Ιδιαίτερα και φροντιστήρια στη Β' Λυκείου

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Σωστός!Για β λυκείου λέει το θέμα.Ξεχάστηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ώρες ώρες σκέφτομαι οτι τα φροντιστήρια δημιουργούν όλο αυτό το ντόρο για τα θέματα στις πανελλήνιες, προκειμένου να προβάλλουν το φροντιστήριο στη Β' Λυκείου ως τη "σωτήρια λύση". Με τη λογική οτι αν ξεκινήσεις μιγαδικούς στη Β' Λυκείου θα τους ξέρεις καλύτερα απο εκείνους που θα τους ξεκινήσουν στην ώρα τους.
Τα θέματα των πανελληνίων αγγίζουν πολλές φορές έναν υψηλό βαθμό δυσκολίας, αλλά όχι οπως θέλουν να τον παρουσιάζουν τα φροντιστήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Το πόσο δύσκολα είναι πάντα και υποκειμενικό.
Απλά επειδή για πολλούς είναι μάθημα βαρύτητας κάνουν φροντιστήριο στη γ γιατί και το 1 μόριο που δε θα χάσεις έχει αξία.
Για τη β όπως είπα δεν έχει καμιά σχέση με τη γ.Αν θες την παλεύεις και μόνος.
Πιο πολύ θα σου χρειαστούν στη γ κάποιες γνώσεις από τη φυσική γενικής της β(και πάλι όχι πολλά πράγματα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ώρες ώρες σκέφτομαι οτι τα φροντιστήρια δημιουργούν όλο αυτό το ντόρο για τα θέματα στις πανελλήνιες, προκειμένου να προβάλλουν το φροντιστήριο στη Β' Λυκείου ως τη "σωτήρια λύση". Με τη λογική οτι αν ξεκινήσεις μιγαδικούς στη Β' Λυκείου θα τους ξέρεις καλύτερα απο εκείνους που θα τους ξεκινήσουν στην ώρα τους.
Τα θέματα των πανελληνίων αγγίζουν πολλές φορές έναν υψηλό βαθμό δυσκολίας, αλλά όχι οπως θέλουν να τον παρουσιάζουν τα φροντιστήρια.
Σ'αυτό έχεις πάρα πολύ μεγάλο δίκιο. Εγώ είχα βαρεθεί να λύνω τα εύκολα θέματα του φροντιστηρίου μόνο και μόνο για να πάω και να πάρω τα @@ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Το πόσο δύσκολα είναι πάντα και υποκειμενικό.

Βέβαια. Σε αυτό στοχεύουν πολλά φροντιστήρια, επαναλαμβάνω.
Για εσένα, που θα ξεκινήσεις από φέτος φυσική/μαθηματικά/χημεία/ακομα-και-βιολογια (Β λυκείου), η Γ λυκείου θα ναι πιο εύκολη από τον άλλον που θα τα αρχίσει στην ώρα τους.
Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Γιατί όλοι πιστεύετε πως είναι τόσο σημαντικό να πάμε και έκθεση από τη Β λυκείου; Εγώ πέρυσι στην Α πήγα μόνο Φυσική (και αυτό λόγω του καθηγητή που είχα στο σχολείο) και φέτος στη Β θα πάω Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία κατεύθυνσης και Άλγεβρα, Φυσική γενικής. Προσωπικά δεν έχω συναντήσει ποτέ πρόβλημα στο μάθημα της Έκθεσης και στις εξετάσεις έγραψα 18. Έχω καταλάβει πως είναι το πιο δύσκολο μάθημα στο να συγκεντρώσεις υψηλή βαθμολογία, αλλά πολλές φορές, εκτός από τα μορφο-συντακτικά θέματα (και περίληψη), πιστεύω πως στην παραγωγή λόγου ή το 'χεις ή δεν το 'χεις. Υπάρχουν άτομα λακωνικά που αυτό που θέλουν να πουν το εκφράζουν μέσα σε πέντε σειρές. Από την άλλη, μερικοί αρέσκονται στο να αναλύουν τη γνώμη τους και τα πιστεύω τους, πράγμα που αρέσει και σε εμένα. Γι' αυτό θεώρησα περιττό το να παρακολουθήσω φροντιστηριακά μαθήματα στην Έκθεση στη Β λυκείου, πράγμα όμως που θα αλλάξει στη Γ λυκείου, στην οποία θα παρακολουθήσω όλα τα πανελληνίως εξεταζόμενα μαθήματα. :)
Καλή αρχή να έχουμε παιδιά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Όταν έλεγα για τη γ δεν εννοούσα να αρχίσουν από τώρα την ύλη της.Απλά να ξέρουν ότι η φυσική στη γ δεν έχει καμία σχέση για να μη σχίζονται να μάθουν τέλεια τη φυσική της β,όπως έκανα εγώ που δεν ήξερα.
Αυτά που λέτε για τα φροντιστήρια ισχύουν αλλά μιλάτε για τους κακούς φροντιστές.
Υπάρχουν φροντιστήρια και καθηγητές για ιδιαίτερα που κάνουν πολύ καλή δουλειά και βοηθούν πραγματικά.Γι αυτό πρέπει να το ψάχνεις και να μη πηγαίνεις όπου να ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Γιατί όλοι πιστεύετε πως είναι τόσο σημαντικό να πάμε και έκθεση από τη Β λυκείου; Εγώ πέρυσι στην Α πήγα μόνο Φυσική (και αυτό λόγω του καθηγητή που είχα στο σχολείο) και φέτος στη Β θα πάω Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία κατεύθυνσης και Άλγεβρα, Φυσική γενικής. Προσωπικά δεν έχω συναντήσει ποτέ πρόβλημα στο μάθημα της Έκθεσης και στις εξετάσεις έγραψα 18. Έχω καταλάβει πως είναι το πιο δύσκολο μάθημα στο να συγκεντρώσεις υψηλή βαθμολογία, αλλά πολλές φορές, εκτός από τα μορφο-συντακτικά θέματα (και περίληψη), πιστεύω πως στην παραγωγή λόγου ή το 'χεις ή δεν το 'χεις. Υπάρχουν άτομα λακωνικά που αυτό που θέλουν να πουν το εκφράζουν μέσα σε πέντε σειρές. Από την άλλη, μερικοί αρέσκονται στο να αναλύουν τη γνώμη τους και τα πιστεύω τους, πράγμα που αρέσει και σε εμένα. Γι' αυτό θεώρησα περιττό το να παρακολουθήσω φροντιστηριακά μαθήματα στην Έκθεση στη Β λυκείου, πράγμα όμως που θα αλλάξει στη Γ λυκείου, στην οποία θα παρακολουθήσω όλα τα πανελληνίως εξεταζόμενα μαθήματα. :)
Καλή αρχή να έχουμε παιδιά! :D

Δες λίγο τις βαθμολογίες πανελληνίων και πρόσεξε σε ποιο μάθημα δε γράφουν πάνω από 17 οι άριστοι.Θα δεις ότι είναι η έκθεση αυτό το μάθημα και πολλοί που στο σχολείο γράφανε 18άρια θα έχουν γράψει και 12-13.Η έκθεση είναι το μάθημα που θα σου δώσει μεγάλο προβάδισμα αν γράψεις καλά αλλά μπορεί και να σε καταστρέψει αν δεν το χεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Όταν έλεγα για τη γ δεν εννοούσα να αρχίσουν από τώρα την ύλη της.Απλά να ξέρουν ότι η φυσική στη γ δεν έχει καμία σχέση για να μη σχίζονται να μάθουν τέλεια τη φυσική της β,όπως έκανα εγώ που δεν ήξερα.
Αυτά που λέτε για τα φροντιστήρια ισχύουν αλλά μιλάτε για τους κακούς φροντιστές.
Υπάρχουν φροντιστήρια και καθηγητές για ιδιαίτερα που κάνουν πολύ καλή δουλειά και βοηθούν πραγματικά.Γι αυτό πρέπει να το ψάχνεις και να μη πηγαίνεις όπου να ναι.

Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες. Βασικά εγώ στο φροντιστήριο μου θα κάνω 5 ώρες Αρχαία Κατεύθυνσης, 3 ώρες άγνωστο, 1 ώρα γνωστό της Β' Λυκείου και 1 ώρα γνωστό της Γ' Λυκείου και μου αρέσει αυτό. Δεν θα είναι και η ιδιαίτερη κούραση,στο κάτω κάτω μου αρέσουν τα αρχαία, και αν κάποιοι συμφωνείτε ότι δεν είναι απαραίτητο αυτό, και μια χαρά βγαίνει η ύλη το καλοκαίρι και όλη τη χρονιά του χρόνου, εμένα απλά μου αρέσει :). Με κάνει να νιώθω μια σιγουριά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
και στις εξετάσεις έγραψα 18

Ποσοστά βαθμών του μαθητικού πληθυσμού στην έκθεση:

Α-Β Λυκειου: 17-20: >50%
Γ Λυκείου: 17-20 < 15%

Παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ποσοστά βαθμών του μαθητικού πληθυσμού στην έκθεση:

Α-Β Λυκειου: 17-20: >50%
Γ Λυκείου: 17-20 < 15%

Παρακαλώ.

Αυτό στην Α' κ Β' Λυκείου αφορά τις εξετάσεις ή τον βαθμό του τετραμήνου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Γι' αυτό είπα, κυρίως στο γράψιμο έκθεσης, ή το 'χεις ή δεν το 'χεις. Το φροντιστήριο θα σε βοηθήσει για τις ασκήσεις. Έτσι, προτίμησα να μην πάω φροντιστήριο στην Έκθεση στη Β λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Γι' αυτό είπα, κυρίως στο γράψιμο έκθεσης, ή το 'χεις ή δεν το 'χεις.

Τι εννοείς "το χεις ή δε το χεις"; Δηλαδή ορισμένοι είναι καταδικασμένοι στη ζωή τους να μην εκφράζονται σωστά και με ισχυρή επιχειρηματολογία σε θέματα όπως η τέχνη, η πολιτική, το περιβάλλον, η επιστήμη κ.α.; Άρα και η πολιτεία είναι καταδικασμένη να αποτελείται πάντα από πολίτες που δεν μπορούν να αρθρώσουν άρτια μια άποψη σε ένα κείμενο; Καήκαμε.

Η παραγωγή λόγου ΕΞΑΣΚΕΙΤΑΙ.
Εξασκείται με έλεγχο της λογικής, με σχεδιασμό συλλογισμών, με έρευνα και ευαισθητοποίηση για το τι γίνεται γύρω μας κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Τι εννοείς "το χεις ή δε το χεις"; Δηλαδή ορισμένοι είναι καταδικασμένοι στη ζωή τους να μην εκφράζονται σωστά και με ισχυρή επιχειρηματολογία σε θέματα όπως η τέχνη, η πολιτική, το περιβάλλον, η επιστήμη κ.α.;

Για να γράψεις 19 πρέπει να το έχεις.Για κανένα 16-17 γράφεις με διάβασμα και χωρίς κενά από προηγούμενες τάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Τι εννοείς "το χεις ή δε το χεις"; Δηλαδή ορισμένοι είναι καταδικασμένοι στη ζωή τους να μην εκφράζονται σωστά και με ισχυρή επιχειρηματολογία σε θέματα όπως η τέχνη, η πολιτική, το περιβάλλον, η επιστήμη κ.α.; Άρα και η πολιτεία είναι καταδικασμένη να αποτελείται πάντα από πολίτες που δεν μπορούν να αρθρώσουν άρτια μια άποψη σε ένα κείμενο; Καήκαμε.

Η παραγωγή λόγου ΕΞΑΣΚΕΙΤΑΙ.
Εξασκείται με έλεγχο της λογικής, με σχεδιασμό συλλογισμών, με έρευνα και ευαισθητοποίηση για το τι γίνεται γύρω μας κλπ.
Δεν εννοώ ότι μερικοί είναι καταδικασμένοι να στερούνται επιχειρηματολογίας ή σωστής έκφρασης της γνώμης τους, αλλά υπάρχουν άνθρωποι που "ανοίγονται" περισσότερο ή λιγότερο στο λόγο τους και στην παρουσίαση των επιχειρημάτων τους. Παρ' όλα αυτά όμως το φροντιστήριο σε ένα μάθημα όπως η Έκθεση θα σε βοηθήσει στις γλωσσικές ασκήσεις και στις ασκήσεις περίληψης. Από την άλλη πλευρά, το πόσο μπορείς εσύ να "ανοιχθείς" σε αυτά που γράφεις ή λες απαιτεί δική σου προσπάθεια και συνεχή ενασχόληση. Δεν πιστεύω πως πληρώνοντας περισσότερα χρήματα για το μάθημα της Έκθεσης (για τάξεις πριν τη Γ λυκείου) στο φροντιστήριο θα μάθεις να γράφεις επαρκείς ή ακόμα και πλούσιες εκθέσεις. Αντιθέτως, αυτό εξαρτάται από τα ερεθίσματα που δέχεσαι από το περιβάλλον, το ποσό των διαφορετικών θεμάτων που προσεγγίζεις και γενικά το πόσο δεκτικός είσαι σε καινούριες ιδέες, οι οποίες θα σε βοηθήσουν στο να αναπτύξεις μία ισχυρή επιχειρηματολογία και ταυτόχρονα να είσαι σε θέση να την παρουσιάζεις όσο πιο αναλυτικά γίνεται. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Τι εννοείς "ανοίγεσαι" στην έκθεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peggykast

Νεοφερμένος

Η peggykast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Φετος Β'Λυκείου άρχισα ιδιαίτερα μαθήματα σε φυσική, αλγεβρα, χημεία, έκθεση, τείνοντας προς τις θετικές επιστήμες! Βασικά, η προσωπική μου γνώμη ειναι οτι και χωρις φροντιστηριο, αν εισαι καλος πραγματικα μπορεις να πετυχεις. εγω πιστευω πως θα δυσκολευτω να προσαρμοστω στην ιδεα του φροντιστηριου, γιατι ειχα τον δικο μ τροπο διαβασματος, αλλά μια επιπλέον βοηθεια , αφου στην προσφερουν και απλοχερα οι γονεις σου, σιγουρα θα συμβαλλει θετικα! Τελος πάντων καλή μας χρονιά και καλή επιτυχία για του χρόνου σε ολους! :) :):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Τι εννοείς "ανοίγεσαι" στην έκθεση;
Εννοώ το πόσο αναλυτικά παρουσιάζεις τις ιδέες και τα επιχειρήματά σου. Κάποιοι προτιμούν σε δέκα σειρές να αναπτύξουν την επιχειρηματολογία τους και άλλοι δεν αρκούνται μόνο σε αυτό και παρουσιάζουν αυτό που έχουν να πουν εκτενέστερα. Για τη συγκεκριμένη περίπτωση εννοώ το μέγεθος της έκθεσης που γράφεις. Έτσι, το πόσο "μεγάλες" εκθέσεις θα γράψεις είναι κάτι που μπορεί να επιτευχθεί και χωρίς φροντιστήριο.
Όσο για τις υπόλοιπες ασκήσεις που υπάρχουν στην εξέταση αυτού του μαθήματος στις Πανελλαδικές, πιστεύω πως εκεί χρειάζεται η περαιτέρω φροντιστηριακή βοήθεια.
Τέλος, θα ήθελα να ξαναπώ πως ναι, είμαι της άποψης ότι η Έκθεση είναι το δυσκολότερο μάθημα που υπάρχει βλέποντάς το από την οπτική γωνία συγκέντρωσης βαθμολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Έτσι, το πόσο "μεγάλες" εκθέσεις θα γράψεις είναι κάτι που μπορεί να επιτευχθεί και χωρίς φροντιστήριο.

Γιατί αυτός που γράφει μεγάλες εκθέσεις """""'το χει"""""" ενώ ο άλλος όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Να το πω πιο απλά?
Άλλοι είναι πολύ καλοί στο μπλα μπλα(για μπάλα,μουσική και ταινίες κυρίως βέβαια) και στις εκθέσεις δε μπορούν να γράψουν ούτε παράγραφο.
Το να γράφεις ωραία και να αναπτύσσεις απόψεις γραπτώς είναι "τέχνη".Δε μαθαίνεται ξαφνικά στη γ λυκείου.
Άλλοι πάλι κάνουν συνέχεια ορθογραφικά και συντακτικά λάθη.Κι αυτό δε διορθώνεται ξαφνικά στη γ λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top