Ιατρική και ΗΜΜΥ

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
κι εγω το θεωρω εξαιρετικα σπανιο μονο 2 ατομα εχω γνωρισει στη ζωη μου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

στην ιατρικη με κατατακτηριες κυριως πανε ατομα απο παραιατρικα επαγγελματα η απο μαθηματικα, φιλολογιες κοκ τα οποια τα βγαλανε κακην κακως και δεν τους αρεσαν καθολου
1 συμφοιτητρια μου εχει βγαλει μαθηματικο σαμου
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
@Samael Παιδια τωρα το ειδα συγνωμη.

Λοιπον, εκτος απο τη κυρια Νικητα (εβγαλε πρωτα ημμυ εαν θυμαμαι καλα κι επειτα ιατρικη), υπαρχει ενας καθηγητης ανατομιας στο ΕΚΠΑ (νομιζω θωρακοχειρουργος) που πρωτα ειχε τελειωσει μηχ-μηχ, κι ενας οφθαλμιατρος στα γιαννενα (πρωτα πολ μηχ).
Επισης εναν ελβετο ειχα γνωρισει σε ενα γαμο καποιων γνωστων ιατρων, που εκανε το ιδιο (πρωτα μηχ-μηχ κι επειτα ιατρικη).

Τωρα το ζητημα που θετεις Σαμαελ ειναι οντως αρκετα ενδιαφερον.
Εχοντας ψαξει για το ζητημα αυτο (πριν μου καρφωθει η ιδεα, ηθελα Ναυπηγων για δευτερη σχολη, ειχα φαει τρελο καψιμο με ρευστομηχανικη), αυτο που ειχα διαπιστωσει ειναι οτι μπαινεις 3ο ετος, εαν εχεις ηδη προηγουμενο διπλωμα μηχανικου-οποιοδηποτε. Οποτε εχεις 2μιση ετη ουσιαστικα για να τελειωσεις τη σχολη.
Το θεωρω εξαιρετικο, βεβαια δεν ξερω αν μπορεις να εισαι δηλωμενος στο ΤΕΕ σε 2 διαφορετικα αντικειμενα, το νομικο καθεστως ενδεχομενως να βαζει εμποδια.
Ερευνητικα βεβαια ανοιγει τρελες πορτες για ακαδημαικες θεσεις.

Εχοντας το momentum που εχει κανεις απο τα τελευταια ετη του πρωτου πτυχιου, το θεωρω απολυτα doable!!! Ακουγεται τρομακτικο 2 πολυτεχνικες στα καπακια, αλλα εισαι ηδη στο peak των γνωσεων σου και εχεις ηδη ακονισει στο επακρο το μυαλο σου.
Δεν εχεις να ανακαλυψεις τα νοητικα εργαλεια απο το 0, αντε να χρειαστεις να πας απο το 7 στο 10 στο νεο αντικειμενο. Καταλαβαινεις τι θελω να πω.

Επισης, εξαιρετικα σημαντικο ειναι για ποια διπλωματα μηχανικου μιλαμε: Πολιτικων συνδυαζεται καλυτερα με τοπογραφων(πατερας φιλου μου, παλιος μηχανικος, το εχει κανει) ή αρχιτεκτονικη,
ηλεκτρολογων με μηχανολογων(παλαι ποτε εποχες ενοποιημενου διπλωματος!).
Το να κατσω σαν πολιτικος να περασω ΜΕΚ, ενταξει θα μου βγει το λαδι μεχρι να καταλαβω τι παιζει αλλα θα τα καταφερω καπως. Θα ηταν πολυ ευκολοτερο να ασχοληθω με γεωδαισια μιας και ειχα ηδη μαθηματα στη σχολη ή αρχιτεκτονικη συνθεση, μιας και ειχα ποσα μαθηματα σχεδιου-οικοδομικες.

Ενα μελος εδω πολυ παλιο, ο Civilara ειχε βγαλει πολ μηχ ΑΠΘ, επειτα μπηκε τοπογραφους εμπ δινοντας ετσι ραντομ πανελληνιες. Δεν ξερω αν την εβγαλε, αλλα μεχρι να σταματησει
να γραφει εδω μεσα, ειχε γινει διδακτορας στους Ναυπηγους στο ΕΜΠ.

Εαν τωρα δεν επελεγα να κανω το τρελο μου ονειρο πραγματικοτητα, θα πηγαινα καραμπινατα νομικη.
Ο στοχος θα ηταν να ασχοληθω με νομικα ζητηματα των κατασκευαστικων σαν ανεξαρτητος νομικος συμβουλος.
Για καποιον που γνωριζει σε βαθος-και ιδιαιτερα απο νομικης σκοπιας- τη δεδαλωδη ελληνικη και οχι μονο νομοθεσια (κτηριοδομικος, κενακ, ευρωκωδικες) θεωρω οτι αποτελει ενα συγχρονο Goldmine.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,994 μηνύματα.
Yπάρχουν αρκετοί που τελειώνουν πολυτεχνείο ή οποιαδήποτε άλλη σχολή και μετά πάνε ιατρική. Το αντίστροφο εξαιρετικά σπάνιο. Αυτό λέει πολλά.
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Yπάρχουν αρκετοί που τελειώνουν πολυτεχνείο ή οποιαδήποτε άλλη σχολή και μετά πάνε ιατρική. Το αντίστροφο εξαιρετικά σπάνιο. Αυτό λέει πολλά.
γιατι οντως επειδη στα πολυτεχνεια εχουν πεσει παρα πολυ οι βασεις ιδιως στα επαρχιακα υπαρχουν αρκετοι που περνανε χωρις να τους αρεσει ιδιαιτερα και να σιχαινοντουσαν μαθηματικα και φυσικες
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,447 μηνύματα.
@Samael Παιδια τωρα το ειδα συγνωμη.

Λοιπον, εκτος απο τη κυρια Νικητα (εβγαλε πρωτα ημμυ εαν θυμαμαι καλα κι επειτα ιατρικη), υπαρχει ενας καθηγητης ανατομιας στο ΕΚΠΑ (νομιζω θωρακοχειρουργος) που πρωτα ειχε τελειωσει μηχ-μηχ, κι ενας οφθαλμιατρος στα γιαννενα (πρωτα πολ μηχ).
Επισης εναν ελβετο ειχα γνωρισει σε ενα γαμο καποιων γνωστων ιατρων, που εκανε το ιδιο (πρωτα μηχ-μηχ κι επειτα ιατρικη).

Τωρα το ζητημα που θετεις Σαμαελ ειναι οντως αρκετα ενδιαφερον.
Εχοντας ψαξει για το ζητημα αυτο (πριν μου καρφωθει η ιδεα, ηθελα Ναυπηγων για δευτερη σχολη, ειχα φαει τρελο καψιμο με ρευστομηχανικη), αυτο που ειχα διαπιστωσει ειναι οτι μπαινεις 3ο ετος, εαν εχεις ηδη προηγουμενο διπλωμα μηχανικου-οποιοδηποτε. Οποτε εχεις 2μιση ετη ουσιαστικα για να τελειωσεις τη σχολη.
Το θεωρω εξαιρετικο, βεβαια δεν ξερω αν μπορεις να εισαι δηλωμενος στο ΤΕΕ σε 2 διαφορετικα αντικειμενα, το νομικο καθεστως ενδεχομενως να βαζει εμποδια.
Ερευνητικα βεβαια ανοιγει τρελες πορτες για ακαδημαικες θεσεις.

Εχοντας το momentum που εχει κανεις απο τα τελευταια ετη του πρωτου πτυχιου, το θεωρω απολυτα doable!!! Ακουγεται τρομακτικο 2 πολυτεχνικες στα καπακια, αλλα εισαι ηδη στο peak των γνωσεων σου και εχεις ηδη ακονισει στο επακρο το μυαλο σου.
Δεν εχεις να ανακαλυψεις τα νοητικα εργαλεια απο το 0, αντε να χρειαστεις να πας απο το 7 στο 10 στο νεο αντικειμενο. Καταλαβαινεις τι θελω να πω.

Επισης, εξαιρετικα σημαντικο ειναι για ποια διπλωματα μηχανικου μιλαμε: Πολιτικων συνδυαζεται καλυτερα με τοπογραφων(πατερας φιλου μου, παλιος μηχανικος, το εχει κανει) ή αρχιτεκτονικη,
ηλεκτρολογων με μηχανολογων(παλαι ποτε εποχες ενοποιημενου διπλωματος!).
Το να κατσω σαν πολιτικος να περασω ΜΕΚ, ενταξει θα μου βγει το λαδι μεχρι να καταλαβω τι παιζει αλλα θα τα καταφερω καπως. Θα ηταν πολυ ευκολοτερο να ασχοληθω με γεωδαισια μιας και ειχα ηδη μαθηματα στη σχολη ή αρχιτεκτονικη συνθεση, μιας και ειχα ποσα μαθηματα σχεδιου-οικοδομικες.

Ενα μελος εδω πολυ παλιο, ο Civilara ειχε βγαλει πολ μηχ ΑΠΘ, επειτα μπηκε τοπογραφους εμπ δινοντας ετσι ραντομ πανελληνιες. Δεν ξερω αν την εβγαλε, αλλα μεχρι να σταματησει
να γραφει εδω μεσα, ειχε γινει διδακτορας στους Ναυπηγους στο ΕΜΠ.

Εαν τωρα δεν επελεγα να κανω το τρελο μου ονειρο πραγματικοτητα, θα πηγαινα καραμπινατα νομικη.
Ο στοχος θα ηταν να ασχοληθω με νομικα ζητηματα των κατασκευαστικων σαν ανεξαρτητος νομικος συμβουλος.
Για καποιον που γνωριζει σε βαθος-και ιδιαιτερα απο νομικης σκοπιας- τη δεδαλωδη ελληνικη και οχι μονο νομοθεσια (κτηριοδομικος, κενακ, ευρωκωδικες) θεωρω οτι αποτελει ενα συγχρονο Goldmine.
Είναι λογική η σειρά πιστεύω.
Το σχολείο σε μαθαίνει να αποστηθίζεις απο νωρίς ότι και εαν σκοπεύεις να κάνεις αργότερα, οπότε φαντάζομαι δεν πρόκειται και για κάτι τελείως άγνωστο. Οπότε είναι πιο εύκολο να πας απο πολυτεχνείο στην ιατρική παρά το αντίστροφο που χρειάζεται problem solving με το κουτάλι. Θυμάμαι Γ λυκείου με λίγες μέρες διάβασμα έγραφα 18αρια στην Βιολογία και ας μην καταλάβαινα Χριστό τι διάβαζα :hehe: .

Ναι απο ερευνητικής άποψης το θέτω το ερώτημα πιο πολύ γιατί απο άποψη δουλειάς μάλλον δύσκολο. Προφανώς αρκετές εταιρίες θα γούσταραν κάποιον με γνώσεις σε δύο ειδικότητες αλλά δεδομένου οτι θα ήταν χλωμό να έχει και αντίστοιχη εμπειρία και στις δύο ταυτόχρονα, δεν το πολύ ενθαρρύνουν. Τώρα όσον αφορά στο ΤΕΕ,θα σε γελάσω ειλικρινά. Νομίζω οτι είχα διαβάσει παλιότερα οτι δεν γίνεται.

Δεν έχεις άδικο στο οτι δεν πας τελείως rookie, αλλά απο την άλλη ρε'συ,έχει πολύ δουλειά και πάλι. Ακόμα και εαν ξέρεις τι πρέπει να κάνεις πάνω κάτω(που όπως είπα,και γνωρίζεις και ο ίδιος, είναι γενικά μεγάλο πρόβλημα στις πολυτεχνικές αυτά). Απο την άλλη βέβαια όπως λες είναι 2.5 χρόνια ακόμα στην ουσία. Τα οποία δεν ακούγονται πολλά μπροστά στο να χτυπήσεις δεύτερο δίπλωμα, με ότι αυτό συνεπάγεται.

True οι ειδικότητες που λες ταιριάζουν πολύ. Πιστεύω είναι τα πιο λογικά pair που θα μπορούσε να κάνει κάποιος. Ένας ακόμα συνδυασμός που θεωρώ τρομερό είναι χημικός μηχανικός και ημμυ. Όλα τα ενεργειακά βασίζονται σε υλικά όπως καλύτερα μονωτικά κτλπ. Και η ηλεκτρονική εαν την πιάσεις είναι τετριμένη μετά απο ένα σημείο και όλα εξαρτώνται κυρίως απο τις εξελίξεις στο κατασκευαστικό κομμάτι, και τα υλικά που ορίζουν τις ιδιότητες των εξαρτημάτων.

Των μηχανολόγων φαίνεται όντως πολύ βαρύ το πρόγραμμα. Δεν ξέρω, ίσως είμαι biased και επειδή έχω κάνει τα δικά μου, να μου φαίνονται πιο εύκολα απο εκείνων. Η ηλεκτρολογία γενικά δεν είναι τόσο δύσκολη ως προς το πρακτικό κομμάτι. Είναι κυρίως ως προς το εννοιολογικό. Εαν έχεις φαντασία, και δουλεύει το μυαλό μπορείς κάποια μαθήματα να τα περάσεις χωρίς ιδιαίτερο διάβασμα, λόγου χάρη λογική σχεδίαση. Βέβαια όσοι δεν έχουν ιδιαίτερα mathy εγκέφαλο αυτά τα μαθήματα θα γίνουν η απόλυτη κόλασης τους, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση. Στους μηχανολόγους μάλλον είναι αντίστροφα τα πράγματα. Δεν έχουν τόσο δύσκολο εννοιολογικό κομμάτι, αλλά στο πρακτικό πρέπει να γίνεται κυριολεκτικά χάος.

Τελικά υπήρξε τρελός εδώ μέσα που το επιχείρησε,interesting...
Νομική ε ; Αα ρε Ryuzaki ειλικρινά εντυπωσιακό που κάνεις fit για τόσα πράγματα με τόσο διαφορετικές απαιτήσεις. Εγώ δεν μπορώ να θυμηθώ ούτε τι έφαγα χθες το βράδυ :hehe: . Πέρα απο την πλάκα όμως ναι, και αυτός που λες θα ήταν πολύ δυνατός συνδυασμός.
 
Τελευταία επεξεργασία:

klearhos19

Νεοφερμένος

Ο klearhos19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
To αποφάσισα ξαναδίνω για ιατρική του χρόνου ελπιζω ναπεράσω τη σιχαίνομαι αυτη τη σχολή ....
 

Appolon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Appolon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
γιατι την σιχενεσαι τοσο πολυ; θελω να πω τι δεν σαρεσει;(ρωταω γτ κι εγω βρισκομαι σην ιδια θεση:yes:
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
εχω σκυλοβαρεθει αυτες τις συγκρισεις.οι βαθμοι διαμορφωνονται αναλογα τι αρεσει στον καθενα,το επιπεδο δυσκολιας της καθε σχολης αναλογα με την πολη.στην ιατρικη της αθηνας ολοι βγαζουν αριστους βαθμους και ο μεσος ορος ειναι πανυψηλος.στην πατρα,στα γιαννινα,στη λαρισα γτ δε συμβαινει αυτο??ειναι χαμηλου επιπεδου μαλλον οι φοιτητες....επισης,στα πολυτεχνεια πατωνουν γτ πρεπει να ασχοληθεις.εκει,δεν εχει το αρπακολλα της ιατρικης διαφανειες,λυμμενα θεματα,να κοροιδεψω λιγο να τσιμπησω το πεντε.αρα,αν δεν σου αρεσει την εκατσες.στην ιατρικη και ενας που δεν του αρεσει μπορει να επιβιωσει με το συστημα διαφανειες και να τσιμπησω το πεντε.εγω παντως δεν μπορω να καταλαβω γτ θεωρειται η ιατρικη πιο ευκολη απο πολυτεχνεια.η ιατρικη ειναι μια σκετη παπαγαλια και πολλα πραγματα χωρις λογικη.αει κατσε μαθε ανατομια.ο μυς ξεκιναει απο κει,καταληγει εκει.μιλαμε για μεγιστη ανοησια.στις πολυτεχνικες και φυσικομαθηματικες ενας που χει βασεις και ξερει μπορει να κανει πλακα.
 

klearhos19

Νεοφερμένος

Ο klearhos19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
εχω σκυλοβαρεθει αυτες τις συγκρισεις.οι βαθμοι διαμορφωνονται αναλογα τι αρεσει στον καθενα,το επιπεδο δυσκολιας της καθε σχολης αναλογα με την πολη.στην ιατρικη της αθηνας ολοι βγαζουν αριστους βαθμους και ο μεσος ορος ειναι πανυψηλος.στην πατρα,στα γιαννινα,στη λαρισα γτ δε συμβαινει αυτο??ειναι χαμηλου επιπεδου μαλλον οι φοιτητες....επισης,στα πολυτεχνεια πατωνουν γτ πρεπει να ασχοληθεις.εκει,δεν εχει το αρπακολλα της ιατρικης διαφανειες,λυμμενα θεματα,να κοροιδεψω λιγο να τσιμπησω το πεντε.αρα,αν δεν σου αρεσει την εκατσες.στην ιατρικη και ενας που δεν του αρεσει μπορει να επιβιωσει με το συστημα διαφανειες και να τσιμπησω το πεντε.εγω παντως δεν μπορω να καταλαβω γτ θεωρειται η ιατρικη πιο ευκολη απο πολυτεχνεια.η ιατρικη ειναι μια σκετη παπαγαλια και πολλα πραγματα χωρις λογικη.αει κατσε μαθε ανατομια.ο μυς ξεκιναει απο κει,καταληγει εκει.μιλαμε για μεγιστη ανοησια.στις πολυτεχνικες και φυσικομαθηματικες ενας που χει βασεις και ξερει μπορει να κανει πλακα.
δεν αλλάζω γιατι δυσκολευομαι (δε δυσκολευομαι δε χρωστάω τιποτα και όλα εινια πανω απο 7.5) απλα τη σιχαινομαι δε μου αρεσει το αντικειμενο ουτε το επαγγελμα
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
δεν αλλάζω γιατι δυσκολευομαι (δε δυσκολευομαι δε χρωστάω τιποτα και όλα εινια πανω απο 7.5) απλα τη σιχαινομαι δε μου αρεσει το αντικειμενο ουτε το επαγγελμα
Καντο, αν νιωθεις οτι δεν θα σου αρεσει κατι τετοιο δεν υπαρχει νοημα να φας αλλα 4 χρονια καβλι.
Κανε ομως παυση σπουδων ωστε να μην τρεχει ο χρονος, δεν ξερουμε πώς θα εξελιχθει το θεμα με τις διαγραφες και το ν+3.
Εαν για οποιοδηποτε λογο αποφασισεις να συνεχισεις, ξεπαγωνεις τις σπουδες και ε εις ηδη κατοχυρωσει το ετος σου.
Καλα κουραγια...
 

angeloskar

Νεοφερμένος

Ο angeloskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλησπέρα μάγκες, να ρωτήσω κάτι άσχετο, επειδή είμαι ημμυ, βλέπω ότι τα πτυχία των ηλεκτρολόγων και των μηχανικών γενικότερα, τα χαρακτηρίζουν ως διπλώματα αντί για πτυχία, αυτό γιατί συμβαίνει; Έχει σχέση με το ότι το πτυχίο έχει και ισχύ μεταπτυχιακού;
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,447 μηνύματα.
Καλησπέρα μάγκες, να ρωτήσω κάτι άσχετο, επειδή είμαι ημμυ, βλέπω ότι τα πτυχία των ηλεκτρολόγων και των μηχανικών γενικότερα, τα χαρακτηρίζουν ως διπλώματα αντί για πτυχία, αυτό γιατί συμβαίνει; Έχει σχέση με το ότι το πτυχίο έχει και ισχύ μεταπτυχιακού;
Κυρίως ναι. Για αυτό και στο τέλος κάνεις διπλωματική, όχι πτυχιακή. Πολλοί χρησιμοποιούν στην καθομιλουμένη και τα δύο, ωστόσο το πρώτο είναι πιο απαιτητικό απο άποψη δουλειάς απο το δεύτερο καθώς απαιτεί να υπάρχουν καινοτόμα στοιχεία και αποτελέσματα στην διπλωματική εργασία σου.

Όλες οι ειδικότητες των πολυτεχνικών σχολών ωστόσο φέρουν τον τίτλο των διπλωματούχων μηχανικών. Δεν είναι κάτι αποκλειστικό για τους ημμυ.
 

angeloskar

Νεοφερμένος

Ο angeloskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Κυρίως ναι. Για αυτό και στο τέλος κάνεις διπλωματική, όχι πτυχιακή. Πολλοί χρησιμοποιούν στην καθομιλουμένη και τα δύο, ωστόσο το πρώτο είναι πιο απαιτητικό απο άποψη δουλειάς απο το δεύτερο καθώς απαιτεί να υπάρχουν καινοτόμα στοιχεία και αποτελέσματα στην διπλωματική εργασία σου.

Όλες οι ειδικότητες των πολυτεχνικών σχολών ωστόσο φέρουν τον τίτλο των διπλωματούχων μηχανικών. Δεν είναι κάτι αποκλειστικό για τους ημμυ.
Ναι ναι γι αυτό είπα και των μηχανικών γενικότερα. Ευχαριστώ πάντως
 

klearhos19

Νεοφερμένος

Ο klearhos19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καντο, αν νιωθεις οτι δεν θα σου αρεσει κατι τετοιο δεν υπαρχει νοημα να φας αλλα 4 χρονια καβλι.
Κανε ομως παυση σπουδων ωστε να μην τρεχει ο χρονος, δεν ξερουμε πώς θα εξελιχθει το θεμα με τις διαγραφες και το ν+3.
Εαν για οποιοδηποτε λογο αποφασισεις να συνεχισεις, ξεπαγωνεις τις σπουδες και ε εις ηδη κατοχυρωσει το ετος σου.
Καλα κουραγια...
Σκέφτηκα απλά να δώσω και μερικα μαθηματα μεσα στη χρονιά... φοβαμαι ειναι ρίσκο δε ξέρω καν αν θα την πιασω η κατα πόσο πρεπει να θξανακάνω φροντηστηρια κλπ
 

klearhos19

Νεοφερμένος

Ο klearhos19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Η ερώτηση μου ειναι κατα πόσο χρειάζομαι φροντηστήρια ειπα θα ξεκινήσω μόνο βιολογια και τα αλλα μόνος μετα απο 2 χρονιες πιστευω ξερω πανω κάτω τι να κάνω
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Χρονο χρειαζεσαι για να βγαλεις τελεια την υλη και να εξαλειψεις τον παραγοντα τυχη. Και κυριως στην εκθεση.
Ταρζανιες του τυπου το πρωι διαβαζω για πανελληνιες το βραδυ για τη σχολη δεν γινονται γιατι εχουν μεγαλο ρισκο.
Πολλα επαναληπτικα διαγωνισματα, μερικα στοχευμενα επαναληπτικα μαθηματα και συζητησεις επανω στα διαγωνισματα, χρονομετρηση ειναι τα οπλα σου για αυτη τη φορα.
 

klearhos19

Νεοφερμένος

Ο klearhos19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Χρονο χρειαζεσαι για να βγαλεις τελεια την υλη και να εξαλειψεις τον παραγοντα τυχη. Και κυριως στην εκθεση.
Ταρζανιες του τυπου το πρωι διαβαζω για πανελληνιες το βραδυ για τη σχολη δεν γινονται γιατι εχουν μεγαλο ρισκο.
Πολλα επαναληπτικα διαγωνισματα, μερικα στοχευμενα επαναληπτικα μαθηματα και συζητησεις επανω στα διαγωνισματα, χρονομετρηση ειναι τα οπλα σου για αυτη τη φορα.
Νομίζω το καλύτερο ειναι να δώσω την εξεταστικη του ιονιου και κανα 2 μαθηματα που θα χρωστάω το Σεπτεμβρη και μετα τέλος. Νιωθω οτι θα χρειαστω ετστω και λίγα μαθηματα και στα άλλα τα μαθηματα εκτος βιολογιας
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
δεν αλλάζω γιατι δυσκολευομαι (δε δυσκολευομαι δε χρωστάω τιποτα και όλα εινια πανω απο 7.5) απλα τη σιχαινομαι δε μου αρεσει το αντικειμενο ουτε το επαγγελμα
ορεξη που την εχεις φιλε μου.απο οτι καταλαβαινω εισαι ημμυ και θες να πας ιατρικη.αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εισαι πολυ καλος-αριστος φοιτητης αρα οτι και να λες το αντικειμενο σου αρεσει.αν δεν σου αρεσε θα τα κανες σαλατα.στη θεση σου θα εμενα στη σχολη μου.
 

klearhos19

Νεοφερμένος

Ο klearhos19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ορεξη που την εχεις φιλε μου.απο οτι καταλαβαινω εισαι ημμυ και θες να πας ιατρικη.αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εισαι πολυ καλος-αριστος φοιτητης αρα οτι και να λες το αντικειμενο σου αρεσει.αν δεν σου αρεσε θα τα κανες σαλατα.στη θεση σου θα εμενα στη σχολη μου.
Ερώτηση: H έκθεση στις πανελλήνιες σου αρέσει???.... Εμένα πάντως όχι και ουτε στους περισσοτερους που δίνουν για υψηλόβαθμα πολυτεχνεία παρολα αυτα γραφουν καλά. Δε μου αρεσει το αντικειμενο καθόλου το διαβασμα ειναι απιστευτα βαρετο απλα φορσαρω τον εαυτο μου ν α διαβασει
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
μα καλα δεν σαρεσουν καθολου τα φυσικομαθηματικα; η σχολη σου πιστευω ειναι πολυ ενδιαφερουσα
δυσκολα μπορει ν αμην αρεσει σε καποιον
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top