Κάπνισμα

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
εμενα η απορια μου ειναι (ισως τη βρειτε χαζη)
γιατι τα κουτια με τα τσιγαρα λενε πανω ''το καπνισμα σκοτωνει'' και αλλα τετοια?
ποιος ο λογος, αν καποιον δεν τον ενδιαφερουν οι εμμεσες επιπτωσεις που προκαλει το καπνισμα?
Τους το επιβάλλουν να το βάζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
για ποιο λογο δεν εχω καταλαβει :what:

Για να ενημερώνουν τους καπνιστές για (ή έστω, να τους υπενθυμίζουν) τις επιπτώσεις του καπνίσματος. Θέλανε να βάλουνε και κάτι εικόνες με μαυρισμένους πνεύμονες και τα συναφή, αλλά μάλλον εγκατέλειψαν την ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Αυτό που βλέπω είναι ότι όλα τα μαγαζιά έχουν πάρει άδεια να χαρακτηρισθεί ο χώρος και με το νόμο ως αμιγώς καπνιστών. Επομένως, δεν έχει αλλάξει τίποτα στις καφετέριες. Μόνο στις δημόσιες υπηρεσίες καθώς και στις ιδιωτικές δουλειές. Κατά τα άλλα, και στα λεωφορεία οι οδηγοί συνεχίζουν να καπνίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Εγώ έχω αρχίσει το κάπνισμα από τις αρχές της Α' λυκείου (όχι πολύ, γύρω στα 3 τσιγάρα την μέρα μ.ο.). Προς το τέλος της Γ' λυκείου είπα πως θα το έκοβα αλλά ήρθε η αποτυχεία στις πανελλήνιες και αντί να το κόψω το αύξησα στα 10 τσιγάρα τη μέρα μέχρι που έδωσα 2η φορά και πέρασα εκεί που ήθελα. Το κακό όμως συνεχίζεται και τώρα, που έχω περάσει σε άλλη πόλη, το έχω διπλασιάσει. Ξέρω ότι δε μου κάνει καλό και κάποια μέρα θα μου δημιουργήσει προβλήματα υγείας αλλά δε θέλω να το κόψω, έχει αρχίσει να μου αρέσει, δυστυχώς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Για να ενημερώνουν τους καπνιστές για (ή έστω, να τους υπενθυμίζουν) τις επιπτώσεις του καπνίσματος. Θέλανε να βάλουνε και κάτι εικόνες με μαυρισμένους πνεύμονες και τα συναφή, αλλά μάλλον εγκατέλειψαν την ιδέα.


κακως! θα επρεπε γνωμη μου να το κανουν..οπως σε μια διαφημιση καποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Παντως, αυτα περι εθισμου, οκεη εμενα υπερβολικα μου ακουγονται.
Καπνιζω ΠΟΛΥ. Εδω και ποσα χρονια.
Και παλι δεν θα παθω τιποτα αν δεν κανω τσιγαρο για 2-3 μερες.
Αν δεν το σκεφτεσαι, δεν το θες. Απλα το αντικαθιστας με κατι αλλο.
Εγω μασαγα τσιχλες πχ.
.
συμφωνω!ποτε δεν εννιωσα εθισμενη με το τσιγαρο!
απλα υπαρχουν φορες που θελω παρα πολυ να καπνισω και δε μπορω επειδη ειναι στο σπιτι οι γονεις μου!
ο αδελφος μου μου κανει κυρηγμα για το τσιγαρο και γι αυτο το λογο δεν θελω να καπνιζω μπροστα του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
συμφωνω!ποτε δεν εννιωσα εθισμενη με το τσιγαρο!
απλα υπαρχουν φορες που θελω παρα πολυ να καπνισω και δε μπορω επειδη ειναι στο σπιτι οι γονεις μου!
ο αδελφος μου μου κανει κυρηγμα για το τσιγαρο και γι αυτο το λογο δεν θελω να καπνιζω μπροστα του!


Είσαι μικρή ακόμα...πόσα χρόνια να καπνίζεις για να προλάβει να σε εθίσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ψυχολογικά δεν είναι βασικό κριτήριο ο χρόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariloulou

Νεοφερμένος

Η mariloulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
πιστευω οτι το καπνισμα ειναι μεγαλη βλακεια
:no1:
παιδια θελω βοηθεια ενασ αγαπητοσ μου φιλος καπνιζει το κακο ειναι οτι ειναι δευτερα γυμνασιου οπωσ και εγω και πιστευω οτι δεν ειναι σωστο να καπνιζει προσπαθω να τον μεταπεισω αλλα τιποτα θα ηθελα την βοηθεια σας πρεπει να το κοψει!!!!!!!!!!!


ουφ επιτελουσ το ειπα καπου και ξελευροσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Είσαι μικρή ακόμα...πόσα χρόνια να καπνίζεις για να προλάβει να σε εθίσει;[/quote]


απο περσυ στις εξετασεις μεχρι τωρα αλλα περιστασιακα! εσυ καπνιζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
πιστευω οτι το καπνισμα ειναι μεγαλη βλακεια
:no1:
παιδια θελω βοηθεια ενασ αγαπητοσ μου φιλος καπνιζει το κακο ειναι οτι ειναι δευτερα γυμνασιου οπωσ και εγω και πιστευω οτι δεν ειναι σωστο να καπνιζει προσπαθω να τον μεταπεισω αλλα τιποτα θα ηθελα την βοηθεια σας πρεπει να το κοψει!!!!!!!!!!!


ουφ επιτελουσ το ειπα καπου και ξελευροσα
Να το πεις στους γονείς του...είναι επικίνδυνα αυτά σε τόσο μικρή ηλικία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
πιστευω οτι το καπνισμα ειναι μεγαλη βλακεια
:no1:
παιδια θελω βοηθεια ενασ αγαπητοσ μου φιλος καπνιζει το κακο ειναι οτι ειναι δευτερα γυμνασιου οπωσ και εγω και πιστευω οτι δεν ειναι σωστο να καπνιζει προσπαθω να τον μεταπεισω αλλα τιποτα θα ηθελα την βοηθεια σας πρεπει να το κοψει!!!!!!!!!!!


ουφ επιτελουσ το ειπα καπου και ξελευροσα
Βαλτον να σκεφτει τι του προσφερει το καπνισμα..ας σου πει τν λογο που καπνιζει, αν βρει καποιον λογο,και τ απαντας αναλογως..




Να το πεις στους γονείς του...είναι επικίνδυνα αυτά σε τόσο μικρή ηλικία..
αν και αυτο ειναι το πο σωστο,σε τετοιες ηλικιες καπνιιζουμε κρυφα απο τους γονεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
πιστευω οτι το καπνισμα ειναι μεγαλη βλακεια
:no1:
παιδια θελω βοηθεια ενασ αγαπητοσ μου φιλος καπνιζει το κακο ειναι οτι ειναι δευτερα γυμνασιου οπωσ και εγω και πιστευω οτι δεν ειναι σωστο να καπνιζει προσπαθω να τον μεταπεισω αλλα τιποτα θα ηθελα την βοηθεια σας πρεπει να το κοψει!!!!!!!!!!!


ουφ επιτελουσ το ειπα καπου και ξελευροσα
βασικα πιστευω οτι αμα του το λες συνεχια δεν καταφερνεις τιποτα παρα μονο να του σπας τα νευρα!απλα μπορει καποια στιγμη να καταλαβει οτι κανει κακο στον εαυτο του και το σταματησει...αλλα μεχρι τοτε οκ μπορεις να του λες τιποτα αλλα σε φυσιολογικο βαθμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Είναι απλό με την προϋπόθεση ότι θέλει να το κόψει, άμα του αρέσει, πρόσφερε του κάτι που θα του αρέσει πιο πολύ για να το σταματήσει (ξέρω γω, το κορμί σου ή χόρτο). Άμα πλέον είναι συνήθεια στο χέρι να πρέπει να έχει κάτι, παρ'του κομπολόι να παίζει ή μάθε του να παίζει με κάτι. Άμα είναι σωματικός εθισμός αυτοκόλλητα, self-meditation κλπ.

Αλλά επειδή το βλέπω ότι απλά γουστάρει να καπνίζει και να μην θέλει να το κόψει με καμία πίστη, φόβισε τον ή απείλησε τον ή seduce him. Τα πρώτα 3 φαίνονται φιλικά το δεύτερο μπορεί να ταρακουνήσει την σχέση σας αλλά what the hell υγεία πάει πρώτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
απο περσυ στις εξετασεις μεχρι τωρα αλλα περιστασιακα! εσυ καπνιζεις?

Αισθάνομαι πολύ χαζός να αγοράζω ένα πακετάκι που γράφει ότι με σκοτώνει...

Γιατί να χαλάσω την υγεία μου;Δεν βλέπω το λόγο,είναι κάτι τελείως ανούσιο που δεν προσφέρει κάτι.

Δεν θα ήθελα στα 30 μου να έχω κίτρινα δόντια και νύχια και να βρωμάω από τα 10 μέτρα.(να μου πεις,από τα 20 βρομάς)

Ούτε θα ήθελα στα 40 μου να έχω προβλήματα στους πνέυμονες μου και να ζω με το ζόρι.

Γενικώς δεν επιδιώκω την αυτοκαταστροφή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Ο καθένας κάνει κάποιες επιλογές.Π.χ. κάποιος θέλει να πεθάνει κάνοντας κάτι που τον ευχαριστεί αν και οι περισσότεροι δεν πεθαίνουν από το τσιγάρο αλλά από πολλά άλλα.Ότι νομίζει ο καθένας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spskark7

Νεοφερμένος

Ο σπυρος sps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
δεν προκειτε να το βαλω στο στομα μου
ειμαι αθλητης.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Αισθάνομαι πολύ χαζός να αγοράζω ένα πακετάκι που γράφει ότι με σκοτώνει...

Γιατί να χαλάσω την υγεία μου;Δεν βλέπω το λόγο,είναι κάτι τελείως ανούσιο που δεν προσφέρει κάτι.

Δεν θα ήθελα στα 30 μου να έχω κίτρινα δόντια και νύχια και να βρωμάω από τα 10 μέτρα.(να μου πεις,από τα 20 βρομάς)

Ούτε θα ήθελα στα 40 μου να έχω προβλήματα στους πνέυμονες μου και να ζω με το ζόρι.

Γενικώς δεν επιδιώκω την αυτοκαταστροφή μου.
εισαι λιγο υπεβολικος...απλα ξερω που να σταματισω και γενικα το κανω σε λογικα πλαισια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
εισαι λιγο υπεβολικος...απλα ξερω που να σταματισω και γενικα το κανω σε λογικα πλαισια...

υπερβολικοί είναι πάντα όσοι λένε με την πικρή αλήθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top