Κάπνισμα

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μπορεί το τσιγάρο να χαλαρώνει,όμως μπορεί αυτό όμως να είναι και μια ψευδαίσθηση...Βασικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τους καπνιστές,σε όποιον αρέσει ας το κάνει...αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως υπάρχουν τόσα παιδιά που καπνίζουν,εφόσον οι επιστήμονες συνεχώς προειδοποιούν για τις καταστροφικές του συνέπειες...΄Πρόβλημα έχω μόνο με παιδία που καπνίζουν μόνο και μόνο για να κάνουν εντύπωση,να το παίξουν και καλά cool και νομίζουν μετά ότι κάποιοι είναι,ενώ στην πραγματικότητα δεν τους αρέσει...Δεν ξέρω αν υπάρχουν τέτοια παδιά στην Ελλάδα,πάντως εγώ που πηγαίνω σε ελληνικό σχολείο στη Γερμανία το έχω παρατηρήσει εκατοντάδες φορές...Α!και μια απορία που έχω...στα περίπτερα πουλάνε τσιγάρα σε ανήλικους?Αν ναι...λογικά δεν υπάρχει κάποιος νόμος σχετικά με αυτό?
-----------------------------------------
Συμφωνώ με την κοπελα από πάνω ...δεν είναι όλοι το ίδιο και δεν θεωρώ σωστό να γενικεύουμε καταστάσεις..άλλος μπορεί να καπνίζει γιατί έχει προβλήματα,άλλος γιατί απλά το γουστάρει...Δεν πιστεύω πως πρέπει να τα στερηθούμε όλα γιατί είναι ανθυγειηνά ή προκαλούν αρρώστιες ...όμως αυτό που θεωρώ πολύ σημαντικό είναι το μέτρο σε όλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Aν υπάρχουν παιδία που καπνίζουν λέει;
Χαχ. Ας γελάσω.
Κι ο λόγος;
Μαγκιά φίλε μου. Είμαι σε παρτάκι, μεγάλος και κουλ τύπος.
Να κάνω κι ένα τσιγαριλίκι να δέσει το γλύκο.
Παφ πουφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εγω γτ τοσα χρονια νομιζα οτι με το τσιγαριλικι αναφερομασταν στη μαριχουανα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
εγω δεν καπνιζω και δεν προκειται
-----------------------------------------
Μπορεί το τσιγάρο να χαλαρώνει,όμως μπορεί αυτό όμως να είναι και μια ψευδαίσθηση...Βασικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τους καπνιστές,σε όποιον αρέσει ας το κάνει...αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως υπάρχουν τόσα παιδιά που καπνίζουν,εφόσον οι επιστήμονες συνεχώς προειδοποιούν για τις καταστροφικές του συνέπειες...΄Πρόβλημα έχω μόνο με παιδία που καπνίζουν μόνο και μόνο για να κάνουν εντύπωση,να το παίξουν και καλά cool και νομίζουν μετά ότι κάποιοι είναι,ενώ στην πραγματικότητα δεν τους αρέσει...Δεν ξέρω αν υπάρχουν τέτοια παδιά στην Ελλάδα,πάντως εγώ που πηγαίνω σε ελληνικό σχολείο στη Γερμανία το έχω παρατηρήσει εκατοντάδες φορές...Α!και μια απορία που έχω...στα περίπτερα πουλάνε τσιγάρα σε ανήλικους?Αν ναι...λογικά δεν υπάρχει κάποιος νόμος σχετικά με αυτό?
-----------------------------------------
Συμφωνώ με την κοπελα από πάνω ...δεν είναι όλοι το ίδιο και δεν θεωρώ σωστό να γενικεύουμε καταστάσεις..άλλος μπορεί να καπνίζει γιατί έχει προβλήματα,άλλος γιατί απλά το γουστάρει...Δεν πιστεύω πως πρέπει να τα στερηθούμε όλα γιατί είναι ανθυγειηνά ή προκαλούν αρρώστιες ...όμως αυτό που θεωρώ πολύ σημαντικό είναι το μέτρο σε όλα..


δυστυχως ναι!!οπωσ λενε 'money makes the world go arοud' δεν τους ενδιαφερει μονο να βγαλουν λεφτα θελουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Eλληνας και περιπτερας, και να σε νοιαζει η υγεια του 12χρονου που θα ζητησει τσιγαρα; Δυσκολο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Eλληνας και περιπτερας, και να σε νοιαζει η υγεια του 12χρονου που θα ζητησει τσιγαρα; Δυσκολο. :P
Εδώ συμφωνώ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ναι ειμαι τοσο αδυναμος χαρακτηρας που λεω να γεμισω τη μπανιερα μου με αποτσιγαρα και βρωμονερα και να κατσω εκει καπνιζοντας μεχρι να ψοφησω.
Εν ολιγοις ΕΛΕΟΣ.
Και μαθετε επιτελους εδω μεσα να ξεχωριζετε μεμονωμενες περιπτωσεις απο κατι γενικο.
Τη λογικη καπνιζεις, αρα εισαι αδυναμος δεν την καταλαβαινω.
Καπνιζεις, αρα εισαι βλακας, ναι οκεη, δεκτο.
Αλλα καπνισμα=δεν επιβαλλομαι στον εαυτο μου;
Αγκου. Ολοι εχουμε συνηθειες που μπορει ο αλλος να μην απολαμβανε αν ηταν στην θεση μας. ΣΟΟΥ ΦΑΚΙΝ ΓΟΥΑΤ? Δεν καπνιζεις; Μαγκια σου. Αλλα μην βαζεις σε ενα αβασιμο τσουβαλι οσους το κανουν.

ΥΓ. Αν επιβαλλομασταν για το παραμικρο στον εαυτο μας, δεν θα απολαμβαναμε τη ζωη. Δηλαδη. Αν πω εγω πχ, δεν καπνιζω/δεν πινω/δεν κανω σεξ γιατι θα παθω καρκινο/κυρωση του υπατος/ΣΜΝ εηντς ειναι ανηθικο, τοτε απλα καταληγω να μην απολαμβανω πραγματα που προσωπικα μ αρεσουν. Αν ξερεις να βαζεις μετρο, εισαι γαμω. Αμα εισαι υπερβολικος, τοτε προβλημα σου. Και ναι γουσταρω να τα πινω μια στο τοσο, να κανω τσιγαρακια και να ακουω μουσικη και να κανω πολυ σεξ. Εγω ειμαι οκεη μ αυτο, γνωριζω τα ορια μου, θετω το στοπ εκει που πρεπει να ειναι. Και η δυναμη βρισκεται στο να βαζεις ΟΡΙΑ. Οχι στο να μην καπνιζεις.

Αυτα.
Δεν ειναι δυσκολο να κατανοηθει η λογικη του συγκεκριμενου τσουβαλιου.Κανεις κατι βλαβερο στο εαυτο σου και γνωριζεις οτι ειναι βλαβερο μα συνεχιζεις και το κανεις επειδη δεν μπορεις να επιβληθεις στον εαυτο σου --> Αδυναμος χαρακτηρας.Η λογικη καταστρεφω το σωμα μου εν γνωση μου δεν θα μπορουσε να καταστησει πιο ακυρα τα παραδειγματα σου με το σεχ και τη μουσικη.Μια και ειναι αποδεδειγμενο οτι βοηθουν στην μακροζωια , o Robert Burton μιλησε για την θεραπευτικη ιδιοτητα της μουσικης πανω στην καταθλιψη χωρις παρενεργειες και ο αλφρεντ κινσει υποστηριξε οτι το σεχ δεν πρεπει να συμβαινει πολυ αργα στην ηληκια του ανθρωπου διοτι θα εχει αρνητικες επιδρασεις πανω του.
Φυσικα και ειμαι υπερ του να μην βαζεις ολους τους ανθρωπους που καπνιζουνε σε ενα τσουβαλι , μα δεν κανουμε αυτο τους αναγνωριζουμε ενα κοινο σημειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αυτό που θέλει να πει η piou, είναι (νομίζω), ότι δε τη νοιάζει αν το τσιγάρο κάνει κακό στο σώμα της, γιατί προτιμά την (εφήμερη) απόλαυση του φουγάρου, παρά να το κόψει. Απλώς δε θέλει, από προσωπική επιλογή. Γνωρίζω άνθρωπο που κάπνιζε για 5 χρόνια, και το έκοψε μαχαίρι. Πριν να το κόψει, πάει να πει ότι ήταν αδύναμος χαρακτήρας, και μετά "ξαφνικά" δυνάμωσε; Είναι απλώς μια επανιεράρχηση αξιών αυτό που συμβαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
O Κρουκ με καλυψε 100%. Αυτο προσπαθουσα να πω μεσα απ τα παραδειγματα που εδωσα. Οτι ναι ρε φιλε, ανωριμο ξεανωριμο, για μενα η ζωη πρεπει πανω απ ολα να ναι απολαυστικη. Ο καθενας βαζει τα ορια του, και καθοριζει το "απολαυστικη" οπως θελει. Αδυναμος δεν ειναι αυτος που καπνιζει, αλλα αυτος που καπνιζει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ. Αδυναμος δεν ειναι αυτος που πινει μια φορα τη βδομαδα, αλλα αυτος που πινει ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

Κι εκτος αυτου. Υπαρχουν οι καπνιστες και οι μη καπνιστες. Καπνιστης ειναι κι αυτος που κανει 1 την ημερα, εφοσον ειναι συστηματικο. Προσωπικα πλεον, δεν παιρνω καν δικο μου πακετο. Κανω γυρω στα 4 στριφτα την μερα, απ τον καπνο της μανας μου, and that's it. Παλιοτερα ναι, αναβα το ενα μετα το αλλο, non-stop. Το εκοψα σε καποια φαση εντελως, μαχαιρι. Κι απο ενα σημειο και μετα, απλα κανω τσιγαρο whenever I feel like it. Αμα πιστευω οτι το να κανω ενα τσιγαρο πχ μετα το φαι, η μαζι με τη μπυρα μου, η οταν απλα αραζω ειναι δικο μου προβλημα. Για μενα ειναι ενα (+) στην απολαυση της στιγμης, και ναι, το απολαμβανω οσο δεν παει. Προτιμω να απολαμβανω τη ζωη μου οπως θελω, παρα να σκεφτομαι το αντικτυπο που μπορει να εχει το καπνισμα σε 10 χρονια. Ποιος ζει, ποιος πεθαινει μεχρι τοτε. Προτιμω να πεθανω στα 30 μου και να χω απολαυσει τη ζωη μου, παρα στα 90 μου και να χω αρνηθει ενα σωρο πραγματα. Ο καθενας οπως το βλεπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αρκεί όμως να μην ενοχλείς τους άλλους. Και θα πρέπει να είσαι ιδιαίτερα προσεκτική με αυτό, διότι πολλοί μπορεί να ενοχλούνται, αλλά να μη το λένε από τακτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αρκεί όμως να μην ενοχλείς τους άλλους. Και θα πρέπει να είσαι ιδιαίτερα προσεκτική με αυτό, διότι πολλοί μπορεί να ενοχλούνται, αλλά να μη το λένε από τακτ.
Αν ενοχλουνται, ας το λενε. Αν και ειμαι καπνιστης (1-5 τσιγαρα τη μερα κι αυτα οχι καθε μερα), οταν καπνιζουν οι αλλοι με ενοχλει ο καπνος. :P Σε τετοιες περιπτωσεις λεω αμεσως οτι ενοχλουμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Να ενοχλουνται απο τι ακριβως.
Σεβομαι οταν ο αλλος δεν γουσταρει τη μυρωδια, και δεν καπνιζω συνεπως διπλα του η δεν καπνιζω καθολου μπροστα του, εαν τον ενοχλει πολυ. Παλιοτερα ενδεχομενως να μην ημουν τοσο προσεκτικη σε αυτο το θεμα, αλλα ακομη και στα μακντοναλντς να μαι, στον χωρο καπνιζοντων και να ενοχλειται ο πελατης στο διπλανο τραπεζι, θα το σβησω. Μπορει αλλωστε να μην ειχε να κατσει στους μη καπνιζοντες-που ξερεις.
Οπως επισης φροντιζω οταν καπνιζω στο δωματιο να το κανω με ανοιχτο παραθυρο, για να μην ενοχλειται η υπολοιπη οικογενεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αν ενοχλουνται, ας το λενε. Αν και ειμαι καπνιστης (1-5 τσιγαρα τη μερα κι αυτα οχι καθε μερα), οταν καπνιζουν οι αλλοι με ενοχλει ο καπνος. Σε τετοιες περιπτωσεις λεω αμεσως οτι ενοχλουμαι.

Ναι, ας το λένε, αλλά είναι και κάποιοι άλλοι, που μόλις διαμαρτυρηθείς, είτε σε γράφουνε κανονικά είτε βγάινουν και από πάνω.

Να ενοχλουνται απο τι ακριβως.
Σεβομαι οταν ο αλλος δεν γουσταρει τη μυρωδια, και δεν καπνιζω συνεπως διπλα του η δεν καπνιζω καθολου μπροστα του, εαν τον ενοχλει πολυ. Παλιοτερα ενδεχομενως να μην ημουν τοσο προσεκτικη σε αυτο το θεμα, αλλα ακομη και στα μακντοναλντς να μαι, στον χωρο καπνιζοντων και να ενοχλειται ο πελατης στο διπλανο τραπεζι, θα το σβησω. Μπορει αλλωστε να μην ειχε να κατσει στους μη καπνιζοντες-που ξερεις.
Οπως επισης φροντιζω οταν καπνιζω στο δωματιο να το κανω με ανοιχτο παραθυρο, για να μην ενοχλειται η υπολοιπη οικογενεια.

Να ενοχλούνται από τον καπνό, από τί άλλο;:P

Δεν υπάρχει τίποτα πιο ωραίο από το δροσερό αέρα:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Καταλαβαινω την ουσια του τι λετε , επρεπε να τονισω οτι μιλαγα για υπερβολικες καταχρησεις και απλα εξηγουσα πως το βλεπουνε οι αλλοι ουσιαστικα.Με αυτο υποψη τωρα πια δεν αντεχω ουτε να το μυριζω το αναθεματισμενο
Δεν υπάρχει τίποτα πιο ωραίο από το δροσερό αέρα:P.
Οχι , δεν υπαρχει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Να ενοχλουνται απο τι ακριβως.
Σεβομαι οταν ο αλλος δεν γουσταρει τη μυρωδια, και δεν καπνιζω συνεπως διπλα του η δεν καπνιζω καθολου μπροστα του, εαν τον ενοχλει πολυ. Παλιοτερα ενδεχομενως να μην ημουν τοσο προσεκτικη σε αυτο το θεμα, αλλα ακομη και στα μακντοναλντς να μαι, στον χωρο καπνιζοντων και να ενοχλειται ο πελατης στο διπλανο τραπεζι, θα το σβησω. Μπορει αλλωστε να μην ειχε να κατσει στους μη καπνιζοντες-που ξερεις.
Οπως επισης φροντιζω οταν καπνιζω στο δωματιο να το κανω με ανοιχτο παραθυρο, για να μην ενοχλειται η υπολοιπη οικογενεια.

Αν προσέχεις τόσο πολύ και σέβεσαι τους άλλους ,σε παραδέχομαι...
Πολλοί οστόσο δεν είναι τόσο προσεκτικοί...
Εδώ στην Γερμανία έχει βγει νόμος όσο αφορά το κάπνισμα σε εστιατόρια,σουβλατζίδικα ,μέχρι και μπαρ.
Άκουσα πως τα επόμενα χρόνια θα ισχύσει και στην Ελλάδα τέτοιος νόμος...γύρω στο 2012...αν έχω άδικο πείτε το.
αν και υπάρχουν και εδώ αντιδράσεις δεν θα υπάρξουν στην Ελλάδα?:D
πιστεύω όμως πως οι έλληνες δεν θα τηρήσουν ένα τέτοιου είδους νόμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Eλληνας και περιπτερας, και να σε νοιαζει η υγεια του 12χρονου που θα ζητησει τσιγαρα; Δυσκολο. :P
Πολλοί δε δίνουν. Πάρα πολλοί. Παίζει να ναι κι εξαιρέσεις, δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εγώ αυτό που ξέρω είναι πως σε άλλες ευρωπαϊκες χώρες ..όχι σε όλες αλλά στις περισσότερες δεν δίνουν καθόλου...Τα παιδιά που καπνίζουν τρέχουν στα αυτόματα για να πάρουν τσιγάρα ή κλέβουν...όμως το θεωρώ απαράδεχτο να πουλάνε τσιγάρα σε ανήλικα.
Θα τους άρεσε άμα πουλούσαν τσιγάρα στα δικά τους παιδιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Το τρικ που κάνουν τα περισσότερα είναι να είναι να λένε : "Για τον θείο/μάνα/πατέρα/γιαγιά/παππού/ξαδερφη μου"
Και δίνουν άνετα. Βασικά είναι σε ποιόν θα πέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Το τρικ που κάνουν τα περισσότερα είναι να είναι να λένε : "Για τον θείο/μάνα/πατέρα/γιαγιά/παππού/ξαδερφη μου"
Και δίνουν άνετα. Βασικά είναι σε ποιόν θα πέσεις.

Αυτό δεν θεωρείται τρικ ν...και εδώ το κάνουν...και ούτως ή άλλως και ο θείος ή ο πατερας δεν έχει ποδαράκια να πάει...η εξυπνάδα θα είναι σε αυτόν που θα το πει να του απαντήσουν να πάει μόνος του να τα πάρει όποιος θέλει....αλλα ναι φυσικα δεν δίνουν όλοι...όμως στην καλαμπάκα τρικάλων απ'όπου κατάγομαι εγώ όλοι ανεξερέτως δίνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αν προσέχεις τόσο πολύ και σέβεσαι τους άλλους ,σε παραδέχομαι...
Πολλοί οστόσο δεν είναι τόσο προσεκτικοί...
Εδώ στην Γερμανία έχει βγει νόμος όσο αφορά το κάπνισμα σε εστιατόρια,σουβλατζίδικα ,μέχρι και μπαρ.
Άκουσα πως τα επόμενα χρόνια θα ισχύσει και στην Ελλάδα τέτοιος νόμος...γύρω στο 2012...αν έχω άδικο πείτε το.
αν και υπάρχουν και εδώ αντιδράσεις δεν θα υπάρξουν στην Ελλάδα?:D
πιστεύω όμως πως οι έλληνες δεν θα τηρήσουν ένα τέτοιου είδους νόμο...

Είναι επίσημο:
η απαγόρευση του καπνίσματος σε όλους τους κλειστούς χώρους
-σύμφωνα με το Εθνικό Σχέδιο Δράσης κατά του καπνίσματος του υπουργού Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης Δημήτρη Αβραμόπουλου-
θα αρχίσει έξι μήνες νωρίτερα απ'ό,τι είχε αρχικά προβλεφθεί.
Αντί για 1η Ιανουαρίου 2010, θα ισχύσει από την 1η Ιουλίου 2009,
διότι τους καλοκαιρινούς μήνες οι πολίτες μπορούν να προσαρμοστούν καλύτερα στο νέο μέτρο.
Ευκαιρία να θυμηθούμε -καπνιστές και μη- γιατί σ'αυτή την περίπτωση ισχύει
"Το γοργόν και χάριν έχει"

Πληροφορίες από την faq.

Έχεις και στο λέω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top