Κάπνισμα

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Εσυ καπνιζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Αυτό δεν το διάβασες?
Λέει ότι τα πούρα έχουν λιγότερη νικοτίνη επειδή υφίστανται ειδική επεξεργασία, όχι επειδή δεν έχουν χαρτί.
Λίγο έλεος πια.

το πουρα ειναι πολυ ποιο βαρια απο τα τσιγαρα!μην ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε τωρα!
-----------------------------------------
Εσυ καπνιζεις?
ναι αλλα περιστασιακα!εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Εχω καπνισει αλλα δεν το εχω συνηθεια.Μια φορα ειχα δοκιμασει.:)

Πολυ βηχα εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
την πρωτη φορα που κατεβεζεις τον καπνο ναι αλλα μετα οχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Καλα δεν ο χω και συνηθεια να καπνιζω και ουτε προκειται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
αν ειναι δυνατον.......καταληξαμε τελικα στο οτι το τσιγαρο κανει καλο στην υγεια????τι να πω...το πλεον "αξιπιστα ανυπερβλητο" wikipedia.org μας ανοιγει τα ματια......ενταξει λοιπον...αφου κανει κακο τοτε γιατι συνδεεται με τοσα καρδιαγγειακα και λοιπα προβληματα???????????
αμφιβαλλω αν υπαρχει εστω ενα σοβαρο ατομο εδω μεσα που μετα απο αυτο περι ευνοιας του τσιγαρου στην υγεια θα παρει θαρος ........

και ναι.....το πουρο εχει νικοτινη και πισσα καθως ειναι στοιχεια του καπνου...τα υπολοιπα (φορμαλδευδη κλπ)που γραφουν πανω στα πακετα βρισκονται ειτε στο χαρτι που ειναι τυλιγμενος ο καπνος ειτε στα προσθετα και τα αλλα αρωματικα με τα οποια στουμπωνουν τον καπνο.........τελος συζητησης
-----------------------------------------
με τον ναργιλε ξερει κανεις κατι??εννοω δεν εχει νικοτινη κλπ που εχουν τα τσιγαρα...απλα ρουφας τον ατμο απο το νερο στο βαζο .....τουλαχιστον αυτα ακουω.....πειτε τι ξερετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δε τα διαβασες καλα μαλλον, ποιος κατεληξε σε αυτο;;;;τι σχεση εχει το wikipedia.org???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
sorry δεν το εθεσα σωστα μαλλον.....αλλα μ φενεται περιεργο ολη η κοινωνια να κανει καμπανιες διακοπης του καπνισματος και ξαφνικα να διαβαζω "εγκυρα δημοσιευματα" περι "επωφελων επιδρασεων και μαλιστα ΜΕ ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΗ του τσιγαρου στην υγεια"..........αλλα το wikipedia το οποιο πολλοι επικαλειστε καποιοι σε καποια θεματα δεν ειναι και η πλεον αξιοπιστη πηγη.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
O anthony μαστουρώνει και χωρίς ουσίες, γιαυτό τα σνομπάρει όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
σνομπαρω το τσιγαρο "φιλε" μου.....και ναι δικιο εχεις,μαστουρωνω με αλλους τροπους περισσοτερο επωφελεις για εμενα.... απλα δεν μπορω να καταλαβω τον λογω για τον οποιο εσυ κατα καποιο τροπο "θιγεσαι" απο αφτα που λεω και τα σχολιαζεις.......αμα θες καπνισε οτι χορτο κικλοφορει και οτι χρωματος θες....δεν με ενδιαφερει...απλα εγω προσωπικα λεω πως δεν μ αρεσει να κανω κατι τετοιο και αυτο ειναι ολο......(μην αρπαχτεις,δεν λεω οτι κανεις κατι τετοιο...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οχι ο ναργιλες σαν τα τσιγαρα ειναι, τομπακο καπνιζεις αλλα με διαφορετικο τροπο, ο WHO και η Mayo Clinic εχουν κανει ερευνες που δειχνουν οτι μακροπροθεσμα εχουν τις ιδιες επιπτωσεις.

Reports by the World Health Organization and the American Cancer Society have shown that, in a one-hour hookah session, users consume about 100 to 200 times the smoke and about 70 times the nicotine as they do in one cigarette.[28]


Στην wikipedia υπαρχουν πηγες δε γραφει ο καθενας ο,τι του κατεβαινει στο κεφαλι. Ποσο μαλλον σε τετοια αρθρα που ειναι επιστημονικα. Τουλαχιστον στο αγγλικο, που κοιταω εγω παντα, στο ελληνικο σπανια μπαινω και εκει μπορει να γραφουν βλακειες οντως.
εδιτ: Μπορει και οι πηγες να λενε βλακειες αλλα τουλαχιστον ψαχνοντας απο wiki μπορεις να εχεις ενα ξεκινημα για να μαθεις για κατι, και μετα να ψαξεις και αλλου, κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
σνομπαρω το τσιγαρο "φιλε" μου.....και ναι δικιο εχεις,μαστουρωνω με αλλους τροπους περισσοτερο επωφελεις για εμενα.... απλα δεν μπορω να καταλαβω τον λογω για τον οποιο εσυ κατα καποιο τροπο "θιγεσαι" απο αφτα που λεω και τα σχολιαζεις.......αμα θες καπνισε οτι χορτο κικλοφορει και οτι χρωματος θες....δεν με ενδιαφερει...απλα εγω προσωπικα λεω πως δεν μ αρεσει να κανω κατι τετοιο και αυτο ειναι ολο......(μην αρπαχτεις,δεν λεω οτι κανεις κατι τετοιο...)

Μην ανησυχείς δεν νευριάζω ούτε θίγομαι ούτε τίποτα, το ίντερνετ είναι λίγο τρελό και με κάνει να φαίνομαι σαν να είμαι νευριασμένος. Έχοντας χρόνια εμπειρία με άτομα σαν εσένα, έχω μάθει ποτέ να μην τους παίρνω στα σοβαρά γιατί όσο γίνετε αναφορά για το τσιγάρο και γενικά οτιδήποτε που καπνίζετε αυτοί μιλάνε γιαυτό λες και είναι ηρωίνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
οχι ενταξει...οσο ναναι εχει την νικοτινη που ειναι εθιστικη....

δυστυχως μεσα αποτα καλωδια και τις οθονες δεν μπορουμε να ξερουμε το υφος που μιλαει ο αλλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dwritsa_kAts

Νεοφερμένος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ρε αφηστε το κοσμακη να κανει οτι γουσταρει...
Στη τελικη, κακο στν εαυτο του κανει οχι σε σενα που τν κρινεις.
Δεχομαι οσους κρινουν επειδη νοιαζοντε και μιλουν με ωραιο τροπο, απορριπτω
οσους κρινουν με υφακι και τα σχετικα.
Υ.Γ καπνιζω καπου 10 τν βδομαδα μονο...γιατι? γιατι εινε και αυτο μια απο τις απολαυσεις μου :D τι να κανουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Το πας τόσο επιφανειακά, εγώ δεν πρόκειται να φοβηθώ τους εθισμούς την υγεία και όλα αυτά, άμα ζήσω 30,40,50,70 χρόνια ακόμα θέλω να τα ζήσω έτσι όπως θέλω να τα ζήσω, άμα θέλω να κάνω τσιγάρο θα κάνω τσιγάρο, άμα θέλω να κάνω τρυπάκι θα κάνω τρυπάκι, άμα θέλω να πάω μια βόλτα θα πάω μια βόλτα, δεν πρόκειται να κλειδώνω τον εαυτό μου σε ένα δωμάτιο με το τι πρέπει να κάνω και τι όχι, όσο για αυτούς που έχω πίσω μου δεν θα τους αφήσω έτσι, είναι και αυτοί μέσα στα θέλω μου, να ζήσουν καλά και θα τους παρέχω ότι μπορώ αλλά εγώ θέλω την ελευθερία της ζωής μου και όποιος προσπαθεί να με σταματήσει θα τον σαπίσω στο ξύλο (κυριολεκτικά και μεταφορικά), χωρίς να κάνω αναφορά σε εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
κανεις δεν μιλησε με υφακι καλη μου....μια χαρα ηρεμα τα λεμε ολοι μας!:)

καλα εσυ το φιλοσοφησες για τα καλα.....για ενα τσιγαρο λεμε..δεν χρειαζεται να φτασεις στο...ξυλο..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
if it's worth doing, it's worth overdoing.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
if it's worth doing, it's worth overdoing.

Από τους πιο βλαμμένους αφορισμούς που έχω ακούσει.


Αφού ένα ποτηράκι κόκκινο κρασί κάνει καλό στην καρδιά, αξίζει, γιατί να μην κάψω το συκώτι μου? Θα αξίζει κι αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Από τους πιο βλαμμένους αφορισμούς που έχω ακούσει.


Αφού ένα ποτηράκι κόκκινο κρασί κάνει καλό στην καρδιά, αξίζει, γιατί να μην κάψω το συκώτι μου? Θα αξίζει κι αυτό...

Δεν χρησιμοποίησα τον αφορισμό για την ουσία αλλά για την φιλοσοφία, πίστευα πως ήμουν αρκετά κατανοητός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Γράψε λάθος.
Παρ' όλα αυτά βλέπω ότι γενικά κρατάς μια ισοπεδωτική και αφοριστική στάση...
Αυτό μου φάνηκε σαν αποκορύφωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top