Ιατρική vs Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Κοίτα, αρχικά δεν ευελπιστούσα να πιάσω ΗΜΜΥ καθώς δεν περίμενα πτώση βάσεων, και ήμουν έτοιμος να ξαναδώσω. Έλεγα ότι θα ξαναδώσω για ιατρική ή ΗΜΜΥ πιστεύοντας ότι αν έρθω σε επαφή με τα μαθηματικά, φυσική, χημεία και βιολογία για άλλον 1 χρόνο θα μπορέσω να αποφασίσω πιο ώριμα τι μου ταιριάζει.

Η επαφή με τα εν λόγω μαθήματα θα σε βοηθήσει να αποφασίσεις τι σου ταιριάζει; :/:

Αυτό που με ενθουσιάζει στην Ιατρική είναι ιδιαίτερα η νευρολογία και είχα ως στόχο να γίνω νευρολόγος. Με τρελαίνει πως ένα όργανο κρύβει μέσα όλα τα μυστικα της ζωης κτλ.

Κι εμένα με τρελαίνει η σοκολάτα αλλά δεν έγινα σοκολατολόγος :P
Σοβαρά τώρα, η νευρολογία είναι από τις πιο σπαστικές ειδικότητες. Γιατί; Γιατί πολύ απλά δεν μπορείς να βοηθήσεις ουσιαστικά τον ασθενή, δεν μπορείς να τον θεραπεύσεις. Οκ, σε θεωρητικό επίπεδο είναι όντως πολύ ενδιαφέρουσα, αλλά σε πρακτικό...δεν...

Επίσης δεν θα ήθελα να ανοίξω ιατρείο καθώς το θεωρώ βαρετό, θα ηθελα να δουλέψω σε μια ιδιωτική κλινικη ( το δημόσιο είναι για κλάματα).

Γνωρίζεις τις συνθήκες σε ιατρείο, δημόσιο νοσοκομείο και σε ιδιωτική κλινική κι έχεις βγάλει συμπέρασμα;

Από τα λεγόμενα σου συμπεραίνω πως με αφέλεια διάλεξες Ιατρική. Δεν φαίνεται να έχεις κάνει καλή έρευνα σχετικά με την Σχολή αλλά και με την άσκηση της Ιατρικής. Μήπως θα ήταν καλή ιδέα να μείνεις ΗΜΜΥ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Η επαφή με τα εν λόγω μαθήματα θα σε βοηθήσει να αποφασίσεις τι σου ταιριάζει; :/:



Κι εμένα με τρελαίνει η σοκολάτα αλλά δεν έγινα σοκολατολόγος :P
Σοβαρά τώρα, η νευρολογία είναι από τις πιο σπαστικές ειδικότητες. Γιατί; Γιατί πολύ απλά δεν μπορείς να βοηθήσεις ουσιαστικά τον ασθενή, δεν μπορείς να τον θεραπεύσεις. Οκ, σε θεωρητικό επίπεδο είναι όντως πολύ ενδιαφέρουσα, αλλά σε πρακτικό...δεν...



Γνωρίζεις τις συνθήκες σε ιατρείο, δημόσιο νοσοκομείο και σε ιδιωτική κλινική κι έχεις βγάλει συμπέρασμα;

Από τα λεγόμενα σου συμπεραίνω πως με αφέλεια διάλεξες Ιατρική. Δεν φαίνεται να έχεις κάνει καλή έρευνα σχετικά με την Σχολή αλλά και με την άσκηση της Ιατρικής. Μήπως θα ήταν καλή ιδέα να μείνεις ΗΜΜΥ;


Προφανώς έχεις δίκιο πρίν πάρω απόφαση θα ξανακάνω άλλη μια έρευνα για την Ιατρική. Ξέρεις κάποια ιστοσελίδα ή κάτι που θα με βοηθήσει?

Μα φυσικά, όταν βγάζεις τόσα μόρια και δεν ξέρεις που να τα "επενδύσεις" έχεις τέτοια διλλήματα.


Κοίτα έκανα αυτή την ερώτηση με σκοπό να ακούσω απόψεις από φοιτητές Ιατρικής ή ΗΜΜΥ ή γενικά ψαγμένους, δεν νομίζω ότι με την ειρωνεία βοηθάς σε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ισχύει αυτό που είπε το παιδί παραπάνω για τους ΗΜΜΥ.Τον πρώτο χρόνο ειδικά,τα μαθήματα είναι σχεδόν ίδια για όλους τους μηχανικούς.Οπότε είναι δύσκολο να καταλάβεις αν θα σου αρέσει η σχολή.Προς το παρόν (μπαίνω 2ο έτος) το μόνο που μπορώ να σου πω για να σε βοηθήσω είναι να θυμηθείς αν σου άρεσε πολύ η φυσική γενικής 2ας λυκείου (ξέρεις,αυτά με τις ενέργειες,τα κυκλώματα,τους αντιστάτες,τις δυνάμεις κουλόμπ και μπλα μπλα μπλα).Και κλασικά βέβαια τα μαθηματικά.
Eπίσης,σκεψου αν βλέποντας αυτό:
ενθουσιάζεσαι περισσοτερο απ'ότι βλέποντας αυτό:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Κοίτα έκανα αυτή την ερώτηση με σκοπό να ακούσω απόψεις από φοιτητές Ιατρικής ή ΗΜΜΥ ή γενικά ψαγμένους, δεν νομίζω ότι με την ειρωνεία βοηθάς σε κάτι.

Από μεριά μου εγώ σου έχω πει την άποψή μου στο δίλημμά σου. Από εκεί και πέρα σόρρυ αλλά το ιατρική vs ΗΜΜΥ εμένα αυτή την εντύπωση μου δίνει, ότι είδες ότι μπορείς να στοχεύεις ψηλά στις πανελλήνιες, πήρες την πιο μουράτη σχολή από κάθε πεδίο, τις έβαλες πρώτες στο μηχανογραφικό και λες τώρα πού να πάω. Δεν ήταν κάτι του τύπου ΗΜΜΥ ή Μηχανολόγοι να λεγα οκ λογικό είναι, είναι και εντελώς διαφορετικοί τομείς!

Από ότι καταλαβαίνω καμία από τις 2 σχολές δεν ήταν στόχος σου εξαρχής. Κάτσε ΗΜΜΥ. Είναι ιδανική σχολή για κάποιον που δεν ξέρει τι θέλει, έχει πολλές διεξόδους, και από την άλλη αν ξανα δώσεις θα φας άλλον ένα χρόνο πανελλήνιες στη μάπα, και αν περάσεις, για μια σχολή που κατά 50% δεν θα σου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Τολμηρέ αφού σου αρέσει η Βιολογία πάνε στο Βιολογικό. Εκεί έχεις ό,τι προοπτικές θέλεις, με περισσότερη Βιολογία και Χημεία.

Το έχεις σκεφτεί καθόλου; Ή είσαι της άποψης "μου αρέσει η Βιολογία, άρα Ιατρική" και "μου αρέσουν τα Μαθηματικά και Φυσική άρα ΗΜΜΥ";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Τολμηρέ αφού σου αρέσει η Βιολογία πάνε στο Βιολογικό. Εκεί έχεις ό,τι προοπτικές θέλεις, με περισσότερη Βιολογία και Χημεία.

Το έχεις σκεφτεί καθόλου; Ή είσαι της άποψης "μου αρέσει η Βιολογία, άρα Ιατρική" και "μου αρέσουν τα Μαθηματικά και Φυσική άρα ΗΜΜΥ";


Άμα μου άρεσε η βιολογία μόνο θα πήγαινα βιολογικό, και αν μου άρεσαν τα μαθηματιικά μόνο μαθηματικό. Εσύ με ποιά κριτήρια διάλεξες την Ιατρική?

Ρε παιδια βοηθεια! Μου αρεσουν και οι δυο σχολες αλλα προσανατολιζομαι προς ΗΜΜΥ! Νομιζεται οτι κανω το σωστο?


Τελικά τι έκανες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Άμα μου άρεσε η βιολογία μόνο θα πήγαινα βιολογικό, και αν μου άρεσαν τα μαθηματιικά μόνο μαθηματικό.

Κοίτα να δεις, εφόσον εσένα σου αρέσουν συνδυαστικά κάποιες επιστήμες, μόνο σε παράπλευρες σχολές μπορείς να πας. Και μην βιαστειτε ολοι να με φατε για τα επαγγελματικα δικαιωματα αυτων των "ντεμι" ειδικοτητων, αν επιλεγαμε ολοι σχολες με βαση την αποκατασταση οι μισες σχολες θα ειχαν κλεισει. Ποιες προτεινω εγω:
Βιοχημειας και Βιοτεχνολογιας (Λαρισα)
Τμήμα Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοιατρική (Λαμία)
Πραγματικά αγνοώ ποια ειναι η επαγγελματικη τους αποκατασταση, αλλα μου εχεις δωσει την εντυπωση οτι ουτε για την Ιατρικη ξερεις πολλα ουτε για τους ΗΜΜΥ, οποτε αν ειναι αποφασισεις να ξαναδωσεις τελικα μη κολλησεις στα κλασικα "Ιατρική" ή "πολυτεχνείο" γιατι τα ενδιαφεροντα σου δε σε παραπεμπουν μονο εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Άμα μου άρεσε η βιολογία μόνο θα πήγαινα βιολογικό, και αν μου άρεσαν τα μαθηματιικά μόνο μαθηματικό. Εσύ με ποιά κριτήρια διάλεξες την Ιατρική?
Η Ιατρική "με ενδιέφερε", όπως ακριβώς είπες κι εσύ, από αρκετά μικρή. Μόνη μου καθόμουν και διάβαζα για ασθένειες, ανατομίες, επεμβάσεις, και συναφή, ό,τι μπορούσα να βρω βέβαια.

Για να σιγουρευτώ ότι όντως είναι αυτό που θέλω, κάθησα και μελέτησα όλα τα προγράμματα σπουδών των Ιατρικών Σχολών, ενημερώθηκα για τις ειδικότητες, και για τις προοπτικές στην Ελλάδα και το εξωτερικό.

Επιπλέον, δεν με ενοχλεί καθόλου η ιδέα πως πρέπει να κάνω εξαντλητικά ωράρια, να ενημερώνομαι συνεχώς και να περάσουν πολλά χρόνια σπουδών πριν εργασθώ τελικά, εφόσον θα κάνω κάτι που αγαπώ δεν με ενοχλεί.
Την Ιατρική την θεωρώ Ιερή Επιστήμη, και την ανώτερη απ' όλες, και τα τελευταία χρόνια το μόνο που ήθελα ήταν να ακολουθήσω αυτήν ως σπουδές κι επάγγελμα. Και πιστεύω πως αξίζουν όλα αυτά τα χρόνια σπουδών.

Ειλικρινά, δεν διάλεξα την Ιατρική για τα λεφτά, είναι το λιγότερο που με απασχολεί, όπως και δεν γνωρίζω πόσα παίρνει ένας ιατρός που εργάζεται σε δημόσια νοσοκομεία, ούτε και μ' ενδιαφέρει σε μεγάλο βαθμό, εν τέλει.

Στο μηχανογραφικό μου δήλωσα 4 Ιατρικές σχολές και τίποτα παραπάνω, εάν δεν περνούσα θα ξανάδινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και εγώ που δεν ήμουν τόσο "ψαγμένη" οπως η Λουκρητια ηξερα καποια πραγματα για τις ειδικοτητες οπως και οτι τη σχολη δε θα την βγαλω διαβαζοντας μια βδομαδα πριν την εξεταστικη καθε φορα, και ξεροντας οτι μετα θα πρεπει να ξενιτευτω για ειδικοτητα ή αγροτικο, ή σε καμια παραμεθορια περιοχη της Ελλαδας ή στο εξωτερικο (γιατι μεσα δεν εχω για να κατσω στην πολη μου και να τη βγαλω "ανωδυνα"). Και οντως, αναμενοντας τις βασεις (δε πιστευα οτι ειχα γραψει ΤΟΣΟ καλα), σκεφτομουν να γινω φαρμακοποιος ή να δηλωσω Πολυτεχνειο, γιατι πωρωση με την Ιατρικη δεν εχω, αλλα ο.τι εναλλακτικη και να σκεφτομουν κανενα επαγγελμα δεν μου φαινοταν τοσο "ιερο" και ανθρωπινο οπως η ιατρικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Toλμηρε απο τους ημμυ τι ακριβως σου αρεσει?Μην μου πεις μαθηματικα,φυσικη και προγραμματισμος,κατι συγκεκριμενο εχεις στο νου σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Toλμηρε απο τους ημμυ τι ακριβως σου αρεσει?Μην μου πεις μαθηματικα,φυσικη και προγραμματισμος,κατι συγκεκριμενο εχεις στο νου σου?


Μου αρέσουν οι υπολογιστές και η νέα τεχνολογία, αλλά είναι μια σχολή με πολλές διεξόδους οπότε υπολογίζω να βρω μετά κάτι που να με ενδιαφέρει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
πάντως υπάρχει η κοινή λογική:
μ' αρέσουν τα μαθηματικά δηλώνω ιατρική
μ' αρέσει η φυσική και τα μαθηματικά δηλώνω ΗΜΜΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
πάντως υπάρχει η κοινή λογική:
μ' αρέσουν τα μαθηματικά δηλώνω ιατρική
μ' αρέσει η φυσική και τα μαθηματικά δηλώνω ΗΜΜΥ

Πανω-κατω, ετσι ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
το ερώτημα είναι:
μ' αρέσει η ιατρική και πάω πού;
μ' αρέσει η φυσική και πάω πού;

τότε γιατί υπάρχουν τα αντίστοιχα τμήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
το ερώτημα είναι:
μ' αρέσει η ιατρική και πάω πού;
μ' αρέσει η φυσική και πάω πού;

τότε γιατί υπάρχουν τα αντίστοιχα τμήματα;

Σχετικα με την Ιατρικη, οντως ειναι παραλογο. Αλλα αν θες να γινεις Ηλεκτρολογος, ΠΡΕΠΕΙ να σου αρεσει η φυσικη. Χωρις βεβαια να ισχυει η ισοδυναμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Γιατί άμα σου αρέσουν μόνο τα μαθηματικά να μη δηλώσεις ΗΜΜΥ? Πιστεύω ότι είναι πιο κοντά οι ΗΜΜΥ παρά η Ιατρική σε κάποιον που του αρέσουν τα μαθηματικά!
Επίσης επιλέγοντας μια σχολή επιλέγεις σε μεγάλο βαθμό και το επάγγελμα που θα ακολουθήσεις οπότε μπορεί να σου αρέσει ένα επάγγελμα χωρίς να σε "τρελαίνουν" τα μαθήματα της σχολής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Γιατί άμα σου αρέσουν μόνο τα μαθηματικά να μη δηλώσεις ΗΜΜΥ? Πιστεύω ότι είναι πιο κοντά οι ΗΜΜΥ παρά η Ιατρική σε κάποιον που του αρέσουν τα μαθηματικά!
Επίσης επιλέγοντας μια σχολή επιλέγεις σε μεγάλο βαθμό και το επάγγελμα που θα ακολουθήσεις οπότε μπορεί να σου αρέσει ένα επάγγελμα χωρίς να σε "τρελαίνουν" τα μαθήματα της σχολής!

Γιατι μιλας σαν να ειναι αυτες οι μονες σου επιλογες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιατί άμα σου αρέσουν μόνο τα μαθηματικά να μη δηλώσεις ΗΜΜΥ?
Αν σου αρέσουν ΜΟΝΟ τα μαθηματικά, μαθηματικό δηλώνεις, συνήθως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Αν σου αρέσουν ΜΟΝΟ τα μαθηματικά, μαθηματικό δηλώνεις, συνήθως...
το πιο λογικο σχολιο εδω μεσα:P παραλειπεις βεβαια οτι στην κοινωνια υπαρχουν μονο ιατρικη ημμυ και νομικη:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Aνάμεσα σε ιατρικη και ημμυ εγώ προσωπικά θα διάλεγα ιατρική (επειδή προσωπικά την βρίσκω τα μαθήματα της ιατρικής πολύ πιο ενδιαφέροντα από τα μαθήματα στο ημμυ).

Περι μαθηματικού καλο αλλά προσωπικά θα ήθελα κάτι πιο χειροπιαστό πιο πρακτικο από το να ασχολούμαι με εξισώσεις πράγμα που είναι ασύληπτα βαρετό , μονότονο και δε προσφέρει άμεσα εντελώς τίποτα (έμμεσα πάντως προσφέρει πάρα πολλά πράγματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top