Ισπανικά

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Αν τύχει και κάνεις του 22 Νοεμβρίου 2008 θα καταλάβεις απο τα κείμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eirini15

Νεοφερμένος

Η Eirini15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αγναντερό (Καρδίτσα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλημερα ! Κι εγω μαθαινω ισπανικα 1,5 χρονο τωρα ... :D Τον μαιο εδωσα το inicial και τωρα περιμενω αποτελεσματα... Δεν μου φανηκαν πολυ δυσκολα τα γραπτα ( εκτος απο το parte 1 στα κειμενα :xixi:) , αλλα στα προφορικα ψιλοκολλησα ... τωρα θα δουμε ...Παντως ειναι πολυ ωραια γλωσσα κ επειδη ξερω και γαλλικα δεν δυσκολευτηκα κ πολυ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Αν τύχει και κάνεις του 22 Νοεμβρίου 2008 θα καταλάβεις απο τα κείμενα

https://diplomas.cervantes.es/docs/ficheros/200812100002_7_12.pdf
-----------------------------------------
Καλημερα ! Κι εγω μαθαινω ισπανικα 1,5 χρονο τωρα ... :D Τον μαιο εδωσα το inicial και τωρα περιμενω αποτελεσματα... Δεν μου φανηκαν πολυ δυσκολα τα γραπτα ( εκτος απο το parte 1 στα κειμενα :xixi:) , αλλα στα προφορικα ψιλοκολλησα ... τωρα θα δουμε ...Παντως ειναι πολυ ωραια γλωσσα κ επειδη ξερω και γαλλικα δεν δυσκολευτηκα κ πολυ...:)

Τα κείμενα είναι παλούκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lneermis

Νεοφερμένος

Η lneermis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.

lneermis

Νεοφερμένος

Η lneermis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
αν σου πω οτι δε θυμαμαι γιατι τα εκανα ασχετα με τις ημερομηνιες τα τεστ.πιο μετα θα ριξω μια μετα κ θα σου πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Εγώ στο Superior έχω μεγάλο πρόβλημα με τα κείμενα. Είναι αρκετά δύσκολα.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μην στενοχωριέσαι όλα καλά θα πάνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lneermis

Νεοφερμένος

Η lneermis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
σε μενα το χειροτερο ειναι το λεξιλογιο μου.ειναι πολυ φτωχο δυσκολα βρισκω λεξεις να χρησιμοποιησω αλλα νομιζω ειναι θεμα εξασκησης γιατι αν διαβασω 1 κειμενο το καταλαβαινω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eirini15

Νεοφερμένος

Η Eirini15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αγναντερό (Καρδίτσα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
https://diplomas.cervantes.es/docs/ficheros/200812100002_7_12.pdf
-----------------------------------------


Τα κείμενα είναι παλούκι!
οντως ...! και παρατηρησα οτι εχουν και αρκετες παγιδες ... σε μερικα δεν ηξερα τι να βαλω παρολο που καταλαβαινα ακριβως τι ελεγε:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ποτε εκφραζουμε το yo τζο και ποτε ιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Το yo διαβάζεται τζο στη Λατινική Αμερική και γιο στην Ισπανία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SpyRos____

Νεοφερμένος

Ο SpyRos____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
χμμ ισπανικα...μαρεσουν παρα πολυ! ενος φιλου η μητερα κανει μαθηματα ισπανικων:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marpl

Νεοφερμένος

Η Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ξεκινησα και γω τωρα το καλοκαιρι ισπανικα και εχω κατενθουσιαστει!!!!!! Πολυ ωραια γλωσσα πραγματικα!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lneermis

Νεοφερμένος

Η lneermis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
λοιπον του νοεμβριου 2008 το inicial νομιζω οτι ηταν μετριο οπως τα περισσοτερα ουτε δυσκολο ουτε ευκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Τι σου φάνηκε ποιο ευκολο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
χμμ ισπανικα...μαρεσουν παρα πολυ! ενος φιλου η μητερα κανει μαθηματα ισπανικων:P:P

Τυχερέ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoleta23

Νεοφερμένος

Η Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας,
σκέφτομαι να αρχίσω Ισπανικά το Σεπτέμβρη. Τα επέλεξα επειδή πραγματικά μου φαίνεται ωραία γλώσσα, αλλά και χρήσιμη. Ταυτόχρονα, θέλω το πτυχίο για να κερδίσω κάποια μόρια σε προκηρύξεις, οπότε καταλαβαίνετε ότι θέλω να πάρω ένα δίπλωμα όσο γίνεται γρηγορότερα. Ρώτησα σε φροντιστήρια, αλλά θέλω και μια ανεξάρτητη γνώμη από άτομα που έχουν κάνει Ισπανικά και γνωρίζουν μερικά πράγματα. Κατ' αρχήν, θέλω να ρωτήσω πόσος καιρός χρειάζεται για να πάρει κανείς το κρατικό δίπλωμα Β2 (το αντίστοιχο του Lower στα Αγγλικά). Θεωρείτε ότι με εντατικά μαθήματα (ιδιαίτερα και όχι σε group) προλαβαίνω μέχρι τον επόμενο Νοέμβρη, δηλαδή σε 14 μήνες; Και πόσες ώρες την εβδομάδα θα ήταν καλό να κάνω; Επίσης, σαν γλώσσα είναι εύκολη;;
Περιμένω τις γνώμες σας, ευχαριστώ!!! :D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Γεια σου Νικολέτα:
Είμαι γνώστρια Ισπανικών.Έχω πάρει το Inicial(B1) και τον Μαϊο έδωσα για Basico(B2)κατα την γνώμη μου είναι μια πανευκολη γλώσσα αρκεί να κρατήσεις την επαφή μαζί της.Η γραμματική δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.Πρέπει να ξέρεις πολύ καλό λεξιλόγιο που είναι πολύ χρήσιμο για oral-audio.Για το κρατικό πτυχίο είναι πάρα πολύς χρόνος 14 μήνες.Μπορείς να είσαι καλή μαθήτρια και να το δόσεις τον Μαϊο.
Αυτά απο εμένα:xixi:
Buena Suerte!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Γεια σου Νικολέτα:
Είμαι γνώστρια Ισπανικών.Έχω πάρει το Inicial(B1) και τον Μαϊο έδωσα για Basico(B2)κατα την γνώμη μου είναι μια πανευκολη γλώσσα αρκεί να κρατήσεις την επαφή μαζί της.Η γραμματική δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.Πρέπει να ξέρεις πολύ καλό λεξιλόγιο που είναι πολύ χρήσιμο για oral-audio.Για το κρατικό πτυχίο είναι πάρα πολύς χρόνος 14 μήνες.Μπορείς να είσαι καλή μαθήτρια και να το δόσεις τον Μαϊο.
Αυτά απο εμένα:xixi:
Buena Suerte!;)

Συμφωνώ απόλυτα με την Ραφαέλα. Η γλώσσα είναι πολύ εύκολη αρκεί να κάνεις συχνές επαναλήψεις. Το σημαντικό είναι να μην αφήνεις κενά. Αν αγαπάς πολύ τη γλώσσα και ασχολείσαι αρκετη ώρα μαζί της δεν θα αντιμετωπίσεις προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top