Κάπνισμα

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
υπερβολικοί είναι πάντα όσοι λένε με την πικρή αλήθεια...

Όσοι και όταν λένε την αλήθεια, μέχρι τώρα δεν βλέπω τόσο την αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Μακριά το τσιγάρο από τη ζωή μας! Δε θέλουμε να πεθάνουμε νωρίτερα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavl0s

Νεοφερμένος

Ο Pavl0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
δεν προκειτε να το βαλω στο στομα μου
ειμαι αθλητης.........

και εγω μαζι σου φιλε :D
συμφωνω και στα 2 :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,819 μηνύματα.
Όσοι και όταν λένε την αλήθεια, μέχρι τώρα δεν βλέπω τόσο την αλήθεια.

μετά την μαγνητική 3D-απεικόνιση του σάπιου μπιχλιασμένου και καρκινιασμένου πνεύμονα ή στοματικής κοιλότητας ή των σιελογόνων αδένων ή του φάρυγγα έλα να μου πεις περί ισχύως της αλήθειας...στον καρκίνο, δεν υπάρχει τυχαιότητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
μετά την μαγνητική 3D-απεικόνιση του σάπιου μπιχλιασμένου και καρκινιασμένου πνεύμονα ή στοματικής κοιλότητας ή των σιελογόνων αδένων ή του φάρυγγα έλα να μου πεις περί ισχύως της αλήθειας...στον καρκίνο, δεν υπάρχει τυχαιότητα!

Ανάλογα την ποσότητα με οτιδήποτε σχεδόν μπορείς να αποκτήσεις τέτοια προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
μετά την μαγνητική 3D-απεικόνιση του σάπιου μπιχλιασμένου και καρκινιασμένου πνεύμονα ή στοματικής κοιλότητας ή των σιελογόνων αδένων ή του φάρυγγα έλα να μου πεις περί ισχύως της αλήθειας...στον καρκίνο, δεν υπάρχει τυχαιότητα!
Όταν καπνίζεις 30 πακέτα τη μέρα?Ξέρω πολλούς που δέν έχουν πάθει το παραμικρό απο το τσιγάρο (εννοώ στην υγεία τους) και είναι 50+.Εδώ υπάρχουν ΤΟΣΑ πράγματα τα οποία μποεούν να σε σκοτώσουν ή έστω να σου κάνουν μεγάλο κακό και εμείς βλέπουμε μόνο το τσιγάρο.Τουλάχιστον θα πεθάνω κάνοντας κάτι που με ευχαριστεί.Και όχι δεν είμαι καπνιστής.Μία στο τόσο κάνω ένα-δύο τσιγαράκια πάνω στο κέφι.Μόνο τον ναργιλέ λιώνω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Πώς γίνεται να σας ευχαριστεί αυτό το πράγμα; απορώ πραγματικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
εισαι λιγο υπεβολικος...απλα ξερω που να σταματισω και γενικα το κανω σε λογικα πλαισια...


Όλοι έτσι λένε στην αρχή :)

Όταν θα καπνίζεις 2 πακέτα τη μέρα,τότε έλα να μου το πεις ξανά αυτό :xixi:
-----------------------------------------
Όταν καπνίζεις 30 πακέτα τη μέρα?Ξέρω πολλούς που δέν έχουν πάθει το παραμικρό απο το τσιγάρο (εννοώ στην υγεία τους) και είναι 50+.Εδώ υπάρχουν ΤΟΣΑ πράγματα τα οποία μποεούν να σε σκοτώσουν ή έστω να σου κάνουν μεγάλο κακό και εμείς βλέπουμε μόνο το τσιγάρο.Τουλάχιστον θα πεθάνω κάνοντας κάτι που με ευχαριστεί.Και όχι δεν είμαι καπνιστής.Μία στο τόσο κάνω ένα-δύο τσιγαράκια πάνω στο κέφι.Μόνο τον ναργιλέ λιώνω:P


Εγώ ξέρω πολλούς που έχουν πάθει,και πίστεψέ με δεν θες να ξέρεις,το ότι κάποιος έχει γερό οργανισμό δεν σημαίνει πως δεν εμφανίζει προβλήματα,άλλοι βγάζουν στα 40,άλλοι στα 50 και άλλοι στα 55,επιπλέον δεν ξέρεις αν πραγματικά είναι καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εδώ υπάρχουν ΤΟΣΕΣ αρρώστιες και άλλα βλαβερά πράγματα τα οποία μπορουν να σε σκοτώσουν ή έστω να σου κάνουν μεγάλο κακό στην υγεία και εμείς βλέπουμε μόνο το τσιγάρο.Τουλάχιστον θα πεθάνω κάνοντας κάτι που με ευχαριστεί....
-----------------------------------------
Πώς γίνεται να σας ευχαριστεί αυτό το πράγμα; απορώ πραγματικά..
Και εγώ μπορώ να σου πώ:Πώς γίνεται να σου αρέσει η μακαρονάδα?
Ερώτηση είναι αυτή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εδώ υπάρχουν ΤΟΣΕΣ αρρώστιες και άλλα βλαβερά πράγματα τα οποία μπορουν να σε σκοτώσουν ή έστω να σου κάνουν μεγάλο κακό στην υγεία και εμείς βλέπουμε μόνο το τσιγάρο.Τουλάχιστον θα πεθάνω κάνοντας κάτι που με ευχαριστεί....
-----------------------------------------

Και εγώ μπορώ να σου πώ:Πώς γίνεται να σου αρέσει η μακαρονάδα?
Ερώτηση είναι αυτή?


Μα δεν ειναι μονο ο θανατος το θεμα, αυτο ειναι το τελευταιο... το σημαντικο ειναι οτι το τσιγαρο ριχνει κατα πολυ το επιπεδο ζωης, μειωνεται η γευση σου, κουραζεσαι πιο ευκολα, εισαι πιο ευαισθητος σε αρρωστιες του αναπνευστικου κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavl0s

Νεοφερμένος

Ο Pavl0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ρε tebeli ...σκεψου λιγο καλυτερα? θα πεθανω οπως με ευχαριστει? θα σε ευχαριστει να εισαι 2 χρονια σε κλινικη να μην μπορεις να κουνιθεις απο καρκινο? θα πεθανεις "ωραια" ε? 2 χρονια θα ταλεπωρησε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Μα δεν ειναι μονο ο θανατος το θεμα, αυτο ειναι το τελευταιο... το σημαντικο ειναι οτι το τσιγαρο ριχνει κατα πολυ το επιπεδο ζωης, μειωνεται η γευση σου, κουραζεσαι πιο ευκολα, εισαι πιο ευαισθητος σε αρρωστιες του αναπνευστικου κτλ.
Είπα κακό στην υγεία αν δείς το ποστ μου.Και δεν νομίζω να πάθεις αυτά που λές με 1 πακέτο την εβδομάδα έτσι για το κέφι....
-----------------------------------------
ρε tebeli ...σκεψου λιγο καλυτερα? θα πεθανω οπως με ευχαριστει? θα σε ευχαριστει να εισαι 2 χρονια σε κλινικη να μην μπορεις να κουνιθεις απο καρκινο? θα πεθανεις "ωραια" ε? 2 χρονια θα ταλεπωρησε !
Υπάρχουν χίλια δυο πράγματα που κάνεις και δεν το ξέρεις ότι είναι βλαβερά οπότε μικρέ μην λές μόνο για το τσιγάρο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Είπα κακό στην υγεία αν δείς το ποστ μου.Και δεν νομίζω να πάθεις αυτά που λές με 1 πακέτο την εβδομάδα έτσι για το κέφι....

Και που ξερεις οτι σε 1 χρονο θα καπνιζεις ακομα 1 πακετο την εβδομαδα και οχι 1 πακετο τη μερα; Και μονο που μπαινεις στη διαδικασια και στη ρουτινα του να καπνιζεις, δε ξερεις τον επομενο μηνα αν θα θελεις περισσοτερα. Οσο περισσοτερα κανεις τοσο πιο πολυ το συνηθιζει ο οργανισμος σου και ζηταει παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Και που ξερεις οτι σε 1 χρονο θα καπνιζεις ακομα 1 πακετο την εβδομαδα και οχι 1 πακετο τη μερα; Και μονο που μπαινεις στη διαδικασια και στη ρουτινα του να καπνιζεις, δε ξερεις τον επομενο μηνα αν θα θελεις περισσοτερα. Οσο περισσοτερα κανεις τοσο πιο πολυ το συνηθιζει ο οργανισμος σου και ζηταει παραπανω.
Κι όμως προσωπικά ελέγχω τον οργανισμό μου και καπνίζω μόνο όταν θα ξενυχτίσω σε κανένα κλαμπάκι.Και ξαναλέω γιατί να λέμε τα χίλια μύρια για το τσιγάρο ενώ υπάρχουν ΤΟΣΑ άλλα βλαβερά?ποτό,fast food,coca cola,τόσα χημικά παρασκευάσματα,σνακς και πάρα μα πάρα πολλά άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Και εγώ μπορώ να σου πώ:Πώς γίνεται να σου αρέσει η μακαρονάδα?
Ερώτηση είναι αυτή?

η μακαρονάδα δεν ειναι κακη συνηθεια ομως,υπαρχει διαφορα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
συμφωνω με μαρακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
η μακαρονάδα δεν ειναι κακη συνηθεια ομως,υπαρχει διαφορα......
Πολλοί αψιφούν τα κακά της και βλέπουν τα θετικά της(χαλάρωση,"το παιχνίδι",η γεύση που ναί σε μερικούς αρέσει και απ την αλλη έχουμε τσιγάρα με γεύσεις και άλλα πολλά)
-----------------------------------------
συμφωνω με μαρακι
Καλό είναι να εκφράζουμε τη γνώμη μας και να μήν λέμε ένα ξερό συμφωνώ.Φιλικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Πολλοί αψιφούν τα κακά της και βλέπουν τα θετικά της(χαλάρωση,"το παιχνίδι",η γεύση που ναί σε μερικούς αρέσει και απ την αλλη έχουμε τσιγάρα με γεύσεις και άλλα πολλά)

Δεν είναι το θεμα το ποσο ριψοκινδυνος ειναι καποιος αλλα το ποσο μπορει να ζυγισει τα θετικα και τα αρνητικα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μου την σπάει που όλοι νομίζεται ότι η ποσότητα αυξάνεται, όχι δεν αυξάνεται πάντα, επειδή είδατε,ξέρατε κάποιο δεν σημαίνει τίποτα. Σοβαρά προβλήματα δεν θα πάθεις άμα κάνεις τσιγάρα μια στο τόσο για διασκέδαση, ούτε το χόρτο θα σου κάνει κάτι, ούτε το ποτό ούτε αλλά τόσα πράγματα που κάνεις για το κέφι σου. Η υπερκατανάλωση όχι μόνο του τσιγάρου αλλά οποιουδήποτε προϊόντος δεν θα σου κάνει καλό.

Το τσιγάρο το αρχίζεις στην αρχή επειδή είναι ωραία η αίσθηση, μετά βέβαια είναι εθιστική και ακόμα και αν δεν θες αυτή την αίσθηση την ωραία καπνίζεις, αυτό είναι το μόνο πρόβλημα, πολλά τέτοια αγαθά όπως τα αλκοόλ και τα ναρκωτικά (καφέδες, κόκα) έχουν και αυτά το ίδιο πρόβλημα, είναι στην ίδια κατηγορία.

Όποτε όταν θα κρίνεται κάποιον που καπνίζει και εσείς δεν το κάνετε και το παίζετε καθαροί τυπάδες χωρίς να βάζετε ουσίες στον οργανισμό σας, σκεφτείτε ότι το κάνετε μόνη σας ακόμα και στην κόκα κόλα που πίνεται. Άρα μπορεί να μην είσαι βλάκας που δεν σπαταλάς λεφτά για τσιγάρα (δλδ καταστρέφω τον οργανισμό μου σε αντάλλαγμα της αίσθησης) αλλά είσαι βλάκας που αγόρασες κόκα κόλα (που κάνει ακριβώς το ίδιο).

Τεσπα, πολύ αμάθεια για τα τσιγάρα οπότε άμα είναι να πείτε τις ίδιες παπαριές που σας λένε οι γονείς σας ή ποιος σας τις λέει, καλύτερα μην τα πείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κι όμως προσωπικά ελέγχω τον οργανισμό μου και καπνίζω μόνο όταν θα ξενυχτίσω σε κανένα κλαμπάκι.Και ξαναλέω γιατί να λέμε τα χίλια μύρια για το τσιγάρο ενώ υπάρχουν ΤΟΣΑ άλλα βλαβερά?ποτό,fast food,coca cola,τόσα χημικά παρασκευάσματα,σνακς και πάρα μα πάρα πολλά άλλα...

Ε τωρα μιλαμε για αυτο πειραζει; ωχου. Οι επιπτωσεις απο το καπνισμα ειναι πολυ πιο αμεσες απο τα υπολοιπα σκεψου οτι ενα βιομηχανικο τσιγαρο εχει χιλιαδες χημικα απο τα οποια καποια ειναι ξεκαθαρα δηλητηρια οπως αρσενικο, φορμαλδεϋδη (ναι αυτο που συντηρουν τα πτωματα), μονοξειδιο του ανθρακα υδροκυανιο (το χρησιμοποιησαν σε βομβες). Και αλλα οπως ασετον (αυτο που ξεβαφεις τα νυχια), αμμωνια (αυτο που καθαριζεις τις τουαλετες), καδμιο (υπαρχει στις μπαταριες και ειναι καρκινογονο )βενζολιο (πολυ τοξικο και καρκινογονο-προκαλει λευχαιμια). Αυτα ειναι μονο μερικα απο τα χημικα (γυρω στα 4000 συνολο) που υπαρχουν σε ενα τσιγαρο και επιλεγεις να τα βαλεις στον οργανισμο σου για να διασκεδασεις. Κανενα cheeseburger ή κοκα κολα δεν περιεχει τοσα βλαβερα χημικα μαζεμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top