Κάπνισμα

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Πάντως αυτό με το 1142 είναι ρουφιανιά κατα τη γνώμη μου...Έλεος δηλαδη οι αντικαπνιστές θα γίνουν "Αρτέμης Μάτσας" στιλ? Το πιο γελείο μέτρο που έχω ακουσει....Πραγματικά το κράτος δεν βλέπει τα χάλια του? Εδώ δεν εφαρμόζονται πολλοι βασίκοι νόμοι θα εφαρμοστεί αυτός? =S


:lol::lol::lol:

να μην ξεχασω να σημειωσω τον 1142 στο κινητο μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerw

Νεοφερμένος

Η katerw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εμένα με ενοχλεί γιατι το θέμα είναι ηθικό...θα αλληλοκαρφωνόμαστε για μια βλακεία...τοοοοοοοοοοοοοσα χρόνια πως καπνίζαμε κανονίκα? Τώρα το θυμήθικαν? Εδω καπνίζουμε στα σχολεία μπροστά στους καθηγητές και δεν λένε τίποτα..Γιατι να δημιουργηθεί ολόκληρο θέμα? Είναι πραγματικά ανουσιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Κατερινα τωρα το θυμηθηκαν.Και δεν ειναι καθολου ανουσιο,για αυτους που δεν καπνιζουν ειναι πολυ σημαντικο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerw

Νεοφερμένος

Η katerw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πολυ σημαντικό..δεν το νομίζω...Εγώ δεν έβλεπα να κάνουν κάτι...Σέβομαι ομως την άποψη αυτή.Το καλύτερο σύστημα υπάρχει στα friday's. Υπάρχουν χώροι για καπνιστές και για μη καπνιστές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Σαν να μου λες, τόσα χρόνια είχαμε πολέμους μεταξύ των κρατών, τώρα σε πείραξε που γίνεται πόλεμος στην Παλαιστίνη, στο Ιράκ κλπ?
Δεν καταλαβαίνω γιατί τώρα το βλέπεις ηθικό. Όταν εμένα δηλαδή έρχεται και μου καπνίζει μέσα στην μούρη, όπου πέραν του ότι με ενοχλεί, γιατί ναι, δεν είμαι τόσο καλαίσθητος όσο ο καπνιστής ώστε να μου αρέσει η μυρωδιά του που μοσχοβολά, πέραν του ότι με πνίγει, πέραν του ότι προκαλεί καρκίνο κι όχι μόνο στους παθητικούς καπνιστές, πέραν όλων αυτών των προβλημάτων λοιπόν, έχω ή δεν έχω κάθε δικαίωμα να μην το γουστάρω, έτσι όπως δεν θα γούσταρες εσύ ας πούμε το να έρθω εγώ κοντά σου και να σε φτύνω? (πιο υγειές είναι από το να σου φυσώ τον καπνό, μην φοβάσαι).

Οπότε μήπως ο ανήθικος τελικά δεν θα είμαι εγώ κι ο κάθε άλλος που θα καρφώσει, αλλά εσύ κι ο κάθε ένας που πρώτα δεν σκέφτηκε τα παραπάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
katerw συγγνωμη που δεν εβλεπες να κανουν?

διευκρινηση παρακαλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerw

Νεοφερμένος

Η katerw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
συγγνωμη που δεν εβλεπες να κανουν?

διευκρινηση παρακαλω...
δεν εχω ακούσει ποτε για καμια διαδήλωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Σημερα πάντως απο μαγαζί που πήγα να πάρω τσιγάρα έλεγε οτι κάτω τον 18 δεν μπορείς να πάρεις...και γω με τα χίλια ζόρια τον έψησα να μου δώσει γιατί μικροδείχνω...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
χμμ...δηλ θα επρεπε οι αντικαπνιστες να κανουν διαδηλωση????
πιστευεις οτι θα ηταν αυτο αποτελεσματικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerw

Νεοφερμένος

Η katerw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Σαν να μου λες, τόσα χρόνια είχαμε πολέμους μεταξύ των κρατών, τώρα σε πείραξε που γίνεται πόλεμος στην Παλαιστίνη, στο Ιράκ κλπ?
Δεν καταλαβαίνω γιατί τώρα το βλέπεις ηθικό. Όταν εμένα δηλαδή έρχεται και μου καπνίζει μέσα στην μούρη, όπου πέραν του ότι με ενοχλεί, γιατί ναι, δεν είμαι τόσο καλαίσθητος όσο ο καπνιστής ώστε να μου αρέσει η μυρωδιά του που μοσχοβολά, πέραν του ότι με πνίγει, πέραν του ότι προκαλεί καρκίνο κι όχι μόνο στους παθητικούς καπνιστές, πέραν όλων αυτών των προβλημάτων λοιπόν, έχω ή δεν έχω κάθε δικαίωμα να μην το γουστάρω, έτσι όπως δεν θα γούσταρες εσύ ας πούμε το να έρθω εγώ κοντά σου και να σε φτύνω? (πιο υγειές είναι από το να σου φυσώ τον καπνό, μην φοβάσαι).

Οπότε μήπως ο ανήθικος τελικά δεν θα είμαι εγώ κι ο κάθε άλλος που θα καρφώσει, αλλά εσύ κι ο κάθε ένας που πρώτα δεν σκέφτηκε τα παραπάνω?
'Εισαι υπερβολίκος...Αρχικά δικαιωμά μου και όλων άλλωστε ειναι να καπνίζουμε οπως έσενα να μη καπνίζεις...Εγώ δεν εχω δεί κανέναν άνθρωπο να φυσάει τον καπνό στην μούρη κάποιου άλλου (έλεος) και εξάλλου πλέον με τοοοοσα που εισπνέουμε ο καπνός είναι το λιγότερο...Είναι και αυτος παραγοντας αλλα λέω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
'Εισαι υπερβολίκος...Αρχικά δικαιωμά μου και όλων άλλωστε ειναι να καπνίζουμε οπως έσενα να μη καπνίζεις...Εγώ δεν εχω δεί κανέναν άνθρωπο να φυσάει τον καπνό στην μούρη κάποιου άλλου (έλεος) και εξάλλου πλέον με τοοοοσα που εισπνέουμε ο καπνός είναι το λιγότερο...Είναι και αυτος παραγοντας αλλα λέω..


ναι σε λιγο θα βγουν οι καπνιζοντες και θα πουν οτι αυτο που κανουν ειναι σωστο και οι μη καπνιζοντες ειναι οι παραξενοι...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerw

Νεοφερμένος

Η katerw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
χμμ...δηλ θα επρεπε οι αντικαπνιστες να κανουν διαδηλωση????
πιστευεις οτι θα ηταν αυτο αποτελεσματικο?
Γιατί όχι? Και οι ομοφυλοφυλοι κάνουν διαδηλώσεις για να διεκδικήσουν τα δικαιώματα τους και γενικότερα η προσπάθεια μετράει..Εμένα περισσότερο με ενοχλεί αυτη η ρουφιανιά..Δεν αδικώ τους αντικαπνιστές...
-----------------------------------------
Σημερα πάντως απο μαγαζί που πήγα να πάρω τσιγάρα έλεγε οτι κάτω τον 18 δεν μπορείς να πάρεις...και γω με τα χίλια ζόρια τον έψησα να μου δώσει γιατί μικροδείχνω...:D
οτι να ναι πραγματικά =ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Είμαι υπερβολικός? Έχεις μπει ποτέ σε μπουζούκια ή σε κλαμπ ή σε ίντερνετ καφέ? Έστω λοιπόν ότι δεν μου τον φυσάει. Καπνίζουν καμιά 50αριά ας πούμε άτομα στο μαγαζί (λέω έναν αριθμό στην τύχη). Η κάπνα, το σύννεφο αυτό που δημιουργείται από τα 50 τσιγάρα και δημιουργεί μια αποπνιχτική ατμόσφαιρα, έρχεται μόνο σε μένα? Όχι, έρχεται και σε σένα. Αλλά εσύ, έχεις συνηθίσει και σ'αρέσει, οπότε δεν σ'ενοχλεί.

Τώρα, αν δεν έχεις δει τα φλωράκια στα μπαρ που φυσάνε τον καπνό μεσ'την μούρη του άλλου, τότε μάλλον δεν έχεις πάει ποτέ νυχτερινή έξοδο. Και πάλι συνεχίζεις την ίδια ηλίθια (χωρίς παρεξήγηση) λογική:
εξάλλου πλέον με τοοοοσα που εισπνέουμε ο καπνός είναι το λιγότερο
Μάλιστα. Ε τότε ας εισπνεύσουμε και λίγο CO2, αυτό θα μας σκοτώσει? Τόσα άλλα έχουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerw

Νεοφερμένος

Η katerw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ναι σε λιγο θα βγουν οι καπνιζοντες και θα πουν οτι αυτο που κανουν ειναι σωστο και οι μη καπνιζοντες ειναι οι παραξενοι...:D
κανεις δεν μπορεί να κρίνει τι είναι σωστό και τι είναι λάθος...κάτι που για σένα μπορει να θεωρείται σωστό για μένα μπορεί να ειίναι λάθος...υποκειμενικότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Γιωργο παρε τα πλακατ αυριο να κατεβουμε Ομονοια να διαδηλωσουμε....:P

Θα εχει τρομερα αποτελεσματα,οι καπνιστες μετα θα μας σεβονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerw

Νεοφερμένος

Η katerw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Είμαι υπερβολικός? Έχεις μπει ποτέ σε μπουζούκια ή σε κλαμπ ή σε ίντερνετ καφέ? Έστω λοιπόν ότι δεν μου τον φυσάει. Καπνίζουν καμιά 50αριά ας πούμε άτομα στο μαγαζί (λέω έναν αριθμό στην τύχη). Η κάπνα, το σύννεφο αυτό που δημιουργείται από τα 50 τσιγάρα και δημιουργεί μια αποπνιχτική ατμόσφαιρα, έρχεται μόνο σε μένα? Όχι, έρχεται και σε σένα. Αλλά εσύ, έχεις συνηθίσει και σ'αρέσει, οπότε δεν σ'ενοχλεί.

Τώρα, αν δεν έχεις δει τα φλωράκια στα μπαρ που φυσάνε τον καπνό μεσ'την μούρη του άλλου, τότε μάλλον δεν έχεις πάει ποτέ νυχτερινή έξοδο. Και πάλι συνεχίζεις την ίδια ηλίθια (χωρίς παρεξήγηση) λογική:
Μάλιστα. Ε τότε ας εισπνεύσουμε και λίγο CO2, αυτό θα μας σκοτώσει? Τόσα άλλα έχουμε...
Εγώ σε μπουζούκια δεν πάω αλλα ξέρω οτι η κατασταση είναι δραματικη και συμφωνώ αλλα στα club πχ room δεν το έχω παρατηρήσει..Ειναι θέμα εξαερισμόυ..
-----------------------------------------
Γιωργο παρε τα πλακατ αυριο να κατεβουμε Ομονοια να διαδηλωσουμε....:P

Θα εχει τρομερα αποτελεσματα,οι καπνιστες μετα θα μας σεβονται!
Εγώ δεν νομίζω να ειρωνεύομαι απλά την γνώμη μου εκφράζω..η υποκειμενικότητα που έλεγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
α!δηλ αν ολα τα μαγαζια εχουν καλο εξαερισμο,θα συνεχισουν μερικοι να καπνιζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
σε χωρους καταλληλα διαμορφωμενους θα ελεγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τι θέμα εξαερισμού, εδώ αν ανάψει κάποιος τσιγάρο στα 5 μέτρα μακριά μου και σε ανοιχτό χώρο, το μυρίζω και με ενοχλεί, σε κλειστό χώρο δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μη με ενοχλήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerw

Νεοφερμένος

Η katerw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
δεν ξέρω για τους μερικούς εγώ για μένα μιλάω...Θα κάνω μια περίληψη μπας και το εμπεδώσετε...ΟΚ δεν μου αρέσει ο νόμος,εκφράζω την άποψη μου αλλα δεν παύω να το σέβομαι..βασικά θέλω δεν θέλω το σέβομαι γιατι τρώω και την προστιμάρα οπότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top