Ιατρική Σχολή ΑΠΘ

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Θα καθόμουνα αλλά βαριέμαι αφάνταστα να κάθομαι να τους βλέπω να μαλώνουνε και στο τέλος να περιμενουμε να τελειώσουν για να σηκώσουμε τα χεράκια μας για να πουμε ποιο απο τα πλαίσια στηρίζουμε.

Έλα κατευθείαν για να ψηφίσεις το πλαίσιο τότε.
Ούτε εγώ τους αντέχω να σκοτώνονται, θα καταρρεύσει το νευρικό μου σύστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Η ΔΑΠάρα θα ανοίξει τη σχολή την Τρίτη :whistle:
Εκτός εάν αφήσει την κατάληψη να συνεχιστεί για μία εβδομάδα ακόμη, ώστε να φτάσουμε όλοι στο αμήν και μετά να τους υποδεχτούμε ωσάν σωτήρες.

Παρεμπιπτόντως, άτομο που παρακολούθησε τη ΓΣ έως το τέλος, μου είπε ότι μόλις ψηφίστηκε (με 66 ψήφους) το πλαίσιο της ΕΑΑΚ-ΚΑΡΦΙ για κατάληψη, κάποιος από αυτούς βγήκε και φώναξε "πάρτε τα αρχί*** μας τώρα", έτσι γιατί είναι κοινωνικοί αγωνιστές όλοι τους και η κατάληψη γίνεται για αγωνιστικούς σκοπούς, και επειδή ξέρουν να επιβάλλονται με δημοκρατικές διαδικασίες (130 άτομα ψήφισαν για μία σχολή 3000+ φοιτητών).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Η ΔΑΠάρα θα ανοίξει τη σχολή την Τρίτη :whistle:
Εκτός εάν αφήσει την κατάληψη να συνεχιστεί για μία εβδομάδα ακόμη, ώστε να φτάσουμε όλοι στο αμήν και μετά να τους υποδεχτούμε ωσάν σωτήρες.

Παρεμπιπτόντως, άτομο που παρακολούθησε τη ΓΣ έως το τέλος, μου είπε ότι μόλις ψηφίστηκε (με 66 ψήφους) το πλαίσιο της ΕΑΑΚ-ΚΑΡΦΙ για κατάληψη, κάποιος από αυτούς βγήκε και φώναξε "πάρτε τα αρχί*** μας τώρα", έτσι γιατί είναι κοινωνικοί αγωνιστές όλοι τους και η κατάληψη γίνεται για αγωνιστικούς σκοπούς, και επειδή ξέρουν να επιβάλλονται με δημοκρατικές διαδικασίες (130 άτομα ψήφισαν για μία σχολή 3000+ φοιτητών).

Μπαααα, μέχρι το τέλος της εβδομάδας την βλέπω την κατάληψη εγώ.
Και αφού έχουν χαθεί εργαστήρια σχεδόν 2 εβδομάδων, θα περάσει παμψηφεί το "ανοιχτή σχολή". Έτσι για να γουστάρουμε!

Και ανεξάρτητα με τις "δημοκρατικές" τους διαδικασίες, το ότι ήταν παρόντες 130 πρέπει να μας απασχολεί...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΙΟΥ

Νεοφερμένος

Ο ΠΙΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
60 φοιτητές μόνο (η απόφαση δεν θεωρείται παράνομη; ) είναι πολύ λίγοι 60 φοιτητές ούτε έτος δεν συμπληρώνουνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Μπαααα, μέχρι το τέλος της εβδομάδας την βλέπω την κατάληψη εγώ.
Και αφού έχουν χαθεί εργαστήρια σχεδόν 2 εβδομάδων, θα περάσει παμψηφεί το "ανοιχτή σχολή". Έτσι για να γουστάρουμε!

Και ανεξάρτητα με τις "δημοκρατικές" τους διαδικασίες, το ότι ήταν παρόντες 130 πρέπει να μας απασχολεί...:/:

άμα είναι να συνεχιστεί τότε με συμφέρει να πάει μέχρι του αγίου δημητρίου:P:P:P

θα με διευκολύνανε πάαααρα πολύ!!! :redface:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
60 φοιτητές μόνο (η απόφαση δεν θεωρείται παράνομη; ) είναι πολύ λίγοι 60 φοιτητές ούτε έτος δεν συμπληρώνουνε

Υποτίθεται ότι στο καταστατικό της σχολής αναφέρεται ότι χρειάζεται 1/12 των φοιτητών της σχολής για να συγκληθεί ΓΣ (το πόσοι θα ψηφίσουν είναι εντελώς διαφορετικό, εάν μείνουν 10 άτομα στο τέλος της Συνέλευσης ψηφίζουν αυτοί οι 10). Ωστόσο πέρυσι το Σεπτέμβριο είχε τεθεί θέμα για παραποίηση του καταστατικού, και για το ότι στο αυθεντικό αναγράφεται ότι απαιτείται το 1/2 των φοιτητών (ο συνάδελφος που το κατήγγειλε ανέφερε ότι στο χαρτί του καταστατικού το "1" ήταν συμπληρωμένο με στυλό επί του τυπωμένου). Δεν γνωρίζω παραπάνω για το θέμα, αλλά έχοντας παραστεί σε εκείνη τη Συνέλευση, θυμάμαι τον συνάδελφο που βγήκε και το είπε, και θυμάμαι επίσης ότι είχε αναφέρει τα ονόματα και των άλλων 2-3, με τους οποίους είχε απευθυνθεί σε εισαγγελέα για να διαπιστώσουν εάν όντως έχει παραποιηθεί το καταστατικό.




Επίσης: το ότι πήγαν 130 άτομα δεν μου λέει τίποτα. Δεν μπορούν όλοι οι φοιτητές να τρέχουν κάθε φορά που η ΕΑΑΚ ΚΑΡΦΙ-ΑΡΕΝ-δεν ξέρω ποιός άλλος γουστάρει για το γαμώτο να μαζέψει 80 υπογραφές και να ζητήσει Γενική Συνέλευση.

Πέρυσι τον Σεπτέμβριο δε, συνέβαινε το εξής τραγελαφικό: αφού η σχολή είχε κλείσει για μισό και παραπάνω μήνα, όταν άνοιξε, κάθε 2 ημέρες προσπαθούσαν να μαζέψουν υπογραφές για να γίνει Γενική Συνέλευση και να την ξανακλείσουν. Έτσι για να δείτε κατά πόσο γίνονται σεβαστές οι αποφάσεις της Γενικής Συνέλευσης όπου ψήφισαν πάνω από 200 άτομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΙΟΥ

Νεοφερμένος

Ο ΠΙΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Παίδες τι ώρα είναι αύριο η συνέλευση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Στις 3 μ.μ. νομίζω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
κάντο 4-5.. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εντάξει, ανασκευάζω: ΤΥΠΙΚΑ αρχίζει στις 3 μ.μ.
Τώρα μέχρι να αρχίσουν να σφάζονται θα έχει πάει 4 for sure :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΙΟΥ

Νεοφερμένος

Ο ΠΙΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
επειδή δε πάτησα σχολή αυτές τις ημέρες συζητιέται να συνεχιστεί η κατάληψη; ή θα το σταματήσουν εδώ

θα έρθω μάλλον κατά τις 530 για να ψηφίσω μόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
...εγώ μπορώ να κάνω μόνο την υπόθεση ότι αφού από σήμερα έκλεισαν και άλλες σχολές (ψυχολογικό πχ) αν δεν πέσει συμμετοχή και "βαγονάκια" (όπως λέγονται τέλοσπάντων!) μάλλον θα συνεχιστεί.(?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αν πιστεύεις ότι στις 5.30 που θα πσς θα έχουν μπει σε διαδικασία να αρχίσουν να ψηφίζουν, σκέψου το ξανά.
Η προηγούμενη συνέλευση άρχισε 15.45 και τελείωσε 20.30, και γενικά πριν τις 6.30-7 δεν νομίζω να έχουν τελειώσει οι ομιλητές για να αναφερθούν τα πλαίσια και να αρχίσει η ψηφοφορία.

Εκτός και αν δεν πατήσει κανένας στη συνέλευση και τα μαγειρέψουν μεταξύ τους. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΙΟΥ

Νεοφερμένος

Ο ΠΙΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
;) 6:30 θα πάω και θα κάτσω ως τις 7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakan

Νεοφερμένος

Η marakan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
ρε παιδια τελικα ποτε εχει συνελευση;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το έγραψα πιο πάνω.
Τρίτη 16/10 και ώρα 3 μ.μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΙΟΥ

Νεοφερμένος

Ο ΠΙΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Παιδιά συνεχίζεται η κατάληψη ακουσα ισχύει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakan

Νεοφερμένος

Η marakan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
μεχρι ποτε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΙΟΥ

Νεοφερμένος

Ο ΠΙΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Τρίτη αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Νομίζω Τρίτη νεά γενική συνέλευση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
ακόμα ψηφίζουνε καλέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top