Ιστορίας και Αρχαιολογίας Αθήνας

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Nαί είναι απαιτητική η συγκεκριμένη καθηγήτρια.Αλλά φαντάζομαι ότι είναι πιο επιεικής με φοιτητές άλλων τμημάτων.Τουλάχιστον έτσι θα έπρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
και γω προϊστορική αρχαιολογία την είχα..!!όλοι μου λένε ότι όχι μόνο είναι απαιτητική, άλλα δεν είναι και πολύ συνεργάσιμη...αν και μου φάνηκε πολύ νορμάλ και γλυκός άνθρωπος...ελπίζω να μη χαντακώσει...:(:confused::( ένας φίλος μου έγραψε τα βασικά στη χασιακου και πήρε 9...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Nαί είναι απαιτητική η συγκεκριμένη καθηγήτρια.Αλλά φαντάζομαι ότι είναι πιο επιεικής με φοιτητές άλλων τμημάτων.Τουλάχιστον έτσι θα έπρεπε.
και εγώ αυτό περίμενα αλλά μάλλον πιο αυστηρή είναι για το φιλολογικό.

και γω προϊστορική αρχαιολογία την είχα..!!όλοι μου λένε ότι όχι μόνο είναι απαιτητική, άλλα δεν είναι και πολύ συνεργάσιμη...αν και μου φάνηκε πολύ νορμάλ και γλυκός άνθρωπος...ελπίζω να μη χαντακώσει...:(:confused::( ένας φίλος μου έγραψε τα βασικά στη χασιακου και πήρε 9...
9 με μόνο τα βασικά;;είχα διαβάσει πολύ και ενώ περίμενα ότι είχα γράψει άριστα 7 πήρα και ούτε επιείκια είδα που ήμουν και από άλλο τμήμα.είναι η μια απο τους 2 καθηγητές που πιστεύω ότι με αδίκησαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
9 με τα πολύ βασικά..είχε βέβαια τη χασιάκου που δε την ξέρω καν...ξέρετε αν γίνεται αλλαγή κλιμακίου??πρέπει να δεχτούν και οι 2 καθηγήτριες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Να ρωτήσω και εγώ κάτι.Ο Βερτουδάκης πώς είναι σαν καθηγητής;Είναι απαιτητικός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
9 με τα πολύ βασικά..είχε βέβαια τη χασιάκου που δε την ξέρω καν...ξέρετε αν γίνεται αλλαγή κλιμακίου??πρέπει να δεχτούν και οι 2 καθηγήτριες???
ρώτα καλύτερα!

Να ρωτήσω και εγώ κάτι.Ο Βερτουδάκης πώς είναι σαν καθηγητής;Είναι απαιτητικός;
του χρόνου θα τον έχω αλλά από ότι ξέρω είναι νορμάλ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Ο Βερτουδάκης είναι πολύ καλός( από τους καθηγητές αρχαίων είναι η καλύτερη επιλογή) τον έχω φέτος ,οπότε δεν έχω εμπειρία για το πως βαθμολογεί,αλλά φίλοι μου που τον είχαν πέρσι μου είπαν πως βάζει ότι λέει και πέσανε και βαθμοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Ωραία ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Παιδια τα φωτα σας για Πεππα..την εχει μια φιλη μου(φιλολογικο) κλασικη αρχαιολογια και εχει παθει ενα σοκ ...στη βαθμολογηση πως ειναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Η Πέππα είναι αρκετά αυστηρή στην βαθμολόγηση και απαιτητική γενικότερα.Αν μπορείς να επιλέξεις κάποιο άλλο το κάνεις χωρίς πολλά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Άλλη μία ερώτηση μου...:P Ο Πάλλης πως είναι στη βαθμολόγηση..?.?:confused:είδα ότι βάζει κατόψεις ναών να αναλύσουμε και με φοβίζει αυτό...γενικά θέλει να του γράφεις λίγα και καλά ή ΜΕ πολλές λεπτομέρειες???οποιαδήποτε πληροφορία ή συμβουλή για την εξέταση δεκτή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Απο όσο ξέρω είναι καλός ο Πάλλης.Δεν έχει κάνει μάθημα σε εμάς δυστυχώς,εμείς έχουμε την Κέπετζη ίσως η απαιτητικότερη καθηγήτρια αρχαιολογίας.
Γενικά δεν παλεύονται οι βυζαντινές πάντως.Εκτός άν έχεις ψώνιο να διαβάζεις για κατακόμβες και εκκλησίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Τι εστι Ψωμα ( Αρχαια Ιστορια Β)???Μονο αρνητικα εχω ακουσει και ανησυχω...!!δυστυχως λογω αντικειμενου πρεπει να την δωσω....να παω να φουνταρω...???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Δύσκολη η Ψωμά και η αρχαία...Αλήθεια απο τα δικά σας μεταπτυχιακά απο γνώσεις ξένων γλωσσών τι ζητάνε;Γιατί είμαι στην περίοδο που το ψάχνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
kirdou επειδή βλέπω ότι εσύ είσαι στη σχολή να σε ρωτήσω;
ιστορία της τέχνης μελετάς μόνο από τον 20ο αι.;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Οχι βέβαια...Τα μαθήματα ιστορίας της τέχνης καλύπτουν όλους τους αιώνες απο τον 15ο μέχρι και τον 20ο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Aγγλικά, Γαλλικά, Ιταλικά, Γερμανικά ή TOEFL, IELTS από Β2 και πάνω επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
kirdou να φανταστω οτι ειχες Ψωμα??υπαρχει κανα tips για να την περασω ανωδυνα??ο καλος βαθμος δε παιζει σε αυτην ε???μου ειπε ενα παιδι οτι σεληνιάζεται...:confused:

*Πάντως για μεταπτυχιακα ενας καθηγητης απο το τμημα μου(στον κλασικο τομεα) ειπε πως περισσοτερο ρόλο παιζει πως θα γραψουμε στις εξετασεις παρα ποσες ξενες γλωσσες γνωριζουμε και αν ειναι σε επιπεδο proficiency(οχι οτι και αυτα δε μετρανε φυσικα!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Tip δεν νομίζω να υπάρχει.Εγώ το είχα δώσει με άλλη καθηγήτρια απλά ξέρω ότι είναι απαιτητική η Ψωμά.Και σε εμάς που ξέρω μετράει πώς θα γράψεις στις εξετάσεις και μετά όλα τα άλλα.Απλά με ενδιαφέρει να μπορείς να ανταπεξέλθεις σε ένα μεταπτυχιακό χωρίς να χρειάζεται να γνωρίζεις και άριστα 3 γλώσσες βρε παιδί μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top