Κάπνισμα

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Το ΤΕ αν πηγαινει ΚΑΙ σε μενα, καλυτερα να το παρεις πισω.
ΞΕΡΩ τι ειναι εθισμος. Και ξερω σε τι σημεια φτανει, ξερω πως πεθαινεις απο ναρκωτικα, γιατι το εχω ζησει σε συγγενικα μου προσωπα.
Ελπιζω να εισαι χαρουμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Το ΤΕ αν πηγαινει ΚΑΙ σε μενα, καλυτερα να το παρεις πισω.
ΞΕΡΩ τι ειναι εθισμος. Και ξερω σε τι σημεια φτανει, ξερω πως πεθαινεις απο ναρκωτικα, γιατι το εχω ζησει σε συγγενικα μου προσωπα.
Ελπιζω να εισαι χαρουμενος.

Δεν σε κατηγορώ υπάρχει το αντίστοιχο φαινόμενο στην ψυχολογία που κάθε άνθρωπος με την δικιά του εμπειρία νομίζει πως επειδή το είδε έτσι με τα δικά του μάτια πως έτσι δουλεύει ο κόσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Γιατι ρε πουστ* να διπλασιασουν την τιμη του, αφαιροντας ενα ακομα προνομοιο απο τη μεσαια ταξη και να το δινουν στους πλουσιους;Γιατι ο πλουσιος στα @@ του, και 10 ευρω να παει το πακετο.Γιατι να εχει δικαιωμα αυτος στο καπνισμα και οχι εγω;
Αν ειναι να απαγορευτει(μακρια απο μας) να απαγορευτει υπο ισους ορους για ολους.Αλλα και παλι ειμαι εναντια στις απαγορευσεις. Οποτε κιου κιου.
-----------------------------------------

δεν ειναι κακο, να κανεις κανα ρο, στο που και που, μισο καπνο μισο νταφου.

Κι εγώ είμαι ενάντια στις απαγορεύσεις. Αλλά για να μην υπάρχουν απαγορεύσεις, πρέπει στους ανθρώπους να υπάρχει αυτοεκτίμηση και αυτοσεβασμός, που εκδηλώνεται ως εκτίμηση και σεβασμός απέναντι στα άτομα γύρω τους. Στους όρους της συζήτησης για το κάπνισμα, αυτό μεταφράζεται ως εγκράτεια και αυτοπειθαρχία στον τομέα του καπνίσματος, όταν ο καπνίζων βρίσκεται σε χώρο όπου βρίσκονται ή μπορεί να βρεθούν κι άλλα άτομα, τα οποία θα ενοχληθούν από τον καπνό. Αυτό, δυστυχώς, είναι ουτοπία στη σημερινή κοινωνική πραγματικότητα. Οπότε η απαγόρευση είναι αναγκαίο κακό, όχι τόσο για την προστασία των μη καπνιζόντων από τον καπνό των καπνιζόντων (για μένα), αλλά για το σεβασμό του άλλου. Δε μου αρέσει η απαγόρευση "ου φονεύσεις", δηλώνει ότι υπάρχει η ανάγκη να απαγορευθεί ο φόνος, δηλαδή ότι ο φόνος είναι σενάριο ρεαλιστικό. Που δε θα έπρεπε. Αλλά αφού έτσι είναι τα πράγματα, πρέπει να υπάρξει προστασία των κοινωνικών ομάδων που υφίστανται τις δυσμενείς συνέπειες χωρίς να έχουν φταίξει σε τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Δεν ξέρετε ούτε τις παρενέργειες, δεν ξέρετε ούτε τα επίπεδα εθισμού, δεν ξέρετε ούτε το πόσο θανατηφόρα και πια είναι, εκτός πλέον τα πιο κλισέ. Το μόνο που ξέρετε είναι την προπαγάνδα τον ΜΜΕ και των γονιών σας.


Εσύ μπορεί να τα θεωρείς προπαγάνδα όλα αυτά που προέρχονται από τους γονείς μας, και μεγάλες μαλακίες, αλλά νομίζω ότι απώτερος σκοπός τους είναι να μας προστατέψουν. Και δε μου φαίνεται ότι έχουν άδικο. Θέλω να πω, τόσοι θάνατοι έχουν προκληθεί από τα ναρκωτικά, και θεωρώ δικαιολογημένη αυτή τη συνήθεια των γονέων να είναι για αυτούς ο φόβος και ο τρόμος.

Σε ξαναρωτάω.Τι πρέπει δηλαδή να κάνει κανείς για να είναι γνώστης των ναρκωτικών?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Εσύ μπορεί να τα θεωρείς προπαγάνδα όλα αυτά που προέρχονται από τους γονείς μας, και μεγάλες μαλακίες, αλλά νομίζω ότι απώτερος σκοπός τους είναι να μας προστατέψουν. Και δε μου φαίνεται ότι έχουν άδικο. Θέλω να πω, τόσοι θάνατοι έχουν προκληθεί από τα ναρκωτικά, και θεωρώ δικαιολογημένη αυτή τη συνήθεια των γονέων να είναι για αυτούς ο φόβος και ο τρόμος.

Σε ξαναρωτάω.Τι πρέπει δηλαδή να κάνει κανείς για να είναι γνώστης των ναρκωτικών?

Μόρφωση? Τι άλλο μπορεί να σου παρέχει γνώσεις, πέρα από την εμπειρία που μπορείς πρώτα να μην θες να το ρισκάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
ειμαι φανατικη αντικαπνιστρια.στα παρτυ ολοι η παρεα μου εκανε κανα δυο τσιγαρακια εκτος απο μενα.σιχαινομαι τον καπνο κ πιστευω οτι καποια στιγμη πρεπει να τηρηθουν τα μετρα κατα του καπνισματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Distrubia

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αιγαίου (Ρόδος) και μας γράφει απο Παραδείσι (Ρόδος). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει και πραγματικά είναι αίσχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Αυτό παθαίνεις όταν δεν το καταπίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι και τα πούρα όμως...Προσωπικά σιχαίνομαι το τσιγάρο για δύο λόγους. Πρώτον, ειναι άγευστο, δεν βρισκω λογο να καπνίσω εναν καπνο που έχει ξεθυμάνει σε ένα χαρτί από χημικά. Δεύτερον, εχω μια ευαισθησια στο αναπνευστικό και δεν κατεβάζω τον καπνό γενικά, οπότε συνήθως σε καποιες περιστάσεις κάνω πουράκι, πιο πολύ με την έννοια που θα πιω σαμπάνια σε μια γιορτή, δεν θα κατσω μονος μου να το καπνίσω. Για το καλό και για τη γεύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Όχι και τα πούρα όμως...Προσωπικά σιχαίνομαι το τσιγάρο για δύο λόγους. Πρώτον, ειναι άγευστο, δεν βρισκω λογο να καπνίσω εναν καπνο που έχει ξεθυμάνει σε ένα χαρτί από χημικά. Δεύτερον, εχω μια ευαισθησια στο αναπνευστικό και δεν κατεβάζω τον καπνό γενικά, οπότε συνήθως σε καποιες περιστάσεις κάνω πουράκι, πιο πολύ με την έννοια που θα πιω σαμπάνια σε μια γιορτή, δεν θα κατσω μονος μου να το καπνίσω. Για το καλό και για τη γεύση.
Κάνε καπνό craven και βαρύς και γλυκός (δλδ με γλυκιά και μοναδική γεύση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Κάνε καπνό craven και βαρύς και γλυκός (δλδ με γλυκιά και μοναδική γεύση)

χαχα
τι εισαι πωλητης και τον διαφημιζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μακάρι να πληρωνόμουν να διαφημίζω τον καπνό που αγαπάω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Μακάρι να πληρωνόμουν να διαφημίζω τον καπνό που αγαπάω :P
Σου ψηλογαμαει το λαιμο.Δεν μιλαω για 1-2 τσιγαρα μια στις τοσες, αλλα για 15+ καθε μερα.
Αλλα συμφωνω.Τα σπαει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πριν απο λιγο ειχε ενα παρτυ σε μια καφετερια ,που υποτιθεται πως εχει απαγορευτει το καπνισμα , πολλοι καπνιζαν και οχι προς ικανοποιηση των μη-καπνιζοντων , μαλιστα ηταν τοσο δυσαρεστημενοι που δεν μπορεσα να αντισταθω να τους δω χειροτερα με το να αναψω ενα τσιγαρο (ειχα να καπνισω και χρονια :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Σου ψηλογαμαει το λαιμο.Δεν μιλαω για 1-2 τσιγαρα μια στις τοσες, αλλα για 15+ καθε μερα.
Αλλα συμφωνω.Τα σπαει.

Έχω κάνει ένα καπνό σε μια μέρα και δεν είχα πάθει κάτι ιδιαίτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Έχω κάνει ένα καπνό σε μια μέρα και δεν είχα πάθει κάτι ιδιαίτερο.
Ουτε γω.Με μια φορα δεν παθαινεις τιποτα.Μετα απο κανα μηνα καθημερινης και ασταματητης χρησης, θα ξυπνας καθε μερα, παρεα με ενα γλυκητατο αυξανομενης εντασης βυχα.

Νταξ υπερβαλω λιγο δεν με εχει πειραξει ιδιαιτερα εμενα που κανω κρέιβεν, αλλα ενα φιλο μου που κανει 2 χρονια τωρα τον εχει μαμισει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ουτε γω.Με μια φορα δεν παθαινεις τιποτα.Μετα απο κανα μηνα καθημερινης και ασταματητης χρησης, θα ξυπνας καθε μερα, παρεα με ενα γλυκητατο αυξανομενης εντασης βυχα.

Νταξ υπερβαλω λιγο δεν με εχει πειραξει ιδιαιτερα εμενα που κανω κρέιβεν, αλλα ενα φιλο μου που κανει 2 χρονια τωρα τον εχει μαμισει.

Καπνίζω ένα εξάμηνο και δεν έχει μεγάλη διαφορά, εκτός και αν δεν το βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
καλα ησουν με το DND τοσο καιρο που ελιωνες εσυ και δεν ειχες μυαλο για αλλα . Τωρα το εκοψες κι αρχισες το καπνισμα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Καπνίζω ένα εξάμηνο και δεν έχει μεγάλη διαφορά, εκτός και αν δεν το βλέπω.
Νταξ δεν μιλησα για μεγαλη.Αλλα οσο ναναι να ξερει το ευρυ κοινο οτι δεν ειναι και golden virginia(μπλιαχ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Όλοι οι άλλοι καπνοί είναι απλά τραγικοί, άμα σταματήσουν τα craven μάλλον τα old holborn θα είναι η λύση μου.
-----------------------------------------
καλα ησουν με το DND τοσο καιρο που ελιωνες εσυ και δεν ειχες μυαλο για αλλα . Τωρα το εκοψες κι αρχισες το καπνισμα ?

Απλά κάνεις δεν το ήξερε τότε,sorry που σου χαλάω την "καλό παιδί" φαντασία σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top