Ι.ΙΕΚ ΣΒΙΕ ή Ι.ΙΕΚ ΑΚΜΗ;

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι κάνε αυτό που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θέλεις και θα είσαι ευτυχισμένος! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Οντως αυτο εχει σημασια και αυτο θα κανω...σε ευχαριστω για τη συμβουλη!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Τίποτα! Καλή τύχη σου εύχομαι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Να εισαι καλα σε ευχαριστω!!! Επισης!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ντίνα951

Νεοφερμένος

Η Ντίνα951 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Γεια σας! ποιο πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο στον τομεα της αισθητικης?(ΣΒΙΕ/ΑΚΜΗ)ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Γιατί σε πας ΕΠΑΣ; Τζάμπα είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Οντως, σε τέτοιες δουλειές καλή δουλειά θέλει να κάνεις. Δεν έχει σημασία αν τελείωσες ΙΕΚ ή ΤΕΙ.
Τα 18.000 είναι για τα δίδακτρα ; Αυτό δε κατάλαβα
είναι για την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος (με την οποία μπορείς παρεπιπτώντος να γίνεις ελεύθερος επαγγελματίας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
ΕΠΑΣ νομίζω παίρνεις κατευθείαν το πτυχίο-δίπλωμα της ειδικότητας ενω στο ΙΕΚ πρέπει μετα να περιμένεις για τις εξετάσεις του ΕΟΠΠΕΠ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
λεω να παω να γραφτω στο ιεκ σβιε ως τεχνικος φαρμακων κ καλυντικων ...εχετε καποιον γνωστο που παει σ αυτο γενικα θελω γνωμες για το επαγγελμα και τη σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
λεω να παω να γραφτω στο ιεκ σβιε ως τεχνικος φαρμακων κ καλυντικων ...εχετε καποιον γνωστο που παει σ αυτο γενικα θελω γνωμες για το επαγγελμα και τη σχολη

Γιατί δεν πας βοηθός φαρμακείου?Νομίζω πιο εύκολα θα βρεις δουλειά μετά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Γιατί δεν πας βοηθός φαρμακείου?Νομίζω πιο εύκολα θα βρεις δουλειά μετά.:)
δεν υπαρχει αυτη η ειδικοτητα...αλλα και τεχνικος φαρμακων και καλυντικων τι λετε ειναι μαπα γτ εχω ακουσει οτι εχει τρομερες προοπτικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
δεν υπαρχει αυτη η ειδικοτητα...αλλα και τεχνικος φαρμακων και καλυντικων τι λετε ειναι μαπα γτ εχω ακουσει οτι εχει τρομερες προοπτικες

Σε άλλα ΙΕΚ σίγουρα υπάρχει.
Τώρα ο τεχνικός φαρμάκων δεν ξέρω ακριβώς που μπορεί να βρει δουλειά.Στα φαρμακεία ζητάμε βοηθούς φαρμακείων πολλές φορές.
Οι τεχνικοί φαρμάκων και καλλυντικών λογικά θα δουλεύουν σε εταιρίες καλλυντικών και όχι τόσο σε φαρμακευτικές εταιρίες.Δεν είμαι σίγουρος όμως γι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Σε άλλα ΙΕΚ σίγουρα υπάρχει.
Τώρα ο τεχνικός φαρμάκων δεν ξέρω ακριβώς που μπορεί να βρει δουλειά.Στα φαρμακεία ζητάμε βοηθούς φαρμακείων πολλές φορές.
Οι τεχνικοί φαρμάκων και καλλυντικών λογικά θα δουλεύουν σε εταιρίες καλλυντικών και όχι τόσο σε φαρμακευτικές εταιρίες.Δεν είμαι σίγουρος όμως γι αυτό.

ζητατε δηλ απο ιεκ ??δεν προτιματε απο αει ?

λενε οτι πολυ καλη σχολη και μεγαλο ονομα ...ισχυει εχει παει κανεις σας????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
ζητατε δηλ απο ιεκ ??δεν προτιματε απο αει ?

λενε οτι πολυ καλη σχολη και μεγαλο ονομα ...ισχυει εχει παει κανεις σας????

Από ΙΕΚ παίρνουμε γιατί δεν βρίσκουμε πολλές φορές φαρμακοποιούς από ΑΕΙ.Συνήθως όλοι έχουν δικά τους φαρμακεία ή δουλεύουν αλλού.Μόνο νέοι φαρμακοποιοί από ΑΕΙ έρχονται καμιά φορά για δουλεια αλλα δε μένουν για πολύ.Μαθαίνουν τη δουλεια και μετα ανοίγουν συνήθως δικό τους φαρμακείο.Το θεωρούν υποτιμητικό να ειναι βοηθοί σε φαρμακείο άλλου.
Επίσης τον φαρμακοποιό από ΑΕΙ τον πληρώνουμε περισσότερο γι αυτό προτιμάμε πολλές φορές βοηθούς φαρμακείων από ΙΕΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top