Ιδιαίτερα και φροντιστήρια στη Β' Λυκείου

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
καλησπέρα σας καταρχάς μόλις έφτιαξα λογαριασμό στο iSchool και είμαι καινούριος εδώ παρ'όλα αυτά παρακολουθώ πολλά θέματα τον τελευταίο καιρό .....
Λοιπόν φέτος θα πάω Β Λυκείου και δεν είμαι και πολύ καλός μαθητής γενικά βγάζω γύρο στο 16 χωρίς φροντιστήρια ... μόλις βγήκανε τα αποτελέσματα του lower και ευτυχώς το πείρα .. και μιας και μας περισσεύουν κάποια χρήματα εφόσον ξεμπερδέψαμε με τα αγγλικά η μητέρα μου, μου είπε να ξεκινήσω φροντιστήριο ... το θέμα με το φροντιστήριο είναι όπως σας είπα επειδή δεν έχουμε και πολλά λεφτά γενικά είμαστε οικημομικά πεσμένη, πρέπει να διαλέξω πια μαθήματα θα κάνω στο φρονιστίριο διότι λογικά αν τα κάνω ολα θα είναι και πιο ακριβά οποτε ανάλογα με πια κατεύθυνση θα πάρω, πείτε μου και πια μαθήματα να κάνω στο φροντιστήριο και τέλος ... ανάλογα με τα μαθήματα που θα κάνω ποσα θα "πληρώνουμε" κάθε μηνα (περίπου).....
Ευχαριστώ οποιον δώσει έστω και λίγη προσοχή στο μήνυμα μου και ευχαριστώ και για της απάντησης εκ το προτερων ....



Kατά τη γνώμη μου περισσότερο θα σε βοηθήσει το να κάνεις φροντ στην φυσική γεν παρά στη κατεύθυνσης. Αναντίρρητα είναι σημαντική και η φυσική κατ καθώς οι μέθοδοι που χρησιμοποιείς για να λύσεις μια άσκηση όπως λ.χ ηλεκτρόνιο σε κεκλιμένο επίπεδο θα σε ακολουθούν μέχρι την γ.Επίσης, η φυσική κατ περιέχει και την επαγωγή που είναι ιδιαίτερα σημαντική για την 3η. Από την άλλη πλευρά αν κάνεις κάπου ιδιαίτερα ή φροντιστήριο στη φυσική γεν μέσω των ασκήσεων στις κρούσεις και στην κυκλική θα καλύψεις ένα κομμάτι της μεθοδολογίας που θα σου χρειαστεί στην γ.Έπειτα,θα μάθεις ταλαντώσεις που είναι το 1ο κεφάλαιο της φυσικής κατ στην γ λυκείου.Αν ο καθηγητής που σου κάνει φροντιστηριακό μάθημα δει πως τα πιάνεις και έχεις όρεξη θα σου παραθέσει ασκήσεις αυξημένης δυσκολίας οι οποίες θα είναι εν μέρη παρόμοιες με αυτές που θα δεις την επόμενη χρονιά. Σημαντικό είναι να κάνεις φροντιστήριο στα μαθηματικά κατεύθυνσης και στην άλγεβρα .Σκέψου πως κάποια κομμάτια των μαθηματικών κατ θα τα βρεις μπροστά σου του χρόνου στους μιγαδικούς ενώ η τριγωνομετρία και η λογάριθμοι της άλγεβρας θα είναι εργαλεία που θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις για να λύσεις ασκήσεις φυσικής-μαθηματικών.Τέλος, αν έχεις στόχο μια υψηλόβαθμη σχολή μη παραγκωνίζεις την έκθεση από την γκάμα μαθημάτων που θα επιλέξεις για φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.
Αρχικά "Φρεντο" για το θέμα τον οικονομικών που με απασχολεί, μάλλον έχεις δίκιο εδώ που μένω θα είναι λογικά "φθηνοτετα" "μακάρι δηλαδή"

"NikosDIm" Ευχαριστώ και εσένα θα ήθελα να με ενημερώσετε αν τελικά ακολουθήσω τη θετική στην B λυκείου πια μαθηματα θα χρειαστώ (Μαθηματικά κατ. - Φυσική κατ. - Χημεία κατ. - Αλεγευρα γεν.) ??
Εσύ νίκο στην B ποσα μαθήματα έκανες, ποσες ώρες και ποσα πληρώνατε μηνιαίος .. αν επιτρέπεται ?
Τέλος το μάθημα της έκθεσης είναι και αυτό εξίσου σημαντικό από ότι μου ειπανε άρα θα πρέπει να κάνω και αυτό ε :P ?

Υ.Γ.
"JKaradakov" Σε ευχαριστώ φιλε μου για την μετατροπή του κειμένου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Θα πρεπει το γρηγοροτερο η ακομη και στη μεση της χρονιας να καλυψεις οποιαδηποτε κενα εχεις (αν εχεις) σε Αλγεβρα και Φυσικη της Α' Λυκειου . Το φροντ σιγουρα θα σε βοηθισει τοσο στα μαθηματα οσο και σε θεμα αυτοπεποιθησης. Στη Β' Λυκειου βεβαια ειναι χρησιμοτερο να κανεις Φυσικη γενικης απ' οτι Φυσικη κατευθυνσης .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ότι έχω κενά ναι έχω όσο για τις σχολες που με ενδιαφέρουν είναι στα πεδία 2, 4 και 5
Όσο για τα κενά που είπαμε πως θα τα αναπληρώσω? μονος μου η θα με βοηθήσει και το φροντιστήριο ..
τέλος τα παιδιά πιο πάνω μου είπανε για την τεχνολογική για την θετική πια μαθηματα θα πρέπει να παρακολουθήσω .. ?
:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ότι έχω κενά ναι έχω όσο για τις σχολες που με ενδιαφέρουν είναι στα πεδία 2, 4 και 5
Όσο για τα κενά που είπαμε πως θα τα αναπληρώσω? μονος μου η θα με βοηθήσει και το φροντιστήριο ..
τέλος τα παιδιά πιο πάνω μου είπανε για την τεχνολογική για την θετική πια μαθηματα θα πρέπει να παρακολουθήσω .. ?
:/
Ο καθηγητης που μου εκανε φετος Αλγεβρα στο φροντ μου ειπε οτι συνηθως φροντιζουν οι ιδιοι να καλυψουν τα κενα σε Μαθηματικα Φυσικη , ωστοσο καλυτερα θα ηταν να ρωτησεις το φροντ στο οποιο θα πας. Αν αρνηθουν τοτε παρε καποιο βοηθημα η κανε καποιο ιδιαιτερο αν μπορεις να το καλυψεις οικονομικα.
Αν πας θετικη θα πρεπει να κανεις τα μαθηματα που θα κανεις και στην τεχνολογικη + Χημεια κατ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ποια μαθήματα παρακολουθούσες ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
A ok ...
Ποια μαθήματα παρακολουθούσες ?
Τωρα για το φροντ κι εγω εχω μπερδευτει ....Παρα πολυ ομως...
Αρχικα θα κανω τα μαθηματα κατευθυνσης +Εκθεση συντομα ομως βλεπω να κανω Φυσικη γενικης αντι για κατ. που ειναι πιο χρησιμη στη Γ' Λυκειου...Απο την αλλη 4 μαθηματα μου φαινονται πολλα (περσυ εκανα μονο 1 ) και δε ξερω αν μου χρειαζονται πραγματικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Καλυτερα κανε Μαθηματικα κατ , αλγευρα και φυσικη κατ φροντιστηριο και οχι γενικης...Αυτο το λεω γιατι εκει που πηγαινα εγω φυσικη, κατα το Φλεβαρη σταματουσαμε τη Φυσικη κατ Β και ξεκινουσαμε με την υλη της Γ....Αλλα ρωτα τι συστημα ακολουθει το δικο σου φροντιστηριο....Αν κανει μονο Β λυκειου κατ. καλυτερα κανε μονο φυσικη γεν....Αν και η υλη της δεν εχει σχεση με την υλη της Γ( μονο οι ηλεκτρικες ταλαντωσεις)....

Οσον αφορα για την εκθεση, και στη Γ Λυκειου να ξεκινησεις δεν υπαρχει θεμα....Δε παιζει και τοσο πολυ ρολο το φροντιστηριο σε αυτο το μαθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω, μαθητές που έχουν κενά φυσικομαθηματικά αντί να κάτσουν χάμω (:P) να τα καλύψουν ξεκινάνε και χημείες και δεν συμμαζεύεται! και στο τέλος πάνε και τεχνολογική 2 στην τρίτη! ότι να ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Για θεωρητικούς πάντως το μόνο που θα χρειαστεί είναι άγνωστο.
Εγώ μόνο αυτό έκανα (+έκθεση που αποδείχτηκαν πεταμένα λεφτά) όμως παράλληλα διάβαζα μόνη μου λατινικά αρκετά καλά.
Το γνωστό της β είναι άσχετο με της γ και όλα τα υπόλοιπα μαθήματα είναι καινούρια στην γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.
Αρχικά "Φρεντο" για το θέμα τον οικονομικών που με απασχολεί, μάλλον έχεις δίκιο εδώ που μένω θα είναι λογικά "φθηνοτετα" "μακάρι δηλαδή"

"NikosDIm" Ευχαριστώ και εσένα θα ήθελα να με ενημερώσετε αν τελικά ακολουθήσω τη θετική στην B λυκείου πια μαθηματα θα χρειαστώ (Μαθηματικά κατ. - Φυσική κατ. - Χημεία κατ. - Αλεγευρα γεν.) ??
Εσύ νίκο στην B ποσα μαθήματα έκανες, ποσες ώρες και ποσα πληρώνατε μηνιαίος .. αν επιτρέπεται ?
Τέλος το μάθημα της έκθεσης είναι και αυτό εξίσου σημαντικό από ότι μου ειπανε άρα θα πρέπει να κάνω και αυτό ε :P ?



Καλησπέρα σας.
Αρχικά "Φρεντο" για το θέμα τον οικονομικών που με απασχολεί, μάλλον έχεις δίκιο εδώ που μένω θα είναι λογικά "φθηνοτετα" "μακάρι δηλαδή"

"NikosDIm" Ευχαριστώ και εσένα θα ήθελα να με ενημερώσετε αν τελικά ακολουθήσω τη θετική στην B λυκείου πια μαθηματα θα χρειαστώ (Μαθηματικά κατ. - Φυσική κατ. - Χημεία κατ. - Αλεγευρα γεν.) ??
Εσύ νίκο στην B ποσα μαθήματα έκανες, ποσες ώρες και ποσα πληρώνατε μηνιαίος .. αν επιτρέπεται ?
Τέλος το μάθημα της έκθεσης είναι και αυτό εξίσου σημαντικό από ότι μου ειπανε άρα θα πρέπει να κάνω και αυτό ε :P ?

Υ.Γ.
"JKaradakov" Σε ευχαριστώ φιλε μου για την μετατροπή του κειμένου ;)




Εγώ όπως και στην α λυκείου έκανα όλα τα θετικά και έκθεση.Στην β έκανα και κάποια μαθήματα ιδιαίτερα οπότε πληρώναμε γύρω στα 500Ε\μήνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Για θεωρητικούς πάντως το μόνο που θα χρειαστεί είναι άγνωστο.
Εγώ μόνο αυτό έκανα (+έκθεση που αποδείχτηκαν πεταμένα λεφτά) όμως παράλληλα διάβαζα μόνη μου λατινικά αρκετά καλά.
Το γνωστό της β είναι άσχετο με της γ και όλα τα υπόλοιπα μαθήματα είναι καινούρια στην γ.

Δηλαδή εγώ που κάνω
2 ώρες λατινικά
2 έκθεση
2 γνωστό
2 άγνωστο
Είναι υπερβολή; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Δηλαδή εγώ που κάνω
2 ώρες λατινικά
2 έκθεση
2 γνωστό
2 άγνωστο
Είναι υπερβολή; :/:

Άρχισες από τώρα?? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Δηλαδή εγώ που κάνω
2 ώρες λατινικά
2 έκθεση
2 γνωστό
2 άγνωστο
Είναι υπερβολή; :/:
Ε νομιζω πως ναι! Ουτως η αλλως το αγνωστο της β δεν θα σου χρειαστει καπου,απλα μαθαινεις τον τροπο διαβασματος.Και τα λατινικα ειναι ευκολα,απλα θελουν προσοχη για να μην αφηνεις κενα. Νομιζω πως το μονο χρησιμο στην β απο αποψη φροντιστηριου ειναι το αγνωστο και η εκθεση. Και απο μια ωρα στο καθενα επαρκει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Άρχισες από τώρα?? :confused:

χμμ ναιι :P

Ε νομιζω πως ναι! Ουτως η αλλως το αγνωστο της β δεν θα σου χρειαστει καπου,απλα μαθαινεις τον τροπο διαβασματος.Και τα λατινικα ειναι ευκολα,απλα θελουν προσοχη για να μην αφηνεις κενα. Νομιζω πως το μονο χρησιμο στην β απο αποψη φροντιστηριου ειναι το αγνωστο και η εκθεση. Και απο μια ωρα στο καθενα επαρκει!

Απλώς στην πόλη μου τα φροντιστήρια ξεκίνησαν από πρώτη του μήνα και με άγχωσαν και εμένα γι'αυτό, και ήθελα να καλύψω και μερικά στο συντακτικό :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.

Ντόιγκ! :crazy:
Καλέ πήγαινε για κανένα μπάνιο γιατί θα το μετανιώνεις του χρόνου ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ!! :P
Μέσα στη χρονιά κάνε άγνωστο για να μπορείς να επεξεργάζεσαι πιο εύκολα αρχαία κείμενα και να κάνεις επανάληψη σε γραμματική και συντακτικό και αν πάλι θες, όπως είπε κάποιος, κάνε και έκθεση αν και δεν τη θεωρώ τόσο αναγκαία.
Λατινικά ξαναλέω πανεύκολα με σωστό και συστηματικό διάβασμα.
Όλα τα άλλα είναι είναι άσχετα με γ λυκείου, κοινώς άχρηστα. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Οποτε σηγνωμη που σας ζαλιζω και παλι ...
Προτείνετέ μου πια μαθηματα να κανω ειτε στη Θετικη Β' Λυκειου ειτε στη Τεχνολογικη αναλυτικα αν δεν σας πειραζει με τις ωρες διπλα (π.χ. μαθηματικα κατ. 2 , εκθεση 2 ..... κ.τ.λ.)
Οσο το δυνατο λιγοτερα μαθηματα ή ωρες για περισσοτερη οικονομια .. χαχα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Καλύτερα να πάρεις από ένα βοήθημα σε όλα τα μαθήματα, παρά να κάνεις φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ντόιγκ! :crazy:
Καλέ πήγαινε για κανένα μπάνιο γιατί θα το μετανιώνεις του χρόνου ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ!! :P
Μέσα στη χρονιά κάνε άγνωστο για να μπορείς να επεξεργάζεσαι πιο εύκολα αρχαία κείμενα και να κάνεις επανάληψη σε γραμματική και συντακτικό και αν πάλι θες, όπως είπε κάποιος, κάνε και έκθεση αν και δεν τη θεωρώ τόσο αναγκαία.
Λατινικά ξαναλέω πανεύκολα με σωστό και συστηματικό διάβασμα.
Όλα τα άλλα είναι είναι άσχετα με γ λυκείου, κοινώς άχρηστα. :whistle:

Έχεις δίκιο αλλά οι διακοπές μου τελείωσαν δεν μπορώ να φύγω άλλο:/ και εφόσον κάθομαι τώρα είπα να αρχίσω τα μαθήματα, τα λατινικά όντως είναι εύκολα τουλάχιστον μέχρι στιγμής όπως βλέπω, μέσα σε μια βδομάδα που αρχίσαμε έχουμε κάνει α και β κλίση ουσιαστικών, α και β συζυγία ρημάτων, και το sum.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Έχεις δίκιο αλλά οι διακοπές μου τελείωσαν δεν μπορώ να φύγω άλλο:/ και εφόσον κάθομαι τώρα είπα να αρχίσω τα μαθήματα, τα λατινικά όντως είναι εύκολα τουλάχιστον μέχρι στιγμής όπως βλέπω, μέσα σε μια βδομάδα που αρχίσαμε έχουμε κάνει α και β κλίση ουσιαστικών, α και β συζυγία ρημάτων, και το sum.
Εσεις θα τελειωσετε την υλη πριν ανοιξουν τα σχολεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top