Ιδιαίτερα και φροντιστήρια στη Β' Λυκείου

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
εγω ειχα παθει λυσα με τα ερμηνευτικα,δε ξερω πως ειχα το κουραγιο να διαβαζω ολοκληρες σελιδες παπαγαλια!και τη παραμικρη βλακεια μου την εβαζε παπαγαλια και δεν ηθελε οταν τις εγραφα με το δικο μου τροπο,ειχα τρελαθει σε καποια φαση! οσο για το γνωστο της β...μεταφραση διαβασα μονο λυσια στο α τετραμηνο για το διαγωνισμα και στις εξετασεις.δεν ειχα ασχοληθει καθολου,διαβαζα απλα πριν μπουμε για μαθημα κατι ερμηνευτικες και συμμετείχα,αλλα ειχαμε και φοβερη καθηγητρια. αν ξαναεκανα τη β θα ελιωνα λατινικα και αγνωστο κυριως!

στο γνωστό της β και εγώ ακριβώς το ίδιο, μόνο λυσία. βεβαια εμάς η καθηγήτρια το λιγότερο που μπορώ να πω ειναι οτι δεν κανει η γυναικα ενταξει απλα δεν κανει:( στο γνωστό εσείς σύνταξη στοιχειώδη κάνετε? για να σας βοηθαει? και μιας και σε βρηκα :P τον τετελεσμενο μέλλοντα τον μαθαίνουμε στους αρχικούς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viv23

Νεοφερμένος

Η viv23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
μου λεει κυριως καποια πραγματα γιατι οντως χρειαζεται,αλλα τα βρισκω και μονη μου. βεβαια δε καθομαστε να χασουμε χρονο να κανουμε συντακτικη αναλυση στη παραδοση,ξερεις εκει που μου λεει τη μεταφραση μου λεει και μερικα κολπα στη συνταξη. επιασες το χειροτερο κομματι του αγνωστου.. οχι δεν το μαθαινεις :) αλλα ρωτα γτ δε τα παω καλα μαζι τους! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
μου λεει κυριως καποια πραγματα γιατι οντως χρειαζεται,αλλα τα βρισκω και μονη μου. βεβαια δε καθομαστε να χασουμε χρονο να κανουμε συντακτικη αναλυση στη παραδοση,ξερεις εκει που μου λεει τη μεταφραση μου λεει και μερικα κολπα στη συνταξη. επιασες το χειροτερο κομματι του αγνωστου.. οχι δεν το μαθαινεις :) αλλα ρωτα γτ δε τα παω καλα μαζι τους! :P

εμας περσι στο άλλο φροντιστήριο μας έκαναν σύνταξη κάποια που σε βοηθάνε και εγώ την μάθαινα αρκετά εύκολα έτσι μα σήμερα μπαινουμε 2η ενοτητα και μας κανει θα εχετε μεχρι εκει μεταφραση και στο φυλλαδιο ειναι μεχρι την λεξη αυτη. :eek: παπαγαλία σκέτη, ευτυχώς που έχω την σύνταξη μέχρι τα ηθικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θετικη του χρονου . Ακουω προτασεις για φροντηστηριοιδιαιτεροκαταστασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Θετικη του χρονου . Ακουω προτασεις για φροντηστηριοιδιαιτεροκαταστασεις.
Λοιπον,εγω εκανα ιδιαιτερα...Το θεμα ομως ειναι να βρεις καλους καθηγητες γιατι αλλιως κ το φροντιστηριο της γειτονιας μια χαρα ειναι....Λοιπον για β λυκειου θεωρω οτι βολευεσαι κ σε ενα καλο φροντιστηριο..Καλο ομως ε?Οχι το πρωτο που βρηκες μπροστα σου...Αλλωστε μπορει να μεινεις ικανοποιημενος κ να συνεχισεις εκει κ γ λυκειου....Ιδιαιτερα κανε μονο αν δεν εισαι ευχαριστημενος απο τους καθηγητες του φροντιστηριου κ θες ενα καθηγητη που θα στεκεται μονο πανω απο τις δικες σου αποριες,θα σου βαζει το κατι παραπανω κ γενικα θα γνωριζει τις δικες σου αδυναμιες κ πως να σε βοηθησει..Αλλωστε αυτο ειναι το νοημα του ιδιαιτερου..Εξοικονομηση χρονου,κ εστιαση του καθηγητη μονο σε σενα.Ακομα,επειδη προκειται για μια δαπανηρη επιλογη μην τα ξεκινησεις αν δεν εισαι αποφασισμενος να κανεις μια σοβαρη προσπαθεια...Ειναι κριμα οι γονεις να πληρωνουν ενα χιλιαρικο το μηνα κ εσυ να την εχεις δει χαβαλε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Παιδια εσεις της β λυκειου εχετε ξεκινησει φροντιστηρια;Και αν ναι εχετε μπει στην υλη των βιβλιων της β λυκειου ή κανετε επαναληψεις;Κυριως εσεις της θετικης με ενδιαφερει γιατι εγω δεν εχω ξεκινησει ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
λοιπόν παιδιά θα πάω τώρα β' λυκείου και σκέφτομαι το θετικό στην Κάνιγγος. Τι λέτε; Το ξέρετε; Είναι καλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Κανένας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grg7

Νεοφερμένος

Ο grg7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια καλημερα.περσυ Α λυκειου εκανα ιδιαιτερα με εναν φοιτητη σε πολυ χαμηλη τιμη.αλλα λογω οτι εγω δεν εδινα πολυ προσοχη ουτε εριχνα τρελοδιαβασμα δεν τα πηγα τοσο καλα.τωρα υπαρχει το διλημμα.να συνεχισω ιδιαιτερα η να παω σε καποιο φροντιστηριο?επισης ειμαι σε διλημμα για τεχνολογικη η 8ετικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefelaki Apla

Νεοφερμένος

Η Nefelaki Apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια ενδιαφερομαι για κανα καλό φροντιστήριο στη καλλιθεα αν ξερει καποιος ας βοηθησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
παιδια ενδιαφερομαι για κανα καλό φροντιστήριο στη καλλιθεα αν ξερει καποιος ας βοηθησει...
Τι κατευθυνση εισαι?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefelaki Apla

Νεοφερμένος

Η Nefelaki Apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
θεωρητικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.

Nefelaki Apla

Νεοφερμένος

Η Nefelaki Apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
οκ ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marylise

Νεοφερμένος

Η Marylise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Κάνω ιδιαίτερα απο την Α γυμνασίου...αλλά πιστεύω πως στο φροντηστήριο θα προετοιμαστεις καπως καλύτερα διότι εκεί κανουν διαγωνίσματα οπου το κλίμα και η βαθμολόγηση είναι πανω κάτω σαν των πανελληνίων...ενω στα ιδιαίτερα έχεις το προσον του να είσαι ace to face με τον/την καθηγητη/ρια και αυτό δεν σε βοηθάει ιδιαίτερα...εκτος και αν θελεις απλά να σου λύνει κάποιος τις απορίες που πιστεύω οτι και στο φροντηστήριο το κάνουν.Το θέμα βάβαια είναι να πετύχεις καθηγητές με μεταδοτικότητα...αλλιώς και φροντηστήριο και ιδιαίτερα να κάνεις αν δεν καταλαβαίνεις ποιο το νόημα;...επίσης δες τι θα ήθελες εσύ.Αν είσαι ντροπαλό άτομο μπορεί να μην προσαρμοστείς τόσ οεύκολα και να σου μένουν κενά επειδή δεν θα εκφράζεσαι και δεν θα ρωτάς...απο την άλλη αν σου είναι ευχάρηστο να είσαι μέλος ενος γκρούπ αυτό μπορεί να σε βοηθήσει διότι θα συνεργάζεσαι και θα μαθαίνεις και απο τα λάθη των άλλων...ιδικά αν σου τύχουν και καλοί συμμαθητές τότε ΤΕΛΕΙΑ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara9999

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Γεια σας θα μπω φέτος Β' λυκείου και θα διαλέξω τεχνολογική κατεύθυνση. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια μαθηματα χρειαζονται φέτος να κάνω στο φροντηστήριο!! Σιγουρα θα κάνω μαθηματικά και φυσική κατευθυνσης, ποια άλλα πιστεύετε οτι χρειάζονται; Εσεις ποια θα κάνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Γεια σας θα μπω φέτος Β' λυκείου και θα διαλέξω τεχνολογική κατεύθυνση. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια μαθηματα χρειαζονται φέτος να κάνω στο φροντηστήριο!! Σιγουρα θα κάνω μαθηματικά και φυσική κατευθυνσης, ποια άλλα πιστεύετε οτι χρειάζονται; Εσεις ποια θα κάνετε;
Αυτα.Αν εχεις αδυναμια στην εκθεση κανε και σ αυτη μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ στο φροντιστήριο κάνω σε μαθηματικά και φυσική (γενικής και κατεύθυνσης) και στην έκθεση, παρόλο που δεν έχω αδυναμία σε κανένα από αυτά... Δεν ξέρω, το πρόγραμμα του δικού μου φροντιστηρίου είναι λίγο υπερβολικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara9999

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Εγώ στο φροντιστήριο κάνω σε μαθηματικά και φυσική (γενικής και κατεύθυνσης) και στην έκθεση, παρόλο που δεν έχω αδυναμία σε κανένα από αυτά... Δεν ξέρω, το πρόγραμμα του δικού μου φροντιστηρίου είναι λίγο υπερβολικό...

Και απο μαθηματικα γενικης και αλγεβρα και γεωμετρια θα κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Και απο μαθηματικα γενικης και αλγεβρα και γεωμετρια θα κάνεις;

Τα μαθηματικά γενικής είναι η άλγεβρα. :)
Κι εγώ μέχρι πριν λίγο καιρό νόμιζα ότι είναι διαφορετικά. :redface::P

Καλό είναι πάντως να κάνεις άλγεβρα φέτος.Απ'ότι έχω ακούσει και από καθηγητές και από τα παιδιά εδώ είναι σημαντική η ύλη της.

Εγώ που θα είμαι θετική θα τα κάνω όλα(και κατεύθυνση και γενική) και θα κάνω και έκθεση.Γεωμετρία όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top