Κάπνισμα

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
αν καποιος γουσταρει να κανει κανναβη δε βλεπω γιατι οχι... οταν επιτρεπουν το τσιγαρο ειναι ηλιθιο να κανουν την κανναβη παρανομη
σωστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Και το αλκοόλ νομίζω είναι ευεργετικό σε μικρές φυσικά ποσότητες όχι να πας να πιεις μια νταμιτζάνα οινόπνευμα. Νομίζω βοηθάει τη λειτουργία της καρδιάς ή κάτι τέτοιο...Όσο για το κάπνισμα, κι αυτό έχει κάποια ωφέλη (γκουγκλάρετε benefits of smoking) αλλά φυσικά δεν είναι ούτε κατά διάνοια αρκετά για να αντισταθμίσουν τις βλαβερές συνέπειες του ε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Το τσιγάρο χαλαρώνει τη στιγμή που το κάνεις.Μετά από μισή ώρα χρειάζεσαι όμως κι άλλο.Κι όταν αρχίζουν τα προβλήματα υγείας, τελικά το σιχαίνεσαι.Τα οποία δεν εμφανίζονται πια μετά τα 40 στο περιβάλλον που ζούμε, αλλά πολύ νωρίτερα.Μην το βάλετε στο στόμα σας όσοι δεν το έχετε κάνει ήδη.Και κάτι που είχα διαβάσει στα 15 αλλά δεν με έπεισε τότε :''το τσιγάρο είναι ο μόνος φίλος που καίγεται για σένα αλλά εσύ πεθαίνεις γι' αυτό''.10 χρόνια μετά, σήμερα, προσπαθώ να το κόψω.Η ειρωνία είναι ότι το άρχισα για να πείσω τους ήδη καπνιστές ότι άμα θες το κόβεις εύκολα. :D Τελικά είχαν δίκιο.Δεν κόβεται εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Το τσιγάρο χαλαρώνει τη στιγμή που το κάνεις.Μετά από μισή ώρα χρειάζεσαι όμως κι άλλο.Κι όταν αρχίζουν τα προβλήματα υγείας, τελικά το σιχαίνεσαι.Τα οποία δεν εμφανίζονται πια μετά τα 40 στο περιβάλλον που ζούμε, αλλά πολύ νωρίτερα.Μην το βάλετε στο στόμα σας όσοι δεν το έχετε κάνει ήδη.Και κάτι που είχα διαβάσει στα 15 αλλά δεν με έπεισε τότε :''το τσιγάρο είναι ο μόνος φίλος που καίγεται για σένα αλλά εσύ πεθαίνεις γι' αυτό''.10 χρόνια μετά, σήμερα, προσπαθώ να το κόψω.Η ειρωνία είναι ότι το άρχισα για να πείσω τους ήδη καπνιστές ότι άμα θες το κόβεις εύκολα. :D Τελικά είχαν δίκιο.Δεν κόβεται εύκολα.


Ολα μεσα στο μυαλο ειναι,αμα θες να το κοψεις,το κοβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Αλλά κόβεται.Κι ο μόνος τρόπος είναι να μην το ξαναβάλεις στο στόμα σου.Ούτε μείωση, ούτε βελονισμός και @@.Απλά αντιλαμβάνεσαι μια μέρα τι σου προσφέρει (τίποτα άλλο εκτός από προβλήματα), και το παίρνεις απόφαση.Ψυχολογικό είναι το θέμα.Στέρηση χημική δεν καταλαβαίνεις αν είσαι αποφασισμένος.Απλά πείθεις τον εαυτό σου ότι ήταν ένα όνειρο, και ποτέ δεν το άρχισες.Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Αλλά κόβεται.Κι ο μόνος τρόπος είναι να μην το ξαναβάλεις στο στόμα σου.Ούτε μείωση, ούτε βελονισμός και @@.Απλά αντιλαμβάνεσαι μια μέρα τι σου προσφέρει (τίποτα άλλο εκτός από προβλήματα), και το παίρνεις απόφαση.Ψυχολογικό είναι το θέμα.Στέρηση χημική δεν καταλαβαίνεις αν είσαι αποφασισμένος.Απλά πείθεις τον εαυτό σου ότι ήταν ένα όνειρο, και ποτέ δεν το άρχισες.Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω.


Ακριβως,το οτι δεν κοβεται κλπ ειναι δικαιολογιες για να μην το κοψουν,αμα εχει θεληση ο αλλος,μπορει να το κοψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Είπα δεν κόβεται εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ολα μεσα στο μυαλο ειναι,αμα θες να το κοψεις,το κοβεις.
"Πολυ την παθανε, και ας ξερανε το κριμα"
Με τα λογια μπορουμε ολοι να ειμαστε τελειοι, στις πραξεις ομως, υπαρχουν δυσκολιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Εγω το γυρισα εδω και κατι μερες στα lights και νιωθω πως δεν με πιανουν και γιαυτο κανω περισσοτερα.Λετε να το γυρισω στα σκληρα παλι;Εχω διαβασει πως δεν εχει μεγαλη διαφορα το lights απο το σκληρο οσον αφορα τις επιδρασεις στον οργανισμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Στο καθόλου είναι δύσκολο να το γυρίσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Στο καθόλου είναι δύσκολο να το γυρίσεις?
Οχι.Αλλα ρωταω μηπως καποιος ξερει κατι παραπανω σε αυτο το θεμα που εγραψα.

(ημουν σιγουρος παντως πως θα με ρωτουσε τουλαχιστον ενας αυτο που με ρωτησες.:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Εγω το γυρισα εδω και κατι μερες στα lights και νιωθω πως δεν με πιανουν και γιαυτο κανω περισσοτερα.Λετε να το γυρισω στα σκληρα παλι;Εχω διαβασει πως δεν εχει μεγαλη διαφορα το lights απο το σκληρο οσον αφορα τις επιδρασεις στον οργανισμο.
Κανε στριφτα. Ελεγχεις εσυ την ποσοτητα και πιο οικονομικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Λετε να το γυρισω στα σκληρα παλι;
ναι.παρε μαροκινη σοκολατα(θα με θυμηθεις).



επισης,συμφωνα με ερευνες που εχω διαβασει(δεν θυμαμαι που)τα lights τσιγαρα δεν ειναι πιο υγιεινα απο τα κανονικα.(αν αληθευει ή οχι δεν ειμαι σιγουρος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Κανε στριφτα. Ελεγχεις εσυ την ποσοτητα και πιο οικονομικα.
Για μια περιοδο προσπαθησα τα στριφτα αλλα γενικα δεν ειμαι πολυ υπομονετικος και ειμαι αγαρμπος καπως,οποτε τα παρατησα.Το ξερω πως ειναι μια συνηθεια, βεβαια, και αυτο...Εσυ καπνιζεις;
-----------------------------------------
ναι.παρε μαροκινη σοκολατα(θα με θυμηθεις).



επισης,συμφωνα με ερευνες που εχω διαβασει(δεν θυμαμαι που)τα lights τσιγαρα δεν ειναι πιο υγιεινα απο τα κανονικα.(αν αληθευει ή οχι δεν ειμαι σιγουρος)
μαροκινη σοκολατα; :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Για μια περιοδο προσπαθησα τα στριφτα αλλα γενικα δεν ειμαι πολυ υπομονετικος και ειμαι αγαρμπος καπως,οποτε τα παρατησα.Το ξερω πως ειναι μια συνηθεια, βεβαια, και αυτο...Εσυ καπνιζεις;
Ε ναι, αλλα οχι καθε μερα, για χαβαλε οταν αραζουμαι μαζι οι παρεα.
Το συνηθησμενο ειναι μια ντουζινα την ημερα. Απο εκει και περα μπορει να μην καπνιζω καθολου μια εβδομαδα, η μπορει 1 πακετο στριφτα σε μια μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Για μια περιοδο προσπαθησα τα στριφτα αλλα γενικα δεν ειμαι πολυ υπομονετικος και ειμαι αγαρμπος καπως,οποτε τα παρατησα.Το ξερω πως ειναι μια συνηθεια, βεβαια, και αυτο...Εσυ καπνιζεις;
-----------------------------------------

μαροκινη σοκολατα; :s
χαχα και γω δεν εχω την υπομονη να στριβω,ασε που δε μου βαγινουν κιολας:P.Για αυτο προτιμω το πακετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Εγω το γυρισα εδω και κατι μερες στα lights και νιωθω πως δεν με πιανουν και γιαυτο κανω περισσοτερα.Λετε να το γυρισω στα σκληρα παλι;Εχω διαβασει πως δεν εχει μεγαλη διαφορα το lights απο το σκληρο οσον αφορα τις επιδρασεις στον οργανισμο.

Mην κανεις βιομηχανικα ρε ειναι σκετος καρκινος.. Κανε light καπνο καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Mην κανεις βιομηχανικα ρε ειναι σκετος καρκινος.. Κανε light καπνο καλυτερα.
να σε πληροφορησω οτι και τα light ειναι βιομηχανικα.οπως και ο καπνος.
αν θες φυση,παρε κανναβη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
να σε πληροφορησω οτι και τα light ειναι βιομηχανικα.οπως και ο καπνος.
αν θες φυση,παρε κανναβη.
Και ο μπαφος ποτισμενος ειναι συνηθως, οποτε δεν υπαρχει τιποτα φυσικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Και ο μπαφος ποτισμενος ειναι συνηθως, οποτε δεν υπαρχει τιποτα φυσικο.
μα δεν ειπα να παρει μπαφο.ειπα να παρει κανναβη,δηλαδη το φυτο.ανετα μπορει να ανθισει στην Ελλαδα.
επισης υπαρχουν και καλες ποικιλιες μαριχουανας/χασις.αν τωρα πας και παρεις απο Αλβανια,καλυτερα ασ΄το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top