Κάπνισμα

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν πειράζει σε συγχωρώ. Ισοπεδωτική ε? Μ'αρέσει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
θα αρχίσω το κάπνισμα μου φαίνεται:mad:.....camelaraaaaaaaaa
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
δεν καπνιζω πρωτον γιατι δεν κανει καλο και δευτερον γιατι αμα καπνισεις μετα σου γινεται συνηθεια και δυσκολα το κοβεις βεβαια ξερω ενα συμμαθητη μου που καπνιζει μαζι με αλλα παιδια απο την 1λυκειου ελεος :(:P:nono::mad::nono::mad::mad::mad::!::!::!::down::down::down::wow::wow::s:s:s:what::what::what::what::what::what::what::what::what::what::what::what::!::hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ourania

Νεοφερμένος

Η ourania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο ωραίο από το δροσερό αέρα:P.
Όταν δεν υπάρχει, τίποτα δεν είναι καλύτερο από βρώμικο καυτό καπνό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
Όταν δεν υπάρχει, τίποτα δεν είναι καλύτερο από βρώμικο καυτό καπνό.

μιλαμε crookshanks στην ειπε κανονικοτατα :no1::no1::iagree::iagree::jumpy::jumpy::lol::lol::P:P+1 απο εμενα μπραβο να αγιασιε το στομα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
if it's worth doing, it's worth overdoing.


Σώπα ρε φίλε... Πςςςς, έγραψες. -.-'

Τι να σου πω αν σ'αρέσει να χαλιέσαι έτσι, κάπνιζε. Οι επιπτώσεις θα φανούν αργότερα, λογικά, χωρίς να ισχύει αυτό σε όλες τις περιπτώσεις όμως.

Απλώς, αν γνωρίζεις ότι κάτι κάνει κακό, (γιατί είμαι σίγουρη ότι το γνωρίζεις) που για το τσιγάρο είναι αποδεδειγμένο, ότι βλάπτει, μην προσπαθείς να το παρουσιάσεις ως κάτι το ωφέλιμο μέσα από τη δική σου λογική, γιατί είναι τελείως άκυρο. Δες το από τη σκοπιά της υγείας τουλάχιστον. Χωρίς υγεία, ούτε απόλαυση ούτε τίποτα. Γιοκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Σώπα ρε φίλε... Πςςςς, έγραψες. -.-'

Τι να σου πω αν σ'αρέσει να χαλιέσαι έτσι, κάπνιζε. Οι επιπτώσεις θα φανούν αργότερα, λογικά, χωρίς να ισχύει αυτό σε όλες τις περιπτώσεις όμως.

Απλώς, αν γνωρίζεις ότι κάτι κάνει κακό, (γιατί είμαι σίγουρη ότι το γνωρίζεις) που για το τσιγάρο είναι αποδεδειγμένο, ότι βλάπτει, μην προσπαθείς να το παρουσιάσεις ως κάτι το ωφέλιμο μέσα από τη δική σου λογική, γιατί είναι τελείως άκυρο. Δες το από τη σκοπιά της υγείας τουλάχιστον. Χωρίς υγεία, ούτε απόλαυση ούτε τίποτα. Γιοκ.

Μην φτάνεις στο επίπεδο δημοτικού μην σχολιάζεις οτιδήποτε δεις γραμμένο με τον πιο αυθαίρετο τρόπο, απλά φαίνεσαι πιο γελοία.

Ναι άμα θέλω να κάνω τσιγάρο θα κάνω τσιγάρο, οι επιπτώσεις ολονών θα φανούν αργότερα, εγώ μπορεί να παίρνω νικοτίνη στο σώμα μου, εσύ παίρνεις αιθανόλη, το μόνο που μπορείς να κάνεις με αυτές τις ουσίες είναι να της αντιμετωπίζεις όπως αντιμετωπίζεις κάθε είδος ναρκωτικού, με ενημέρωση. Εγώ έχω κάνει ενημέρωση πάνω σε αυτά που παίρνω εσύ μάλλον ούτε ξέρεις ποια από αυτά που κάνεις είναι ναρκωτικά ή όχι.

Δεν κατάλαβα τώρα μετράμε, άμα αξίζεις αυτά που χάνεις από την ζωή σου με το να καπνίζεις τσιγάρα? δεν πάει έτσι, σε διαβεβαιώ. Πάει ανάλογα τον άνθρωπο. Τι να την κάνεις την υγεία άμα είσαι στο μυαλό νεκρός, γιαυτό η σωματική υγεία είναι πολύ χαμηλά στην προτεραιότητα, δεν έχει σημασία πόσα χρόνια θα ζήσεις αλλά τι χρόνια θα ζήσεις, νόμιζα το ήξερες. Δεν λέω ότι το τσιγάρο θα σου προσφέρει κάτι παραπάνω στην δικιά σου ζωή αλλά για πολλούς δούλεψε και αυτό, επειδή στην ψυχολογία του ανθρώπου το σωστό και το λάθος είναι υποκειμενικά δεν μπορείς να πεις τίποτα από εδώ και πέρα.

Δεν καπνίζω πολύ εγώ πλέον προσωπικά απλά καταλαβαίνω τους γύρο καπνιστές μου έτσι και αλλιώς τα διεγερτικά ναρκωτικά για μένα είναι ότι χειρότερο μπορεί να κάνει ο άνθρωπος στο εαυτό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει το τσιγάρο γιαυτό και καπνίζω..Το θέμα είναι να μην το ξεκινίσεις για 'μαγκιά' ή επειδή αισθάνεσαι άβολα επειδή καπνίζει η παρέα σου και εσύ όχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει το τσιγάρο γιαυτό και καπνίζω..Το θέμα είναι να μην το ξεκινίσεις για 'μαγκιά' ή επειδή αισθάνεσαι άβολα επειδή καπνίζει η παρέα σου και εσύ όχι..

Εσύ δηλαδή πως το ξεκίνησες; Είδες έναν να καπνίζει και λες θα καπνίσω κι εγώ; :P
Δεν το νομίζω. Οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) το ξεκινάνε μέσω της παρέας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Εσύ δηλαδή πως το ξεκίνησες; Είδες έναν να καπνίζει και λες θα καπνίσω κι εγώ; :P
Δεν το νομίζω. Οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) το ξεκινάνε μέσω της παρέας.

Μάλλον εννοεί να δοκιμάσεις για να δεις αν σ' αρέσει, κι αν ναι, το κάνεις μόνιμη συνήθεια.
Έχει δίκιο ότι είναι εντελώς βλακώδες να καπνίζεις μόνο και μόνο για μαγκιά, ή για την παρέα χωρίς να σ' αρέσει (και ενώ σε σκοτώνει συμπληρώνω εγώ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μάλλον εννοεί να δοκιμάσεις για να δεις αν σ' αρέσει, κι αν ναι, το κάνεις μόνιμη συνήθεια.
Έχει δίκιο ότι είναι εντελώς βλακώδες να καπνίζεις μόνο και μόνο για μαγκιά, ή για την παρέα χωρίς να σ' αρέσει (και ενώ σε σκοτώνει συμπληρώνω εγώ).

Μπορεί να μην σ'αρέσει η γεύση αλλά σίγουρα σ'αρέσει η ενέργεια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Μπορεί να μην σ'αρέσει η γεύση αλλά σίγουρα σ'αρέσει η ενέργεια του.

Kι η ενέργεια περιλαμβάνεται στο 'αρέσει'.
Όταν αρχίζεις να καπνίζεις για τη μαγκιά σημαίνει ότι δεν σ' αρέσει ούτε η ενέργεια, αλλά το κάνεις για να πουλήσεις μούρη με την πράξη.
Δεν σ' αρέσει πραγματικά όταν το κάνεις μόνο για να δείξεις και λες ότι σ' αρέσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Kι η ενέργεια περιλαμβάνεται στο 'αρέσει'.
Όταν αρχίζεις να καπνίζεις για τη μαγκιά σημαίνει ότι δεν σ' αρέσει ούτε η ενέργεια, αλλά το κάνεις για να πουλήσεις μούρη με την πράξη.
Δεν σ' αρέσει πραγματικά όταν το κάνεις μόνο για να δείξεις και λες ότι σ' αρέσει...

Όπως είπες αρχίζεις, αλλά είναι "χαζό" να πεις δεν σ'αρέσει η ενέργεια του τσιγάρου, ποιος δεν θέλει να νιώσει για λίγο χαλαρός, ο τρόπος είναι που διαφέρει όταν λέμε για επιλογές και γούστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Στον τρόπο είναι που εντάσσεται και το θέμα της γεύσης. Υπάρχουν ένα σωρό άλλοι τρόποι να χαλαρώσεις, όπως λες είναι θέμα γούστου να σ' αρέσει ο συγκεκριμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Εσύ δηλαδή πως το ξεκίνησες; Είδες έναν να καπνίζει και λες θα καπνίσω κι εγώ; :P
Δεν το νομίζω. Οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) το ξεκινάνε μέσω της παρέας.

Εγώ ήμουν φανατικός αντικαπνιστής. Δοκίμασα τσιγάρο λόγω άγχους, λειτούργησε, αλλά ήξερα ότι μου δημιουργεί πρόβλημα, γιατί έχω και βρογχικο άσθμα.

Μετά δοκίμασα cigarillos που δεν τα κατεβάζεις
Το αποτέλεσμα; 10 φορές καλύτερο.. Απόλαυση
Οπότε τώρα 1-2 φορές τη βδομάδα κάνω κανένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εγώ ήμουν φανατικός αντικαπνιστής. Δοκίμασα τσιγάρο λόγω άγχους, λειτούργησε, αλλά ήξερα ότι μου δημιουργεί πρόβλημα, γιατί έχω και βρογχικο άσθμα.

Μετά δοκίμασα cigarillos που δεν τα κατεβάζεις
Το αποτέλεσμα; 10 φορές καλύτερο.. Απόλαυση
Οπότε τώρα 1-2 φορές τη βδομάδα κάνω κανένα
Πουράκια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Εσύ δηλαδή πως το ξεκίνησες; Είδες έναν να καπνίζει και λες θα καπνίσω κι εγώ; :P
Δεν το νομίζω. Οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) το ξεκινάνε μέσω της παρέας.
Από περιέργεια και μόνο..μου άρεσε και το συνέχισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μην φτάνεις στο επίπεδο δημοτικού μην σχολιάζεις οτιδήποτε δεις γραμμένο με τον πιο αυθαίρετο τρόπο, απλά φαίνεσαι πιο γελοία.

Ναι άμα θέλω να κάνω τσιγάρο θα κάνω τσιγάρο, οι επιπτώσεις ολονών θα φανούν αργότερα, εγώ μπορεί να παίρνω νικοτίνη στο σώμα μου, εσύ παίρνεις αιθανόλη, το μόνο που μπορείς να κάνεις με αυτές τις ουσίες είναι να της αντιμετωπίζεις όπως αντιμετωπίζεις κάθε είδος ναρκωτικού, με ενημέρωση. Εγώ έχω κάνει ενημέρωση πάνω σε αυτά που παίρνω εσύ μάλλον ούτε ξέρεις ποια από αυτά που κάνεις είναι ναρκωτικά ή όχι.

Δεν κατάλαβα τώρα μετράμε, άμα αξίζεις αυτά που χάνεις από την ζωή σου με το να καπνίζεις τσιγάρα? δεν πάει έτσι, σε διαβεβαιώ. Πάει ανάλογα τον άνθρωπο. Τι να την κάνεις την υγεία άμα είσαι στο μυαλό νεκρός, γιαυτό η σωματική υγεία είναι πολύ χαμηλά στην προτεραιότητα, δεν έχει σημασία πόσα χρόνια θα ζήσεις αλλά τι χρόνια θα ζήσεις, νόμιζα το ήξερες. Δεν λέω ότι το τσιγάρο θα σου προσφέρει κάτι παραπάνω στην δικιά σου ζωή αλλά για πολλούς δούλεψε και αυτό, επειδή στην ψυχολογία του ανθρώπου το σωστό και το λάθος είναι υποκειμενικά δεν μπορείς να πεις τίποτα από εδώ και πέρα.

Δεν καπνίζω πολύ εγώ πλέον προσωπικά απλά καταλαβαίνω τους γύρο καπνιστές μου έτσι και αλλιώς τα διεγερτικά ναρκωτικά για μένα είναι ότι χειρότερο μπορεί να κάνει ο άνθρωπος στο εαυτό του.


Συγγνώμη, δεν κατάλαβα... Θεωρείς ότι όποιος καπνίζει, αφυπνίζεται? Εξήγησέ μου το λίγο αυτό. Μου φαίνεται υπερβολικά γελοίο.
Το νεκρός στο μυαλό, εγώ το βρίσκω στο τσιγάρο. Και σε οποιαδηποτε ουσία, ή πράξη που προκαλεί εθισμό. Αυτή είναι η "νέκρωση" του εγκεφάλου. Πώς να στο πω, για μένα είναι ελεεινό, να εξαρτάται η ψυχολογία ενός ατόμου από ένα σκατόπραγμα όπως είναι το τσιγάρο, ή από τη χρήση του διαδικτύου για παράδειγμα.
Μετράνε και η ποσότητα και η ποιότητα κατά τη γνώμη μου.

Εγώ τους καπνιστές γύρω μου, δεν τους καταλαβαίνω, ούτε τους δίνω ελαφρυντικά... Γιατί ούτε αυτοί με καταλαβαίνουν όταν τους λέω ότι με ενοχλεί ο καπνός. Μου το γυρνάνε στις φιλοσοφίες τους για τα δικαιώματα των καπνιστών, όταν βγαίνω έξω, και καπνίζουν σε χώρο που κανονικά δε θα έπρεπε.


Ξέρω καλά τι παίρνω, μεταλλαγμένα προϊόντα, τα φαγητα που τρώω καθημερινά, χωρίς να το γνωρίζω τι ακριβώς περιέχουν, αναπνέω τη μυρωδιά του μαρκαδόρου στο σχολείο, όταν γράφω στον πίνακα, με αρρωσταίνει αυτό, αλλά τουλάχιστον, δεν το κάνω ηθελημένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Συγγνώμη, δεν κατάλαβα... Θεωρείς ότι όποιος καπνίζει, αφυπνίζεται? Εξήγησέ μου το λίγο αυτό. Μου φαίνεται υπερβολικά γελοίο.
Το νεκρός στο μυαλό, εγώ το βρίσκω στο τσιγάρο. Και σε οποιαδηποτε ουσία, ή πράξη που προκαλεί εθισμό. Αυτή είναι η "νέκρωση" του εγκεφάλου. Πώς να στο πω, για μένα είναι ελεεινό, να εξαρτάται η ψυχολογία ενός ατόμου από ένα σκατόπραγμα όπως είναι το τσιγάρο, ή από τη χρήση του διαδικτύου για παράδειγμα.
Μετράνε και η ποσότητα και η ποιότητα κατά τη γνώμη μου.

Εγώ τους καπνιστές γύρω μου, δεν τους καταλαβαίνω, ούτε τους δίνω ελαφρυντικά... Γιατί ούτε αυτοί με καταλαβαίνουν όταν τους λέω ότι με ενοχλεί ο καπνός. Μου το γυρνάνε στις φιλοσοφίες τους για τα δικαιώματα των καπνιστών, όταν βγαίνω έξω, και καπνίζουν σε χώρο που κανονικά δε θα έπρεπε.


Ξέρω καλά τι παίρνω, μεταλλαγμένα προϊόντα, τα φαγητα που τρώω καθημερινά, χωρίς να το γνωρίζω τι ακριβώς περιέχουν, αναπνέω τη μυρωδιά του μαρκαδόρου στο σχολείο, όταν γράφω στον πίνακα, με αρρωσταίνει αυτό, αλλά τουλάχιστον, δεν το κάνω ηθελημένα.

Όχι σύγκριση έκανα, η νικοτίνη δεν σε εθίζει ψυχολογικά τίποτα δεν σε εθίζει ψυχολογικά στον άνθρωπο μετράει αυτό, ψυχολογικά εθίζεσαι και με ένα παιχνίδι (κέντρα απεξάρτησης WoW στην Αμερική, Γερμανία κλπ.)

Πολλά πράγματα σε ενοχλούν απλά ξεσπάς μόνο σε αυτή την ομάδα επειδή είναι η πιο εύκολη να διαμαρτυρηθείς, δεν σε έχω δει να την λες σε κάποιον σκουπιδιάρη για την μπόχα που προκαλεί η δουλεία του, οπότε σταμάτα τις υποκρισίες σταμάτα αυτή την στιγμή να προσπαθείς να σκεφτείς τις διαφορές του σκουπιδιάρη με τον καπνιστή. Είναι το ίδιο σε μεγάλη κλίμακα, οι οσμές παραβιάζονται, δεν μπορώ να πω στον από κάτω να μην μαγειρεύει πικάντικα επειδή βρωμάει η πολυκατοικία, εκτός και αν έχω κάποιο κοινωνικό πρόβλημα εγώ και απλά δεν μπορώ να αντέξω κάτι τόσο ασήμαντο για μερικά λεπτά.

Και πες ότι πεις μια μικρή παρατήρηση σε έναν καπνιστή να μην φυσάει τον καπνό στο μέρος σου, δεν θα το κάνει τώρα άμα θες να μην καπνίζει εντελώς γίνεσαι αυτό που παραπονιέσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top