Ισπανικά

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Μην ανησυχείς καθόλου. Τα θέματα είναι πάρα πολύ εύκολα. Τα φετινά ειδικά ήταν επιπέδου Β1 κατά τη γνώμη μου. Αφού το έχεις αποφασίσει, θα τα καταφέρεις σίγουρα! Διάβασε καλά γραμματική, αυτό είναι το δυσκολότερο κομμάτι της γλώσσας και ειδικά τα ρήματα. Σου εύχομαι κάθε επιτυχία. Και ότι άλλο χρειαστείς είμαι στη διαθεσή σου!:)

ΥΓ Αφού θα πας Ισπανική Φιλολογία γιατί να δώσεις Intermedio;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ραφαέλα μου σε υπερευχαριστώ! Μπορώ να πω ότι ήσουν κατατοπιστικότατη!!! Μπράβο για τις βαθμολογίες που σημείωσες τα πήγες εξαιρετικά.

Σκέφτομαι να δώσω και πανελλήνιες του χρόνου για ισπανική φιλολογία. Τι λέτε θα καταφέρω να διαβάσω για το intermedio, για τις πανελλήνιες και παράλληλα να δουλεύω; Θα με ενδιέφερε οι γνώμη σας παίδες..
Τιποτα καλέ,χαρά μου είναι να γράφω για τα Ισπανικά!Ευχαριστώ πάντως για τα καλά σου λόγια!
Σε αυτό που λέει ο Στέφανος έχει δίκιο!Εφόσον θα δόσεις για παννελήνιες γιατί το θές το Β2?Το ΄΄ιδιο πράγμα είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Στέφανε και Ραφαέλα σας ευχαριστώ για την αναπτέρωση του ηθικού, πραγματικά το χρειάζομαι! Ξέρω 'γω βρε παιδιά...λέω μια και άρχισα πέρυσι με το inicial να συνεχίσω φέτος με το intermedio για να γράψω και καλύτερα στις πανελλήνιες. Βρήκα, βέβαια, φέτος τα θέματα των πανελληνίων τα έκανα και μου φάνηκαν αρκετά εύκολα - είχα μόνο 2 λαθάκια - αλλά έχω μια ψιλοανασφάλεια, δεν ξέρω η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ μπερδεμένη και πραγματικά με ενδιαφέρει η άποψή σας. Σκεφτόμουν να κάνω φέτος το intermedio και μετά να δώσω, δηλ. το 2012, αλλά μετά λέω πάλι θα χάσω άλλον 1 χρόνο. μετά έλεγα να τα κάνω συγχρόνως αλλά φοβάμαι μήπως δεν διαβάσω επαρκώς και τα θαλασσωσω και στα δύο! Τώρα με βάζετε σε σκέψεις...μήπως είναι καλύτερα να διαβάσω φέτος για τις πανελλήνιες και του χρόνου να συνεχίσω με το intermedio? Δώστε μου τα φώτα σας έχω πελαγώσει και χρειάζομαι άμεσες απαντήσεις, ο Σεπτέμβρης έρχεται...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Κοίτα γνώμη μου είναι είτε να δώσεις για Β2 ή για πανελλήνιες!Δεν το βρήσκω σωστο να δόσεις και τα 2!Τα ίδια πράγματα θα κάνεις!Τώρα είναι στην κρίση σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ναι, έχεις δίκιο Ραφαέλα...ή το ένα ή το άλλο γιατί στο τέλος θα πελαγώσω! Θέλω όμως να έχω επαφή με ισπανικά έστω και λίγο για να μην τα ξεχάσω... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Η καλή προετοιμασία για τις εξετάσεις είναι το κλειδί της επιτυχίας συλλέξαμε όλα τα past papers links σε μία σελίδα για εύκολη αναζήτηση αναλόγως αυτού που ψάχνετε.
Για Ισπανικά
https://paspif.gr/links/education/diplomas_test/
Για Ιταλικά
https://www.inital.gr/administrator/index.php?option=com_weblinks

Μαρία Διαμαντοπούλου
Διαχειρίστρια www.paspif.gr,
www.diamantopoulou.eu
Δημήτρης Κυρίκος
Διαχειριστής www.inital.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ναι, έχεις δίκιο Ραφαέλα...ή το ένα ή το άλλο γιατί στο τέλος θα πελαγώσω! Θέλω όμως να έχω επαφή με ισπανικά έστω και λίγο για να μην τα ξεχάσω... :(
Μα δεν νομίζω να τα ξεχάσεις!Με τα τραγούδια,διάβασμα εξωσχολικών βιβλίων θα είναι σαν να κάνεις επανάληψη!Τώρα πρέπει να κάτσεις κάτω και να σκεφτείς!Είτε να δώσεις για Β2 ή για πανελλήνιες!Συζήτησε με τον εαυτό σου τι θέλεις ποιο πολύ και σε ότι χρειαστείς εδώ είμαι εγώ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ Ραφαέλα μου, να είσαι καλά! Τελικά θα δώσω πανελλήνιες δεν θέλω να πάει άλλος χρόνος χαμένος..Θα συνεχίσω οπωσδήποτε του χρόνου - με το καλό - τα ισπανικά και ελπίζω όλα να πάνε καλά...Για τυχόν ερωτήσεις όσον αφορά στα ισπανικά θα απευθυνθώ σε εσένα...Ευχαριστώ και πάλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Τίποτα,πάντως δεν θα ήθελες να δόσεις σε κάτι άλλο ώστε να δόσεις για Β2 αργότερα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Τι εννοείς κάτι άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ναι,ήθελα να πώ ότι να δώσεις κάτι άλλο σε πανελλήνιες!Αν θέλεις βέβαια να δώσεις παννελήνιες και να μην δώσεις για Β2!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Η καλή προετοιμασία για τις εξετάσεις είναι το κλειδί της επιτυχίας συλλέξαμε όλα τα past papers links σε μία σελίδα για εύκολη αναζήτηση αναλόγως αυτού που ψάχνετε.
Για Ισπανικά
https://paspif.gr/links/education/diplomas_test/
Για Ιταλικά
https://www.inital.gr/administrator/index.php?option=com_weblinks

Μαρία Διαμαντοπούλου
Διαχειρίστρια www.paspif.gr,
www.diamantopoulou.eu
Δημήτρης Κυρίκος
Διαχειριστής www.inital.gr

¡Gracias!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strat92man

Νεοφερμένος

Ο strat92man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω κατι,ειδα σε ενα βιβλιοπωλειο ενα βιβλιο με τιτλο
ΜΑΘΕ ΙΣΠΑΝΙΚΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ,και μου τραβηξε το ενδιαφερον
επειδη εχετε διδαχτει την γλωσσα αυτη θα ηθελα να ρωτησω γινεται να μαθω μονος μου,δεν θελω να μιλαω τελεια την γλωσσα.,αλλα βασικη επικοινωνια ή χαμενος κοπος?

*Ειναι πολλες οι ισπανιδες που επισκεπτονται την Χωρα μας** :clapup::clapup::clapup::clapup:

Σας Ευχαριστω καλο μηνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Κοίταξε να δείς για αν θες να μάθεις να μάθεις την γλώσσα μέχρι σε ένα επίπεδο δηλαδή Α1-Α2 το πολύ κατι μπορεί να γίνει αλλα αν θές για επίπεδο Β1-Β2 λυπάμαι που θα σε απογοητευσω αλλα δυστηχώς δεν θα μπορέσεις να την μάθεις!Σου συνηστώ να ξεκινήσεις με καθηγητή!Το συμπέρασμα είναι δικό σου πάντως το μόνο που έχω να σου πω είναι ότι έχει πολυ γραμματική μεσα και μόνο με την βοήθεια καθηγητη θα μπορούσες να την καταλάβαινες σε έναν εικανοποιητικό βαθμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω κατι,ειδα σε ενα βιβλιοπωλειο ενα βιβλιο με τιτλο
ΜΑΘΕ ΙΣΠΑΝΙΚΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ,και μου τραβηξε το ενδιαφερον
επειδη εχετε διδαχτει την γλωσσα αυτη θα ηθελα να ρωτησω γινεται να μαθω μονος μου,δεν θελω να μιλαω τελεια την γλωσσα.,αλλα βασικη επικοινωνια ή χαμενος κοπος?

*Ειναι πολλες οι ισπανιδες που επισκεπτονται την Χωρα μας** :clapup::clapup::clapup::clapup:

Σας Ευχαριστω καλο μηνα :P

Eαν αυτο το βιβλιο εχει μεσα γραμματικη και λεξιλογιο,οχι δεν παει χαμενος ο κοπος σου.Αλλα θα σου προτεινα να διαβασεις και να δωσεις το κρατικο πτυχειο των Ισπανικων.Για περισσοτερες πληροφοριες οσον αφορα το Κρατικο πτυχειο μπορεις να κοιταξεις εδω και εδω!Για περισσοτερα μπορεις να διαβασεις και αυτο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strat92man

Νεοφερμένος

Ο strat92man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κοίταξε να δείς για αν θες να μάθεις να μάθεις την γλώσσα μέχρι σε ένα επίπεδο δηλαδή Α1-Α2 το πολύ κατι μπορεί να γίνει αλλα αν θές για επίπεδο Β1-Β2 λυπάμαι που θα σε απογοητευσω αλλα δυστηχώς δεν θα μπορέσεις να την μάθεις!Σου συνηστώ να ξεκινήσεις με καθηγητή!Το συμπέρασμα είναι δικό σου πάντως το μόνο που έχω να σου πω είναι ότι έχει πολυ γραμματική μεσα και μόνο με την βοήθεια καθηγητη θα μπορούσες να την καταλάβαινες σε έναν εικανοποιητικό βαθμο

δεν ειναι το οικονομικο εξαλλου παω και στο Καποδιστριακο(ειμαι σε αλλο uni) που εχει για τους φοιτητες αλλα δεν εχω χρονο , απλως ηθελα να μάθω βασικη επικοινωνια...και ενας σε αλλο forum ειχε γραψει για το βιβλιο και οτι εμαθε μονος του πολυ καλα κτλπ... γιαυτο ρωτησα ,ποσα επιπεδα ειναι? οταν λες Α1 σε τι επιπεδο επικοινωνιας εισαι?

Απο Πολυχνιτο εισαι? Γερα εγω (ΑΚΥΤΟ) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ε,τότε όλα οκ!Δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα!Καλη επιτυχία οπότε!
Ναι απο Πολιχνίτο είμαι!(Άκυρο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyst96

Νεοφερμένος

Η pennyst96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!
Μου αρέσουν πάρα πολύ τα ισπανικά καθα ήθελα να κάνω μαθήματα αλλα δυστυχώς τα οικονομικά μου( τουλάχιστον για φέτος δε μου το επιτρέπουν). Μπορείτε να μου προτέινετε κάποια βιβλία έτσι ώστε να μάθω κάποια βασικά πράγματα μόνη μου? Είδα κάποια των εκδόδεων EDELSA το [FONT=&quot]Nuevo Ven 1, το ίδιο βιβλίο ασκήσεων καθώς και το [/FONT] [FONT=&quot]USO de la gramatica espanola elemental. Έχετε να μου προτείνετα κάτι άλλο? Υπάρχει κάποιο καλό βιβλίο γραμματικής στα ελληνικά?
Ευχαριστώ προκαταβολικά
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Το Cervantes πότε ανακοινώνει τις ώρες των γραπτών εξετάσεων; Άφου λήξουν οι προθεσμίες για την υποβολή αιτήσεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygne

Νεοφερμένος

Η cygne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα.Επειδή ενδιαφέρομαι να μάθω ισπανικά, μήπως ξέρει κάποιος κανένα καλό φροντιστήριο στην Πάτρα ή κάποια καλή καθηγήτρια ή καθηγητή που να παραδίδει ιδιαίτερα ισπανικών;Αν κάποιος ξέρει κάποιο καθηγητή ή καθηγήτρια ,θα παρακαλούσα να μου πει και πόσο παίρνει την ώρα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top