Κάπνισμα

leobakagian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
το μισωωωωωωωωωωωωωωωω το κάπνισμα......μια φορά στην ζωή μου δοκίμασα και ήμουν μεθυσμένη δεν ήξερα τι έλεγα και τι εκανα....δεν το έχω ξαναβάλει στο στόμα μου και ούτε προκειται...είναι σαν νεα μόδα το κάπνισμα ειδικά στους έφηβους και καπνίζουν για μαγκιά και μαλ****ες βεβαία μπορεί να υπάρχουν προβλήματα όπως και όλοι έχουμε αλλα μπορούμε να τα ξεπεράσουμε και χωρίς να καταστρέψουμε την υγεία και τον εαυτο μας....στο σχολείο μου καπνίζουν πάρα πολλά άτομα και απο την α γυμνασίου μάλιστα....ελεοςςςς που πάμεεε???:/::/::(
εσενα να σε προβληματιζει οτι 14 χρονών κοριτσι γυρναγες μεθυσμένη...αλλο τοσο να γινοταν και τιποτα αλλο εκτος απο το τσιγαρο που δοκιμασες...κοψε το ποτο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Για όσους λένε ότι το τσιγάρο δεν κόβεται να πω πως ο πατέρας μου ήταν 30 χρόνια καπνιστής και με 3 πακέτα μαρλμπορο την ήμερα και το έκοψε σε μια μέρα.έτσι απλά.Κυριαρχήστε στον εαυτό σας και αποδείξτε πως έχετε ΔΥΝΑΤΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.

Ακριβώς. Το ίδιο και ο δικός μου ο πατέρας, ο οποίος έχει κόψει το τσιγάρο που κάπνιζε μανιωδώς, πριν 18 χρόνια. Και αυτός από "νεανική" μαγκιά το ξεκίνησε...όπως όλοι όσοι το ξεκινάνε. :hmm:

Στο χέρι του κάθε ανθρώπου είναι να τιθασεύσει τα ελαττώματά του και τα καταστροφικά πάθη του. Η ζωή είναι τόσο ωραία για κάνει κάποιος τελείως μαζοχιστικά, μπριζολέ πνευμόνια. Μια στις δυο Ελληνίδες καπνίζουν μανιωδώς. Οι Ελληνίδες είναι πρώτες στον κόσμο σε ποσοστό κατά αναλογία πληθυσμού, που καπνίζουν. Ποτέ δεν θα ερωτευόμουν γυναίκα που να καπνίζει, γιατί απλά βρωμάει σαν βόθρος. Είμαι φανατικός αντικαπνιστής και γενικά αποφεύγω χώρους παθητικού καπνίσματος. Δεν καταλαβαίνω την λογική να επιβαρύνει κάποιος τον οργανισμό του με ουσιαστικά καρκινογόνες ουσίες τύπου υδροκυανίου,..κ.α.;

Είμαστε που είμαστε εκτεθειμένοι σε ακτινοβολίες πάσης φύσεως, χημικά καρκινογόνα,...κτλ επιδιώκουμε τον αργό θάνατο; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
το καπνισμα ειναι οτι το χειροτερο για την υγεια!αλλα το κακο ειναι οτι αυτο το κακο παει και σε εκεινους που αναπνεουν το τσιγαρο χωρις να καπνιζουν(παθητικοι καπνιστες)!εμενα δεν με ενοχλει αμα γινεται σε ανοιχτο χωρο αλλα σε κλειστους χωρους με πιανει ναυτια και ζαλαδα!ειδικα οταν ειναι χειμωνας και ειμαι στο αυτοκινητο με τον πατερα μου,καπνιζει και δεν ανοιγει τα παραθυρα .ζαλιζομαι απο το πρωτο λεπτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Κάνει κακό και στην τσέπη αυτών που σε χρηματοδοτούν, εκτός αν από τα 14 βγάζεις δικά σου λεφτά για να αγοράζεις τσιγάρα.

Ας κοιτάξουν να κόψουν πρώτα αυτοί το τσιγάρο και μετά θα έχουν λόγο να μου πουν για λεφτά.

ΥΓ.κόλλησες σε λάθος σημείο όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tralalaboom

Νεοφερμένος

Η Μαριλού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καπνίζω γιατί έτσι γουστάρω και μαγκιά μου να πηγαίνω κόντρα , ο καθένας κάνει ότι γουστάρει και εγώ προσωπικά προτιμώ να πεθάνω με καρκίνο στα 40 ξέροντας τι μου γίνεται παρά από γεράματα στα 80 έχοντας αλτσχάιμερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Καπνίζω γιατί έτσι γουστάρω και μαγκιά μου να πηγαίνω κόντρα , ο καθένας κάνει ότι γουστάρει και εγώ προσωπικά προτιμώ να πεθάνω με καρκίνο στα 40 ξέροντας τι μου γίνεται παρά από γεράματα στα 80 έχοντας αλτσχάιμερ

μόνο στην υγεία σου πας κόντρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
μπα πριν λιγο καιρο καπνισα σ ενα παρτυ π ημουν ντιρλα αλλα δν μ φανηκε τπτ σπουδαιο.απο τοτε το πολυ να κανω 1-2 αν παμε για ποτο η σε κανα παρτυ.δεν καταλαβαινω παντως πως εθιζονται.εγω δν ειμαι και πλ σταθερος και δν ενιωσα την αναγκη να ξανακαπνισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
ολα απο κατι τετοια partys ξεκινανε!
Κριμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
κοιτα που νομιζα οτι η μοδα του τσιγαρου εχει παρελθει,γιατι στην παρεα μου κανενας δεν καπνιζει... ως τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και γιατί κάνεις ένα δύο τσιγάρα όταν πας για ποτό; ο.Ο Για να το συνοδεύεις και καλά; Γιατί υπάρχουν τα φυστικια και τα πατατάκια τότε; :redface:

Σοβαρά τώρα. Αν αρχίσεις με ένα δύο σύντομα θα καπνίζεις κανονικά καθημερινά. Όλοι έτσι ξεκινάνε. Ξέρω από φίλες μου που ήταν χαλαρές τύπου "το κόβω όποτε θέλω. Δεν εχω πρόβλημα" και τελικά το έκοβαν για 3 μέρες και δεν άντεχαν άλλο. Μια συνήθεια είναι αυτή. Μια κακιά συνήθεια, οπότε όσο είναι ακόμα νωρίς να το παράτατε. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Για μενα καλα κανουν και το απαγορευουν !!!
Οποιος θελει σπιτακι του δεν ειμαστε αναγκασμενοι να μυριζουμε τον καπνο του
καθενος αφηστε που σας κανει και καλο επιτελους κατι καλο σε αυτη τη χωρα!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
ΥΓ. Δηλώνω περήφανος καπνιστής 4 χρόνων.:P

Δηλώνεις περηφανος που έχεις ήδη μειώσει την ζωή σου κάποιες ώρες/ ίσως και μέρες. =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kevlar

Νεοφερμένος

Ο kevlar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Το να κραταω ενα τσιγαρο λογω μαγκιας και ανωτεροτητας, κανοντας τον "δηθεν", ειναι εξω απο την δικια μου λογικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Καπνίζω γιατί έτσι γουστάρω και μαγκιά μου να πηγαίνω κόντρα , ο καθένας κάνει ότι γουστάρει και εγώ προσωπικά προτιμώ να πεθάνω με καρκίνο στα 40 ξέροντας τι μου γίνεται παρά από γεράματα στα 80 έχοντας αλτσχάιμερ

;;;
Απ' οσο ξερω οσοι πραγματικα πηγαινουν κοντρα σε κατι δεν πεθαινουν ουτε στα 40 απο καρκινο, ουτε στα 80 απο γεραματα εχοντας αλτσχαϊμερ, αλλα πολυ πιο νωρις απο δολοφονια ή εκτελεση, ξεροντας πολυ καλα τι κανουν. Καλυτερα απο ο,τι οι καπνιστες.

Το τσιγαρο ηταν ""κοντρα"" πριν μερικες δεκαετιες. Τωρα πια ειναι υποτιθεμενος τροπος ενταξης στην κοινωνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαράλαμπος μβ

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος μβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Είμαι δεκατεσσαρων χρονών και δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο κίνητρο για να καπνίσω.Τό μόνο που καταφέρνεις είναι να χαλάς την υγεία σου.Αλήθεια εσείς οι καπνιστές γιατί δοκιμάσατε?Ποιό είναι το θετικό του καπνίσματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Καπνίζω γιατί έτσι γουστάρω και μαγκιά μου να πηγαίνω κόντρα , ο καθένας κάνει ότι γουστάρει και εγώ προσωπικά προτιμώ να πεθάνω με καρκίνο στα 40 ξέροντας τι μου γίνεται παρά από γεράματα στα 80 έχοντας αλτσχάιμερ

και το παιδι που ισως εχεις στα 40 σου ομως δεν θα εχει τετοια αποψη!δεν ειμαστε μονο εμεις και ο εαυτος μας σε αυτον τον κοσμο!οκ ναι ο καθενας κανει οτι θελει στην ζωη του και μπλα μπλα μπλα αλλα ειναι νομιζω χαζες δικαιολογιες αυτες!!

απο σημερα απαγορευση σε ολους τους δημοσιους χωρους ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!! αν και πριν λιγο περασα απο ενα δημοτικο και ολοι οι δασκαλοι ηταν απεξω με ενα τσιγαρο και κατηγορουσαν το συστημα αυτο!!ωραιο παραδειγμα...τελος παντων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Παιδια σορρυ ολο μαλακιες ακουω.Εγω κανω ενα δυο αμα εχουμε βγει και οχι για μαγκια.Δεν ξερω γιατι λενε οτι κολλας ευκολα αλλα εγω ποτε δεν ενιωσα την αναγκη να καπνισω μονος μου.Και στο κατω κατω ηρεμηστε λιγο ενταξει ουτε γω λεω τι καλο π ειναι το τσιγάρο αλλα και να καπνισεις μερικα δεν θα χαλασει ο κοσμος.
Μην αγχωνεστε τοσο πολυ για ολα.Δεν ειναι και ηρωινη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Παιδια σορρυ ολο μαλακιες ακουω.Εγω κανω ενα δυο αμα εχουμε βγει και οχι για μαγκια.Δεν ξερω γιατι λενε οτι κολλας ευκολα αλλα εγω ποτε δεν ενιωσα την αναγκη να καπνισω μονος μου.Και στο κατω κατω ηρεμηστε λιγο ενταξει ουτε γω λεω τι καλο π ειναι το τσιγάρο αλλα και να καπνισεις μερικα δεν θα χαλασει ο κοσμος.
Μην αγχωνεστε τοσο πολυ για ολα.Δεν ειναι και ηρωινη

Ισως αποτελεις εξαιρεση το μεγαλυτερο ποσοστο κολλαει. και οντως μπορει να μην ειναι ηρωινη αλλα και το τσιγαρο ειναι ενα νομιμο ναρκωτικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Σωστη ΣΥΜΦΩΝΩ μαζι σου!!! Μαρια :)
ναρκωτικο νομιμο ειναι που ηρθε επιτελους η ωρα να τελειωσει μια και καλη οποιoς θελει
στο σπιτακι του!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Σωστη ΣΥΜΦΩΝΩ μαζι σου!!! Μαρια :)
ναρκωτικο νομιμο ειναι που ηρθε επιτελους η ωρα να τελειωσει μια και καλη οποιoς θελει
στο σπιτακι του!!!!!!

Σπιτακι του ή εξω! ο αλληλοσεβασμος ειναι η μαγκια παιδια!!και ας παψουμε πλεον να τα θελουμε ολα ευκολα!ας πιεσουμε λιγακι τον εαυτο μας για κατι καλυτερο δν θα παθουμε και τπτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top