Κάπνισμα

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Εγω ειμαι κατα του καπνισματος και δεν θα θελω να καπνισω ποτε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Εγω ειμαι κατα του καπνισματος και δεν θα θελω να καπνισω ποτε. :)
Θερμη παρακληση απο μια κατα πολυ μεγαλυτερη σου.
Να μαθεις να μη λες ποτε,ποτε. "ποτε δεν θα κανω εκεινο", "ποτε το αλλο". Εχω σιχαθει με ολη την σημασια της λεξεως οταν ακουω καποιον να λεει "εγω ..ποτε.." και μετα να κανει ακριβως οτι ειχε συμπεριλαβει στο ποτε. Επισης εισαι μικρη, δεν ξερεις τι θα αλλαξει σε λιγα χρονια. Μη λες "ποτε", πες καλυτερα "δεν θα ηθελα καποια στιγμη να κανω αυτο".

Οσο για εμενα, ειμαι παθητικη καπνιστρια πολλα χρονια τωρα. Επισης ειμαι αρκετα εγωιστρια ωστε να εξαρτωμαι απο κατι τοσο μικρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Θερμη παρακληση απο μια κατα πολυ μεγαλυτερη σου.
Να μαθεις να μη λες ποτε,ποτε. "ποτε δεν θα κανω εκεινο", "ποτε το αλλο". Εχω σιχαθει με ολη την σημασια της λεξεως οταν ακουω καποιον να λεει "εγω ..ποτε.." και μετα να κανει ακριβως οτι ειχε συμπεριλαβει στο ποτε. Επισης εισαι μικρη, δεν ξερεις τι θα αλλαξει σε λιγα χρονια. Μη λες "ποτε", πες καλυτερα "δεν θα ηθελα καποια στιγμη να κανω αυτο".

Οσο για εμενα, ειμαι παθητικη καπνιστρια πολλα χρονια τωρα. Επισης ειμαι αρκετα εγωιστρια ωστε να εξαρτωμαι απο κατι τοσο μικρο.

ακου και τη γιαγιακα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
ετσι :P
Εγγονα μου εισαι συ και σε εχω διδαξει πολλα παθηματα της ζωης μου, τυχερη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν καπνίζω αλλά σκέφτομαι να το αρχίσω. Είμαι 18 τι προτείνετε και γιατί; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν καπνίζω αλλά σκέφτομαι να το αρχίσω. Είμαι 18 τι προτείνετε και γιατί; :hmm:

Καλως ηρθες:)
Μην γραφεις με κεφαλαια,απαγορευεται απο τους κανονες;)
Γιατι θες να το ξεκινησεις?:hmm:Πιστεψε με απο τα προβληματα να σε γλιτωσει δεν μπορει,εκει θα ειναι και θα περιμενουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν καπνίζω αλλά σκέφτομαι να το αρχίσω. Είμαι 18 τι προτείνετε και γιατί; :hmm:

Αν είναι να το αρχίσεις, καλύτερα ξεκίνα από...
... είναι πιο υγιεινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,820 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν καπνίζω αλλά σκέφτομαι να το αρχίσω. Είμαι 18 τι προτείνετε και γιατί; :hmm:

έτσι όπως το ρωτάς, δείχνεις ότι απλά θέλεις να καπνίσεις για να είσαι "in" ή ότι επειδή έγινες 18 επιβάλλεται να καπνίσεις, να κάνεις σεξ, να πάρεις ναρκωτικά,...κτλ και ότι διαφορετικά θα είσαι κοινωνικά απορριπτέα
νομίζω ότι στην ζωή μας (πρέπει να) είμαστε υπεύθυνοι των επιλογών μας με ότι συνεπάγεται αυτό μετά
γιατί απλούστατα οι επιλογές που κάνουμε πάντα, ορίζονται με βάση τα κριτήρια που θέτουμε εμείς προσωπικά, την ωριμότητα ή τις εμπειρίες που έχουμε, τα βιώματα ή την παιδεία που έχουμε...κτλ

Πάρε μου μια πίπα - Τάσος Μπουγάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα,περιμένεις να σε ενθαρρύνει κάποιος?Ούτε καπνιστές δε θα το κάνουν.

Είναι προσωπική σου υπόθεση,και σεβαστή.Πάντως αν στα 30κάτι θέλεις μαύρους από την πίσσα πνεύμονες,κίτρινα δόντια,πρόσωπο πιο ζαρωμένο από ό,τι θα είχες,αυξημένες πιθανότητες για έμφαγμα,ανικανότητα στο να τρέξεις ή να εκτελέσεις άλλες ασκήσεις για πάνω από ένα λεπτό,επηρεασμένη απόδοση στο σεξ,αυξημένο ποσοστό για καρκίνους,δίνοντας λεφτά που αν τα κράταγες θα αγόραζες μόνη σου αυτοκίνητο,ξεκίνα το κάπνισμα.Οι φίλοι σου θα σε θεωρούν πολύ cool και το κράτος εν μέσω κρίσης ψάχνει άτομα να πληρώσουν τους δασμούς του καπνού,δε θα σε αποθαρρύνει κανείς :)


ΥΓ:Ένας χημικός μου μου είχε πει κάποτε.Τα έχω όλα στη ζωή μου.Λεφτά,δουλειά καλή σχετικά,οικογένεια.Για το μοναδικό που δεν είμαι απόλυτα σίγουρος το βράδυ είναι αν θα ξυπνήσω το πρωί.

Το ξέρω,βρικολακιάζω μερικούς.Κανείς όμως δε μας στερεί το δικαίωμα να λέμε τα αυτονόητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν καπνίζω αλλά σκέφτομαι να το αρχίσω. Είμαι 18 τι προτείνετε και γιατί; :hmm:

Συγγνώμη, θα φανώ κακιά πάλι, αλλά τι πάει να πει είσαι 18;;
Ο Χριστός και η Παναγία δηλαδή, για τσιγάρο μιλάμε, όχι για φούστες. :O
Δε μας λες καλύτερα ΕΣΥ γιατί θες να το αρχίσεις; Έχεις κάποιο συγκεκριμένο λόγο ή επειδή βαριέσαι; :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Το τσιγάρο σε μια γυναίκα δίνει στυλ και δείχνει δυναμικότητα! Τι λέτε; Να το αρχίσω; Με ενδιαφέρει η γνώμη σας ό,τι προτείνετε τεκμηριώνετε please!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν καπνίζω αλλά σκέφτομαι να το αρχίσω. Είμαι 18 τι προτείνετε και γιατί; :hmm:

Όπως λέμε, σήμερα λέω να πάω για καφέ, έτσι πάει και το " σήμερα λέω να αρχίσω το κάπνισμα" ε; :P
καλύτερα σκέψου το μια δεύτερη φορά, γιατί τώρα έχεις την επιλογή να μην το αρχίσεις, μετά δεν θα είναι το ίδιο εύκολο να μην το συνεχίσεις :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Το τσιγάρο σε μια γυναίκα δίνει στυλ και δείχνει δυναμικότητα! Τι λέτε; Να το αρχίσω; Με ενδιαφέρει η γνώμη σας ό,τι προτείνετε τεκμηριώνετε please!
Ναι να το αρχίσεις, θα έχεις πολύ στυλάτους πνεύμονες σε λίγα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το τσιγάρο σε μια γυναίκα δίνει στυλ και δείχνει δυναμικότητα! Τι λέτε; Να το αρχίσω; Με ενδιαφέρει η γνώμη σας ό,τι προτείνετε τεκμηριώνετε please!

Δίνει δυναμικότητα?

Yeah,καμιά εταιρία δε λέει στον έφηβο πως κάποτε οι άλλοι θα πηδάνε κι αυτός θα είναι τζούφιος σε σχέση με εκείνους:worry:

Από το υπουργείο υγείας είσαι?:hmm:

Σε ενοχλεί η αλήθεια?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
υπαρχει κανεις που μου προτεινει να το αρχισω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Το τσιγάρο σε μια γυναίκα δίνει στυλ και δείχνει δυναμικότητα! Τι λέτε; Να το αρχίσω; Με ενδιαφέρει η γνώμη σας ό,τι προτείνετε τεκμηριώνετε please!
Αν έχεις τόσο μεγάλη περιέργια δοκίμασε,δές τι σου προσφέρει,αν σε ικανοποιεί και πράξε ανάλογα.Και μην με ρωτάτε σε τι σε ικανοποιεί ένα τσιγάρο,ψάξτε το τόπικ,τα έχουμε ξαναπεί αυτα:)



p.s.:Δεν σε παρακινώ να καπνίσεις με αυτό το πόστ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,820 μηνύματα.
γενικώς αυτές που θέλουν να αρχίσουν να καπνίσουν ή καπνίζουν έχουν άλλου είδους "στέρηση"
μόνο που το άλλο είναι υγιεινό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
λοιπον υπαρχει καποιος που να μπορει να το αντιμετωπισει πιο ηρεμα κ να απαντησει τεκμηριωμένα; με αυτη την ενταση δεν με πειθετε!

ο chemwizard που μου λεει αρχισε το. γιατι; εσυ τι πιστευεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top