Κάπνισμα

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Το "ή θα χαλάω χρήματα σε πακέτα" δεν φαίνεται; :P

Ναι αυτό λέω...Έλα ντε! Από μόνο του είναι λόγος. Αλλά βέβαια οκ, αν δεν είχε τις παρενέργειες που έχει το τσιγάρο, ακόμα και το οικονομικό ήταν συζητήσημο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι οταν βρισκεσαι σε ενα περιβαλλον καπνιστων δεν καταλαβεις οτι μυριζουν (ακομα και εσυ,σε ελαχιστο βαθμο βεβαια).

οταν ομως βρισκεσαι σε ενα περιβαλλον, πχ σχολειο, που δεν καπνιζουν πολλοι, ειναι πολυ ασχημο να σε πλησιαζει ατομο που καπνιιζει...η δυσοσμια γινεται αισθητη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Πριν αρχίσεις, σκέψου αυτό:

.

Σκέψου επίσης ότι θα ενισχύεις κολοσσούς καπνοβιομηχανιών, οι οποίοι εκμεταλλεύονται την ισχύ τους και τους καλλιεργητές.

Σκέψου πως θα βλάπτεις τους γύρω σου.

Και σκέψου και πως το κάπνισμα προκαλεί ανδρική ανικανότητα.

Μην το κανεις αυτο, δεν ειναι μονο ασχημο αλλα και αποκρουστικο απο την μερια σου. Στον ανθρωπο αρεσει η κινδυνολογια, ναι συμβαινει δεν συμβαινει ομως σε ολους ουτε καν στην πληθώρα. Εγω δεν καπνίζω αλλα το να ανταποκρινεσαι ετσι στους καπνιζοντες δεν ειναι ωραιο, απο την στιγμη που ο αλλος δεν σε ενοχλει και εχει σωστο smoking etiquette δεν εχεις κανενα λογο να του "επιβάλεις" την γνώμη σου με τετοιες φωτογραφιες... Ειναι γνωστο οτι το κάπνισμα προκαλει ευχάριστα συναισθηματα και χαλάρωση στον εγκέφαλο, με μετρο όλα ειναι μια χαρα. Αν και δεν μαρεσουν τα τσιγαρα γιατι οχι μονο τα ισπνέεις αλλα ειναι και πολύ ευκολο να τα καπνισεις πολλά μιας και ειναι σε πακετο. Προτίμησε κάτι σε ναργιλε,πουρακια ή ακομα και πιπα που δεν ισπνεετε και προσφέρει την ευχαριστησει και ηρεμια του καπνού. Επίσης για το θέμα της μυρωδιάς επελεξε αρωματικό καπνο για να μην ενοχλείς και τους γύρω και όχι κάτι πιο aggresive προς τους άλλους. Αν καταφέρεις να ελεγξεις την ποσότητα εχεις και τα δυο... :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
αυτο ισχυει μονο οταν γαμιεσαι στα τσιγαρα (2-3 πακετα την ημερα) μην υπερβαλεις, αμα ο ανθρωπος μπορει να το ελενξει και να κανει μερικα την ημερα/εβδομαδα/μηνα δεν θα παθει τιποτα, το ιδιο ισχυει και με το αλλο τσιγαρο και με το ναργιλε, αρκει να μην εθιστεις ειναι το θεμα

Το πρώτο ισχύει μόνο όταν κάνεις 2-3 πακέτα τη μέρα.

Τα άλλα ισχύουν κι ας κάνεις μόνο 10 τσιγάρα ή και λιγότερα. Τουλάχιστον το δεύτερο και το τρίτο.

Αυτά είναι που με κρατάνε ακόμα.

Α! Τότε να τα έχεις στο μυαλό σου κάθε φορά που θα μπαίνεις στον πειρασμό να καπνίσεις.
Επίσης, με το κάπνισμα οι αισθήσεις της όσφρησης και της γεύσης αμβλύνονται. Η σοκολάτα δε θα έχει πια την ίδια γεύση.

Μην το κανεις αυτο, δεν ειναι μονο ασχημο αλλα και αποκρουστικο απο την μερια σου. Στον ανθρωπο αρεσει η κινδυνολογια, ναι συμβαινει δεν συμβαινει ομως σε ολους ουτε καν στην πληθώρα. Εγω δεν καπνίζω αλλα το να ανταποκρινεσαι ετσι στους καπνιζοντες δεν ειναι ωραιο, απο την στιγμη που ο αλλος δεν σε ενοχλει και εχει σωστο smoking etiquette δεν εχεις κανενα λογο να του "επιβάλεις" την γνώμη σου με τετοιες φωτογραφιες... Ειναι γνωστο οτι το κάπνισμα προκαλει ευχάριστα συναισθηματα και χαλάρωση στον εγκέφαλο, με μετρο όλα ειναι μια χαρα. Αν και δεν μαρεσουν τα τσιγαρα γιατι οχι μονο τα ισπνέεις αλλα ειναι και πολύ ευκολο να τα καπνισεις πολλά μιας και ειναι σε πακετο. Προτίμησε κάτι σε ναργιλε,πουρακια ή ακομα και πιπα που δεν ισπνεετε και προσφέρει την ευχαριστησει και ηρεμια του καπνού. Επίσης για το θέμα της μυρωδιάς επελεξε αρωματικό καπνο για να μην ενοχλείς και τους γύρω και όχι κάτι πιο aggresive προς τους άλλους. Αν καταφέρεις να ελεγξεις την ποσότητα εχεις και τα δυο... :no1:

Δεν του επιβάλλω τη γνώμη μου, έχει κρίση και μυαλό δικό του και μπορεί να σκεφτεί. Γι' αυτό, άλλωστε, τα ανέφερα τα παραπάνω, για να τα λάβει υπόψη του, διότι μπορεί να τα ξέρει, αλλά δε σημαίνει πως τα λαμβάνει, κιόλας, υπόψη του. Εξάλλου, την αλήθεια δείχνω. Εμένα δε θα μου άρεσε να έχω αυτό[ame="https://www.metacafe.com/watch/2372626/what_would_happen_if_smoking_400_cigarettes/"]αυτό[/ame] στα πνευμόνια μου.

Τα αρωματικά τσιγάρα δεν είναι ενοχλητικά; Επειδή η μυρωδιά του καπνού κουκουλώνεται από άλλες; Πολύ αμφιβάλλω, αλλά ακόμη κι αν αυτό δεν ισχύει, δεν αναιρεί τη ζημιά που κάνει το τσιγάρο στην υγεία των γύρω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Το πρώτο ισχύει μόνο όταν κάνεις 2-3 πακέτα τη μέρα.

Τα άλλα ισχύουν κι ας κάνεις μόνο 10 τσιγάρα ή και λιγότερα. Τουλάχιστον το δεύτερο και το τρίτο.
και το τριτο ισχυει αμα κανεις πολλα τσιγαρα το δευτερο ισχυει να κανεις και μονο ενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Όχι.

Οι καπνιστές νομίζουν πως ένα τσιγάρο δε μπορεί να είναι ενόχληση. "Έλα μωρέ, ένα τσιγαράκι!" λένε.

Κι όμως ένα τσιγάρο μπορεί να είναι ενόχληση. Καπνίζεις ένα τσιγάρο. Ακόμη κι αν αφήσεις παράθυρο ανοιχτό, αν δε φυσά, δεν ξεμυρίζει. Κι αν πετάξεις τις στάχτες στον κάδο, με το που ανοίγει ο κάδος, βρωμά όλος ο τόπος. Κι αν καπνίζει κανείς χωρίς να ρωτήσει αν ενοχλεί, και είναι χειμώνας και κάνει κρύο έξω; Ή καλοκαίρι και κάνει ζέστη; Εξαρτάται, βέβαια, και το πού το κάνεις το τσιγάρο, αν βγεις δέκα λεπτά έξω για να κάνεις ένα τσιγάρο, τότε ΟΚ, σε παραδέχομαι (δε μιλάω για σένα προσωπικά, δεν ξέρω καν αν καπνίζεις, γενικά μιλάω). Αλλά είναι ζήτημα αν αυτοί που το κάνουν αποτελούν το 1% των καπνιστών στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Όχι.

Οι καπνιστές νομίζουν πως ένα τσιγάρο δε μπορεί να είναι ενόχληση. "Έλα μωρέ, ένα τσιγαράκι!" λένε.

Κι όμως ένα τσιγάρο μπορεί να είναι ενόχληση. Καπνίζεις ένα τσιγάρο. Ακόμη κι αν αφήσεις παράθυρο ανοιχτό, αν δε φυσά, δεν ξεμυρίζει. Κι αν πετάξεις τις στάχτες στον κάδο, με το που ανοίγει ο κάδος, βρωμά όλος ο τόπος. Κι αν καπνίζει κανείς χωρίς να ρωτήσει αν ενοχλεί, και είναι χειμώνας και κάνει κρύο έξω; Ή καλοκαίρι και κάνει ζέστη; Εξαρτάται, βέβαια, και το πού το κάνεις το τσιγάρο, αν βγεις δέκα λεπτά έξω για να κάνεις ένα τσιγάρο, τότε ΟΚ, σε παραδέχομαι (δε μιλάω για σένα προσωπικά, δεν ξέρω καν αν καπνίζεις, γενικά μιλάω). Αλλά είναι ζήτημα αν αυτοί που το κάνουν αποτελούν το 1% των καπνιστών στην Ελλάδα.
βασικα το μπερδεψα με τους αριθμους δεν ειδα οτι παραθεσες και τον λογο για τις βιομηχανιες.
οποτε το πρωτο και το τεταρτο ισχυει αμα κανεις πολλα πακετα, το δευτερο δεν μας νοιαζει (μαγκια τους που εκμεταλευονται την αδυναμια του ανθρωπου και βγαζουνε μεγαλα κερδη απο αυτα) και το τριτο ναι και απο ενα τσιγαρο ενοχλει, αλλα τωρα με τον νομο δεν νομιζω να υπαρχει τετοιο προβλημα πλεον, εκτος και αν ειναι με'στο σπιτι κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Νόμος υπήρχε και πριν, αλλά καπνίζανε στα σχολεία, χεμ, χεμ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Νόμος υπήρχε και πριν, αλλά καπνίζανε στα σχολεία, χεμ, χεμ...


Ναι, ακόμα και στις πανελλήνιες σε ένα μάθημα είχαμε 2 επιτηρητές που κάπνιζαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Νόμος υπήρχε και πριν, αλλά καπνίζανε στα σχολεία, χεμ, χεμ...
παντα θα υπαρχουν τα παρανομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
To θέμα είναι αν είναι περισσότερα τα νόμιμα από τα παράνομα.

Δηλαδή όσοι βγαίνουν έξω να καπνίσουν στις καφετέριες κ.λπ. και όσοι μένουν μέσα αγνοώντας το νόμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δηλαδή όσοι βγαίνουν έξω να καπνίσουν στις καφετέριες κ.λπ. και όσοι μένουν μέσα αγνοώντας το νόμο.
Ναι ομως τωρα οι ιδιοι οι καταστηματαρχες δεν θα τους αφηνουν να καπνιζουν μεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endless_dream

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η endless_dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Ναι ομως τωρα οι ιδιοι οι καταστηματαρχες δεν θα τους αφηνουν να καπνιζουν μεσα


Μην το λες πάντα...στα καλά τα μαγαζιά μπορεί να κρατάνε τα προσχήματα,αλλά αν πας κάπου αλλού δεν γίνεται αυτό...Π.χ είχαμε πάει σε ένα μπαράκι στο Αιγάλεω,και επειδή ο χώρος είναι κλειστός και δεν υπάρχουν τραπέζια έξω,όλος ο κόσμος κάπνιζε..είχαμε μπαφιάσει εκεί μέσα..:/
Aπλά όμως για να μην χάσουν πελατεία,η πλειοψηφία της οποίας κάπνιζε,οι ιδιοκτήτες έκαναν τα στραβά μάτια...Είμαι περίεργη να δω τι θα γινόταν αν πέρναγε αστυνομία από εκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Leo

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το κάπνισμα είναι η χειρότερη αρρώστια που μπόρεσε να να συμβεί στο ανθρώπινο είδος!Είναι γεγονός!
Κόβοντας το τσιγάρο οι αρτηρίες των καπνιστών καθαρίζουν μέσα σε μόλις 1 χρόνο!Επίσης,κόβοντας το τσιγάρο,το σώμα του καπνιστή γίνεται τουλάχιστον
2 ή 3 φορές πιο εύκαμπτο!
Εγώ,ποτέ μου δεν πρόκειται να καπνίσω κατι τόσο καταστροφικό για τον οργανισμό μου!
Γι αυτό,κόψτε το τσιγάρο και αρχίστε την υγιή ζωή!:no1:

:thanks:που μου δώσατε την ευκαιρία να μοιραστώ τις σκέψεις μου μαζί σας!

:bye:

Πάνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μην το λες πάντα...στα καλά τα μαγαζιά μπορεί να κρατάνε τα προσχήματα,αλλά αν πας κάπου αλλού δεν γίνεται αυτό...Π.χ είχαμε πάει σε ένα μπαράκι στο Αιγάλεω,και επειδή ο χώρος είναι κλειστός και δεν υπάρχουν τραπέζια έξω,όλος ο κόσμος κάπνιζε..είχαμε μπαφιάσει εκεί μέσα..:/
Aπλά όμως για να μην χάσουν πελατεία,η πλειοψηφία της οποίας κάπνιζε,οι ιδιοκτήτες έκαναν τα στραβά μάτια...Είμαι περίεργη να δω τι θα γινόταν αν πέρναγε αστυνομία από εκεί...
απο Σεπτεμβρη θα αρχισουν οι ελεγχοι και στα μαγαζια, απο τωτε δεν νομιζω να αφηνουν πουθενα. και εμεις σε ολα τα μεροι που συχναζουμε μας αφηνουν αλλα μας ειπαν απο Σεπτεμβρη τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Και πώς θα γίνει δηλαδή; Συνέχεια ελέγχους θα κάνουνε; Όπως και την προηγούμενη φορά που επέβαλαν να υπάρχουν τραπέζια καπνίζοντων-μη καπνίζοντων και έκαναν για 2-3 μήνες ελέγχους και μετά τα παράτησαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Και πώς θα γίνει δηλαδή; Συνέχεια ελέγχους θα κάνουνε; Όπως και την προηγούμενη φορά που επέβαλαν να υπάρχουν τραπέζια καπνίζοντων-μη καπνίζοντων και έκαναν για 2-3 μήνες ελέγχους και μετά τα παράτησαν;


Δε μπορεί να έγινε όλος ο ντόρος για το τίποτα... Τώρα μάλιστα που η απαγόρευση νομιμοποιήθηκε κιόλας, οι μη καπνίζοντες θα κάνουν τα πάντα για να το εκμεταλλευτούν αυτό, με καταγγελίες κλπ... Πιστεύω ότι από Σεπτέμβριο, θα σοβαρέψουν τα πράγματα... Τι στο καλό? Είναι περισσότεροι οι καπνίζοντες από τους μη καπνίζοντες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα κατανομής στον πληθυσμό.

Νομίζει δηλαδή το κράτος ότι εγώ, ως μη καπνίζων, έχω διάθεση να χαλάσω τη βραδιά μου με το να κάθομαι να κάνω τον καταδότη;

Έγινε τον Ιούλιο, τώρα λέμε "από Σεπτέμβριο", μετά θα λέμε "την καινούρια χρονιά, που θα βγει νέος νόμος" και πάει λέγοντας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
ΚΑΤΙ εχεισ πιασει κυριε συντονιστα
δεν κοβετε κυιεσ και κυριοι [ουτε καν περιοριζεται]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flocki-@#!@$*

Νεοφερμένος

Ο Σωτηρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Το κάπνισμα είναι η χειρότερη αρρώστια που μπόρεσε να να συμβεί στο ανθρώπινο είδος!Είναι γεγονός!
Κόβοντας το τσιγάρο οι αρτηρίες των καπνιστών καθαρίζουν μέσα σε μόλις 1 χρόνο!Επίσης,κόβοντας το τσιγάρο,το σώμα του καπνιστή γίνεται τουλάχιστον
2 ή 3 φορές πιο εύκαμπτο!
Εγώ,ποτέ μου δεν πρόκειται να καπνίσω κατι τόσο καταστροφικό για τον οργανισμό μου!
Γι αυτό,κόψτε το τσιγάρο και αρχίστε την υγιή ζωή!:no1:

:thanks:που μου δώσατε την ευκαιρία να μοιραστώ τις σκέψεις μου μαζί σας!

:bye:




Πάνος



Ρε τι καταστροφολογια ειναι αυτη, χαλαροστε λιγο ρε,ολα αυτα που λενε ψαξτετα λιγο μην τα περνατε ετσι στους εγκεφαλους σας ακατεργαστα κανεις δεν επαθε καρκινο μονο απο τον παραγοντα του τσιγαρου ,καπνιζοντας σε φυσιολογικα ορια, και να μην καπνιζετε εχετε την εντυποσει πος ζητε υγιηνα... μην καθεστε και λετε βλακειες απλα δεν καπνιζουμε για τον λογο οτι δεν σου προσφερει καμια ευχαρηστηστη και ειναι απλα ενας εθισμος που δεν σου προσφερει τιποτα και αμα εισαι καπνιστης απλα κρεμεσε απο ενα πακετο τσιγαρα που αμα δεν τα εχεις οταν τα θελεις χαλας την διαθεση σου. Αλλα και καπνιστης σε φυσιολογικα ορια να εισαι δεν πεθενεις μην φοβαστε απλα ειπα πριν τον λογο για να μην καπνισετε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top