Ιστορίας και Αρχαιολογίας Αθήνας

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Από τη μία λες ότι τα γερμανικά δε χρησιμεύουν και από την άλλη ότι όλες οι αξιόλογες σειρές ανασκαφών είναι σε αυτή τη γλώσσα. Θα με τρελάνεις; :P

Δύο ενδεχόμενα:

1. Yeah. Σειρές.
Τώρα; Ξεκαθαρίσαμε; :P

2. Ειρωνεία στο 1ο μέρος του σχόλιου.
Τώρα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Από τη μία λες ότι τα γερμανικά δε χρησιμεύουν και από την άλλη ότι όλες οι αξιόλογες σειρές ανασκαφών είναι σε αυτή τη γλώσσα. Θα με τρελάνεις; :P
Όταν και οι πέτρες ξέρουν ότι στα ιστορικοαρχαιολογικά-και εν γένει στις θεωρητικές και τις επιστήμες υγείας- επιβάλλονται τα Γερμανικά έρχεται κάποιος και ρωτά "σε τι θα μου χρειαστούν;"
Εσύ τι απάντηση θα έδινες;

Για τηλεοπτικές σειρές μιλάτε; :confused:
Δε ξέρω που αναφέρεται ο Να φας σκατά. Εγώ λέω για τα ημερολόγια ανασκαφών που εκδίδουν οι Γερμανοί. Ολόκληρες σειρές, θεματικά κατανεμημένες ανά περιοχή και φημίζονται για την αρτιότητα τους. Για να καταλάβεις, δες τη σειρά της Περγάμου, που είναι ένα ολόκληρο μουσείο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
μία σωστή απάντηση θα μπορούσα να έχω?

θα χρειαστεί να μάθω γερμανικά ή όχι?Ας μου δώσει κάποιος μια απάντηση.ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
θα χρειαστεί να μάθω γερμανικά ή όχι?Ας μου δώσει κάποιος μια απάντηση.ευχαριστώ!

Εξαρτάται από το πού και πώς θα επεκτείνεις τις επαγγελματικές σου δραστηριότητες.
Χαμένα δε θα πάνε, πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Εξαρτάται από το πού και πώς θα επεκτείνεις τις επαγγελματικές σου δραστηριότητες.
Χαμένα δε θα πάνε, πάντως.
η αληθεια ειναι οτι εχω παρει το Β1.Αλλά δε μου αρέσουν καθόλου.Πιο πολύ μου αρέσουν οι ανατολίτικες γλώσσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
μία σωστή απάντηση θα μπορούσα να έχω?
Ναι.
Τα χρειάζεσαι σε όσο το δυνατόν καλύτερο επίπεδο. Αν έχεις τη δυνατότητα, συνέχισέ τα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Ναι.
Τα χρειάζεσαι σε όσο το δυνατόν καλύτερο επίπεδο. Αν έχεις τη δυνατότητα, συνέχισέ τα.
σε τι ακριβώς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Γερμανικά...
Γαλλικά κάνουν? Γιατί γαλλικά μαθαίνω μετά χαράς. Μήπως ιταλικά? Μήπως κάτι άλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
σε τι ακριβώς?
Σε τι ακριβώς τι; Επίπεδο;
Γαλλικά κάνουν? Γιατί γαλλικά μαθαίνω μετά χαράς. Μήπως ιταλικά? Μήπως κάτι άλλο?
Τα αγγλικά είναι τα μόνα που πρέπει να ξέρεις. Τα υπόλοιπα είναι μικρά avantages. (Γενικα΄ισχύει αυτό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Σε τι ακριβώς τι; Επίπεδο;

Τα αγγλικά είναι τα μόνα που πρέπει να ξέρεις. Τα υπόλοιπα είναι μικρά avantages. (Γενικα΄ισχύει αυτό)
και επίπεδο.αλλά σε πόσα μαθήματα?εγώ είχα σκοπό να μάθω κάποια ασιατική γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
και επίπεδο.αλλά σε πόσα μαθήματα?εγώ είχα σκοπό να μάθω κάποια ασιατική γλώσσα.
Εγώ είμαι της άποψης ότι αφού ξεκινάς μία ξένη γλώσσα, καλό θα είναι να την τελειοποιήσεις. Δε νομίζω να σου χρησιμεύει σε μαθήματα εντός της σχολής. Στο μετά, ίσως,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
και τι κάνω αν δεν ξέρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
και τι κάνω αν δεν ξέρω?
Γίνεσαι φιλόλογος απλά.Πάντως επειδή αναφέρθηκε στην αρχαιολογία δεν αρκούν μόνο τα αγγλικά.Εχει να κάνει και με ξεναγήσεις,μουσεία πέρα απο την έρευνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Γίνεσαι φιλόλογος απλά.Πάντως επειδή αναφέρθηκε στην αρχαιολογία δεν αρκούν μόνο τα αγγλικά.Εχει να κάνει και με ξεναγήσεις,μουσεία πέρα απο την έρευνα
τι άλλο δηλαδή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
ξερει κανεις ποτε γινονται οι εγγραφες στο τμημα ?επισης τι ωρες?και τι πρεπει να εχουμε μαζι μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πικάπα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πικάπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Κάτσε να ανοίξουμε πρώτα >.>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Kάποιος από το Ιστορικό (ή Αρχαιολογικό :p ) μπορεί να μου πει πώς είναι ο κ. Πλουμίδης σαν καθηγητής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
O Πλουμίδης κατα την γνώμη μου είναι καλός αλλά απαιτητικός.Το μάθημα είναι απο τα πιο ενδιαφέροντα αλλά θέλει σημειώσεις.Αν τον παρακολουθήσεις δεν θα έχεις πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top