Ιατρική Σχολή ΑΠΘ

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ωστόσο έχουμε περισσότερες ευκαιρίες για συνέδρια, συμμετοχή σε δράσεις, τόσο των φοιτητικών συλλόγων της Ιατρικής, όσο και γενικότερα, του Ιατρικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης και άλλων. Κάποιες κλινικές έχουν πάρει πρωτοβουλίες και δίνουν ευκαιρίες στους προκλινικούς φοιτητές για πρώτη γνωριμία και απόκτηση βασικών κλινικών δεξιοτήτων, πριν μπούμε στις κλινικές (φλεβοκέντηση, καθετηριασμός, κλινική εξέταση, ενέσεις, συρραφή τραύματος, αεραγωγός κ.ά.). Με τα μαθήματα γενικότερα, δεν είμαι απογοητευμένη, γιατί λίγο πολύ ισχύουν και εδώ τα ίδια με παντού, απόσο έχω ρωτήσει τουλάχιστον...
Αυτά μου'ρχονται τώρα. Ικανοποιημένος;
Πότε μπαίνετε κλινικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
στο στ εξαμηνο αρχιζουν τα κλινικά μαθήματα...
απλά οργανώνονται και μαθήματα για απόκτηση κλινικών δεξιοτήτων πριν μπούμε στις κλινικές, άμα προλάβεις δηλώνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgio-PD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης Καλλιατζής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Παιδιά, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το θέμα της εργασία μου στην Ιατρική Γενετική?
έχω Γενετική Καθοδήγηση για το σύνδρομο Turner...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Παιδιά, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το θέμα της εργασία μου στην Ιατρική Γενετική?
έχω Γενετική Καθοδήγηση για το σύνδρομο Turner...

Ευκολακι εχεις.

Θα πρεπει να αναφερεις 1)τι ειναι το συνδρομο turner (συχνοτητα,εμφανιση,φαινοτυπος ατομων)
2)Τι ειναι γενικα η γενετικη καθοδηγηση
3)Γενετικη καθοδηγηση στο θεμα το συγκεκριμενο πχ Προγεννητικος ελεγχος (μεθοδοι και πλεονεκτηματα καθε μιας,κινδυνοι),ενημερωση γονεων,αναλυση κινδυνων,σε περιπτωση που το εχουν αποφασισει,μεθοδοι 'τεχνητης αποβολης'

Νομιζω οτι με καιρια αναλυση των παραπανω θα κανεις μια καλη εργασια.Χρησιμοποιησε το νετ και το βιβλιο που σας εχουν δωσει.Δεν ειναι απαιτητικη εδρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgio-PD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης Καλλιατζής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ευκολακι εχεις.

Θα πρεπει να αναφερεις 1)τι ειναι το συνδρομο turner (συχνοτητα,εμφανιση,φαινοτυπος ατομων)
2)Τι ειναι γενικα η γενετικη καθοδηγηση
3)Γενετικη καθοδηγηση στο θεμα το συγκεκριμενο πχ Προγεννητικος ελεγχος (μεθοδοι και πλεονεκτηματα καθε μιας,κινδυνοι),ενημερωση γονεων,αναλυση κινδυνων,σε περιπτωση που το εχουν αποφασισει,μεθοδοι 'τεχνητης αποβολης'

Νομιζω οτι με καιρια αναλυση των παραπανω θα κανεις μια καλη εργασια.Χρησιμοποιησε το νετ και το βιβλιο που σας εχουν δωσει.Δεν ειναι απαιτητικη εδρα.

πάρα πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου και σε ευχαριστώ :)
το βασικό μου πρόβλημα είναι πως επειδή βασικά στο βιβλίο γράφει πως η συχνότητα εμφάνισης σε μια οικογένεια δεν διαφέρει από τη συχνότητα εμφάνισης στον πληθυσμό (δηλαδή δεν παρουσιάζεται κληρονομικότητα), δεν ξέρω τι μπορώ να γράψω στο κύριο θέμα...έχω ας πούμε δουλέψει τον ορισμό της ασθένειας, τον φαινότυπο και τα κλινικά χαρακτηριστικά, την πρόγνωση και τη θεραπεία αλλά σκέφτηκα ότι το κύριο θέμα θα ήταν μερικές διαφάνειες με το πως θα συμβούλευα μια οικογένεια που η μητέρα πάσχει...αλλά εφόσον δεν κληρονομείται?...θα γράψω μόνο για τον προγεννητικό έλεγχο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γενικά το θεωρώ δύσκολο θέμα, ενώ τα βιβλία γράφουν για πνευματική καθυστέρηση αυτό πολλές φορές δεν ευσταθεί επίσης τα βιβλία λένε ότι οι γυναίκες με σύνδομο turner είναι στείρες αλλά αυτό δεν ευσταθεί σε απόλυτη αντιστοιχία.

Ο προγεννητικός έλεγχος είναι στάνταρ έλεγχος παρόλα αυτά ο τερματισμός της εγκυμοσύνης σε άτομο με turner σύνδομο φέρει πολύ συζήτηση από ηθικής πλευράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
πάρα πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου και σε ευχαριστώ :)
το βασικό μου πρόβλημα είναι πως επειδή βασικά στο βιβλίο γράφει πως η συχνότητα εμφάνισης σε μια οικογένεια δεν διαφέρει από τη συχνότητα εμφάνισης στον πληθυσμό (δηλαδή δεν παρουσιάζεται κληρονομικότητα), δεν ξέρω τι μπορώ να γράψω στο κύριο θέμα...έχω ας πούμε δουλέψει τον ορισμό της ασθένειας, τον φαινότυπο και τα κλινικά χαρακτηριστικά, την πρόγνωση και τη θεραπεία αλλά σκέφτηκα ότι το κύριο θέμα θα ήταν μερικές διαφάνειες με το πως θα συμβούλευα μια οικογένεια που η μητέρα πάσχει...αλλά εφόσον δεν κληρονομείται?...θα γράψω μόνο για τον προγεννητικό έλεγχο?

Δεν κληρονομειται αλλα αυτο δεν σε εμποδιζει απο το γραψεις περι του θεματος.

Για μενα,θα μπορουσες να αναφερθεις στους παραγοντες που μπορει να προκαλεσουν την νοσο.Το turner ειναι ΧΟ.Ο κενος γαμετης μπορει να προελθει ειτε απο τη μητερα ειτε απο τον πατερα.
Αρα,ισως θα μπορουσες να αφιερωσεις καποιες διαφανειες στο:1)να πεις στη μητερα οτι οι ''κενοι''προβληματικοι γαμετες μπορει να αυξηθουν ως προς τη συχνοτητα σε μεγαλυτερες ηλικιες (τα ωαρια σε ολο το χρονικο διαστημα που ειναι αωρα πριν την 2η ΜΔ μπορει να εμφανισουν αλλοιωσεις ) επομενως ειναι πιο επιφοβο να μεινει εγκυος σε ηλικια πχ >35 ετη (μοιαζει με το συνδρομο down δλδ)
Θα μπορουσες να αναφερθεις στο οτι αν υπαρχει στην οικογενεια της καποιο ατομο με χρωμοσωμικες ανωμαλιες/αναλογη νοσο,γεγονος που υποδηλωνει οτι και η ιδια μπορει να εχει κληρονομησει ελαττωματικους γαμετες αλλα λογω καποιου φαινομενου πχ αμοιβαια μεταθεση να μην παρουσιαζει καποια παθολογικη εκδηλωση στον φαινοτυπο.Η συχνοτητα της νοσου θα αυξανεται αν υπαρχουν ατομα με turner ηδη μεσα στην οικογενεια.
Τελος,θα μπορουσες να αναφερθεις σε ακτινοβολιες,ραδιενεργεια κλπ,καθοσον οι ακτινοβολιες μπορει να αυξησουν την συχνοτητα παραγωγης ανωμαλων-κενων-γαμετων.Ακραιο μεν,αλλα θα μπορουσε να συμβει.Κατι θα λεει και το βιβλιο σου.

2)Αναλογες θα μπορουσες να ενημερωσεις τον πατερα οτι το κενο χρωμοσωμα μπορει να προερχεται απο αυτον...(εκτος απο την ηλικια η οποια δεν παιζει ρολο,νομιζω πανω-κατω,τα ιδια με την μητερα ειναι.


Ουσιαστικα δηλαδη να κανεις μια αναλυση του πως προκυπτει η ασθενεια απο τον καθε γονεα.

Τελος,δεν χρειαζεται να γραφεις πολλα ανα σελιδα παουερποιντ.Λιγα και καλα φτανουν,διοτι παρουσιαση σε παουερποιντ κανεις και οχι word,να γραφεις πολυ μεγαλα κειμενα.


Ο,τι γραφω στο γραφω με επιφυλαξη γιατι εχουν περασει 'αιωνες' απο τοτε που το εδωσα το μαθημα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TrueBlue

Νεοφερμένος

Η TrueBlue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Η εξεταστική κοντοζυγώνει... :'(
Καλο διαβασμα συναδελφοι και καλη δυναμη! Το καλοκαιρι ειναι κοντα! :D


Ουφ, ας επιστρεψω στη μυολογια σιγα-σιγα... :book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και επειδή είναι ακόμα κλειστό το θρεντ των φοιτητων ιατρικης, είπα να ρωτησω εδώ. Έχω μια εργασία για τις φλέβες και ψάχνω εικόνες για να βάλω(είναι αναγκαστικό). Κατά προτίμηση ιστολογικά παρασκευάσματα. Μπήκα στου ΑΠΘ https://www.med.auth.gr/db/histology/gr/ αλλά βρήκα μόνο μία. Γενικά, έχετε να μου προτείνετε κάποιο site που να έχει αντίστοιχο περιεχόμενο; Κατά προτίμηση από κάποιο πανεπιστήμιο(ελληνικό ή ξένο) μόνο και μόνο για να ξέρω 100% από που προέρχεται επειδή ο καθηγητής δίνει πολύ σημασία στο copyright των πηγών που θα χρησιμοποιήσουμε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Και επειδή είναι ακόμα κλειστό το θρεντ των φοιτητων ιατρικης, είπα να ρωτησω εδώ. Έχω μια εργασία για τις φλέβες και ψάχνω εικόνες για να βάλω(είναι αναγκαστικό). Κατά προτίμηση ιστολογικά παρασκευάσματα. Μπήκα στου ΑΠΘ https://www.med.auth.gr/db/histology/gr/ αλλά βρήκα μόνο μία. Γενικά, έχετε να μου προτείνετε κάποιο site που να έχει αντίστοιχο περιεχόμενο; Κατά προτίμηση από κάποιο πανεπιστήμιο(ελληνικό ή ξένο) μόνο και μόνο για να ξέρω 100% από που προέρχεται επειδή ο καθηγητής δίνει πολύ σημασία στο copyright των πηγών που θα χρησιμοποιήσουμε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

τσεκαρε και της Αθήνας: https://emed.med.uoa.gr/application/syllabus_I/aimoforo/didaktiko/03_genikh_domh/00_index.htm
και από university of leeds

γενικά, googlαρε, απλά googlαρε έξυπνα... ;)

υγ. Ειδικά Θέματα Ιστολογίας - Εμβρυολογίας - Ανατομίας πήρες καημένε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τσεκαρε και της Αθήνας: https://emed.med.uoa.gr/application/syllabus_I/aimoforo/didaktiko/03_genikh_domh/00_index.htm
και από university of leeds

γενικά, googlαρε, απλά googlαρε έξυπνα... ;)

υγ. Ειδικά Θέματα Ιστολογίας - Εμβρυολογίας - Ανατομίας πήρες καημένε; :P
Ααα ευχαριστώ πολύ! Πολύ ωραίες! Βρήκα και κάποιες από ξένα πανεπιστήμια οπότε μαζί με αυτές είμαι κομπλέ!
Βσκ το μάθημα λέγεται επιλεγόμενα θέματα ιστολογίας-εμβρυολογίας-ανατομίας(το εμβρυολογίας και ανατομιας είναι διακοσμητικό - καμμία εργασία δεν έχει σχέση με αυτά).
Βρε συ, γιατί καημένος; Υπάρχει και στο ΑΠΘ αντίστοιχο μάθημα; Είναι ζόρι από την άποψη ότι τα πάντα πρέπει να είναι από ξένες δημοσιευμένες έρυενες των τελευταίων 5-6 ετών οπότε εκεί το πράγμα χαλάει κάπως. Αλλά γενικά δεν κόβονται πολλά άτομα και μάλιστα μου είπαν ότι πέφτουν και βαθμοί. Εν τω μεταξύ τα άλλα 3 μαθήματα ήταν εξίσου τραγικά(πχ το ένα είχε φυσική και το απέρριψα με τη μία). Γενικά και τα 4 επιλεγόμενα μου έδιναν την εντύπωση ότι δεν είχαν να προσφέρουν κάτι το ιδιαίτερο από άποψη γνώσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Ααα ευχαριστώ πολύ! Πολύ ωραίες! Βρήκα και κάποιες από ξένα πανεπιστήμια οπότε μαζί με αυτές είμαι κομπλέ!
Βσκ το μάθημα λέγεται επιλεγόμενα θέματα ιστολογίας-εμβρυολογίας-ανατομίας(το εμβρυολογίας και ανατομιας είναι διακοσμητικό - καμμία εργασία δεν έχει σχέση με αυτά).
Βρε συ, γιατί καημένος; Υπάρχει και στο ΑΠΘ αντίστοιχο μάθημα; Είναι ζόρι από την άποψη ότι τα πάντα πρέπει να είναι από ξένες δημοσιευμένες έρυενες των τελευταίων 5-6 ετών οπότε εκεί το πράγμα χαλάει κάπως. Αλλά γενικά δεν κόβονται πολλά άτομα και μάλιστα μου είπαν ότι πέφτουν και βαθμοί. Εν τω μεταξύ τα άλλα 3 μαθήματα ήταν εξίσου τραγικά(πχ το ένα είχε φυσική και το απέρριψα με τη μία). Γενικά και τα 4 επιλεγόμενα μου έδιναν την εντύπωση ότι δεν είχαν να προσφέρουν κάτι το ιδιαίτερο από άποψη γνώσεων.

δεν έχουμε, αλλά ξέρω τι γίνεται πάνω κάτω σε σας, είναι κάποιοι καλοί μου φίλοι εκεί και μου τα λένε :)
απλά μου έχουν πει ότι σε ξεκωλι@ζουν σε αυτό το μάθημα επειδή είναι απαιτητικοί, αλλά άμα καταφέρεις και ακολουθήσεις κατά κανόνα τις απαιτήσεις τους, παίρνεις 10αράκι στο τσεπάκι. ;)
εμένα πέρσι μου είχαν πει ότι οι περισσότεροι πήραν ρευστά, κάτι τέτοιο (μάλλον αυτό της φυσικής που λες είναι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

aektsis R21

Νεοφερμένος

Ο aektsis R21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
παιδιά συγγνώμη έδωσα φέτος πανελλαδικές....και ....θα ήθελα τη γνώμη σας για το αν θα ανέβει ή θα κατέβει η Ιατρική Θεσσαλονίκης γιατί έτσι όπως έγραψα λογικά την πιάνω δεν την πιάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
παιδιά συγγνώμη έδωσα φέτος πανελλαδικές....και ....θα ήθελα τη γνώμη σας για το αν θα ανέβει ή θα κατέβει η Ιατρική Θεσσαλονίκης γιατί έτσι όπως έγραψα λογικά την πιάνω δεν την πιάνω...

Φίλε οχι μόνο δεν ανακοινώθηκσν τα ποσοτά αλλά ούτε οι θέσεις που θα πάρει κάθε σχολή, κάθε εκτίμηση την παρούσα στιγμή είναι απλά λόγια του αέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
παιδιά συγγνώμη έδωσα φέτος πανελλαδικές....και ....θα ήθελα τη γνώμη σας για το αν θα ανέβει ή θα κατέβει η Ιατρική Θεσσαλονίκης γιατί έτσι όπως έγραψα λογικά την πιάνω δεν την πιάνω...

μωρέ κάνε την παλαβή μέχρι να βγουν οι βαθμολογίες και μετά βλέπεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektsis R21

Νεοφερμένος

Ο aektsis R21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
βασικά άκουσα κατά το Μάρτιο-Απρίλιο ότι η Ιατρική ΑΠΘ θα πάρει λιγότερους...αλλά εντάξει αφού δεν έχει βγει τίποτα...άλλο δεν πειράζει θα περιμένουμε και τα μόρια και βλέπουμε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Το διαβασμα μεσα στην σχολη της ιατρικης ειναι πολυ απαιτητικο εως και δυσκολο? Πρεπει να διαβαζεις παρα πολυ και να πηγαινεις στην σχολη καθημερινα υποχρεωτικα?Μπορει να με βοηθησει καποιος που μπηκε προσφατα στην σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Κρητικός

Νεοφερμένος

Ο Ο Κρητικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Το διαβασμα μεσα στην σχολη της ιατρικης ειναι πολυ απαιτητικο εως και δυσκολο? Πρεπει να διαβαζεις παρα πολυ και να πηγαινεις στην σχολη καθημερινα υποχρεωτικα?Μπορει να με βοηθησει καποιος που μπηκε προσφατα στην σχολη?
Δεν είμαι στην Ιατρική αλλά ξέρω από γνωστούς. Μου έχουν πει ότι είναι πολύ δύσκολη σχολή και θέλει πολλά "καρύδια" για να βγεις. Και ναι το 90% των μαθημάτων είναι υποχρεωτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top