Κάπνισμα

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Δεν καπνιζω, δεν θελω να καπνισω.
Η μυρωδια του καπνου μου σπαει καπως τα νευρα. :p Και αμα γυρναω σπιτι απο κλειστο χωρο οπου ολοι καπνιζαν και βρωμαω κι εγω τσιγαριλα θα κανω ντουζ ή κατι.
Επισης ολα απο την παρεα και την αναγκη για self-promotion ξεκινανε. Γιατι θα νιωσεις μαγκας οταν βγαλεις εξω το πακετακι σου. Και θα νιωσεις μαγκας οταν πεις σε καποιον ''εχεις φωτια?'' με το τσιγαρο στο στομα.

Αυτα τα ''μου αρεσει'' και ''γουσταρω να καπνιζω'' ποτε μου δεν τα καταλαβα και ποτε μου δεν τα δικαιολογησα.
Τι θα πει σου αρεσει. Σου αρεσει η αυτοκαταστροφη? Ενηγουεη.
Η υγεια σου ειναι, κατεστρεψε την οπως θες, δεν πεφτει λογος σε μενα.

_ελενα_ αν δεν θες, δεν θα το αρχισεις ποτε.

Α, ακουστε κατι.
Η μαγκια ειναι οταν σου δινουν να λες οχι.

Για μενα τουλαχιστον. :)

Eγω παντως οταν ειχα αρχισει, ντρεπομουν να καπνισω μπροστα στην παρεα.
Το κρατουσα για τον εαυτο μου και μονο.
Οταν καπνιζα μπροστα σε αλλους, ηταν σε κανα παρτυ ξερωγω η μπροστα στην κολλητη. Κατα τ αλλα ενιωθα ασχημα να το κανω οταν δεν ημουν μονη μου, δεν ξερω το γιατι.
Αρχισα να καπνιζω με παρεα και μπροστα σε κοσμο στα μεσα της Β' λυκειου πια.
Δεν ειναι θεμα μονο "μου αρεσει-το κανω".
Προσωπικα εχω συνδυασει περιοδους αγχους με το καπνισμα, και ειναι αληθεια οτι με ηρεμει. Εγκεφαλικο ειναι ολο αυτο. Πιστευω οτι ατομα που δεν υπηρξαν καπνιστες, δεν μπορουν να το κατανοησουν πληρως.
Βασικα, υπαρχουν ενα σωρο τετοιου ειδους συνηθειες. Για παραδειγμα, εχω μια φιλη που οταν αγχωνεται τρωει σοκολατες με το τσουβαλι. Κι εναν φιλο που οταν αγχωνεται σταματαει εντελως να τρωει, γιατι τον ηρεμει. Ε καπως ετσι ειναι και για μενα το τσιγαρο. Δε λεω οτι το χρειαζομαι για να ηρεμισω, απλα ετσι μου βγαινει, αυτο κανω, αυτο εχω επιλεξει.
Το θεμα "ετσι μου αρεσει" υφισταται, μη λεμε ο,τι θελουμε. Το θεμα ειναι το γιατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Eγω παντως οταν ειχα αρχισει, ντρεπομουν να καπνισω μπροστα στην παρεα.
Εγω ακομα ντρεπομαι να καπνιζω μπροστα σε αλλους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Eμεις η νεα γενια δεν ειναι και οτι καλυτερο να εχουμε το στερεωτυπο στο μυαλο μας "Μην ξεχνάμε ότι όμως εμείς ζούμε στην Ελλάδα.. Γενικά ο Έλληνας είναι στα @@@"

Ας προσπαθησουμε να αλλαξουμε λιγο αυτη τη κοινωνια που ζουμε προς το καλυτερο ειναι στο χερι μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Merci για την πληροφορίες... Από εκεί και πέρα...

Μην ξεχνάμε ότι όμως εμείς ζούμε στην Ελλάδα.. Γενικά ο Έλληνας είναι στα @@@, και μην ξεχνάμε και την "γλύκα" που έχει το "παράνομο". Κάτι μου λέει ότι θα γυρίσει μπούμερνγκ.

(Εγώ ΔΕΝ καπνίζω)

Ας είμαστε λίγο αισιόδοξοι :P

Πάντως κι εγώ δεν μπορώ να φανταστώ τι αποτελέσματα θα έχει. Σε χώρες που τα ποσοστά καπνιστών ήταν μεγάλα αλλά εφαρμόστηκαν αυστηρά μέτρα υπήρχε ανταπόκριση από τους πολίτες. Δεν ξέρω εδώ με ποιον τρόπο θα αντιμετωπίσουν τους παραβάτες του μέτρου..

Πάντως σκοπεύω από το νέο σχολικό έτος να το τρίψω στην μούρη των καθηγητών που καπνιζουν στους διαδρόμους, στο γραφείο, παντού. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Eμεις η νεα γενια δεν ειναι και οτι καλυτερο να εχουμε το στερεωτυπο στο μυαλο μας "Μην ξεχνάμε ότι όμως εμείς ζούμε στην Ελλάδα.. Γενικά ο Έλληνας είναι στα @@@"

Ας προσπαθησουμε να αλλαξουμε λιγο αυτη τη κοινωνια που ζουμε προς το καλυτερο ειναι στο χερι μας!

Αφού έτσι είμαστε, είτε το κρύβουμε είτε όχι.. Τέλος πάντων εγώ έχω κουραστεί να προσπαθώ άλλο για αυτη την κοινωνία πραγματικά..

Ας είμαστε λίγο αισιόδοξοι :P

Πάντως κι εγώ δεν μπορώ να φανταστώ τι αποτελέσματα θα έχει. Σε χώρες που τα ποσοστά καπνιστών ήταν μεγάλα αλλά εφαρμόστηκαν αυστηρά μέτρα υπήρχε ανταπόκριση από τους πολίτες. Δεν ξέρω εδώ με ποιον τρόπο θα αντιμετωπίσουν τους παραβάτες του μέτρου..

Πάντως σκοπεύω από το νέο σχολικό έτος να το τρίψω στην μούρη των καθηγητών που καπνιζουν στους διαδρόμους, στο γραφείο, παντού. :D

Εντάξει το bold ΕΓΡΑΨΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Πάντως κι εγώ δεν μπορώ να φανταστώ τι αποτελέσματα θα έχει. Σε χώρες που τα ποσοστά καπνιστών ήταν μεγάλα αλλά εφαρμόστηκαν αυστηρά μέτρα υπήρχε ανταπόκριση από τους πολίτες. Δεν ξέρω εδώ με ποιον τρόπο θα αντιμετωπίσουν τους παραβάτες του μέτρου..
Εγω πιστευω οτι θα τηρηθει το μετρο. Θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι στους σταθμους του ΗΣΑΠ παλια καπνιζανε και οι αποβαθρες ηταν τιγκα στις γοπες. Μετα την απαγορευση, δεν καπνιζει πλεον κανεις (τουλαχιστον εγω δεν εχω δει κατι τετοιο).
Πάντως σκοπεύω από το νέο σχολικό έτος να το τρίψω στην μούρη των καθηγητών που καπνιζουν στους διαδρόμους, στο γραφείο, παντού. :D
Και καλα θα κανεις. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Γενικά ο Έλληνας είναι στα @@@, και μην ξεχνάμε και την "γλύκα" που έχει το "παράνομο".
Ρε, από πότε έχουμε τρεις όρχεις?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Δεν καπνιζω, δεν θελω να καπνισω.
Η μυρωδια του καπνου μου σπαει καπως τα νευρα. :p Και αμα γυρναω σπιτι απο κλειστο χωρο οπου ολοι καπνιζαν και βρωμαω κι εγω τσιγαριλα θα κανω ντουζ ή κατι.
Επισης ολα απο την παρεα και την αναγκη για self-promotion ξεκινανε. Γιατι θα νιωσεις μαγκας οταν βγαλεις εξω το πακετακι σου. Και θα νιωσεις μαγκας οταν πεις σε καποιον ''εχεις φωτια?'' με το τσιγαρο στο στομα.

Αυτα τα ''μου αρεσει'' και ''γουσταρω να καπνιζω'' ποτε μου δεν τα καταλαβα και ποτε μου δεν τα δικαιολογησα.
Τι θα πει σου αρεσει. Σου αρεσει η αυτοκαταστροφη? Ενηγουεη.
Η υγεια σου ειναι, κατεστρεψε την οπως θες, δεν πεφτει λογος σε μενα.

_ελενα_ αν δεν θες, δεν θα το αρχισεις ποτε.

Α, ακουστε κατι.
Η μαγκια ειναι οταν σου δινουν να λες οχι.

Για μενα τουλαχιστον. :)

θα συμφωνησω απολυτα!.αυτο που με εκνευριζει επισης ειναι αυτοι που το παιζουν αναρχικοι κ κατα του συστηματος τη στιγμη που ειναι πιονια της Marlboro.γιατι δε γινεται να εξαρτασαι κ ενισχυεις πολυεθνικες κ μετα να μιλας κατα του καπιταλισμου.αποψη μου παντα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Djohn, μην το λες. Στις εποχές που είμαστε έχει αποδειχτεί πως αν χτυπήσεις τον Έλληνα στην τσεπούλα, θα κάτσει καλά. Και τα πρόστιμα θα είναι μεγάλα.
Λειτούργησε στον ΚΟΚ, με τα μεγάλα πρόστιμα (σημειωτέον, στην Ιταλία είναι διπλάσια), δε βλέπω το λόγο να μη λειτουργήσει τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Πιστευω οτι ατομα που δεν υπηρξαν καπνιστες, δεν μπορουν να το κατανοησουν πληρως.

Εγώ δεν μπορώ να κατανοήσω κάτι άλλο. Τη βρώμα του και την μυρωδιά του γιατί δεν λέτε ότι απλά την έχετε συνηθίσει αλλά επιμένετε ότι σας αρέσει? Δηλαδή άλλο πράγμα μυρίζετε εσείς, άλλο εμείς? Τότε γιατί δεν σας αρέσει η ποδαρίλα και η ιδρωτίλα?

Επίσης, θεωρώ το ίδιο αδύναμους με τους καπνιστές άτομα τα οποία λένε ότι θα το δοκιμάσουν από περιέργεια αλλά δεν θα το συνεχίσουν. Ακόμα κι αν τηρήσουν την υπόσχεση στον εαυτό τους και δεν ξανακαπνίσουν, την βλακεία την έχουν κάνει. Απλώς δεν υφίστανται τις επιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να κατανοήσω κάτι άλλο. Τη βρώμα του και την μυρωδιά του γιατί δεν λέτε ότι απλά την έχετε συνηθίσει αλλά επιμένετε ότι σας αρέσει? Δηλαδή άλλο πράγμα μυρίζετε εσείς, άλλο εμείς? Τότε γιατί δεν σας αρέσει η ποδαρίλα και η ιδρωτίλα?

Επίσης, θεωρώ το ίδιο αδύναμους με τους καπνιστές άτομα τα οποία λένε ότι θα το δοκιμάσουν από περιέργεια αλλά δεν θα το συνεχίσουν. Ακόμα κι αν τηρήσουν την υπόσχεση στον εαυτό τους και δεν ξανακαπνίσουν, την βλακεία την έχουν κάνει. Απλώς δεν υφίστανται τις επιπτώσεις.
Συμφωνω απολυτα φιλε μου!Τωρα αυτα οτι τους αρεσει κτλ ειναι δικαιολογιες.Δικαιολογουν το ελλατωμα τους αυτο και την αδυναμια τους να το κοψουν.ΑΠΛΟ!Δεν υπαρχει απολαυση(εχω ρωτησει παααραπολλους καπνιστες), ειναι η δυναμη της συνηθειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να κατανοήσω κάτι άλλο. Τη βρώμα του και την μυρωδιά του γιατί δεν λέτε ότι απλά την έχετε συνηθίσει αλλά επιμένετε ότι σας αρέσει? Δηλαδή άλλο πράγμα μυρίζετε εσείς, άλλο εμείς? Τότε γιατί δεν σας αρέσει η ποδαρίλα και η ιδρωτίλα?
Δεν υποστηριξα οτι μαρεσει η τσιγαριλα.
Καπνιζω με ανοιχτο παραθυρο, γιατι ακριβως δε μαρεσει η τσιγαριλα μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να κατανοήσω κάτι άλλο. Τη βρώμα του και την μυρωδιά του γιατί δεν λέτε ότι απλά την έχετε συνηθίσει αλλά επιμένετε ότι σας αρέσει? Δηλαδή άλλο πράγμα μυρίζετε εσείς, άλλο εμείς? Τότε γιατί δεν σας αρέσει η ποδαρίλα και η ιδρωτίλα?
.

ελα μου ντε! δικιο..:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
την Παρασκευη κατεβηκα στη Ροδο με τους φιλους και οταν πηγαιναμε ο ταξιντζης ειχε το ραδιο,καποια στιγμη ελεγε πως σε μια πολιτεια της Αμερικης απαγορευεται το καπνισμα ακομη και μεσα στο σπιτι,δηλαδη πως θα γινεται αυτο?Θα πηγαινει ο μπατσος θα χτυπαει το κουδουνι θα μπαινει μεσα και αν μυριζει τσιγαρο θα τους καθιζει προστιμο?:s:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Ε αυτο ειναι υπερβολικο.
Ελεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΤΕΛΛΑ ΠΑΓΩΝΑ

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Eγω παντως οταν ειχα αρχισει, ντρεπομουν να καπνισω μπροστα στην παρεα.
Το κρατουσα για τον εαυτο μου και μονο.
Οταν καπνιζα μπροστα σε αλλους, ηταν σε κανα παρτυ ξερωγω η μπροστα στην κολλητη. Κατα τ αλλα ενιωθα ασχημα να το κανω οταν δεν ημουν μονη μου, δεν ξερω το γιατι.
Αρχισα να καπνιζω με παρεα και μπροστα σε κοσμο στα μεσα της Β' λυκειου πια.
Δεν ειναι θεμα μονο "μου αρεσει-το κανω".
Προσωπικα εχω συνδυασει περιοδους αγχους με το καπνισμα, και ειναι αληθεια οτι με ηρεμει. Εγκεφαλικο ειναι ολο αυτο. Πιστευω οτι ατομα που δεν υπηρξαν καπνιστες, δεν μπορουν να το κατανοησουν πληρως.
Βασικα, υπαρχουν ενα σωρο τετοιου ειδους συνηθειες. Για παραδειγμα, εχω μια φιλη που οταν αγχωνεται τρωει σοκολατες με το τσουβαλι. Κι εναν φιλο που οταν αγχωνεται σταματαει εντελως να τρωει, γιατι τον ηρεμει. Ε καπως ετσι ειναι και για μενα το τσιγαρο. Δε λεω οτι το χρειαζομαι για να ηρεμισω, απλα ετσι μου βγαινει, αυτο κανω, αυτο εχω επιλεξει.
Το θεμα "ετσι μου αρεσει" υφισταται, μη λεμε ο,τι θελουμε. Το θεμα ειναι το γιατι.

Κ εγω σαν και σενα...Ντρεπομουν αρχικα αλλα τωρα ενταξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να κατανοήσω κάτι άλλο. Τη βρώμα του και την μυρωδιά του γιατί δεν λέτε ότι απλά την έχετε συνηθίσει αλλά επιμένετε ότι σας αρέσει? Δηλαδή άλλο πράγμα μυρίζετε εσείς, άλλο εμείς? Τότε γιατί δεν σας αρέσει η ποδαρίλα και η ιδρωτίλα?

Επίσης, θεωρώ το ίδιο αδύναμους με τους καπνιστές άτομα τα οποία λένε ότι θα το δοκιμάσουν από περιέργεια αλλά δεν θα το συνεχίσουν. Ακόμα κι αν τηρήσουν την υπόσχεση στον εαυτό τους και δεν ξανακαπνίσουν, την βλακεία την έχουν κάνει. Απλώς δεν υφίστανται τις επιπτώσεις.
Το να δοκιμάσεις δεν είναι βλακεία. Ακριβώς επειδή δεν υφίστανται επιπτώσεις δεν είναι βλακεία. Το να το συνεχίσει είναι το λάθος. Και το "αδύναμος" που κολλάει; Γιατί καποιος να θεωρείται αδύναμος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Eίναι γιατί δείχνει την αδυναμία σου να αντισταθείς στην περιέργειά σου, ενώ ξέρεις ότι δεν θα κερδίσεις τίποτα. Ίσα ίσα που όσο κάθετος κι αν είσαι λέγοντας ότι δεν θα καπνίσεις συστηματικά, υπάρχει περίπτωση αυτή η περιέργειά σου να μετατραπεί σε εξάρτηση (αποδεδειγμένα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΤΕΛΛΑ ΠΑΓΩΝΑ

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Το να θελεις να καπνιζεις ομως δεν θεωρειται αδυναμια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Το να θελεις να καπνιζεις ομως δεν θεωρειται αδυναμια..

Στην παιδική/εφηβική ηλικία είναι εν μέρει λογικό να θές να καπνίζεις, πιθανώς για να καλύψεις ψυχολογικές αδυναμίες ή κενά. Εάν συνεχίσεις να καπνίζεις για τους ίδιους λόγους και όταν ενηλικιωθείς, προφανώς διακρίνεσαι απο ανωριμότητα και αδιαφορία προς τον εαυτό σου
...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top