Ιστορικό Αρχαιολογικό vs Φιλοσοφία vs Παιδαγωγικό vs Ψυχολογία

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
ΚΑΙ παπαγαλια η ιστορια?
όχι ρε συ....είναι βιβλία ολόκληρα. δουλεύεις κατά κύριο λόγο με σημειώσεις που κρατάς στο μάθημα και χρησιμοποιείς τα βιβλία βοηθητικά. παπαγαλία όπως τη μαθαίνουμε στο λύκειο με τίποτα όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
όχι ρε συ....είναι βιβλία ολόκληρα. δουλεύεις κατά κύριο λόγο με σημειώσεις που κρατάς στο μάθημα και χρησιμοποιείς τα βιβλία βοηθητικά. παπαγαλία όπως τη μαθαίνουμε στο λύκειο με τίποτα όμως
τα βιβλια γιατι δινονται τοτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
τα βιβλια γιατι δινονται τοτε?
τα χρειάζεσαι τα βιβλία....συμπληρώνουν τα κενά που μπορούν να έχουν οι σημειώσεις. φέτος έδωσες πανελλήνιες ή δίνεις του χρόνου;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
τα χρειάζεσαι τα βιβλία....συμπληρώνουν τα κενά που μπορούν να έχουν οι σημειώσεις. φέτος έδωσες πανελλήνιες ή δίνεις του χρόνου;;;
φετος εδωσα...και μεχρι αυριο πρπει να καταθεσω το μηχανογραφικο...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
και δηλαη στο ιστορικο-αρχαιολογικο τι κανεις στα αρχαια?γραμματικη?

Έχεις μπλέξει τα μπούτια σου.

Ιστορικό- Αρχαιολογικό:
Κάνεις περίπου 5- 10 μαθήματα αρχαίων. Έχουν μετάφραση, σχόλια, γραμματική, σύνταξη και ίσως υπαγόρευση. Από Λατινικά έχουν 2-3 μαθήματα, ισχύουν τα ίδια με τα αρχαία. Επίσης 1-2 μαθήματα λογοτεχνίας. Έχουν όλο το φάσμα της ιστορίας και βυζαντινή, κλασική, προϊστορικής αρχαιολογία. Επίσης ιστορία τέχνης και λαογραφίες. Η ακριβής ποσότητα εξαρτάται από κατεύθυνση και πόλη.

Φιλολογικό: ότι ανέφερα για αρχαία, λατινικά, λογοτεχνία επί 40 μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Καλησπερα....παιδια εχω ενα θεμα....ποιο τμημα ειναι καλυτερο για ενα φιλόλογο το ιστορικο αρχαιολογικο η το φπψ(το κετο)...βοηθηστε με...ειμαι σε διλημμα...:(

Ιστορικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
φετος εδωσα...και μεχρι αυριο πρπει να καταθεσω το μηχανογραφικο...:(
Λοιπόν πόσα μόρια έχεις και με βάση αυτά που σου είπα τι σου αρέσει πιο πολύ από τις σχολές;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Λοιπόν πόσα μόρια έχεις και με βάση αυτά που σου είπα τι σου αρέσει πιο πολύ από τις σχολές;;;
εχω βγαλει 17.200 και ειμαι στην ειδικη κατηγορια κοινωνικων κριτηριων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
εχω βγαλει 17.200 και ειμαι στην ειδικη κατηγορια κοινωνικων κριτηριων...
εχεις ελπίδες και για φιλολογία και για ιστορικο....!!Μ' αυτά που σου ειπα εγω και οι προηγούμενοι τα ξεμπέρδεψες κάπως για να μπορέσεις να επιλέξεις ποιο θα βάλεις πρώτο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
εχω βγαλει 17.200 και ειμαι στην ειδικη κατηγορια κοινωνικων κριτηριων...

Διάλεξε πόλη που να έχει Φιλοσοφική και είναι κοντά στο τόπο μόνιμης κατοικίας, διάβασε οδηγούς σπουδών του ΦΠΨ, Ιστορικού και βάλε αυτό που έχει τα λιγότερα μαθήματα από αυτά που αντιπαθείς. Φιλολογικό αστο έξω.
Ακόμη και το ίδιο τμήμα εχει χαώδεις διαφορές από πόλη σε πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
εχεις ελπίδες και για φιλολογία και για ιστορικο....!!Μ' αυτά που σου ειπα εγω και οι προηγούμενοι τα ξεμπέρδεψες κάπως για να μπορέσεις να επιλέξεις ποιο θα βάλεις πρώτο;;;
η αληθεια ειναι οτι μου φαινονται τοσο ιδια....τα αγαπημενα μου μαθηματα ειναι λατινικα αρχαια και ιστορια και εκεθση..λιγο λιγοτερο η λογοτεχνια αλλα καλη ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι μου φαινονται τοσο ιδια....τα αγαπημενα μου μαθηματα ειναι λατινικα αρχαια και ιστορια και εκεθση..λιγο λιγοτερο η λογοτεχνια αλλα καλη ειναι
Ποια ιστορικά-φιλολογίες είναι πιο κοντά από κει που μένεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ποια ιστορικά-φιλολογίες είναι πιο κοντά από κει που μένεις;
αθηνα μενω...και τα δυο στο ιδιο ακριβως μερος ειναι.δεν υπαρχει θεμα

Διάλεξε πόλη που να έχει Φιλοσοφική και είναι κοντά στο τόπο μόνιμης κατοικίας, διάβασε οδηγούς σπουδών του ΦΠΨ, Ιστορικού και βάλε αυτό που έχει τα λιγότερα μαθήματα από αυτά που αντιπαθείς. Φιλολογικό αστο έξω.
Ακόμη και το ίδιο τμήμα εχει χαώδεις διαφορές από πόλη σε πόλη.
γιατι το φιλολογικο εξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
αθηνα μενω...και τα δυο στο ιδιο ακριβως μερος ειναι.δεν υπαρχει θεμα
το ιστορικό είναι πιο κοντά στα ενδιαφέροντα σου, όπως τα περιέγραψες. ΦΠΨ, μόνο αν δε σε χαλάνε φιλοσοφιες, παιδαγωγικά και ψυχολογίες. (θα τα κανείς και αυτά στο ιστορικό, αλλά σε μικρότερο βαθμό).

Υγ. Εσύ δεν είπες ότι αντιπαθείς λογοτεχνία, άρα έξω το φιλολογικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
το ιστορικό είναι πιο κοντά στα ενδιαφέροντα σου, όπως τα περιέγραψες. ΦΠΨ, μόνο αν δε σε χαλάνε φιλοσοφιες, παιδαγωγικά και ψυχολογίες. (θα τα κανείς και αυτά στο ιστορικό, αλλά σε μικρότερο βαθμό).

Υγ. Εσύ δεν είπες ότι αντιπαθείς λογοτεχνία, άρα έξω το φιλολογικό;
ναι αλλα δεν εχω γενικα θεμα...ουδετερο μαθημα ειναι...

Ποια ιστορικά-φιλολογίες είναι πιο κοντά από κει που μένεις;
εξαλλου ακουω οτι το φιλολογικο σε βγαζει πιο ολοκληρωμενο ως φιλολογο...και το ΦΠΨ γιατι υπαρχει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
μου ειπαν ομως οτι στην ιδιωτικη εκπαιδευση προτιμουν πρωτα τους φιλολογους απο φιλολογια μετα το ΦΨ και μετα το ιστορικο αρχαιολογικο...ισχυει?


και για μεταπτυχιακα του φπψ τι μπορεις να κανεις?στο ιστορικο η στη φιλολογια?

Θα ακούσεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
Ότι δεν προτιμούν τους φιλολόγους απο ΦΠΨ, γιατί δεν έχουν επάρκεια στις γνώσεις.
Ότι οι φιλόλογοι από ιστορικό-αρχαιολογικό είναι καλύτεροι στις ιστορίες και δεν τους προτιμούν στα αρχαία και την λογοτεχνία.
Ότι ας πούμε οι κλασσικοί φιλόλογοι έχουν καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση από τους άλλους ή περισσότερα χρήματα. Ας γελάσω!
Μην δίνεις σημασία!!!
Σύμφωνα με το υπουργείο έχουν ίσα δικαιώματα όλοι. Αλλά στην ελλαδίτσα και ο τελευταίος των τελευταίων θα έχει γνώμη και θα κοιτάξει να υποβαθμίσει τον διπλανό του με όποιο τρόπο μπορεί.
Φιλόλογος βγαίνεις απ' όλα, κοίτα τι τραβάει η ψυχούλα σου να περάσεις ευκολότερα τα 4-5 αυτά χρόνια και άσε τα υπόλοιπα.
Τώρα το επαγγελματικό σου μέλλον δεν στο εγγυώμαι γιατί, ως φιλόλογος, θα είναι δύσκολο (και για μένα το ιδιο γιατί φιλόλογος θα σπουδάσω), αλλά μου αρέσει και δεν ακούω κουβέντα.
Επέλεξε αυτό που προτιμάς καλύτερα! ;)
Όσο για τα μεταπτυχιακά γιατί σκας από τώρα; Σε 4 χρόνια θα έχουν βγει τόσα καινούργια!! Χαλάρωσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Θα ακούσεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
Ότι δεν προτιμούν τους φιλολόγους απο ΦΠΨ, γιατί δεν έχουν επάρκεια στις γνώσεις.
Ότι οι φιλόλογοι από ιστορικό-αρχαιολογικό είναι καλύτεροι στις ιστορίες και δεν τους προτιμούν στα αρχαία και την λογοτεχνία.
Ότι ας πούμε οι κλασσικοί φιλόλογοι έχουν καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση από τους άλλους ή περισσότερα χρήματα. Ας γελάσω!
Μην δίνεις σημασία!!!
Σύμφωνα με το υπουργείο έχουν ίσα δικαιώματα όλοι. Αλλά στην ελλαδίτσα και ο τελευταίος των τελευταίων θα έχει γνώμη και θα κοιτάξει να υποβαθμίσει τον διπλανό του με όποιο τρόπο μπορεί.
Φιλόλογος βγαίνεις απ' όλα, κοίτα τι τραβάει η ψυχούλα σου να περάσεις ευκολότερα τα 4-5 αυτά χρόνια και άσε τα υπόλοιπα.
Τώρα το επαγγελματικό σου μέλλον δεν στο εγγυώμαι γιατί, ως φιλόλογος, θα είναι δύσκολο (και για μένα το ιδιο γιατί φιλόλογος θα σπουδάσω), αλλά μου αρέσει και δεν ακούω κουβέντα.
Επέλεξε αυτό που προτιμάς καλύτερα! ;)
Όσο για τα μεταπτυχιακά γιατί σκας από τώρα; Σε 4 χρόνια θα έχουν βγει τόσα καινούργια!! Χαλάρωσε!
υπερευχαριστω για τη βοηθεια σου.αμφιταλααντευομαι αναμεσα σε αυτα τα τρια..εχω 17200 και ειμαι στα κοινωνικα κριτηρια...εχω χαθει και πρεπει αυριο να το κανω....

Θα ακούσεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
Ότι δεν προτιμούν τους φιλολόγους απο ΦΠΨ, γιατί δεν έχουν επάρκεια στις γνώσεις.
Ότι οι φιλόλογοι από ιστορικό-αρχαιολογικό είναι καλύτεροι στις ιστορίες και δεν τους προτιμούν στα αρχαία και την λογοτεχνία.
Ότι ας πούμε οι κλασσικοί φιλόλογοι έχουν καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση από τους άλλους ή περισσότερα χρήματα. Ας γελάσω!
Μην δίνεις σημασία!!!
Σύμφωνα με το υπουργείο έχουν ίσα δικαιώματα όλοι. Αλλά στην ελλαδίτσα και ο τελευταίος των τελευταίων θα έχει γνώμη και θα κοιτάξει να υποβαθμίσει τον διπλανό του με όποιο τρόπο μπορεί.
Φιλόλογος βγαίνεις απ' όλα, κοίτα τι τραβάει η ψυχούλα σου να περάσεις ευκολότερα τα 4-5 αυτά χρόνια και άσε τα υπόλοιπα.
Τώρα το επαγγελματικό σου μέλλον δεν στο εγγυώμαι γιατί, ως φιλόλογος, θα είναι δύσκολο (και για μένα το ιδιο γιατί φιλόλογος θα σπουδάσω), αλλά μου αρέσει και δεν ακούω κουβέντα.
Επέλεξε αυτό που προτιμάς καλύτερα! ;)
Όσο για τα μεταπτυχιακά γιατί σκας από τώρα; Σε 4 χρόνια θα έχουν βγει τόσα καινούργια!! Χαλάρωσε!
κατατοπισε με λιγο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Εχτε υπόψην ότι το ιστορικό-αρχαιολογικό θέλει διάβασμα.Οι αρχαιολογίες είναι χοντρό παλούκι αλλά και οι ιστορίες-φιλολογίες επίσης θέλουν διααααάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
αμφιταλααντευομαι αναμεσα σε αυτα τα τρια..εχω 17200 και ειμαι στα κοινωνικα κριτηρια...εχω χαθει και πρεπει αυριο να το κανω....

Αμπεμπαμπλομ, τουθικεμπλομ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Αμπεμπαμπλομ, τουθικεμπλομ...
αυτο ακριβως...:(

Εχτε υπόψην ότι το ιστορικό-αρχαιολογικό θέλει διάβασμα.Οι αρχαιολογίες είναι χοντρό παλούκι αλλά και οι ιστορίες-φιλολογίες επίσης θέλουν διααααάβασμα.
λογικο μου φαινειται...ξερεισ απο ιστιορικο-αρχαιολογικο?

μου ειχε πει επισης η καθηγητρια μου οτι κανεις και αιγυπτιολογια ή και τους μαγια,ινκας.ισχυει πλεον αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top