Ισπανικά

nikolakisofi

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
θα τα κοιτάξω,α μια ερώτηση,οι εκφωνησεις,κ τα παραδείγματα είναι στα ελληνικά,ε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Τότε για Ελληνικά θα είναι προτιμότερο να κοιτάξεις το βιβλίο Ισπανική γραμματική της Αγλαΐας Σπαθη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolakisofi

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
καμιά ακόμα πρόταση,για βιβλίο με ασκήσεις ισπανικών και λεξιλόγιο κ γραμματική,(για αρχάριο) >??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Αυτό που έχω προαναφέρει γραμμένο στα ελληνικά είναι πολύ καλό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Εχω επίπεδο Α2 στα ισπανικά και επειδή μες στο καλοκαίρι (δυστυχώς) δε θα κάνω μαθήματα, θα ήθελα να προχωρήσω λίγο μόνη μου.
Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο βιβλίο γραμματικής ή ασκήσεις ή κάποια μέθοδο για να το τρέξω λίγο αυτό το δίμηνο (Ιούλιο--Ᾱύγουστο);;
Ευχαριστώ!

καλό μήναααααα!!!!! :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Nuevo Ven 1 Libro del alumno-libro de ejercicios!!!Ediciones edelsa είναι επίπεδο Β1-Β2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ!
Να σε ρωτήσω, το βιβλίο en uso B1 της Edelsa, είναι καλό για ασκήσεις; Τι προτείνεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Είναι καλό και καλύπτει την γραμματική απο άποψη θεωρίας....στο προτείνω ανεπιφύλακτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yellowsoldier

Νεοφερμένος

Ο yellowsoldier αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
καλησπερα! ειμαι τελειωσ αρχαριοσ με ισπανικα και θα ηθελα να ξεκινησω απο σεμπτεμβριο. πιστευετε οτι με ιδιαιτερα 3 ωρεσ την εβδομαδα και με μπολικο διαβασμα φυσικα θα μπορεσω τον μαιο του '14 να δωσω ινισιαλ και ακομα και ιντερμεντιο? το λεω αυτο γιατι εχω ακουσει οτι ειναι ευκολη γλωσσα και αμα ασχοληθεισ δεν εχεισ κανενα προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Αυτό είναι τελείως υποκειμενικό....η γνώμη μου είναι να ξεκινήσεις για αρχή το Β1, και αν δεις ότι η ύλη βγαίνει μπορείς να πας στο Β2....Το Β2 είναι αλυσίδα με το Β1 οπότε είναι προτιμότερο να έχεις εξοικειωθεί με την γλώσσα παρά να πέσεις κατευθείαν στα βαθιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yellowsoldier

Νεοφερμένος

Ο yellowsoldier αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ναι σιγουρα θα ξεκινησω ετσι απλα ρωταω αν με ενα χρονο θα μπορουσα να δωσω μαζι β1 και β2 δηλαδη να ανταπεξελθω και στο β12
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Κοίτα,άλλη η ύλη στο Β1 άλλη είναι στο Β2!Για παράδειγμα Β1 θα ξεκινήσεις να μαθαίνεις τους χρόνους(κλίση-και πότε τους χρησιμοποιούμε σωστά) και στο Β2 κάνεις ανάλυση δευτερεύουσων προτάσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madi10s

Νεοφερμένος

Η Madi10s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Επειδή έχω μπερδευτεί λιγάκι μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος ποια η διαφορά b και v και πως το διαβάζουμε το z ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
To b, αν δεν κάνω λάθος, είναι ομόηχο με το v, δηλαδή έχουν έναν ήχο ανάμεσα στο β (το δικό μας ) και το μπ. Αν το b είναι στην αρχή της λέξης προφέρεται λίγο πιο έντονα, σαν μπ, δηλαδή.
Το z, προφέρεται ως θ. πχ. empezar (εμ-πε-θάρ)
ΑΝ κάνω λάθος, διορθώστε με :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madi10s

Νεοφερμένος

Η Madi10s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Ισπανικά<3
η πιο ωραία γλώσσα του κόσμου!!θέλω πολύ να μάθω αλλά δυστυχώς στην περιοχή δεν έχουμε κάποιο φροντιστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweet ballerina

Νεοφερμένος

Η sweet ballerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Κι εμένα θα μου άρεσε να αρχίσω ισπανικά. Ξέρω ήδη γαλλικά και αγγλικά. Με δεδομένο ότι πάω α λυκείου, αν ξεκινήσω τώρα, πότε περίπου θα ξέρω άπταιστα ισπανικά και θα πάρω το τελικό πτυχίο c2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Eιμαι πρωτοετης φοιτητρια απο Σεπτεμβρη και σκεφτομαι στην πολη που θα μεινω να ξεκινησω Ισπανικα!!
Καταρχας,ειναι δυσκολη γλωσσα?
Ποσα χρονια χρειαζονται για την αποκτηση ενος πτυχιου καποιας σοβαρης ισχυς?Ας πουμε για ''Καλη γνωση''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Αν ασχοληθείς σοβαρά άνετα δίνεις Β2 μέσα σε 8 μήνες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top