Ιατρική στην Αγγλία

maria801

Νεοφερμένος

Η maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γεια! Το ξερω οτι μπορει να ειναι νωρις ακομα μου αλλα σκεφτομαι να σπουδασω ιατρικη στην Αγγλια. Εχω κοιταξει καποια πραγματα και μερικες συζητησεις που εχουν γινει εδω αλλα εχω ακομα καποιες αποριες. Πρεπει αντι για τη β' και γ' λυκειου να παω σε ιδιωτικο και να κανω τις ταξεις για το ib(αν ναι εχετε να μου προτεινετε καποιο η να μου δωσετε πληροφοριες για τυχον υποτροφιες για καποιο), οι βαθμοι των πανελληνιων αναγνωριζονται απο τα μεγαλα πανεπιστημια αν ειναι πολυ υψηλοι,τα πτυχια αγγλικων του cambridge αναγνωριζονται η πρεπει να δωσω και καποιες αλλες εξετασεις, αν σπουδαζει καποιος στην Aγγλια η το εχει ψαξει μπορει να μου πει ποια πανεπιστημια θεωρουνται καλα για την ιατρικη και πως ειναι τα πραγματα τωρα εκει ; Σας παρακαλω βοηθηστε αν ξερετε κατι για να μπορεσω να οργανωθω :spasiklas: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Όσον αφορά τα πτυχία ξένων γλωσσών, θα βρουν τρόπο να ελέγξουν αν όντως ξέρεις Αγγλικά. Οπότε σκοπός είναι να ξέρεις να μιλάς τη γλώσσα. Με το ib είναι σίγουρη η πρόσβαση σε κάποιο πανεπιστήμιο του εξωτερικού. Μπορεί να μην είναι ιατρική, αλλά μπορεί να πας βιοχημικό ή φαρμακευτική. Για το αν αναγνωρίζονται οι πανελλαδικές δεν ξέρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria801

Νεοφερμένος

Η maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Όσον αφορά τα πτυχία ξένων γλωσσών, θα βρουν τρόπο να ελέγξουν αν όντως ξέρεις Αγγλικά. Οπότε σκοπός είναι να ξέρεις να μιλάς τη γλώσσα. Με το ib είναι σίγουρη η πρόσβαση σε κάποιο πανεπιστήμιο του εξωτερικού. Μπορεί να μην είναι ιατρική, αλλά μπορεί να πας βιοχημικό ή φαρμακευτική. Για το αν αναγνωρίζονται οι πανελλαδικές δεν ξέρω!

Ευχαριστω για την απαντηση θα προσπαθησω να παρω και το proficiency του cambridge στην α λυκειου αλλα γενικα δεν πιστευω να εχω προβλημα με τη γλωσσα :) κυριως με προβληματιζει το αν θα πρεπει να παω σε ιδιωτικο για το ib η αν μπορω να προετοιμαστω και με αλλο τροπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Το να σπουδάσεις ιατρική στην Ελλάδα το έχεις αποκλείσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Όντως καλή ιδέα οι σπουδές στην Ελλάδα. Ειδικά αν πας σε κάποιο τμήμα της περιφέρειας (Ηράκλειο, Λάρισσα, Ιωάννινα, Αλεξανδρούπολη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria801

Νεοφερμένος

Η maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Το να σπουδάσεις ιατρική στην Ελλάδα το έχεις αποκλείσει?

Όντως καλή ιδέα οι σπουδές στην Ελλάδα. Ειδικά αν πας σε κάποιο τμήμα της περιφέρειας (Ηράκλειο, Λάρισσα, Ιωάννινα, Αλεξανδρούπολη)
Δεν το εχω αποκλεισει αλλα για σπουδες στην ελλαδα προετοιμαζομαστε απο παντου, σχολεια και φροντιστηρια, ενω οι σπουδες στο εξωτερικο ειναι κατι που πρεπει να το ψαξεις περισσοτερο μονος σου. Οποτε θεωρω οτι πρεπει να ειμαι ενημερωμενη για ολες μου τις επιλογες πριν καταληξω καπου. Επισης απο οσα εχω ακουσει μου εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι στην αγγλια τα πραγματα ειναι πιο αξιοκρατικα και και ισως να εχω περισσοτερς ευκαιριες να ασκησω το επαγγελμα που εχω επιλεξει. Ακομα σκεφτηκα οτι θα βοηθουσε αν προσαρμοζομουν στον τροπο ζωης της χωρας αντι να βρεθω ξαφνικα ισως για ενα μεταπτυχιακο.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Όντως τα Πανεπιστήμια στη χώρα μας δεν είναι τέλεια. Αλλά υπάρχουν τμήματα που είναι καλύτερα από κάποια αντίστοιχα άλλα. Επίσης, υπάρχουν καθηγητές που μπορούν να σε βοηθήσουν να συνεχίσεις τις σπουδές στο εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria801

Νεοφερμένος

Η maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Όντως τα Πανεπιστήμια στη χώρα μας δεν είναι τέλεια. Αλλά υπάρχουν τμήματα που είναι καλύτερα από κάποια αντίστοιχα άλλα. Επίσης, υπάρχουν καθηγητές που μπορούν να σε βοηθήσουν να συνεχίσεις τις σπουδές στο εξωτερικό.
Δεν υποτιμαω τα ελληνικα πανεπιστημια απλα εχω σχηματισει την εντυπωση οτι πιθανον στο εξωτερικο ισως τα συστηματα να ειναι πιο δικαια και τα πραγματα πιο οργανωμενα απο οτι στην Ελλαδα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν έχω διάθεση να συγκρίνω τα πανεπιστήμια του εξωτερικού με της Ελλάδας επειδή ίσως να φέρουμε σε δύσκολη θέση το παιδί που έγραψε το ποστ και παρεκλίνουμε απο τον στόχο της δημοσίευσης.
(>= μεγαλύτερο)
Λοιπόν, Μαρία. Αν θές να σπουδάσεις προπτυχιακα , θα σου συνέστηνα με 100000000000000000000% σιγουριά το ΙΒ. Για Ιατρική πρέπει να έχεις > (η ίσο) με 40/45,που βαθμολογείται το ΙΒ, αν θες ενα αξιόλογο πανεπιστήμιο. Τα πιστοποιητικά του Κεμπριτζ τα δέχονται άλλα προτιμούν το ΙELTS. Βαθμολογείται στα 9 και συνήθως στην Ιατρική ζητάνε > 7,5/9. Είναι σε επίπεδο Γ1 αλλά γίνεται πιο ευπρόσδεκτο επειδή έχει και ασκήσεις που θα συναντήσεις στην διαμονή σου σε ένα πανεπιστήμιο. Για περισσότερες πληροφορίες, ψάξε στο σάιτ του και στο google πληκτρολογώντας ΙΕLTS. Κέμπριτζ , Οξφόρδη και UCL ζητάνε το γνωστό BMAT. Είναι ένα τεστ που δίνεις μέσω βρετανικού συμβουλίου και δεν χρειάζονται μαθήματα για να το πάρεις. Λειτουργεί με κοινή λογική και περιέχει την ύλη του γυμνασίου της Βρετανίας (που συμπίπτει κατα 70% με του ελληνικού γυμνασίου). Μην ψάξεις για μαθήματα για ΒΜΑΤ , δεν θα βρεις. Μπες στο σάιτ του για περισσότερες πληροφορίες (google it). Καλό θα είναι όταν με το καλό στείλεις την αίτηση να έχεις δύο είτε ένα reccomendation letter από τους καθηγητές σου, οπού θα λένε πράγματα σχετικά με την μαθητική σου πορεία. Συνήθως δεν ζητάνε από στενά πρόσωπα που ξέρεις, αλλά καλό θα ήταν να στείλεις ένα γραμμενό από έναν φίλο ή συγγενή για να καταλάβουν ΚΑΙ τον χαρακτήρα σου που μετράει εξίσου (αυτά δεν τα βγάζω από το κεφάλι μου, τα λέει στις ιστοσελίδες των πανεπιστημίων.). Αυτά είναι τα βασικά. Κάποια πανεπιστήμια βέβαια ζητούν και το UCKAT αλλά δεν αποτελεί απαραίτητη προυπόθεση. Πιστεύω να βοήθησα. Ότι άλλο θες , στείλε ΠΜ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria801

Νεοφερμένος

Η maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν έχω διάθεση να συγκρίνω τα πανεπιστήμια του εξωτερικού με της Ελλάδας επειδή ίσως να φέρουμε σε δύσκολη θέση το παιδί που έγραψε το ποστ και παρεκλίνουμε απο τον στόχο της δημοσίευσης.
(>= μεγαλύτερο)
Λοιπόν, Μαρία. Αν θές να σπουδάσεις προπτυχιακα , θα σου συνέστηνα με 100000000000000000000% σιγουριά το ΙΒ. Για Ιατρική πρέπει να έχεις > (η ίσο) με 40/45,που βαθμολογείται το ΙΒ, αν θες ενα αξιόλογο πανεπιστήμιο. Τα πιστοποιητικά του Κεμπριτζ τα δέχονται άλλα προτιμούν το ΙELTS. Βαθμολογείται στα 9 και συνήθως στην Ιατρική ζητάνε > 7,5/9. Είναι σε επίπεδο Γ1 αλλά γίνεται πιο ευπρόσδεκτο επειδή έχει και ασκήσεις που θα συναντήσεις στην διαμονή σου σε ένα πανεπιστήμιο. Για περισσότερες πληροφορίες, ψάξε στο σάιτ του και στο google πληκτρολογώντας ΙΕLTS. Κέμπριτζ , Οξφόρδη και UCL ζητάνε το γνωστό BMAT. Είναι ένα τεστ που δίνεις μέσω βρετανικού συμβουλίου και δεν χρειάζονται μαθήματα για να το πάρεις. Λειτουργεί με κοινή λογική και περιέχει την ύλη του γυμνασίου της Βρετανίας (που συμπίπτει κατα 70% με του ελληνικού γυμνασίου). Μην ψάξεις για μαθήματα για ΒΜΑΤ , δεν θα βρεις. Μπες στο σάιτ του για περισσότερες πληροφορίες (google it). Καλό θα είναι όταν με το καλό στείλεις την αίτηση να έχεις δύο είτε ένα reccomendation letter από τους καθηγητές σου, οπού θα λένε πράγματα σχετικά με την μαθητική σου πορεία. Συνήθως δεν ζητάνε από στενά πρόσωπα που ξέρεις, αλλά καλό θα ήταν να στείλεις ένα γραμμενό από έναν φίλο ή συγγενή για να καταλάβουν ΚΑΙ τον χαρακτήρα σου που μετράει εξίσου (αυτά δεν τα βγάζω από το κεφάλι μου, τα λέει στις ιστοσελίδες των πανεπιστημίων.). Αυτά είναι τα βασικά. Κάποια πανεπιστήμια βέβαια ζητούν και το UCKAT αλλά δεν αποτελεί απαραίτητη προυπόθεση. Πιστεύω να βοήθησα. Ότι άλλο θες , στείλε ΠΜ.
Ευχαριστω πολυ Polorst ησουν πολυ διαφωτιστικος !!!:clapup: θα μπορουσες να μου δωσεις καποιες περισσοτερες πληροφοριες για το BMAT η να μου στειλεις το συνδεσμο για την ιστοσελιδα τους ; Δεν ειχα ακουσει κατι για αυτο και δεν βρισκω πολλα πραγματα γιατι δεν ξερω για τι ακριβως να ψαξω. Και παλι ευχαριστω για τη βοηθεια σου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

maria801

Νεοφερμένος

Η maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
University of Oxford:

• A-levels: AAA
Excluding Critical Thinking and General Studies.
Candidates must have Chemistry (compulsory), plus Biology and/or Physics and/or Mathematics to full A-level.

• Advanced Highers: A in Chemistry Highers: AAAAA
Highers must include Biology or Mathematics or Physics.
IB: 39 (including core points)
Candidates must take Chemistry and also a second science (Biology or Physics) and/or Mathematics subject to Higher Level. Candidates will be expected to achieve a score of 7, 6 and 6 in subjects taken at Higher Level.
In order to be adequately equipped for the BMAT (see ʽWritten testʼ opposite) and for the academic demands of the course, and if Biology, Physics, or Mathematics have not been taken on to a higher level (A-level, or equivalent), all candidates will need to show that they have received a basic education (achieving at least a grade C at GCSE, Intermediate 2 or Standard grade (Credit), or equivalent) in those subjects (GCSE Dual Award Combined Sciences, or equivalent, is also acceptable).
Other national and international qualifications are also acceptable. Please see our website for further guidance. Any candidate in doubt as to their academic eligibility for this course is strongly encouraged to seek advice by emailing admissions@medschool.ox.ac.uk.
Students with degrees may apply for the standard course. There are no places specifically reserved for graduates; they are in open competition with school-leavers, and there is no separate application process
Please note that we have no preference for whether the third or further A-levels or equivalent qualifications are in Science or Arts subjects.
All candidates must also take the Biomedical Admissions Test (BMAT) as part of their application. Please see How to apply for further details.




All teaching at Oxford University is carried out in English (with the exception of some language-specific teaching) and tutors must be convinced that you have sufficient fluency in written and spoken English to cope with your course from the start. Therefore, all non-native English-speaking applicants must satisfy one of the following requirements:
  • IELTS: overall score of 7.0 (with at least 7.0 in each of the four components)
  • TOEFL (paper-based): overall score of 600 with a Test of Written English score of 5.5
  • TOEFL (internet-based): overall score of 100
  • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE): grade A
  • Cambridge Certificate for Proficiency in English (CPE): grade B
  • English Language GCSE, IGCSE or O-level: grade B
  • International Baccalaureate Standard Level (SL): score of 5 in English
  • European Baccalaureate: score of 70% in English.
Τα ίδια επικρατούν περίπου και στα University of Cambridge, University College London (UCL), Imperial College, etc.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
H πλειοψηφία τον πανεπιστημίων ΔΕΧΟΝΤΑΙ το ελληνικό απολυτήριο επειδή και το Ηνωμ. Βασίλειο και η Ελλάδα είναι μέλη της Ε.Ε. με τουλάχιστον 19/20 και σε συνδυασμό με A-LEVELS(κάτι σαν αντίστοιχες πανελλήνιες που δίνουν στην Αγγλία. Δίνονται μέσω Βρετανικού Συμβουλίου.). Αλλα καλύτερα να τσεκάρεις το σάιτ κάθε πανεπιστημίου γιατί ίσως να μην συμβαίνει σε κάποια αυτό που σου είπα πριν.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λαπατινα νενα

Νεοφερμένος

Η λαπατινα νενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
επειδη το εχο ψαξει και γω για φετος ποθ εδωσα πανελλαδικεσ, τιν ιατρικη στην αγγλια ξεχνα την! δεχονται μονο αγγλους! οχι ξενους.......... μπορουν να σε δεχτουν ομως οδοντιατρικη ή φαρμακευτικη.........................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria801

Νεοφερμένος

Η maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
H πλειοψηφία τον πανεπιστημίων ΔΕΧΟΝΤΑΙ το ελληνικό απολυτήριο επειδή και το Ηνωμ. Βασίλειο και η Ελλάδα είναι μέλη της Ε.Ε. με τουλάχιστον 19/20 και σε συνδυασμό με A-LEVELS(κάτι σαν αντίστοιχες πανελλήνιες που δίνουν στην Αγγλία. Δίνονται μέσω Βρετανικού Συμβουλίου.). Αλλα καλύτερα να τσεκάρεις το σάιτ κάθε πανεπιστημίου γιατί ίσως να μην συμβαίνει σε κάποια αυτό που σου είπα πριν.. :)
Ευχαριστω παρα πολυ !!! Ειλικρινα με εχεις βοηθησει παρα πολυ :D:D:D:D:D:D:D

επειδη το εχο ψαξει και γω για φετος ποθ εδωσα πανελλαδικεσ, τιν ιατρικη στην αγγλια ξεχνα την! δεχονται μονο αγγλους! οχι ξενους.......... μπορουν να σε δεχτουν ομως οδοντιατρικη ή φαρμακευτικη.........................

Γιατι δεν σε δεχονται;;; Δεν λεω ειναι δυσκολο να μπεις αλλα το ιδιο και στην ελλαδα ! Μηπως εννοεις καποιο συγγεκριμενο πανεπιστημιο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

euler92

Νεοφερμένος

Ο euler92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Όντως τα Πανεπιστήμια στη χώρα μας δεν είναι τέλεια. Αλλά υπάρχουν τμήματα που είναι καλύτερα από κάποια αντίστοιχα άλλα. Επίσης, υπάρχουν καθηγητές που μπορούν να σε βοηθήσουν να συνεχίσεις τις σπουδές στο εξωτερικό.
Για την ακρίβεια τα ελληνικά πανεπιστήμια είναι πολύ καλύτερα από τα ξένα στα οποία γίνεται δεκτή η μάζα των ελλήνων φοιτητών,τα οποία βρίσκονται σε κάτι χαζοπόλεις 2.000 κατοίκων.
Πάντως δε σκέφτεσαι να περάσεις πανελλήνιες;Ποιο εύκολο από το να τα ψάχνεις όλα αυτά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λαπατινα νενα

Νεοφερμένος

Η λαπατινα νενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ειναι η πολιτικη των πανεπιστημιων! επειδη το εχω κοιταξει και εγω και μια φιλη μου, δεν δεχονται ξενουσ στν ιατρικη!! αν δεχονταν, τωρα θα ημουν και γω εκει!! εγω λεω να προσπαθησεισ για ελλαδα! κι γω απο μικρη ιατρικη ηθελα αλλα την εχασα για 100 μορια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Πάνως είναι αλήθεια πως είναι πολύ λίγες έως ελάχιστες, μην πώ μηδαμινές και φανώ υπερβολικός, οι πιθανότητες να πάρουν αλλοδαπό φοιτητή στην Ιατρική... Παίρνουν για κάποιο λόγο μόνο Άγγλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top