπητά μου παιδιά να αναμασάτε τα ίδια και τα ίδια γιατί όχι μόνο δεν κάνετε καλό αλλά και χάνεται τον χρόνο σας και μας τα κάνετε τσουρέκια.

Τώρα για να είμαι εντός θέματος, ναι καπνίζω εδώ και 4 σχεδόν χρόνια. Την αγαπάω σαν συνήθεια και δεν σκοπεύω να το κόψω αλλά κρατάω την ποσότητα τον τσιγάρων χαμηλά (κατά μέσο όρο στα 5 τσιγάρα την ημέρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ενημέρωση στον από πάνω^

ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ ΓΙΟΥΤΙΟΥΜΠ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ

:hmm: διαφωνω αν ξέρανε δε θα καπνίζαν . Νομίζουν ότι ξέρουν . Οι περισσότεροι θεωρούν πως βλάπτει μακροπρόθεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Α ναι, πάλι "αυτό" το βίντεο:P Έχω βαρεθεί από τους απανταχού αντικαπνιστές να ακούω ξανά και ξανά το πόσο κακό κάνει το τσιγάρο και συμβουλές στους "ακόλαστους" καπνιστές να το κόψουνε. Είναι τουλάχιστον αφελές να πιστεύει κάποιος πως εν έτη 2012 υπάρχει άνθρωπος που καπνίζει χωρίς να ξέρει τις συνέπειες, τα περί παθητικών καπνιστών, πως βρωμάει κτλ κτλ. Μαντέψτε αγαπητοί μου αντικαπνιστές, το κάνουν ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ! Και δεν πρόκειται χάρις το δικό σας λογύρδιο να μετανοήσουν και να το κόψουν γιατί πολύ απλά ο καθένας συνεχίζει να καπνίζει για τους δικούς του λόγους. Και προσωπικά πιστεύω πως ο ισχυρότερος εθισμός είναι ο ψυχολογικός και όχι ο οργανικός, και ο νοών νοείτω. Από εκεί και πέρα απλά σταματήστε αγαπητά μου παιδιά να αναμασάτε τα ίδια και τα ίδια γιατί όχι μόνο δεν κάνετε καλό αλλά και χάνεται τον χρόνο σας και μας τα κάνετε τσουρέκια.

Τώρα για να είμαι εντός θέματος, ναι καπνίζω εδώ και 4 σχεδόν χρόνια. Την αγαπάω σαν συνήθεια και δεν σκοπεύω να το κόψω αλλά κρατάω την ποσότητα τον τσιγάρων χαμηλά (κατά μέσο όρο στα 5 τσιγάρα την ημέρα)

Μην το λες αυτό για τον εθισμό.
Έχεις έρθει ποτέ αντιμέτωπη με το σώμα σου σε περίοδο απεξάρτησης από το τσιγάρο;
Ίσως αν το έχω ξαναπεί, αλλά δεν μπορούσα να κοιτάξω κάποιους φίλους μου στα μάτια μια εποχή που είχαν προσπαθήσει να το κόψουν. 3 βδομάδες κράτησαν, μετά βαρέθηκαν να σέρνονται στο πάτωμα και ξανάρχισαν. Όσο επικίνδυνο είναι το να καπνίζεις, άλλο τόσο είναι να το κόψεις μαχαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

Fata_Morgana

Νεοφερμένος

Η Fata_Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Μην το λες αυτό για τον εθισμό.
Έχεις έρθει ποτέ αντιμέτωπη με το σώμα σου σε περίοδο απεξάρτησης από το τσιγάρο;
Ίσως αν το έχω ξαναπεί, αλλά δεν μπορούσα να κοιτάξω κάποιους φίλους μου στα μάτια μια εποχή που είχαν προσπαθήσει να το κόψουν. 3 βδομάδες κράτησαν, μετά βαρέθηκαν να σέρνονται στο πάτωμα και ξανάρχισαν. Όσο επικίνδυνο είναι το να καπνίζεις, άλλο τόσο είναι να το κόψεις μαχαίρι.
Δεν νομίζεις πως γίνεσαι λίγο μελοδραματικός; Το κάνεις να φαίνεται λίγο ακραίο, σαν να κόβεις τα ναρκωτικά ένα πράγμα. Όχι δεν είναι έτσι, έχω δει άνθρωπο να κόβει μαχαίρι ναρκωτικά (δεν μιλάω σαφώς για πρέζα αλλά για τα λεγόμενα "μαλακά") και το τι συνέπειες έχει και έχω δει και τον πατέρα μου να κόβει το τσιγάρο μετά από 25 χρόνια μέσα σε μια μέρα και μπορώ να σου πω πως είναι η μέρα με την νύχτα. Ναι ο πατέρας μου είχε έναν κάποιο εκνευρισμό αλλά αυτό δεν ήταν κατά βάση οργανικό αλλά επειδή είχε συνηθίσει να απασχολεί τα χέρια του, να καπνίζει σε στιγμές αμηχανίας, βαρεμάρας, εκνευρισμού κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τα περισσότερα μαλακά δεν προκαλούν σωματικό εθισμό.
Το χόρτο ειδικά δεν έχει εθιστικές ουσίες όταν το παίρνεις κατευθείαν από τη φύση.

Εγώ μιλάω από προσωπική εμπειρία και μόνο. Μαύροι κύκλοι στα μάτια, χαλαρωμένοι όλοι οι μυς και δυσκολία ακόμα και στο περπάτημα, κρίσεις στο άκυρο με κλάμματα ή και ξύλο κανά 2 φορές. Μετά από 3 βδομάδες ξαναλέω αυτά. Ίσως φταίει και η εφηβεία, idk.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata_Morgana

Νεοφερμένος

Η Fata_Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Τα περισσότερα μαλακά δεν προκαλούν σωματικό εθισμό.
Το χόρτο ειδικά δεν έχει εθιστικές ουσίες όταν το παίρνεις κατευθείαν από τη φύση.

Εγώ μιλάω από προσωπική εμπειρία και μόνο. Μαύροι κύκλοι στα μάτια, χαλαρωμένοι όλοι οι μυς και δυσκολία ακόμα και στο περπάτημα, κρίσεις στο άκυρο με κλάμματα ή και ξύλο κανά 2 φορές. Μετά από 3 βδομάδες ξαναλέω αυτά. Ίσως φταίει και η εφηβεία, idk.
Ω έλα τώρα! Το τσιγάρο έχει τόσο εθιστικές ιδιότητες και η μαριχουάνα δεν έχει καμία; Μήπως τώρα που πάνε να μας ολλανδοποιήσουνε (λες και το Ολλανδικό πρότυπο δεν απέτυχε και λες και δεν έχουν αρχίσει σιγά σιγά να προσπαθούν να συμμαζέψουν τα ασυμμάζευτα και οι ίδιοι) να απαγορεύσουν το τσιγάρο και να νομιμοποιήσουν το χόρτο;:P Το ότι το χόρτο δεν εθίζει και είναι καλό είναι ένα μεγάλο ψέμα και κοίτα να το ξεκαθαρίσεις όσο είναι νωρίς μέσα σου. Όπως και να έχει, όχι δεν έχω δει ποτέ κάποιον να κόβει το τσιγάρο και να είναι τόσο χάλια. Οι ορμόνες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top