Κάπνισμα

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Πριν απο λιγο ειχε ενα παρτυ σε μια καφετερια ,που υποτιθεται πως εχει απαγορευτει το καπνισμα , πολλοι καπνιζαν και οχι προς ικανοποιηση των μη-καπνιζοντων , μαλιστα ηταν τοσο δυσαρεστημενοι που δεν μπορεσα να αντισταθω να τους δω χειροτερα με το να αναψω ενα τσιγαρο (ειχα να καπνισω και χρονια :P)

Ωραία. Θα κάτσω λοιπόν κι εγώ να χέσω μέσα σε ένα εστιατόριο, να δω αν δυσαρεστηθούν οι άλλοι. Και θα έχω φροντίσει να έχω φάει κρεμμύδια και γίγαντες πιο πριν:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Μπορείς να το κάνεις αυτό. Υπάρχουν τουαλέτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Πριν απο λιγο ειχε ενα παρτυ σε μια καφετερια ,που υποτιθεται πως εχει απαγορευτει το καπνισμα , πολλοι καπνιζαν και οχι προς ικανοποιηση των μη-καπνιζοντων , μαλιστα ηταν τοσο δυσαρεστημενοι που δεν μπορεσα να αντισταθω να τους δω χειροτερα με το να αναψω ενα τσιγαρο (ειχα να καπνισω και χρονια :P)

Μόνο κομπλεξισμό, μπορεί να υποκρύπτει αυτή σου η επιθυμία. Είναι τουλάχιστον θλιβερό να χαίρεσαι με τη δυσφορία των άλλων, η όποια μπορεί μάλιστα να είναι αποτέλεσμα προβλημάτων υγείας.
Ωραία. Θα κάτσω λοιπόν κι εγώ να χέσω μέσα σε ένα εστιατόριο, να δω αν δυσαρεστηθούν οι άλλοι. Και θα έχω φροντίσει να έχω φάει κρεμμύδια και γίγαντες πιο πριν.
Αλέξανδρε πέφτω από τα σύννεφα. Πρώτον, αντιγράφεις τον Anarki (:P) και δεύτερον φέρνεις και ένα ατυχές παράδειγμα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μπορείς να το κάνεις αυτό. Υπάρχουν τουαλέτες.

Στο τραπέζι πάνω. Στο πιάτο, θα προσέξω να μη λερώσω τα τραπεζομάντηλα.:P

Βασιλική, άλλο το χέσιμο, και άλλο η κλανιά. Πήρα, βέβαια, έμπνευση. Επίσης, γιατί ατυχές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Άτυχος είσαι. Οι καπνιστές μολύνουν αλλά είναι "σικ". Ενώ εσύ..ας μη το φανταστούμε καλύτερα..

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Βασιλική, άλλο το χέσιμο, και άλλο η κλανιά. Πήρα, βέβαια, έμπνευση. Επίσης, γιατί ατυχές;
Γιατί υπάρχουν τουαλέτες και γιατί δε θεσπίστηκε ξαφνικά νόμος που απαγόρευσε την αφόδευση (κρατώ ακόμα τους τύπους :p) στο πιάτο σου. Εν ολίγοις γιατί ξέρεις ήδη από τους γονείς σου, από το σχολείο σου, πως ικανοποιείς τη βιολογική σου ανάγκη σε ιδιωτικό και όχι σε δημόσιο χώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ωραία. Θα κάτσω λοιπόν κι εγώ να χέσω μέσα σε ένα εστιατόριο, να δω αν δυσαρεστηθούν οι άλλοι. Και θα έχω φροντίσει να έχω φάει κρεμμύδια και γίγαντες πιο πριν:P.

Και καθώς θα περνά ο Λούζερ απ' έξω, θα δει πόσο δυσαρεστημένοι είναι οι άλλοι, και θα μπει στο πειρασμό να σου κάνει παρέα.

Ίου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΦΗ-ΜΑΡΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΕΦΗ-ΜΑΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Kατα την γνωμη μου το καπνισμα ειναι μια βλακεια και μιση που δεν εχει κανενα καλο...οσοι καπνιζουν κανουν κακο στον εαυτο τους και χαραμιζουν την ζωη τους και το μεγα λαθος ειναι να το αρχισει κανεις απο μικρη ηλικεια απο μαγκια η απο επιροες...Εγω παντως δεν σκοπευω ποτε να καπνισω.:nono::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
:DΑγαπητοί φίλοι αντικαπνιστές.
Έχετε απόλυτο δίκιο σε όλα: Το τσιγάρο βλάπτει, δεν είστε υποχρεωμένοι να ανέχεστε τον καπνό των άλλων, το παθητικό κάπνισμα είναι κακό, οι καπνιστές πρέπει να σέβονται τους μη καπνιστές κλπ κλπ κλπ.
Όμως, κάνετε λίγο κράτει. Μη λέτε μεγάλα λόγια όπως: εγώ δεν θα καπνίσω ποτέ, αυτός που καπνίζει να το κόψει, οι καπνιστές να τιμωρούνται κλπ κλπ κλπ.
Έχει ο καιρός γυρίσματα που λένε. Ίσως και σεις σε λίγο καιρό να αλλάξετε και να αρχίσετε το τσιγάρο. Τότε θα μείνουν τα μεγάλα λόγια σας και θα σας τη λένε και οι καπνίζοντες και οι μη καπνίζοντες.
Γιαυτό: πιο κουλ πλιιιιίζ!!!! :P

Υ.Γ. Εγώ δεν είμαι καπνιστής. Τα τελευταία 2 χρόνια έχω καπνίσει 10 τσιγάρα. Η σκέψη μου είναι να μην γίνω καπνιστής. ΔΕν λέω όμως μεγάλα λόγια γιατί: ποτέ δεν ξέρεις...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.





ακτινογραφία από υγιή πνεύμονα (non smoker)



aκτινογραφία από συστηματικο΄καπνιστή (ίδια εικόνα έχει και ο καρκίνος του πνεύμονα)
το πάνω είναι πνευμόνι από άνδρα 46 ετών που δεν έχει καπνίσει ποτέ του

το κάτω είναι από συστηματικό καπνιστή 10 ετών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
ΠΩ ρε οταν βλεπω κατι 15χρονα στις καφετεριες και βγαζουν τον craven και στριβουν τσιγαρα μ ρχετε να τα αρχησω στις φαπες!!!! Μαγκια και καλα και τα μυαλα στα καγκελα...
δεν καπνιζω γτ δε βρισκω κατι σε αυτο,και δεν θελω να εξαρτωμαι απο τετοιες λαλακιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
ΠΩ ρε οταν βλεπω κατι 15χρονα στις καφετεριες και βγαζουν τον craven και στριβουν τσιγαρα μ ρχετε να τα αρχησω στις φαπες!!!! Μαγκια και καλα και τα μυαλα στα καγκελα...
δεν καπνιζω γτ δε βρισκω κατι σε αυτο,και δεν θελω να εξαρτωμαι απο τετοιες λαλακιες
Εσένα τι σε νοιάζει?ας καπνίζουν αμα γουστάρουν.Μήπως θα σου ζητήσουν και τον λόγο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
ΠΩ ρε οταν βλεπω κατι 15χρονα στις καφετεριες και βγαζουν τον craven και στριβουν τσιγαρα μ ρχετε να τα αρχησω στις φαπες!!!! Μαγκια και καλα και τα μυαλα στα καγκελα...
δεν καπνιζω γτ δε βρισκω κατι σε αυτο,και δεν θελω να εξαρτωμαι απο τετοιες λαλακιες


εγω κλωτσια στην καρωτιδα θελω να τους ριξω..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Έκανα βόλτα στο face και πετυχαίνω μια φώτο όπου είχαν ένα βιβλίο βιολογίας και από πάνω του έναν καπνό με κεντραρισμένο το μήνυμα "Το κάπνισμα μπορεί να σκοτώσει".
Και σχολίαζαν δύο άτομα από κάτω (τα οποία καπνίζουν):
«Ακούς Τάδε? Το κάπνισμα μπορεί να σκοτώσει... Τστστσ...»

Για λύπηση είναι με τέτοια καμμένα μυαλά, όχι για ξύλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Εσένα τι σε νοιάζει?ας καπνίζουν αμα γουστάρουν.Μήπως θα σου ζητήσουν και τον λόγο?

Τον νοιάζει πρώτα απ' όλα γιατί καπνίζει κι αυτός μαζί τους.
Πλέον δεν θα μπορούν να καπνίζουν άμα γουστάρουν, αν και αυτό είναι θέμα κυρίως του καταστηματάρχη.

Anyway, νομίζω πως αυτό που θέλει να πει είναι ότι τον ενοχλεί το θέαμα του 'είμαι μάγκας γιατί καπνίζω' ή 'κοιτάξτε εσείς οι γύρω μου, καπνίζω και άρα μεγάλωσα'.
Είναι άσχημο να βλέπεις παιδιά να το παίζουν 'κάποιοι' και να καπνίζουν (ή να κάνουν οποιαδήποτε βλακεία) για να ικανοποιήσουν το εγώ τους μέσω του 'θαυμασμού'/'αποδοχής από την παρέα'....
Και μιλάμε πάντα για άτομα για τα οποία το τσιγάρο κυρίως δεν αποτελεί απόλαυση, αλλά μέσω της παραπάνω κατάστασης καταντάει συνήθεια και έπειτα ανάγκη...

Και γενικά είναι πολύ τραγικά όλα αυτά τα σημάδια/λιθαράκια που συντελούν στη διαμόρφωση μιας 'δήθεν' κοινωνίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εσένα τι σε νοιάζει?ας καπνίζουν αμα γουστάρουν.Μήπως θα σου ζητήσουν και τον λόγο?
Ρε φιλε νταξει δλδ εσενα σ ρεσει μικρα παιδια να καπνιζουν??? ειμαι και ψυχοπονιαρης βεβαια εγω :D:D:P
-----------------------------------------
Τον νοιάζει πρώτα απ' όλα γιατί καπνίζει κι αυτός μαζί τους.
Πλέον δεν θα μπορούν να καπνίζουν άμα γουστάρουν, αν και αυτό είναι θέμα κυρίως του καταστηματάρχη.

Anyway, νομίζω πως αυτό που θέλει να πει είναι ότι τον ενοχλεί το θέαμα του 'είμαι μάγκας γιατί καπνίζω' ή 'κοιτάξτε εσείς οι γύρω μου, καπνίζω και άρα μεγάλωσα'.
Είναι άσχημο να βλέπεις παιδιά να το παίζουν 'κάποιοι' και να καπνίζουν (ή να κάνουν οποιαδήποτε βλακεία) για να ικανοποιήσουν το εγώ τους μέσω του 'θαυμασμού'/'αποδοχής από την παρέα'....
Και μιλάμε πάντα για άτομα για τα οποία το τσιγάρο κυρίως δεν αποτελεί απόλαυση, αλλά μέσω της παραπάνω κατάστασης καταντάει συνήθεια και έπειτα ανάγκη...

Και γενικά είναι πολύ τραγικά όλα αυτά τα σημάδια/λιθαράκια που συντελούν στη διαμόρφωση μιας 'δήθεν' κοινωνίας...
Σωστος +1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Τον νοιάζει πρώτα απ' όλα γιατί καπνίζει κι αυτός μαζί τους.
Πλέον δεν θα μπορούν να καπνίζουν άμα γουστάρουν, αν και αυτό είναι θέμα κυρίως του καταστηματάρχη.

Anyway, νομίζω πως αυτό που θέλει να πει είναι ότι τον ενοχλεί το θέαμα του 'είμαι μάγκας γιατί καπνίζω' ή 'κοιτάξτε εσείς οι γύρω μου, καπνίζω και άρα μεγάλωσα'.
Είναι άσχημο να βλέπεις παιδιά να το παίζουν 'κάποιοι' και να καπνίζουν (ή να κάνουν οποιαδήποτε βλακεία) για να ικανοποιήσουν το εγώ τους μέσω του 'θαυμασμού'/'αποδοχής από την παρέα'....
Και μιλάμε πάντα για άτομα για τα οποία το τσιγάρο κυρίως δεν αποτελεί απόλαυση, αλλά μέσω της παραπάνω κατάστασης καταντάει συνήθεια και έπειτα ανάγκη...

Και γενικά είναι πολύ τραγικά όλα αυτά τα σημάδια/λιθαράκια που συντελούν στη διαμόρφωση μιας 'δήθεν' κοινωνίας...

Σ αυτό που λές για την μαγκιά συμφωνώ.Αλλά αν τον ενοχλεί ο καπνός σε καφετέριες κλπ ας πάει σε αυτές των μη καπνιζόντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Να πας εσύ ρε, που θα μου πεις να πάω εγώ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Σ αυτό που λές για την μαγκιά συμφωνώ.Αλλά αν τον ενοχλεί ο καπνός σε καφετέριες κλπ ας πάει σε αυτές των μη καπνιζόντων...


Δεν υπάρχουν μη καπνιζόντων, ΟΛΕΣ ΚΑΠΝΙΖΟΝΤΩΝ ΕΙΝΑΙ.

Πέστα ρε Ζεντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Και καθώς θα περνά ο Λούζερ απ' έξω, θα δει πόσο δυσαρεστημένοι είναι οι άλλοι, και θα μπει στο πειρασμό να σου κάνει παρέα.

Ίου. :P
Επειδη οπως πολυ ευστοχα το εθεσε η βασιλικη εχω κομπλεξισμο (που δεν ξερει τι σημαινει ,αλλα δεν της το λεω για μην μας θυμωσει :who: ) και συνεπως καπνιζω για να λαμβανω την αποδοχη των αλλων φτανουνε στο συμπερασμα πως ειμαι ενα ατομο που ακολουθει το πληθος , γι'αυτο δεν γελαω και με το δικο σου αστειο ,διοτι σε κανεναν δεν αρεσε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top